Tipy pro výuku AJ?

• FakyCZ
      FakyCZ
      Bronz
      Registrace: 28.11.2011 Příspěvky: 471
      Protože vím jak jsou zdejší členové inteligentní a skvěle jazykově vybavení, tak se obracím i na vás pro nějakou radu a tipy, jak na AJ?

Anglicky umím dobře, ale to mě právě poslední dobou nestačí a chtěl bych umět vynikajícně :f_cool:

Máte zkušenosti s něčím co vám pomohlo myslím tím video/audio, online materiály a kurzy, případně mobilní aplikace.

Rady typu jet do USA/VB sou krasny ale rad bych se zlepšoval z domova a pokud možno co nejlevněji.

Díky za každý tip a myslím že nebudu sám komu to tu pomůže;)

PS: kamarad mi vyprávěl o online kurzech na onlinejazyky.cz máte s tim někdo zkušenosti? přece jen už je to placenej obsach a kamarád šel od základu protože se aj neučil.
  • 15 odpovědí
    • WalkingDude
      WalkingDude
      Zlato
      Registrace: 28.05.2011 Příspěvky: 792
      IMO je vyborne koukat na filmy a porady v originale. Na zacatku klidne jen ty co zname zahlaskovat zpameti z dabingu, tak v anglictine s titulkama, tak se perfektne naucis ty fraze, pozdeji i nezname filmy, zkusit bez titulku. Je to tak nejak user friendly forma. A zahranicni programy rovnez v EN. Sypat to do sebe poslechem, to je lepsi nez se sprtit slovicka :-), navic forma je zabavna a levna :-D
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,410
      před rokem sem neuměl anglicky, pak sem se začal dívat na filmy v originálnim dabingu a to mě posunulo tam kde ted sem. Neříkám že umim perfektně anglicky, ale rozumim filmům, hubně v angličtině, přečtu si články v angličtině.

Takže moje rada: Dívat se na filmy/seriály v originále nejlíp s anglickejma titulkama :)
    • FakyCZ
      FakyCZ
      Bronz
      Registrace: 28.11.2011 Příspěvky: 471
      Tohle samozrejme delam:) filmy/serialy sleduju celkem dost, sem tam i nejakou tu knizku, ale prave me nejvic stve ze kdyz ctu knizku tak mi to jde pomalejc nez bych chtel.. a filmum rozumim ale taky ne vsemu a vsechno tohle bych chtel napravit tak proto ten zajem o to zlepsovani:)
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,613
      Ale to funguje až od určitého vyššího levelu znalosti angličtiny ne?
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,301
      Ideální si nějakej seriál/film, kterej si jseš ochotnej pustit víckrát, dát nejdřív s titulkama a potom bez titulků.
    • WalkingDude
      WalkingDude
      Zlato
      Registrace: 28.05.2011 Příspěvky: 792
      Na ty filmy je dobry se podivat fakt na tvoje oblibeny, ktery si jeste v EN neslysel, zato s dabingem vickrat. Klasika napr. Pulp Fiction apod. , ktery kazdej videl 20x a zna je zpameti. Urcite si vzpomenes na dalsich 20. Tam je to uplnej vyukovej boost, mnohem lepsi a rychlejsi nez neznamej film s titulkama, kde se vic soustredis na dej a nedavas tolik ty reci. U znamejch filmu dej znas, neni potreba tak davat pozor, zato se soustredis na hlasky
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Filmy a seriály jsou jedna věč. Člověka to naučí rozumnět a nějak lehce ohýbat daný jazyk, nicméně spolu s tím přichází plno gramatických chyb, které se ve filmech objevují. Ruku v ruce i chyby ve výslovnosti. Z filmů bych si tolik nebral, je to fajn věc ale gramatická videa na youtubu (od native speakerů) spolu s nějakou hezkou knížkou - to je úplně jiné kafe.
    • husky333
      husky333
      Bronz
      Registrace: 06.03.2013 Příspěvky: 1,364
      Presne jak doporucuje vetsina filmy v anglictine s anglickymi titulky.
      Se slangy a gramatikou ve filmech bych si nelamal hlavu, protoze v titulkach je to vetsinou prelozeno spisovne.
      Gramaticke chyby najdes pri cteni treba na forech. 50% anglicanu (native speakeru) by neudelalo ani standardni zkousky z FCE (First Certificate in English).

Nejlepsi jak se zdokonalit v anglictine je poslouchat anglicke radio. Nejlepe kde se hodne mluvi. Radio se da poslouchat v podstate kdykoliv a kdykoliv, pri praci, po ceste do skoly/prace, nebo while grinding :)
      Hodne online radii vsak zakazuje pristup z mimo UK, a proto mozna bude potreba proxy.
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,410
      husky333 původně napsal
      while grinding :)
      To má podle mě negativní účinek, soustředíš se na to co říkají a nesoustředíš se na poker
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Našetriť pár tisíc a ísť na jazykovku je tiež riešenie :f_biggrin:
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Já se právě angličtinu chci také naučit vynikajícně. :) Nyní se připravuji na zkoušky CAE, které jsou na úrovni C1. Moje tipy jsou:

Bez poplatku:

1) Sledování filmů a seriálů. V originále, bez titulek, nebo s anglickými titulky.

2) Server helpforenglish. Super server, kde najdeš úplně všechno a je to zdarma a je to velice kvalitně zpracováno, včetně vysvětlivek u všech jevů a mnoho dalšího.

3) Mluvení si pro sebe. To dělám často, hlavně když někam jdu. Jdu si třeba do posilovny, cesta mi trvá deset minut a celou dobu si jako malomocný povídám pro sebe: kam jdu, co tam budu dělat, co jsem dělal dneska, co jsem dělal včera a úplně cokoliv, co mě napadne. Imo je to skvělý doplněk pro výuku jazyka. Nenaučíš se sice žádný nový jev nebo slovíčka, ale velmi dobře si tak můžeš procvičit, co už znáš a upevnit si hlavně vyjadřování, které je kamenem úrazu mnoha českých studentů. (když už jsme na pokerovém fóru, občas si mluvím pro sebe při session jak a co zahraju a proč :D , na to ale musím být sám).

Jeden příklad za všechny. V teplicích, odkud pocházím, je snad jeden jediný rodilý mluvčí, který tam vyučuje. Učí mého známého a chodí s náma na pivo občas. Povídal jsem si s nim právě o této problematice, že si myslím, že české školství jazyky vyučuje špatně, protože nás akorát učí papouškovat gramatiku a slovíčka bez kontextu. Člověk pak ovládá všech 12 časů, jako když bičem mrská, ale když má pípnout, tak nic neřekne, nebo to z něj leze jak z chlupatý deky :D A on mi to přesně potvrdil. Když prý rozdal jeden test, tak on sám by s ním měl někde problémy, ale studenti ho velmi rychle a bezchybně vyplnily. A když se jich pak ale na něco zeptá, tak odpovědí je mu ticho :D

S poplatkem:

WSI = Wall Street Institute. Tohle je teda možnost, pokud chceš do sebe investovat, ale věř, že se to 100krát vyplatí. Jedná se o školu čistě angličtiny, kde vyučují pouze rodilí mluvčí z mnoha zemí. USA, VB, Austrálie, Irsko nebo dokonce jeden stát v Africe, snad Nigérie myslím :D Já tam chodím už skoro rok a jsem s tím megaspokojen. Zaplatil jsem si dopředu 12 měsíců + 1 zdarma. Stálo to nějakých 40 000,-. Ale opravdu se to vyplatí. Jejich systém výuky je úplně super a inovativní.

1) Hlavní výuka se skládá:

Z domácí přípravy na počítači, kde koukáš na videa, vyplňuješ různé testíky a já nevím co všechno.

Poté si vyplníš danou lekci ještě v učebnici, kterou máš obv v ceně. Napíšeš esej, kterou odevzdáš jako domácí úkol.

A pak až jdeš do hodiny, kde s učitelem, ve třídě maximálně po pěti, konzultujete projetou lekci a všechny jevy a slovní zásobu v ní.

2) Mimoto máš zaplacené ještě tzv. komunikační hodiny, kdy přijdeš do třídy a nahodí se nějaké téma a o tom se diskutuje. Těch je týdně několik a může jít klidně na všechny.

3) A dále se můžeš účastnit social clubu. To jsou mimoškolní aktivity, jako například filmová noc, hraní společenských her, frisbee, posezení u piva atd. atd.

Chodíš si do hodin, jak máš čas a chuť. Je to 100% flexibilní. Člověk si řekne, že to je hodně peněz, ale dostaneš za to klidně 6 hodin výuky týdně další aktivity, takže nakonec to může vyjít i mnohem levněji, než obyčejný doučující za 300/hod. A klidně to mlže být na splátky.
    • slemo69
      slemo69
      Bronz
      Registrace: 30.10.2009 Příspěvky: 701
      ahojte, mozte dat nejake tipy kde najst anglicke titulky, popripade filmy/serialy s anglickymi titulkami ? Vdaka
    • husky333
      husky333
      Bronz
      Registrace: 06.03.2013 Příspěvky: 1,364
      Take neni spatne si najit kamosku nebo kamose cizince (ani nemusi byt z anglicky mluvici zeme) a konverzovat treba v pubu pri beeru. Rozhodne lepsi nez si vykladat sam se sebou :D
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      slemo69 původně napsal
      ahojte, mozte dat nejake tipy kde najst anglicke titulky, popripade filmy/serialy s anglickymi titulkami ? Vdaka
      na serialy stahujem tu. vacsinou ked sa mi nechce cakat na titulky.com :) pretoze ked serial vyjde v noci a rano stiahnem tak vacsinou uz su aj na neho anglicke titulky

http://www.addic7ed.com/
    • JasminMoore
      JasminMoore
      Bronz
      Registrace: 01.01.2011 Příspěvky: 176
      slemo69 původně napsal
      http://subscene.com/

http://www.opensubtitles.org/en

tady se da najit asi vsechno, btw serialy filmy s titulkama nejjednodussi primo na youtube