BLOG: Kariskova životní hra

• karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      Osud míchá karty, my hrajeme.

Vítám vás na mém blogu, který je již v pořadí druhý a tentokrát snad i lepší a přínosnější. O čem můj blog bude? Tak samozřejmě o mých pokerových vzestupech i pádech, ale i o mém životě a snaze ho zlepšovat.

Já a poker

Jak jsem se k němu dostal
      Ještě před rokem a půl jsem ani nevěděl, jak se nějaký poker hraje. Byla to pro mě naprosto neznámá a nezajímavá oblast. Nějaké karetní hry pfff... Pak mě ale motivoval bývalý spolužák, když se mi svěřil s jeho zdroji výdělku. Na to už jsem slyšel a o poker se začal zajímat. Tam začala moje cesta.

Poker mě uchvátil, a to nejen jako prostředek k přilepšení, ale jako perfektní soutěživá disciplína, a proto se stal mým největším koníčkem. Musím zaklepat, že prozatím je hra pro mě i po roce intenzivního hraní stále zábavná a usedám ke stolům rád, i když už se občas objevují chvilky, kdy je to už jen volume a radši bych byl někde jinde a dělal něco jiného. Ale i to k pokeru patří.

Co už mám za sebou
      Hře jsem se začal aktivně věnovat zhruba před rokem (v sprnu 2012) a začal jsem na limitu FL10 a herně Partypoker. V prosinci jsem se přesunul na FL20, kde začal první bolestný přechod mezi limity. V tom jsem pokračoval i na herně Pokerstars, na kterou jsem přešel na přelomu let 2012 a 2013. V únoru začali první neúspěšný pokus o hru na limitu FL50, který se mi ovšem podařilo porážet až v květnu. Na tomto limitu prozatím hraji doteď, přestože už jsem absolvoval krátký pokus na FL100, který se nepovedl.

Kam má cesta směřuje
      Můj nejbližší cíl je samozřejmě postup na FL100, kde bych se chtěl usadit na delší dobu. Je to totiž limit, který už dokáže plně nahradit běžnou brigádu a pokrýt skromné životní výdaje. Prozatím nemám motivaci si malovat nějak zářivější budoucnost, než být vyhrávajícím regem na FL100.

Grafy a čísla:

FL20
      Hands: 60k
      Winrate: 1.98 BB/100

FL50
      Hands: 93k
      Winrate: 1.36 BB/100

Post je ve výstavbě. :s_cool:
  • 305 odpovědí
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      ahoj, fajn ze si zalozil blog. Ty stovky bych se moc nebal gap 50>>100 je mirny, ryb je hodne a kdyz sem tam hral umel sem pulku co ted a porazet to bylo snadne.

Jedinej problem je ze cashoutujes takze bych se tam moc nehnal s 400-650 BB aby si mel co vybrat na konci mesice ;)
      Na padine uz solidni run :s_cool:

tak glgl at to jede dal.
    • Zillah
      Zillah
      Bronz
      Registrace: 26.11.2011 Příspěvky: 569
      Ahoj, jaky mas WTSD/Won at SD na FL50?
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      Registrace: 07.07.2011 Příspěvky: 1,240
      welcome back sir :)

at se dari :f_cool:
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Gersil: Doufám, že mě brzy budeš následovat s obnovením tvého blogu.

Nicméně tvým postem si mi krásně nahrál k dalšímu tématu, které jsem chtěl zmínit.

Překážky k postupu na FL100
      Nemyslím si, že by FL100 bylo nějak obzvlášť těžké, i když z něj mám respekt jako z každého (pro mě) nového limitu. Skillově bych na něj už ale mohl mít, i když záleží s jakým winrate. Problém ovšem je, jak už GersiL naznačil, že momentálně je FL50 pro mě zdrojem financí a tak každý měsíc vybírám téměř vše, co vyhraji.

Plán k řešení zatím nemám jasný. Nejpravděpodobnější je, že si budu muset najít další zdroj peněz, který mi dovolí nechávat výhry na herně nebo dokonce bankroll trochu zadotovat. Ovšem nepatřím mezi příliš výkonné a pracovité lidi a představa brigády společně se studiem a solidním volume mě trochu děsí.

Další věci je, že se snažím zvyšovat volume. Dřív jsem si myslel, že nedokáži hrát více než 4 stoly. Ovšem přesvědčil jsem se, že tahle oblast se dá pilovat a nyní uhraji v pohodě 6 stolů. Horší je to s délkou session. Ty mám povětšinou 30 minut až hodinu. Déle neudržím pozornost. Každopádně mám momentálně minimum 2000 hand v "pracovní" den.

Jinou variantou, jak se na FL100 dostat, je agresivně shotovat s nízkým bankrollem a stop lossem. Na mysli mám například shot s 500$, přechod nazpátek na FL50 při dosáhnutí 250$. To by bylo o tom, zda by se povedla 1-2 první sešny. Podle mě je jedno, jestli jde člověk člověk hrát limit s 1500 BB s tím, že se tam bude zuby nehty držet a zkusí to porazit nebo když dělá nálety s cílem chytit hot run nebo se vrátit na nižší limit. Nicméně uvidíme, co v téhle oblasti vymyslím.

Zillah: Tyto staty mám docela zajímavé, a to 43.91/52.28. Hodně je to ovlivněný obrovským runem v posledních dnech. Už dříve mi Štěpán říkal, že to WTSD by mělo být o trochu menší, ale já takové WTSD měl už i na FL20 a popravdě moc nevím, kde bych měl více zahazovat. Navíc dokud mi to funguje, tak jsem spokojený. Možná mám i v těch 150k rukou prostě jen dobrý run a to WTSD mě ve výsledku někde dožene a budu se s tím muset vypořádat. Ovšem taky je pořád možnost, že dokážu dobře vybírat spoty, kdy se vyplatí jít na SD s relativně slabou rukou.
    • Necromadx
      Necromadx
      Bronz
      Registrace: 24.01.2013 Příspěvky: 564
      A já si řikal jakej to jsem borec s WTSD/Won at SD 43/48 :D

Každopádně GL a HF u stolů. Na FL100 je akorát o hodně těžší preflop hra, všichni tam hrozně 3betujou, takže já jsem při přechodu musel vypilovat hlavně tohle, jinak jsem moc velkej rozdíl nezaznamenal.
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      shootovani s 500 BB je ok kdyz nemusis cashoutovat ale kdyz musis je to celkem risk mno, spis bych to shootoval s 750 a dal si stop loosse500$ a pak budes v pohode.

Obv tvou situaci znam a nevim zda ma smysl se hnat na brigadu kdyz si schopny odehhrat 2k hands denne. vyhoda fl 50/100 je ze stoly bezi 24/7 na dvoukile je cas kdy nebezi nic.
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      Registrace: 07.07.2011 Příspěvky: 1,240
      Popravde studium/brigada/volume/nejaky rl je dost masakr a sam nevim jak bych to zvladal..

Zalezi kolik penez potrebujes na mesic aby si na BR nemusel sahat.. Kdyz si vezmes nejakou brigadku treba v MCdonald tak mas 56(cca),-/hod, at si udelas predstavu..

Jak pises mas na vyber 2 moznosti, brigada, nebo vetsi volume - coz 2k hand/day je dost a nebo jeste jedna moznost a to staking ale ...

Taky sem zastance agresivniho BR co se shootovani tyka, ale jenom v pripade ze ten limit porazis - coz je tvuj pripad.. kazdopadne sem zvedavy jak to vyresis, casem budu nejspis resit stejny problem ;)
    • Zillah
      Zillah
      Bronz
      Karisek: Ja mam 39.3/51.2 a winrate 1.69BB/100. Pro srovnani jsem to chtel vedet. Winrate se me zda ok, ale ten pomer moc ne :)

Jak psali kluci, 500$ je fajn na shot. Kdyz nevyjde tak slezes, problem ale nastane jakmile mas na konte 250 a potrebujes cashoutnout.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Zillah: Tvůj winrate se mi hodně líbí, ale nemyslím si, že ho máš o tolik větší (jen) díky menšímu WTSD. Tvoje hra je trošku jiná než moje a zřejmě v některých aspektech si mnohem dál než já (matematika atd.). Můj winrate je zatím reálně ještě nižší, protože současná hodnota je ovlivněna hot runem z posledních dnů. Těch necelých 100k hand je stále malý vzorek a jedna session dokáže ten winrate stále změnit i o desetinu.

Jinak jak jsem uvedl, tento blog nebude jen o pokeru, ale i o mě a mém životě. Když budu psát o něčem čistě mimo poker, bude to napsáno touto barvou. Proto zajímají-li vás pouze pokerové updaty, můžete tyto pasáže v klidu přeskočit. :)

Dnes jsem si skočil na nákup do jednoho nákupního centra na samém okraji Brna a stala se mi tam nemilá věc. Jako na potvoru jsem tam potkat člověka, na kterého bych nejradši zapomněl, že existuje. Nezvládl jsem tu situaci nejlépe. Je fakt sick, jak mě dokáže vytiltovat několikasekundové setkání. Můj mindset v tomhle má ještě velké nedostatky. Musím to asi nějak řešit, Brno je malé a takovéhle "šoky" mi dokážou nabourat celý den. :s_mad:
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      Udržení minsetu je pro mne vyšší liga :( Oddělit od sebe minset pokerovej a life mi moc nejde a také proto je mé volume mizerné (jednou vrčim na lidi okolo že mi nejde karta, podruhé nezapnu hernu ze splínu). Ale označit naše druhé největší město za malé? Pobavilo.
    • Zillah
      Zillah
      Bronz
      Ja nenarazel na tvuj WTSD, jen ze muj won SD je dost maly.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Another day in paradise.
    • sf215gd2
      sf215gd2
      Bronz
      Registrace: 23.11.2011 Příspěvky: 185
      dalsi plusovy den, co vic si prat :s_biggrin:
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      sf215gd2: přesně. My na univerzitě jsme zvyklý říkat, že na výsledku nezáleží, hlavně že se zelená...sice mluvíme o něčem jiném než o pokeru, ale na něj se to dá vztáhnout taky. :D

Dneska to nevidím s mojí tradiční dvoutisícovkou příliš slavně. Dopoledne jsem místo hraní psal jeden text kvůli jednomu výběrovému řízení a teď odpoledne se mi nedaří nějak sesbírat stoly, abych rozjel nějakou efektivní session. Večer mám krátký program a v deset je koučing. Možná teď půjdu spát, abych mohl hrát dlouho do noci.

Taktéž se hrozím příštích dnů. Zítra přijede spolubydlící se svým přítelem, v pátek ještě navíc tu budou přespávat další 3 lidi, takže o klidném prostředí pro hru si mohu nechat zdát.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      100k hand k dnešnímu dny prolomeno, ale s nehezkým výsledkem. V druhé polovině dne už s tím nešlo nic dělat. Pokerstars ví proč :evil: :D Bohužel dnes nedopadlo ani volume, ale vzhledem k okolnostem už dnes hrát nebudu.
    • Zillah
      Zillah
      Bronz
      Kolik uz mas nahranych hand tenhle mesic?
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Zillah: 32k, Goldstar už je doma ;)

Zjišťuji, že poker můj život prosycuje stále více. Včera jsem před usnutím v posteli přemýšlel o donk/3-bet line na riveru. :D Jaký board je pro takovou line ideální? Proti jakému typu soupeřů bych to chtěl zahrát? Pár věcí mě napadlo. Každopádně cítím, že takovéhle uvažování je jen dalším krůčkem v mém neustálém zlepšování.

Taktéž rád čtu diskuze o handách v anglické části fóra. Škoda, že v naší komunitě je málo zkušených lidí, kteří jsou ochotní o handách nějak diskutovat neboť, přestože Štěpán je ve FL velká kapacita, u řady hand je jistě možné zvážit řadu jiných line, než jak by to zahrál Štěpán. Výhoda anglického fóra je, že je tam hodně koučů a často se jich více vyjadřuje k jedné handě. Hodně se mi líbí přístup hráče taavi1337. Má takový osobitý a civilní přístup k pokeru, který je mi blízký. Boomer hře hodně rozumí, ale někdy se mi těžko stravují ty jeho šílený řetězce procent a jeho práce s Combonatorem atd. Jeho přístup mi přijde hodně abstraktní a co je horší, nevidím žádné aktuální Boomerovi výsledky, které by potvrzovali, že jeho přístup opravdu nese ovoce. Pokud je mi známo tak nedávno začal nějakou challenge s 500$ se kterými šel hrát FL100 a dostal tam přes prsty a teď snad ani moc nehraje. Musím se zkrátka přiznat, že jsem v tomhle poměrně povrchní, a rád mám "potvrzenou" hodnotu kouče jeho výsledky. Z toho důvodu mě i trochu mrzí, že Štěpán je ohledně jeho úspěchů a neúspěchů také velice nesdílný. Myslím, že by to bylo motivační pro většinu komunity, kdyby jednou za čas přistál v jeho blogu i nějaký graf atd. Ale abych se vrátil k hráči taavi1337. Ten i přesto, že nejde zrovna cestou abstraktních analýz, aktuálně předvádí parádní run. I když jeho BRM je naprosto mimo všechny doporučení jakéhokoli kouče, evidentně je dostatečně "drzý" a zároveň inteligentní, aby tu hru crushovat s prstem v nose.

Budu rád, když se sami vyjádříte, jaký je váš oblíbený hráč/kouč. Co od koučingů očekáváte, co vás zajímá na samotných koučích atd. Mohla by to být zajímavá debata.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      Zjišťuji, že poker můj život prosycuje stále více. Včera jsem před usnutím v posteli přemýšlel o donk/3-bet line na riveru. Jaký board je pro takovou line ideální? Proti jakému typu soupeřů bych to chtěl zahrát? Pár věcí mě napadlo. Každopádně cítím, že takovéhle uvažování je jen dalším krůčkem v mém neustálém zlepšování.

tohle je věc, která se mi za celou dobu co pinkam poker nikdy nestala a mozna je to to co me brzdi a ukazuje na to, ze poker nikdy nebude muj fulltime job. Ja to tak mam bohuzel i u jinych veci...kdyz zavru dvere od prace tak tim na ni prestavam myslet, kdyz jsem vysel ze skoly prestal jsem na ni myslet, kdyz zavru session prestanu na ni myslet. Proste ziju tim co aktualne delam a nic jinyho neresim. Vecer vetsinou jak sem po celym dnu utahanej tak za pet minut spim takze taky neresim nic nez usnu :) Jedinym naznakem (pokud to tak muzu nazvat) je doba co jedu MHD v noci po zivym turnaji..tam si vetsinou nadavam jak jsem kterej spot zahral blbe a jak mel zas nekdo kliku kdyz me vyradi s horsi handou :D
    • Zillah
      Zillah
      Bronz
      Hehe, ja zas vcera vecer uvazoval o vyhodach a nevyhodach davat x/r se spodnim parem s flush draw(defend na bb). Napr. A:spade: 2:spade: na 2:club: 8:spade: 6:spade: . Tyhle uvahy jsou hodne dulezite. Lip se pak prizpusobis souperum.

Mam ted 32.5k. Cekal jsem ze budes prede mnou kdyz jsi daval 2k/den :)