BLOG: Almighty hraje FL, časem snad i úspěšně

• AlmightyM
      AlmightyM
      Bronz
      Registrace: 06.04.2012 Příspěvky: 133
      Zdravíčko všem fixlimiťákům !!

Jak bych začal? Jmenuju se Michal, jsem z Brna, je mi 26 a posledních pár měsíců se snažím proniknout do online pokru, zatím to jde ztuha :f_frown:

Těch několik měsíců je to spíš hodně teoreticky, hlavně pročítáním tohodle fóra a sledováním videí, které nabízí (btw výborná práce Štěpáne!). Založil jsem si účet na PS (naštěstí tracknutý), vložil první peníze a začal hrát Fix Limit... a samozřejmě bustnul, všechno co tam bylo :f_mad: Vrátil jsem se k pasivnímu sledování fóra, pročítání všeho možnýho i nemožnýho co nabízí, až jsem našel opět odvahu depozitnout další peníze a pustit se do toho znovu, tentokrát ve formě SNG full-ring, ze začátku jsem něco vyhrál, ale po několika turnajích jsem si začal uvědomovat, že ty sitka jsou strašně varianční záležitost, že při mojem štěstí by vítězné období moc dlouhé trvání nemělo a tak jsem se radši vrátil zpátky k FL.

Ale ouha, klasicky, zase postupně prohrávám a začínám být z toho zoufalý. Dokonce tak, že jsem se rozhodl založit si blog. Doufám, že mi to nějak pomůže zlepšit hru (hodně lidí se tady vyjadřuje, tak snad je to pravda a založení a vedení blogu bude vážně EV+). Zároveň by bylo fajn čerpat zkušenosti od Vás všech zkušenějších, pokud budete tak laskaví :-). Začal bych tím, že nahážu nějaké ruce do HJ fóra a snad se k tomu někdo kompetentní vyjádří a najde v mojí hře nějaké zásadnější leaky.

Další věc, proč si zakládám blog až teď je, že jsem si stáhl trial PT4, takže můžu konečně k zlepšování využívat i statistiky a nemusím všechno hrát jenom pocitově.

Možná bych Vás na začátek poprosil o okomentování mojich základních stats, jestli není problém hned vidět.

tohle mi zobrazuje PT4 (vzorek je jenom cca 1000 hand):
      VPIP/PFR/Total AFq/WTSD%/WSD 25,47/19,32/57,67/39,34/42,36

děkuju a ať vám to šlape !! :f_grin:
  • 16 odpovědí
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      Zdravím na Strategy :f_cool: Nejdříve bych ti ještě doporučil doplnit limit který hraješ. Trackovací soft je dnes asi nutnost, barvičky a poznámky určitě pomohou ale bez softu se těžko zpětně analyzuje hra a pustit si více stolů je utopie.

PS: Začínal jsem na Stárech s $0 a dodnes se mi nepodařilo bustnout. Určitě to nebude mou geniální hrou :f_frown: ale bustnout $20 na FL4 ($0,02/$0,04) snad ani nejde. Pouze za pomoci startovací tabulky kombinací a lehké tableselekce musíš být v nejhorším BE. Asi teď dostanu sprďana ale klidně se na nejnižším lvlu rozkoukej a po nabrání sebevědomí se posuň výš.
    • AlmightyM
      AlmightyM
      Bronz
      jo, vidis, na limit jsem uplne zapomel... hraju FL20 (0,1/0,2 jestli to pisu spravne).
      ty uplny mikrolimity, jsem hral na zacatku, ale bylo to pro me hrozny, lidi tam hrajou absolutne nepredvidatelne a hlavne ja si vubec nevazim penez v potu ("jo klidne to dorovnam kdyz me to stoji jenom 0,5Kč, beztak bluffuje")

ale mas pravdu v tom, ze hraju mozna na zbytecne vysokem limitu, mozna na to FL20 nemam skill (i kdyz si myslim, ze ostatni maji proste stesti :f_biggrin: - prichazim o nejvic BB, potazmo penez, kdyz se to souperi otoci na turnu, riveru - mam problem zahazovat a pak samozrejme tiltem)
      ale dekuju za nazor !!
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,152
      Ahoj Michale. Vítám tě mezi námi a jsem rád, že fixed limitovou komunitu posílil další brňák.

Co se týče tvé dosavadní kariéry a tvých pochybností, tak si myslím, že se potýkáš s problémy, které zažívá řada nováčků. Především děláš unáhlené závěry po velmi málo hrách. Ten vzorek 1000 rukou opravdu mnoho neřekne, ale takhle od oka to vypadá, že jsi možná příliš opatrný. Otevíráš méně rukou než bys měl a na showdown se také nepodíváš často.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      V tom Brně se ti limitaci lihnou jak komari po desti :D

eee sranda, jsem rad, ze se nase rady zase rozsirili o dalsiho clena a preju aby jsi mezi nama co nejdele vydrzel a at se ti dari :)
    • AlmightyM
      AlmightyM
      Bronz
      tak ona to s tim FL neni tak uplne nahoda, privedl me k nemu Karel, mel tady nick luckapoker, pred tim sem nevedel ze takova varianta vubec existuje :D Pro moje tilty je to ale idealni, nemuzu davat AI s tim, ze "uz mi to sakra musi dojit" :f_biggrin:
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      AlmightyM původně napsal
      jo, vidis, na limit jsem uplne zapomel... hraju FL20 (0,1/0,2 jestli to pisu spravne).
      Mám za sebou okolo 100K hand, FL20 jsem už minimálně 2x pokoušel a neúspěšně. Za mne FL10 a nenadávat že se stejně mrkne na River. Většinou ti jen nese další peníze a to ve více případech než mu to tam dojde. Nikomu to neříkej ale občas si zahraju i FL4 :f_p: Na IPokeru, kterej mám tracknutej než poskládám 4x hratelnej FL10 stůl...
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 462
      Zdravím Tě a držím palce, ať se daří ! :s_thumbsup:

Začínat ihned na FL20 je docela odvaha, já volil do začátku raději super u, protože tam Tě chyby stojí o hodně méně. Mimochodem, po dvouměsíčním bad runu jsem se tam zase hezky rychle vrátil (začínal jsem shotovat padesátku).

Vím, že se to dobře radí, ale opravdu to chce pouze dodržovat odds a nesledovat na jakým jseš zrovna limitu a potom to "dorovnám když to skoro nic nestojí" nehrozí.

Mimochodem, nezatracoval bych ani tu FL04, když jsem tuhle koukal na soupeře na PTR, tak jsem zjistil, že jeden borec na tomto limitu udělal letos na ipokeru (za 8 měsíců) 2kUSD.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      jarvan původně napsal
      Mimochodem, nezatracoval bych ani tu FL04, když jsem tuhle koukal na soupeře na PTR, tak jsem zjistil, že jeden borec na tomto limitu udělal letos na ipokeru (za 8 měsíců) 2kUSD.
      To je nějaká blbost...ty výsledky na PTR jsou vycucaný z prstu a nějak znásobený. Já když hrál na Partypokeru, tak jsem tam měl taky údajné výdělky, které jsem ani zdaleka neměl.

2 000$/8, je 250$ za měsíc. I kdyby borec měl winrate 3 BB/100, tak by musel mít volume cca 208 000 rukou měsíčně. Takže se vrátíme zpátky na zem :s_biggrin:
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 462
      karisek původně napsal
      To je nějaká blbost...ty výsledky na PTR jsou vycucaný z prstu a nějak znásobený......
      Jaká je věrohodnost údajů na PTR nedokážu posoudit, ale dva borci /boti?/ tam mají na tomto limitu od začátku roku napiknáko 1Mhand s winratem 4,5 a další dva borci se k tomu také blíží.

http://www.pokertableratings.com/ipoker-top-hold'em-winners-year/0.02-0.04-FL
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      No tyhle žebříčky jsou právě zkreslený. Si toho hráče rozklikni a uvidíš, že nemá milion hand celkem ani v celém vzorku, co na něj mají, a to ho sledují od září 2012. Mají na něj "jenom" 911 000. Takže milión hand od začátku roku nemá a navíc je to zřejmě bot. Stačí se podívat na nicky hráčů v TOP 5 toho žebříčku. Čtyři z nich si jsou až podezřele podobní... Každý vyhrávající hráč, který by mohl investovat tolik času, že by hrál 100k+ hand měsíčně, by přeci nezůstával na FL4.

Takže jako argument, proč nezatracovat FL4, mi to přijde stále zatraceně slabý. Spíš mi to přijde jako protiargument, protože kdo by chtěl hrát proti botům? Já teda moc ne, byť asi s dostatečným vzorkem a dobrou analýzou je lze dobře přehrát.
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      karisek původně napsal
      Takže jako argument, proč nezatracovat FL4, mi to přijde stále zatraceně slabý. Spíš mi to přijde jako protiargument, protože kdo by chtěl hrát proti botům? Já teda moc ne, byť asi s dostatečným vzorkem a dobrou analýzou je lze dobře přehrát.
      No já třeba mám na FL4 win 6,72BB/100 (2,7K hand) vs. 2,4/100 (21K) na FL10 a -2,25BB/100 (4,7K) na FL20. Vezmu-li v potaz že na tom FL4 ty stoly složím hned a na FL10 je skládám 20min... Takže na tom FL4 bych měl asi největší $ oproti volume (a času) :f_confused:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      pánové nechci vám do toho moc kecat, ale nechcete tuhle debatu o botech a verohodnosti dat na PTR vest radsi na obecnem fl pokecu at to tu nezahlcujete nasemu novymu kolegovi? :D (btw. kde sezenu toho bota na FL4? :D :D )
    • AlmightyM
      AlmightyM
      Bronz
      díky! :-)
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      podle me kdyz nekdo da 1M hand na FL4 s winrate 4BB/100 nemusi byt nutne bot, muze hrat ciste pro zabavu, tesi ho kdyz hodne vyhrava. Na vyssich limitech by ho tolik nebavilo. Muze to byt financne zajisteny clovek. Beru to podle sebe, dost casto premyslim ze bych zustal u hrani FL50 pro zabavu (s winrate 1BB/100) nez postupovat dal. A pri rekreacnim hrani dat 1M od zacatku roku neni problem.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Ahoj, doufám že jsi nám neupláchl od fixed limitu? :) jak se daří ve hře? :s_cool:
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj,

tak co, klikáš ještě? :s_evil: