[PLO] BLOG : Fehir on PLO

• Fehir
      Fehir
      Bronz
      Registrace: 21.06.2011 Příspěvky: 470
      Takže zdravím Vás a vítam Vás na mojom najnovšom blogu :)

Moje meno je Matúš , mám 20 rokov a o par týždňov začínam druhý rok na FMFI (Matfyz) BA - Poistná matematika (Štatistika) . Vo voľnom čase hrávam futbal (posledná horská liga ^^) , tipujem a v poslednej dobe som začal trénovať na nový semester , takže oblietavam partys :s_cool:

Poker hrám 5 rokov aj dáke drobné a som viac menej BE . Nikdy som v živote nič velké netrafil , a bohužial ani nič malé :f_biggrin: Za tých 5 rokov som hral v pokri asi všetky formáty a aj veľmi veľa variant . Suverénne najviac ma bavia MTT , ale len pokiaľ tam mám dáky slušnejší run . Bohužiaľ nemám na hranie MTT BR a asi nemám ani trpezlivosť na ne . Je to paráda po 8 hodinách dokráčať na FT a vyhrať ho , ale nieje to tak action-packed ako by som chcel a potreboval :f_frown: Preto som začal hrávat SH CG , ktorá mi ponúka všetko , čo potrebujem . Najskôr som hrával NLHE a pred 3 týždňami , keď som depositoval tak som išiel s primárnym cielom hrávať NL5 na PSku . Bohužial mi to moc nešlo , asi som sa málo snažil , alebo proste neviem hrať NLHE :f_biggrin: Myslel som si , že ZOOM mi pojde , no prekvapivo mi nešiel ani ten . 3 dni som dával dohromady 2BI a potom za 100 hand -5BI a mohol som notebook vypnúť a buchnúť do steny . Bohužial nemám mindset na hranie ZOOMu a celkovo NLHE . Po poslednom záreze podobného typu som to zvalil na PS.com (všetci predsa vedia , že je to rigged soft :f_biggrin: j.k. ) a prehodil som kapital na FTP.com .

TU prišiel zlom a vrátil som sa k mojej Nemesis PLO . Na tej hre som otočil už veľa $$$ , ale povedal som si , že už som starší , múdrejší ( dúfal som v to) a predsa len už mám lepšie poker skills , ako keď som ju hrával predtým a aj mindset už bol dakde inde ako keď som ju hrával predtým ( funky je , že to isté som si už myslel aj predtým :f_p: ) . Pozrel som si pár hand na PSG , pár videí od Skodljivca a začal som hrať 1-2 stoly PLO5 na FTP ( mám 15tku noťas a max môžem hrať 4 , ale 4 sa na FTP aj tak nezapnu naraz :s_mad: ) . A čuduj sa svete , keď sa človek nehrá na Isildura juniora , tak sa ta hrá da v celku eazy beatovať a keď ešte nieje lenivý ako som býval ja a prečíta si články a pozrie si videá , tak tým limitom musí preletieť ako šíp . Najskôr som si myslel , že to bude asi len taka oddychovka k NL session , ktoré som mal v pláne hrávať , ale potom som dal pár hand do HJ fóra + som pár komentoval a ľudia , čo hrávaju podobný limit a dokonca aj HJ mi moje handy schválil a dokonca aj tie , čo som si myslel , že sú povedali , že to nieje až tak zlé ako som si myslel . Vtedy som si to porovnal s komentami/mojimi názormi na handy v NLHE HJ fóre a zistil som , že proste moje myšlienku su pre hranie NL neni vhodné/dobré/adekvátne whatever a rozhodol som sa , že teda PLO bude moja main game a NL si budem max. za odmenu pinkať vo forme MTT ( síce tie su na FTP pekne tragické , ale to sú asi všade v porovnaní s PS) .

Tak som začal pekne si pinkat 1-2 stoly PLO na FTP , keďže naozaj bežne cez deň ich viacej nebeží a CAP/Shallow sa mi teda vôbec nechcu hrať . A tu zrazu problemos a začali sa vracať opičky z minulosti . Nehanebne som spewol 1BI a ďalší som prehral v točke na flope s top setom vs. aggro fish OESD+FD . Najhoršie na tom bolo , že to bol bum hunter a tých hatujem neskutočne :s_evil: Ale keďže som si to skoro uvedomil , tak som sa to snažil potlačiť , zaprel som sa a dal som 3hod session (00:30-03:30) a obyčajným solid pokrom som to vytiahol s5 do zelených čísel :s_love: . Kedže ten spew bol prachsprostý ego battle vs. 50/30/15 aggro maniak , tak som si povedal , že mozgu nemôžem nechať toľko volného priestoru a musím si pridať pár stolov . Ale ako ich pridať , keď žiadne nebežia ? V tom som dostal asi jedne z najlepších nápadov poslednej doby a dohodil som si 2 PLO2 stoly . Oproti tej PLO5 sú to nebe a dudy :D PLO2= kamarátsky limp poker v krčme s hráčmi , čo si myslia , že hrajú NLHE so 4 kartami PLO5=ego battling fishes + calling fishes , čo ich tiltne aj taka hlúposť , že nevytočia AA29r a valia všade pot . Tento mix mi naozaj neskutočne vyhovuje , lebo na PLO2 môžem skúšat všeliaké value bety , bluffy a podobné kraviny a na PLO5 mi stačí hrať skoro až nitty poker a keď mám dákeho spewtarda na stole tak len stláčam call/call/call +BI eazy life a tie stoly z mojho POV vyzerajú asi takto (neviem , či je to mojím egom alebo čím ale reg tag som nedal ešte nikomu) :

(meme nieje az tak super jak som si myslel , ze bude :s_mad: )

Blog bude obsahovať dáke klasické veci ako winnings/handy/goals a podobné záležitosti , možno občas dáke RL žvásty , ale sľubujem , že ich budem redukovať :s_evil:

No takže to by bolo asi také zhrnutie posledných dní a týždňov a hor sa nastaviť si ciele !

Mid-Longterm RL :
      :diamond: Neminúť si všetky absenčky za 2 týždne (tought one)
      :diamond: Potlačiť váhu aspoň o 8 optimálne o 13kg dole pred Vianocami . ( od mája -9 kg a to "správne" (T25) cvičím 3. týždeň )
      :diamond: Spraviť všetky zimné skúšky
      :diamond: Makať na futbale , aby som hral viacej ako posledných 10-15 min.

Shortterm Poker :
      :heart: Udomácniť sa na PLO5
      :heart: Mať dáky slušnejší profit za september (10BI at least) v EV adjusted (nebudem tlačiť pure profit , lebo zbytočne budem winning tiltovať alebo celkovo len tiltovať , pre hlúposti , keď prehrám BI)
      :heart: Hrať denne minimálne 400 hand popr. hodinu
      :heart: Shipnut tu 202020€ vec v CCC :s_cool:
      :heart: Zlepšiť hru . (Donk bet :s_evil: )

Midterm Poker :
      :diamond: Do polky oktobra posun na PLO10 ( forcovat to nebudem :) )
      :diamond: Spraviť blog v ENG komunite ( iba ak by mi v CZ/SK bolo málo , čož pochybujem)
      :diamond: Zlepšiť hru . ( 3betting )

Longterm Poker :

:club: Dostať sa čo najvyššie (Realne asi PLO25 , nebudem moc letieť a ani neviem , či na take letenie vôbec mám :f_confused: )
      :club: Naučiť sa efektívnejšie analyzovať súperov , lepší note taking .
      :club: Zlepšiť hru . (3bet OOP poty , Mindset)

No to by asi k prvému blogpostu v tomto blogu bolo všetko a kto to prečítal všetko , tak si u mňa môže nárokovať pivo :f_cool: GL pri stoloch a pamätajte :
  • 13 odpovědí
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Zdravím a vítám :) Musím uznat, že máš krásně dlouhý první post :) Vypadá to , že máš trochu mental problem, ale snad to do budoucna porazíš! Ono v omaze nebudeš mít ani na výběr.

Plány vypadají reálně, tak doufám, že tak půjdou i v reálu. Jak často hodláš blogovat?

Jinak mě ten meme pobavil :D

GL!
    • Fehir
      Fehir
      Bronz
      No prvotný plán je dačo ako nedele+keď budem mať dačo rozumné na rozume ^^

No hej ten mindset bol vždy väčší problém , ako som si v tú danú chvílu priznal/uvedomoval , a v PLO je extrémne dôležitý (veď aj jungleman tvrdí : After playing PLO this weekend with my friends we came to conclusion that this game doesnt make sense ^^ ) . Tak dúfam , že to zlepším , čo to dá :)

Nato meme som myslel (ak hovoris o oprah) , že malo byť väčšie ale stránky boli proti :f_mad: .
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Věřím, že ty budeš dodržovat vydávací čas blogu, protože z tvých komentů mám pocit, že rád píšeš :)

Jj, myslel jsem Oprah. Jsem ještě mladý a dobře vidím, takže není problém v malé velikosti :)
    • Fehir
      Fehir
      Bronz
      Hej hej budem to dodrziavat a to pisanie som sa naucil , ked som hraval WoW a uchadzal som sa o miesta v top EU guildach , tak proste oni tam vyzadovali totalne koniny takze prihlaska mala na konci cca 2.2k slov :O Tak som sa proste musel naucit davat vsetky moje myslienky/nazory na papier .

No dobre teda tak zacinam tie nedele :)

Pocet hand (02.-08.09) : 1188 (mega giga volume :D )
      Winnigs : +15.83$ USD
      bb/100 : +34.58

Mohlo to byt asi aj lepsie , ale tak som rad ,ze sa mi dari aspon takto . Dneskam som mal na dvoch stoloch PLO5 mega giga hyper aggro tupca , ktory na seba natiahol dalsich 2 hyper maniakov , no bohuzial som sa asi zlakol dynamiky na tych stoloch ( na tomto tez budem muset zapracovat ) a hral som daco ako 9/3/1 :s_confused: Problem bol , ze proste chlapci si tam tocili 5bety s KQ68ds a podobynmi koninami a ja som bol aj dost card dead , ziadne AA , ziaden slusny rundown same debiliny typu KKT8r QQA8ss AT66ss a proste taketo handy , ktore mozno keby tie poty neboli 3-4bety tak by som hral fit or fold ale nechce sa mi kazdu 5.-6. zahadzovat 1$ aj ked by som vyhral asi 3-4 BI v tychto spotoch (hodnotim flopy a to ako by som to od tade hral) , ale radsej budem hrat poriadne ako profitabilne :f_grin: A naviac mi to trenuje mindset , kde som po runoute sice smutny , ale som na seba hrdy , ze som tam ten 3bet nezacalloval s dakou kravinou :s_love:

A teraz je cas na RL cast :

Dneskam boli hody na dvoch dedinach , kde mam rodinu , takze kopy reznikov a hory salatu , ale som rad ze som to v celku zvladol a nenapratal som sa ako som to mal vo zvyku :P Potom sme este isli na lokalne futbalove derby , kde hralo nase A muzstvo , takze som sa aj vykrical a aj s hrou chalanov som bol spokojny :s_love: Prehrali sme sice 0:2 , ale nemame sa zaco hanbit urcite :) A taka zaujimavost : Sutaz , co hrame sa , vola Majstrovsta oblasti PE,PD,BN (6. liga cca) a na zapas prislo 450(!!!) platiacich ludi , coz teda v porovnani so zapasom Lovan-Presov , kde prislo 680 alebo kolko (<1k) ludi , vyzera uplne neuveritelne .

A dalsia super vec je to , ze naplno odstartovala NFL ! Momentalne hra aj moje oblubene SF , takze to ukoncim tu a idem fandit :s_love:

GL&HF
    • Fehir
      Fehir
      Bronz
      Ako vam da herna najavo ze dnes by ste asi nemali hrat :
      Step 1 : Nieje ziaden stol na vyssom limite , ktory hrate .
      Step 2 :
      Full Tilt - $0.02 PL Hi (6 max) - Omaha Hi - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 149 BB (VPIP: 30.95, PFR: 19.05, 3Bet Preflop: 13.33, Hands: 42)
      SB: 29.5 BB (VPIP: 46.43, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 62)
      BB: 100 BB (VPIP: 63.64, PFR: 40.91, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 22)
      Hero (UTG): 100 BB
      MP: 82 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 5)
      CO: 73.5 BB (VPIP: 80.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 5)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has K:club: A:club: A:heart: 3:club:

Hero raises to 3.5 BB, MP calls 3.5 BB, fold, BTN raises to 15.5 BB, fold, fold, Hero raises to 51.5 BB, MP raises to 82 BB and is all-in, BTN raises to 149 BB and is all-in, Hero calls 48.5 BB and is all-in

Flop: (283.5 BB, 3 players) 6:spade: J:diamond: T:club:

Turn: (283.5 BB, 3 players) 2:heart:

River: (283.5 BB, 3 players) 9:diamond:

BTN shows K:diamond: A:spade: K:heart: J:spade: (One Pair, Kings) (Pre 11%, Flop 12%, Turn 6%)
      Hero shows K:club: A:club: A:heart: 3:club: (One Pair, Aces) (Pre 75%, Flop 15%, Turn 8%)
      MP shows J:club: 6:diamond: K:spade: J:heart: (Three of a Kind, Jacks) (Pre 14%, Flop 73%, Turn 86%)
      Hero wins 34 BB
      Hero wins 0 BB
      MP wins 235.5 BB

Viem , ze ta handa je marginal stack-off ale do toho 3bet magora som nemal v plane foldovat AAxx

Step 3 :

Full Tilt - $0.02 PL Hi (6 max) - Omaha Hi - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 131.5 BB (VPIP: 33.33, PFR: 23.81, 3Bet Preflop: 13.04, Hands: 64)
      MP: 27.5 BB (VPIP: 38.46, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 84)
      CO: 105 BB (VPIP: 47.73, PFR: 22.73, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 44)
      Hero (BTN): 100 BB
      SB: 213.5 BB (VPIP: 45.00, PFR: 35.00, 3Bet Preflop: 14.29, Hands: 20)
      BB: 91 BB (VPIP: 35.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 20)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has A:club: 9:heart: 9:club: T:diamond:

fold, MP calls 1 BB, fold, Hero raises to 3.5 BB, SB calls 3 BB, fold, MP calls 2.5 BB

Flop: (11.5 BB, 3 players) 3:spade: 9:spade: 3:diamond:
      SB checks, MP checks, Hero bets 5.5 BB, fold, MP raises to 24 BB and is all-in, Hero calls 18.5 BB

Turn: (59.5 BB, 2 players) K:club:

River: (59.5 BB, 2 players) 3:club:

MP shows 3:heart: Q:diamond: J:heart: A:diamond: (Four of a Kind, Threes) (Pre 51%, Flop 5%, Turn 3%)
      Hero shows A:club: 9:heart: 9:club: T:diamond: (Full House, Nines full of Threes) (Pre 49%, Flop 95%, Turn 97%)
      MP wins 57 BB

Step 4: dostavat sa na random rainbow boardoch s top two , ktore su 90% casu good do setov/trips superov takze dneskam 100hand a koncime :)
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,445
      Prosim tebe, vždyť ty tvoje přihlášky vždycky byly marný, stejně jako tvoje DPS :f_biggrin:

PLO je pro mě španělská vesnice, občas si chodím zalameřit na PLO2 Zoom, je to celkem sranda :s_evil: Každopádně budu sledovat, jak ti to klape.
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      zdarvim kolegu v zbrani. Ja teda s PLO zacinam. snad bude v tvojom blogu co citat.

a niekedy mozeme dat spicha v CCC.

Uz sice na livepoker nechodim, ale vynimku by som mohol spravit.

GL later

a preboha, take dlhe posty? kto to ma citat, som v polovici zaspal.... :f_biggrin:
    • Fehir
      Fehir
      Bronz
      @Pinny : Kde si ty prosim ta videl moje dps , ked si sa nahnal s Miarom o posledne priecky ? A aj tak mage je one button skill to sa nerata :D A prihlasku som mal nadupanu do KLR a aj do BD som mal v celku slusnu , ale bohuzial som nasral mraka joinutim Stones (alebo som mozno naozaj bol taky marny ? :f_eek: ) . No hadam to dotahnem aspon na tu 25tku ako ty :P

@Boston : No ja sa asi tazko bude spichavat v CCC , nemam moc rad live poker , lebo bud tam hraju dementi alebo ludia co si myslia , ze su minimalne Phil Galfond a Chris Moorman dokopy a fakt sa nedaju pocuvat :D Ale tak , ak tam budu take juicy eventy ako teraz ta 202k tak tam urcite dojdem :P No tak prvy post to musi dako vypadat , uz budem davat kratsie :D GL aj tebe :)

A obv. som neskam neprestal hrat po tom rannom grce a pokracoval som dalej teraz v noci a to co sa na stoloch dialo , vobec nedavalo zmysel . Skoncil som den v pluse ale neviem mozno daktore spoty keby som vytiahol mal by som trocha viac...A uz nemozem sedavat na stoloch kde 5bet tocia 4d6d8dKd , to fakt nieje hra pre mna :s_evil:
    • Fehir
      Fehir
      Bronz
      Quick update :

Mam za sebou asi najdlhsi grind (3:40) v poslednej dobe a musim povedat , ze moja hra peakovala na zaciatku a na konci session . Po prvych 3 hodkach som si musel dat pauzu lebo som isiel na styl -1.5BI->BE->-1.2BI a sice je to maly swing , ale sposobili ho coolery + som citil , ze oproti zaciatku session , kde som si robil trhaci kalendar zo stolu si po 3 cooleroch a 2 spewoch zacal robit trhaci kalendar zo mna . Vypol som to odcvicil som T25 , behol do sprchy a bum 19min A-game a +1BI je s5 v cashieri + som narakoval par bodov a mal som daky bonus takze ako spravny rakeback wannabe pro som dneskam +1bb :f_cool: Urcite to bolo tym , ze som nemal klasicky playlist pri session :s_cry:

Vzdy , ked mi daka stanica na sparovanom boarde s flushom callne jeho 3rd nuts str8 si spomeniem na prvy chorus tohto tracku :

• Fehir
      Fehir
      Bronz
      Ok neviem co sa deje ale kedze piatok 13teho bol pre mna nadpriemerne dobry (isiel som von s 5.7€ a dosiel som domov napity o pol patej) , tak mi to proste musela sobota zratat . Vsetci dementi , co hraju 70/50/20 vyhravaju AI a mozem sa aj rozdrapit a nic mi nejde flopnut . Stacknem sa v 3way pote PF s 52% a prehram ho a obv vyhra pan co ma 11% a braguje o tom ako strasne overplayujem AA (AAJ8ds) , ze jeho 63TT je tu dobre , ze ma mal precitaneho . Keby sedel vedla mna asi ho zabijem :s_evil:

No nic dam si par dni pokoj s Omahou lebo neskam tych 5BI zletelo az moc rychlo a hral by som velmi zle najblizsie dni . Takze tyzden ukoncujem predbezne skorej .
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,445
      S tím se asi budeš muset srovnat, obzvlášť na nízkých limitech Omahy, ta variance je obrovská a i ta nejretardovanější startovní handa má tunu equity.
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      Fehir původně napsal
      obv vyhra pan co ma 11% a braguje o tom ako strasne overplayujem AA (AAJ8ds) , ze jeho 63TT je tu dobre , ze ma mal precitaneho . Keby sedel vedla mna asi ho zabijem :s_evil:
      .
      a preco by si to robil? takehoto treba pochvalit, ako dobre to zahral, a viac si ho nevsimat.
      Snad mu nechces pisat do chatu, ze je idiot, co to nevie hrat? este sa chalan spamata, zacne sa to ucit hrat a co potom? :D
    • Fehir
      Fehir
      Bronz
      Ja som mu napisal ze je dumb crackhead :D Ale nie chvilku sme sa checovali ale on bol dost traged , sice po tom co som predvadzal som sa citil rovnako , ale nakonec som ho edgol . Kazdopadne vsak musim mat pauzu , lebo som hral dost zle .