Předčasné parlamentí volby v ČR

• Hlasování
    • Koho budu volit?

• 44
        Strana Svobodných občanů
        30%
      • 25
        ANO 2011
        17%
      • 22
        TOP09
        15%
      • 13
        Česká pirátská strana
        9%
      • 9
        Úsvit přímé demokracie
        6%
      • 8
        Nevím
        5%
      • 7
        Nepůjdu volit
        5%
      • 6
        ČSSD
        4%
      • 6
        KSČM
        4%
      • 4
        ODS
        3%
      • 2
        LEV 21
        1%
      • 2
        Strana zelených
        1%
      • 1
        KDUČSL
        1%
      • 0
        Suverenita a Hlavu vzhůru(=Klaus blok)
        0%
      • 0
        Jiná strana (viz diskuze)
        0%
      • 0
        Pravý Blok-Cibulka.net
        0%
      • 0
        Zemanovci
        0%
      • 0
        Věci veřejné
        0%
      • 0
        LES (Bursíkova nová strana)
        0%
      Celkem: 149 Hlasy
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,613
      Tak se nám to blíží a to je vhodná příležitost ke spuštění ankety, ať víme, kdo by nám vládnul, kdyby měli hlasovací právo jenom pokerový hráči.

A budu upřímný, myslim, že by to dopadlo líp, než volby dopadnou v reálu. :f_biggrin:

Co vy na to, jste rozhodnutý? Pudete volit? Budete volit stejně jako v minulých volbách? Komu přejete/nepřejete prolomení 5% hranice? Já třeba Babišovi moc nevěřil, ale překvapilo mě, že Fortuna mu přisuzuje dle kurzů +-7%. :f_biggrin:

Můj hlas budou mít jako v každých volbách od založení Svobodní.

Pozn.:D oufám, že sem na žádnej relevantní subjekt nezapomněl, případně doplnim.
  • 161 odpovědí
    • nigel11
      nigel11
      Bronz
      Registrace: 27.12.2009 Příspěvky: 444
      Jednoznačně Svobodní.
    • WalkingDude
      WalkingDude
      Zlato
      Registrace: 28.05.2011 Příspěvky: 792
      Svobodni. Presne. Jinak co se tyka parlamentnich stran, nema cenu resit levici, pravici, Karla nebo Bohouse. Tam bych to vypalil zleva zprava. Pekny den
    • twinn1
      twinn1
      Stříbro
      Registrace: 09.03.2009 Příspěvky: 2,263
      Taky to pokaždé házím Svobodným, protože jak píše WalkingDude, z parlamentních je jedno, která strana a u těch pseudostran/hnutí, co vznikají teďm člověk neví, jak budou hlasovat, až na něco dojde.

A o Babišovi si myslím svoje... Nechápu, jak ten člověk může mít takový spisy peněz.
    • 1000a1noc
      1000a1noc
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 172
      Svobodní mi jsou velice sympatičtí, hlavně samotný Petr Mach. Velice mě potěšilo nedávné vyjádření http://www.svobodni.cz/media/stanoviska-strany/1801-k-narustajicim-spekulacim-ohledne-volebni-spoluprace-svobodnych-s-vaclavem-

Je vidět že ostatní strany, jako například Bobošíkový Suverenita, by se spolčily i s ďáblem, jen aby měly přes těch 5%.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Budu volit SSO, pokud tedy na turnu nebo riveru nedostanu nějaký jiný "super" nápad.

twinn1 původně napsal
      A o Babišovi si myslím svoje... Nechápu, jak ten člověk může mít takový spisy peněz.
      Asi chytnul na Highstakes dobrý run... :s_confused:
    • gucky1980
      gucky1980
      Bronz
      Registrace: 10.09.2011 Příspěvky: 1,768
      já jako pravicak bud bezkmotrovou ODS a nebo ANO11, do Top asi nepujdu
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Hmm, přiznám se, že takovouhle drtivou shodu sem nečekal. Mam pocit, že Svobodní volí asi jenom lidi, kteří hrají poker, případně kteří jsou v mém okolí. Nicméně fakt nevim, co už udělat, aby tam byla šance na dobrý volební zisk, nebaví mě furt čekat v zázrak v podobě 5%, chtělo by to nějak vybrousit taktiku. :)

K tomu mě napadá, myslíte, že tu zkrátka neni dostatečný voličský potenciál, nebo že strana dělá něco špatně, případně co? :)
    • WalkingDude
      WalkingDude
      Zlato
      Registrace: 28.05.2011 Příspěvky: 792
      Ja myslim, ze Svobodni jdou prave solidne nahoru. Driv se pohybovali nekde na hranici statisticke odchylky, pred poslednimi volbami meli jednu chvili snad kolem 3%, coz uz je klepani na parlamentni vrata a po te nasranosti volicu z poslednich voleb vseho druhu si myslim, ze by to klidne mohlo dopadnout. Aspon se o nich bude vic mluvit a prijdou vice lidem do povedomi
    • gucky1980
      gucky1980
      Bronz
      Já si myslím, že právě Mach je nejznámější člověk ze svobodných a asi jediný známí, ale zárověň je to strašný mluvka a proto je nebudu volit
    • 1000a1noc
      1000a1noc
      Bronz
      Tak oni se nesnaží dělat nějaké populistické kroky jako Věci veřejné v roce 2010 a ani všude po republice nepolepují billboardy se Stropnickým. Takže "běžní" občané o nich nemají takový přehled. Prostě se dlouhodobě drží určitého programu a říkají co si doopravdy myslí. A třeba pro někoho témata ,jako vystoupit z EU, působí kontroverzně.

Hodně nesympatická je mi SPOZ. Hlavně že Mynář byl do funkce kancléře prezidenta dosazen jen proto, aby mohl tuto stranu propagovat a později i za ní kandidovat. A po dnešních otázkách Václava Moravce se tato strana zase dostala více do podvědomí lidí.
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Děkuji, za skvělý tip pánové. Taky jsem je v povědomí moc neměl.

Lehce satyricky nesmíme opomenout na pana Cibulku:

• Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Zajímalo by mě, co letos odhadne seismické kyvadlo, nebo co to je...
    • 1000a1noc
      1000a1noc
      Bronz
      Nebo ještě k těm Svobodným. Někdo si třeba bez bližších informací přečte to, že Mach nechce podporovat české filmy a že chce zničit českou kinematografii. Což hned také může působit negativně. A při tom je to zcela jinak, viz:

• gucky1980
      gucky1980
      Bronz
      nezlobte se, ale "zatím" ty 3 hlasy pro KSČM mě děsí
      snad se pravice zmátoří (nechci vládu KSČSD ani zemanův čechystán)
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Už 4 ... komunisti jsou všude.

V mých očích, je to v jádru to samé jako nacizmus. Vůbec nechápu proč je jedno natolik opovrhované a druhé skoro oslavované.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,387
      Já upřímně poprvé vůbec nevím, komu ten hlas dát. Svobodným jsem dával při posledních krajských volbách, ale s jejich programem se úplně neztotožňuju. Ve spoustě věcí jsou až moc radikální a agresivní. Nemyslím to tak, že by to byli nacisti :f_biggrin: ale prostě mají často až moc silná hesla a jakoby chtěli ze dne na den změnit přemýšlení lidí a fungování státu o 180 stupňů ...

Je dost možný, že jim nakonec ten hlas dám, ale rozhodnutej ještě nejsem.

Co se Babiše týká, tak mě dost překvapilo, že se za něj postavil třeba i Jančura, kterýho já osobně uznávám jako podnikatele i jako člověka. Proto soudím, že Babiš pro spoustu lidí nemusí být špatnou volbou.

Okamuru volit nechci, připadá mi jako pravicovější Sobotka. Naslibovat lidem, co jim na očích vidí. Občas má dobrý návrhy, ale jde mu jen o to, aby byl známej a milovanej, řekl bych, že v sobě má nějakej komplex z mládí. To jak se choval v prezidentské kampani a zejména když nesplnil požadovaný počet podpisů mi otevřelo oči, většího ublížence a ubrečence jsem ještě neviděl. Jak není po jeho, úplně se mění.

Socani, tam není o čem. Jsou to lidi, co 20 let v tom parlamentu sedí a mají lví podíl na tom, jak v téhle zemi spousta věcí funguje. Jejich lídr je neschopnej, byl neschopnej a bude neschopnej. To jak vedl ministerstvo financí by mohlo být považováno za vlastizradu. Snad jedinej sympatickej mi je od nich Zaorálek. Když mluví, tak mluví k věci a rozumně, neplácá populistický kraviny a jeho slova mají nějakou váhu.

Komunisti, co k tomu říct. Doporučuju přečíst si jejich volební program, je to sranda k popukání. K smíchu už není, kolik voličů jim to žere.

TOP09 je pro mě stranou nevolitelnou, nepovažuji je za stranu pravicovou. Parkanová, Kalousek, Spící Pytel a další. Tohle vedení prostě nemůžu překousnout.

ODS měla nějaký náznaky pravice naposledy v minulým století. To jak je zkorumpovaná a prolezlá už je jen třešnička na dortu. Vůbec bych se nezlobil, kdyby dostali 3% a táhli do propadliště dějin.

Vítek Bárta a jeho firma VV propásla svoji šanci. Tolik řečí naplácali a pak se stejně dali dohromady s ODS a TOPkou. Až je parťáci vypáskovali do opozice, tak najednou zas Bárta otočil o 180 a začal kritizovat každej vládní krok.

K dalším stranám se ani vyjadřovat nechci. Vlastně se těším akorát na kampaň cibulky.net, s ním a jeho siderickým kyvadlem je vždy švanda :f_biggrin:
    • Opecz
      Opecz
      Bronz
      Registrace: 17.09.2009 Příspěvky: 461
      ^^^ v solid post
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      KSČM 4 hlasy jo? To jsem myslel, že jsou pokeroví hráči pouze uvědomělí a vzdělaní lidé. :s_mad: Snad ale výjimka potvrzuje pravidlo :s_grin: