BLOG: moje cesta z NL2 vzhůru

• vanpe
      vanpe
      Bronz
      Registrace: 30.07.2013 Příspěvky: 24
      Ahoj PokerStrategy,

před nějakým časem (myslím si, že to může být něco okolo měsíce), mě kamarád inspiroval, abych se pustil do pokeru. On sám hrál poker kdysi na velmi dobré úrovni a teď si chce proklestit cestu znovu vzhůru. Jeho start od NL2 mě namotivoval, abych se do toho taky pustil.

Kdysi jsem poker hrál, ale byl jsem klasická fishka (neříkám, že teď jsem na tom o něco lépe :) ), která si sem tam něco poslala na PokerStars a tím to pro mě skončilo. Postupem času, asi za měsíc, dva, možná tři, jsem celý bankroll prohrál, mohlo to být dohromady okolo 200$. Pak jsem nechal své konto u ledu. Nyní se k tomu znovu vracím a na účet jsem si poslal 50$. Poměrně rychle jsem zase všechno prohrál a až pak mě konzultace s kamarádem donutily začít studovat a koukat na videa. Přečetl jsem si pár knížek - Treat your poker like a business, Crushing microlimits, NL cash game 6max - a začal jsem studovat videa.

Následoval druhý vklad o velikosti 36$ a po nějakém měsíci je můj bankroll 119$. Už jsem na tom byl o něco lépe, ale díky dvěma obřím tiltům, kdy jsem za den na NL2 prohrál 25BI :) a pak na NL5 jsem za den prohrál 12BI, jsem se znovu propadl na 63$. Následoval přesun na NL2 a pustil jsem se znovu do práce. Během asi deseti dnů jsem se dostal i díky bonusům za VPP a FPP tam, kde jsem teď.

No a jaký je aktuální stav? Zkouším shoty na NL5 a můj kamarád mi doporučil, abych si založil blog a podělil se s vámi o svoje pokusy a dojmy. Mým cílem je sem každý den napsat, jaké bylo moje snažení, co se mi povedlo, co se mi nepovedlo a třeba sem tam sem hodit nějakou zajímavou handu (teda pro mě zajímavou :) ). Připojím i statistiku svých session a doufám, že pomalu rostoucí čísla...

No a na závěr. Mým cílem určitě je, abych se dostal na nějaký rozumný limit (nevím, zda to může být NL50, NL100, NL1000), kde bych byl schopen se pokerem nejen bavit, ale i zajímavě vyživovat. Nejbližším cílem však je naučit se porážet hráče na NL5 a cítit se na tomto staku pohodlně a pak se posunout zase na NL10.
  • 22 odpovědí
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      Tak hned jedna (možná třetí celkově) z prvních hand u session, kterou jsem odstartoval hned po napsání prvního příspěvku na blog a asi vítězná handa dne, řekl bych spíše pro zasmání :)

Pokud si chcete prohlédnout, tak stačí rozkliknout spoiler a pod results označit myší, schválně jestli si tipnete, co měl :) .

Na konci dne vás seznámím, jak jsem hrál celkově za dnešek.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      SB:
      $5.23
      BB:
      $6.62
      CO:
      $5.91
      BU (Hero):
      $5.00

Preflop: Hero is BU with 6, 6.
      CO folds, Hero raises to $0.15, SB raises to $0.45, BB folds, Hero calls $0.30.

Flop: ($0.95) 6, J, 7 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.80, SB raises to $1.60, Hero raises to $4.55, SB calls $2.95.

Turn: ($10.05) A (2 players)

River: ($10.05) 9 (2 players)

Final Pot: $10.05.

Results follow:

SB shows three of a kind, sevens(7c 7s).
      Hero shows three of a kind, sixes(6c 6s).

SB wins with three of a kind, sevens(7c 7s).

• confidant91
      confidant91
      Coach
      Coach
      Registrace: 02.04.2011 Příspěvky: 5,691
      ahoj,
      když už postuješ handy tak je dobrý připsat i tvůj myšlenkový proces. Tak ti to dá o hodně víc a ostatní ti můžou líp poradit. Jinak určitě postuj handy do hj fora, kde ti poradíme :s_cool: .

Gl u stolů.
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      no po flopu jsem ho tipoval buď na nějaký AJ v barvě nebo čistě flush draw do nuts, který hraje rychle a držel v ruce vyšší set :) ...

na jeho místě bych to určitě takhle nezahrál, když je na stole draw... myslím check/raise...
    • confidant91
      confidant91
      Coach
      Coach
      Registrace: 02.04.2011 Příspěvky: 5,691
      postflop je to v pořádku stack of. To, že bude 3betovat 77 bych ani nečekal. Reálně nás tu bude porážet akorát set JJ.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Ahoj,

super že si sa rozhodol hneď blogovať :) Veľa šťastia v plnením cieľov :s_thumbsup:
    • symat100
      symat100
      Bronz
      Registrace: 31.03.2013 Příspěvky: 270
      Prajem vela štastia v hre -budem sledovat tvoj blog :s_cool:
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      První den, který jsem založil tento blog, jsem Vám trochu nastínil v handě, kde jsem prohrál BI, celkově jsem se včera stacknul ještě s KK, kdy jsem šel preflop all in a soupeř měl AA :) . Takže celkem nemůžu říct, že bych nějak šíleně prohrál buy in.

Celkově jsem tedy hrál převážně NL5 a částečně NL2:

NL2: 462 hand, +0,64$, 6,93bb/100, 19/17
      NL5: 749 hand, +2,17$, 5,79 18/14

Stav bankrollu: 115,65$

No a co se týče hodnocení, tak si myslím, že jsem se zbytečně nepouštěl do nějakých šílených potů, kde bych neměl silnou handu. Trochu mě mrzí prohraný set 66, proti vyššímu setu 77, ale to se někdy stane :) .

No a vzhůru do dalšího dne
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      Tak mám za sebou druhý den po založení blogu. Dnes jsem začal hrát hodně loose a moc jsem calloval. To mělo za následek, že jsem prohrál 2.5 BI a musel jsem si dát pauzu, abych začal hrát více tight. Jednu chvíli jsem byl už naštvaný sám na sebe a říkal jsem si, že na NL5 nemám a vrátím se na NL2. No nakonec jsem zjistil, že jsem prohrával na NL2 a na NL5 jsem byl v plusu, to mi dodalo energii do další session a správně jsem pak nastavil mindset.

Celkově tedy za druhý den:

NL2: 591 hand, -2,64$, -22,34bb/100, 22/18
      NL5: 1420 hand, +5,64$, 7,94bb/100, 20/16

Stav bankrollu: 118,65$
      Stav bankrollu před psaním blogu: 112,84$
      Profit: +5,81$

No a chtěl bych připojit ještě nějaké handy, které mě zaujaly, respektive, kdy jsem si nebyl moc jistý:

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP3:
      $5.74
      CO:
      $9.96 VPIP 43, PFR 35, AF 1,4
      BU:
      $1.44
      SB (Hero):
      $5.33
      BB:
      $12.50
      MP2:
      $5.26

Preflop: Hero is SB with 2, 2.
      2 folds, CO raises to $0.15, BU folds, Hero calls $0.13, BB folds.

No tady jsem si říkal, že chci bránit blindy a mám proti sobě celkem fishku a když trefím set, tak jsem schopen uhrát celý stack, cena za to abych viděl flop je poměrně nízká.

Flop: ($0.35) 5, 4, 7 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.20, Hero raises to $0.60, CO calls $0.40.

Přišel nízký flop, kde bylo docela dost draw, ale zase jsem říkal, že je celkem slušná šance, že může mít nějaké overkarty typu 10J, tak jsem ho zkusil check raisnout

Turn: ($1.55) 4 (2 players)
      Hero checks, CO checks.

No tady jsem si říkal, že takovýhle hráč může mít na ruce cokoliv a klidně má ten trips, těžko jeho range odhadovat, když betnul 2/3 potu, klidně mohl mít nějaké mid nebo low pairy (následné trips...

River: ($1.55) 4 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.75, Hero calls $0.75.

No a tady jsem si byl jistý, že tu 4 nemá a prostě jsem to risknul callnout, myslel jsem, že blufuje nějaké nedokončené draw nebo overkarty, ale měl být asi fold.

Final Pot: $3.05.

Results follow:

CO shows a full-house, fours full of sevens(8 7).
      Hero shows a full-house, fours full of twos(2 2).

CO wins with a full-house, fours full of sevens(8 7).

Pak tady mám další handu, když mám 2 overkarty A high. Tohle nikdy nevím, zda postflop zahodit, nebo callnout jednu street.

Přehrát handu

Known players:
      BB:
      $5.76
      MP2:
      $6.53
      MP3:
      $5.00 VPIP 13, PFR 13, AF 1,4
      CO:
      $4.29
      BU (Hero):
      $5.67
      SB:
      $2.00

Preflop: Hero is BU with T, A.
      MP2 folds, MP3 raises to $0.15, CO folds, Hero calls $0.15, SB folds, BB calls $0.10.

Vzhledem k jeho statistikám se mi ho nechtělo moc 3betnout, mám na mysli VPIP a PFR (3bet měl 8,8 sample 202 hand, fold to 3bet měl 0%/1), protože držel asi silnou handu. Tak jsem dal jen call. Možná je lepší takovu handu proti takovému hráči zahodit.

Flop: ($0.47) 9, 6, 5 (3 players)
      BB checks, MP3 bets $0.29, Hero calls $0.29, BB calls $0.29.

Flop mě netrefil a moje klasická situace, že jsem v pozici, přijde bet a nevím, co dělat se 2 overkartamy A high. Možná jsem ho mohl check/raisnout a čekat, co přijde. Callnul jsem a pak jsem věděl, že to vzdám, když betne turn.

Turn: ($1.34) 5 (3 players)
      BB checks, MP3 bets $0.84, Hero folds, BB folds, MP3 gets uncalled bet back.

Final Pot: $1.34.
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      Docela dost bojuju s tím, zda chodit s těmito kartami preflop all in, když mě někdo 3betne. Mohli byste mi dát nějaké tipy? Která statistika v HUDu soupeře by mi měla dát nějaké vodítko při jakém sample? Bavíme se o NL5, NL2. Pokud je soupeř shortstack, tak asi je to ok... ale pokud má 100 bb...? Když jsme deep, tak je to nesmysl...
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      Zvládl jsem docela slušné volume 3000 hand. Zase jsem se nevyvaroval některých hero callu a jen na chvilku mě poučili videa BlackRain79, dostal jsem se s winratem přes 50, ale v další session jsem calloval jak blb :) . Takže poučení pro příště - před každou session, respektive aspoň ob jednu se podívat na video kvůli mindsetu. I přes to, že jsem dělal hodně chyb, tak se moje hra trochu zlepšila, a tak jsem se zase dostal do plusu za den :) . Na NL5 to podle výsledků nebyla žádná sláva :) .

Celkově tedy třetí den v číslech:

NL2: 1424 hand, +7,76$, 27,25 bb/100, 23/19
      NL5: 1545 hand, +0,22$, 0,28 bb/100, 23/19

Stav bankrollu: 126,56$
      Profit: 13,72$

Jsem trochu unavený, takže problematické handy snad připojím během zítra.

Celkové pocity ze hry jsou celkem slušné, dělám pořád dost chyb, ale už se mi daří se tolik neponořit zbytečně do potů. Ale samozřejmě nějaké výjimky se našly a ty mě stojí docela dost peněz :D .

No a malá perlička na závěr. Během hraní jsem se doplňoval velice kvalitní stravou, kterou jsem si uvařil. Připojuji super recept k hraní pokeru:

Na pánev hoďte cibulku, osmahnout do zlatova, k tomu nakrájenou slaninku a pak přidáme nakrájené kuřecí prsa. Chvilku osmahneme, aby se prsa zatáhla a nepřišla o šťávu a pak přidáme trochu vody, kari, sůl a pepř. Necháme deset minut dusit. Pak přidáme nakrájené rajče a dalších deset minut vaříme. Pokud je málo vody, tak dolijeme. Vedle uvaříme rýži. Tento nádherný výtvor pak promícháme a pak si pochutnáváme na báječném jídle a máme dost energie na poker :) .

Dobrou chuť. A GL :)
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      Tady příklad jednoho z hero callů.

Myšlenkový proces byl docela jednoduchý. Calluje mě s nějakým párem. Betnu a říkám si ok, má nějaký pár mid nebo něco takového. Na turnu jsem si říkal jestli nemá tu 3, ale bylo vidět, že brání handu proti flush draw. Tady jsem měl asi zahodit. No a na riveru už mi bylo líto zahodit dva páry, takže her call a celý buy in v háji :) . Takže řekl bych ,že klasický overplay....

Co vy na to?

Přehrát handu

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      BB:
      $5.07
      CO (Hero):
      $9.01
      BU:
      $4.51
      SB:
      $1.88

Preflop: Hero is CO with K, A.
      Hero raises to $0.15, BU calls $0.15, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.37) 3, K, 3 (2 players)
      Hero bets $0.25, BU calls $0.25.

Turn: ($0.87) 5 (2 players)
      Hero bets $0.50, BU raises to $1.20, Hero calls $0.70.

River: ($3.27) A (2 players)
      Hero checks, BU bets $2.91, Hero calls $2.91.

Final Pot: $9.09.
      Results follow:

BU shows four of a kind, threes(3 3).
      Hero shows two pairs, aces and kings(K A).

BU wins with four of a kind, threes(3 3).
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      No tak včera to moc nepadalo. Skončil jsem v EV asi 3$ v plusu, ale celkově více než 1BI v minusu. Párkrát jsem nesmyslně calloval, ale nemám ze své hry vyloženě špatný pocit, škoda jen pár bad beatů.

Celkově tedy den 4 v číslech:

NL2: 717 hand, -4,66$, -32,5 bb/100, 29/25
      NL5: 1037 hand, -0,75$, -1,45 bb/100, 25/21

Stav bankrollu: 121,15$
      Profit: 8,31$
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      No a máme tady pátý den. Dneska jsem si řekl, že se vykašlu na hero cally (samozřejmě jsem se tomu nevyhnul :D ) a docela se mi to povedlo zlepšit. Někdy nechápu, jak moc mě láká to tlačítko call :) . Celkem se mi líbila věta, kterou jsem někde četl o pokeru - "winning by folding". Upřímně řečeno, je na tom trochu pravdy. Docela dobré je neignorovat stats z HUDu a dneska jsem si řekl, že se nebudu koukat pouštět do nějakých velikých potů, pokud nebudu mít stats na toho člověka, abych věděl, zda jde o rega nebo rybku.

No jinak předsevzal jsem si, že před každou session shlédnu nějaké video a dodržel jsem to. Je to super pro mindset, když koukám na někoho, jak hraje a co o těch handách říká. Hrozně moc se mi líbí videa od BlackRain79 - Crushing the micro, kde se snažím naučit jedinou věc - keep it simple - btw za ně děkuji dave99xx :) .

Jo a ještě jedna novinka. Říkal jsem si, že na NL5 se cítím lépe a nechci si to už mixovat NL2kou, tak jsem dneska hrál jen komplet NL5.

No a pojďme ke stats a jedné handě, kterou jsem zahrál myslím si celkem správně, ale nejsem si tím moc jistý.

Celkově tedy den pátý v číslech:

NL5: 1543 hand, +21,48$, 27,84 bb/100, 24/20

Stav bankrollu: 142,63$
      Profit: 29,79$

No a ještě ta slíbená handa...

Přehrát handu

Known players:
      BB:
      $4.00
      MP2:
      $2.43
      MP3 (Hero):
      $6.94
      CO:
      $4.86
      BU:
      $5.60
      SB:
      $5.90

Preflop: Hero is MP3 with T, A.
      MP2 calls $0.05, Hero raises to $0.20, CO calls $0.20, 2 folds, BB calls $0.15, MP2 calls $0.15.

Na začátku taková klasika, fishka limpuje (stats 47/3/98hand), BB calluje, taky poměrně loose player (stats 42/20/78 hand).

Flop: ($0.82) 5, 9, Q (4 players)
      BB checks, MP2 bets $0.05, Hero raises to $0.60, CO folds, BB calls $0.60, MP2 raises to $2.23, Hero raises to $6.74, BB calls $3.20(All-In).

Klasický bet od fishky, kdy vsadí minbet, já ho raisnu, protože si říkám, že mám FD do nuts a ještě mám A high. BB calluje, takže téměř jistě má to Q (KQ, QJ, AQ, Q10 možná, ale to asi ne), fishka jde all in, může mít FD nebo nějaký pp. Já taky all in, protože jsem si říkal, že mám 3xA, 7-9 diamonds, no a doufám, že mě callne i BB, což se také stalo.

Turn: ($13.59) 2 (3 players)

River: ($13.59) A (3 players)

Final Pot: $13.59.
      Results follow:

Hero shows a pair of aces(T A).
      BB shows two pairs, aces and queens(A Q).
      MP2 shows high card ace(3 6).

BB wins with two pairs, aces and queens(A Q).

Myslím, že zahrané dobře, měl jsem tam vysoké pot odds, co vy na to? Ty FD totiž nevím, kdy zahrát takhle rychle a kdy ne...
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,161
      Ahoj,

zo skúsenosti donkminbet/3bet bude veľmi často silná handa, ešte k tomu takto multiway. Jeho range by mohla vyzerať takto:

Board: 5:diamond: 9:diamond: Q:heart:
             Equity     Win     Tie
      MP2    68.84%  68.84%   0.00% { 99, 55, Q9s, Q5s, Q9o }
      MP3    31.16%  31.16%   0.00% { AdTd }

Ak BB foldne, potrebuješ 27% equity bez rake-u, takže asi 29%. Osobne by som calloval, nech sa zapojí aj BB a zlepší ti implieds, ale pri toľko dead money je to jedno. Nh, ale veľký moneymaker to nebude.

Btw takéto handy ti odporúčam postovať do Hand judge fóra, kde dostaneš analýzu od našich výborných judgov =)

GL
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      díky za koment, už jsem měl pocit, že si to píšu jen sám pro sebe a nikdo to nečte :) ... ale já bych tam ten set neviděl.... přijde mi, že ta lajna jeho na set nebyla... spíš jsem tohohle tipoval na nějakou draw nebo pp, nebo 5x, 9x
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,161
      Podľa mňa nemá dôvod takto zahrať 5x, 9x, pokiaľ nebol úplne aggro monkey. Všimni si, že MP betuje, ty raisuješ silne a BB callne - MP nemá dôvod pushovať draw alebo slabú ruku, keďže dvaja ďalší hráči ukázali záujem o svoju handu. Väčšina hráčov na NL5 je veľmi pasívna a častejšie uvidíš loose call ako loose raise/push. To je môj názor =) Aj tak som prekvapený, že tam ukázal AQo, imo bottom jeho shoving range.
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      je pravda, že ty jeho statistiky si nepamatuju AF... ale u ty fishky na NL5 jsou zvyklé to tam pořád pálit, takže když mám handu aspoň trochu dobrou, tak ty jejich bety moc neřeším :) a zatím se to vyplácí
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      Tak pokud vezmeme handu výše, jak jsem hrál FD do nuts a převedeme ji do dnešního dne, tak tentokrát mě stála mnohem více peněz. Velice nechytře jsem si nevšiml, že jsem se soupeřem deep a prohrál jsem 2 BI... Prakticky stejná situace jako včera, akorát jeden ze soupeřů měl set. Takže obrovská chyba, velice špatný call, který se ukázal jako velice drahý. I přes to jsem si držel celkem slušný winrate a nebýt tohoto nesmyslného all inu, tak winrate mohl být hodně vysoko, stejně tak profit, ale na kdyby se nehraje :) .

Celkově tedy den šestý v číslech:

NL5: 2724 hand, +18,28$, 13,42 bb/100, 27/22

Stav bankrollu: 160,86$
      Profit: 48,02$

Tu slavnou handu jsem raději nebudu dávat, protože byste se mi smáli :D .
    • vanpe
      vanpe
      Bronz
      Teď jsem se na pár dní odmlčel, hrál jsem jen velmi málo, protože jsem měl příjemné starosti s návštěvou fotbalového Super Cupu Bayern - Chelsea, nicméně měsíc srpen jsem zakončil takto:

Stav bankrollu: 166,19$
      Profit: 53,35$

Následující měsíc bych chtěl celý hrát jen NL5, budu hrát na 4 stolech a chtěl bych se dostat na volume 65000 hand. Cílem je skončit v kladném winratu a něco by mělo naskočit na bonusech. Chtěl bych se dostat na Gold status na PS a v měsíci říjnu již hrát NL10.

Chtěl bych se zaměřit na hraní jednoduché, nechci řešit nějaké těžké spoty a zbytečně preflop prohrávat buyiny.
    • 1
    • 2