BLOG: z $50 na $10.000 aneb cesta k výšinám ...

• icarin
      icarin
      Bronz
      Registrace: 10.07.2012 Příspěvky: 270
      ahoj všem, těm kteří zavítaly na můj blog.

Jmenuji se mirek a pokru se věnuji od přelomu loňského roka.
      Po několika špatných krocích a nedodržování základních pravidel jsem se rozhodl, že dám pokru naději a tak jsem se rozhodl vstoupit do Corneiho výzvy.

Co mě k tomu vedlo, že jsem se k tomu odhodlal, tak převážně:
      - nedodržoval jsem pravidla,
      - nehrál s plným stackem,
      - přehrával handy,
      - značně prohrával dobré spoty.

hlavní důvod ale byl:
      na live cash game hraji vždy správně a vím kdy zahodit a kdy to tzv "osolit" . Jenže na online ne.

- kdysi jsem se díval pořád do Cashieru,
      - hrál jsem jakožto začátečník Omahu,
      - četl jsem to co jsem chtěl, předbíhal články.

Co jsem udělal pro změnu?

od 7.09.2013 jsem se rozhodl že začnu s výzvou, ale napřed studovat, studovat a pak Hrát a né obráceně!!!

pročel jsem si z basic sekce:

- Co znamená Big Stack Strategy?
      - Jak hrát před flopem?
      - Jak hrát po flopu?

zhlédl jsem videa z Cornieho výzvy:

Jak hrát ....

přehrával jsem handy, neuměl jsem je správně zahrát,
      už vím kdy je správné dát Fold a jak číst správně staty.

- z každého videa mám poznámky na půl A4 a vše pro mě bylo skoro nové.

:heart: cítím že jsem hodně zmeškal !

Takže dneska začínám Výzvu.

Začnu i jako kdysi Cornei na Party pokeru s $50.

cíle do konce týdne:

odehrát denně alespoň 250 hand na 1 - 2 stolech než si zvyknu na new soft.
      zhlédnout znova videa a přečíst :Jak hrát po flopu?
      hrát podle tabulky

dlouhodobé cíle:
      :diamond: přeci jen jsem zde už dlouho na to, abych byl trošku odvážnější, a tak se tímto pokusím překonat Corneiho výzvu ve všech bodech :-) je to trošku troufalé, ale jinak se nepohnu z místa, a je to pro mě dobrá výzva, ukázat že i já to dokážu po pořádných dowswingech, které jsem měl v Omaze špatnou hrou, viz blog:BLOG: poslední start po několikátem pádu dolu

od tohoto okamžiku jsem new člověk!!

:diamond: další cíl, který souvisí i s mojí výzvou bylo i to, že bych si rád koncem roka zahrál Freeroll v Card casinu v Celebrity poker tour, a tak snad mi to pomůže i tam se zlepšit díky Corneiho výzvě a jeho krokům se udržet mezi top 90. Zatím se držím okolo té 40 - 45 pozice. Můj posun můžete rovňež sledovat i zde: CPT

:diamond: rád hrám i live cash game, takže mě můžete sem tam i potkat v Card Casinu, Ambassadoru, Showdownu a nebo v kajotu. Zatím pouze na 10/20 :-)

Takže hurá na výzvu.
  • 7 odpovědí
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Ahoj, koukám, že z omahového pekla utekl k NL :) Přeju ti ať to jde lépe než v minulosti!
    • icarin
      icarin
      Bronz
      Tak po 4 týdnech další update.

jako první musím dělat týdenní updaty blogu !!!

online poker

:heart: co jsem splnil od posledně:

hraji podle tabulky startovních kombinací.

250 hand je docela dost, né vždy ale dosáhnu tohoto cíle, proto jsem cíl upravil..

:heart: cíle na každý den:

denně odehrát alespoň 5 WH = 1SP + zde na PSGY.com bonus 10SP (denně zisk 11SP) a udržet si tak stříbrný status.

1x denně postnout alespoň 1-2 handy do HJ abych se mohl účastnit soutěže o koučink!

:heart: cíle na tento týden:

znovu projít veškeré basic články a pomalu začít číst stříbrné.

Nezapomenout na týdenní updat blogu

shrnutí 4 týdnu

2 první týdny jsem nehrál a jen jsem se učil.. po 2 týdnech jsem přešel na William Hill, protože Party poker mi přestal fakčit, a hrání přes web neukládalo handy.

Takže hraji na WH.

Ze začátku jsem měl docela problémy dodržovat startovní tabulku.

KJs/o z UTG foldovat byl docela problém, protože jsem je kdysi raisoval. To samé jiné karty bez pozice, kdysi jsem je hrál a na flop mi přišel Gutshot a nedokázal jsem zahodit až na Rivru, samozřejmě mi to nepřišlo a já tak o hodně $ přišel :-( Platil jsem vlastně zbytečné karty a přehrával jsem kombinace.

Díky tabulce jsem si vyčkal na tu správnou chvíli a šel jsme do toho. kdybych nedodržoval tabulku, tak bych byl tedka hodně v mínusu. Moc jsem přehrával kombinace.

denně hraji 2-3 stoly, ale max ty 2. HUD zapínám obden, abych si zkoušel jak na tom jsem bez něj.

Přes týden hratelné stoly vždy výběr z 10+.

!!!POZOR!!!

víkend: nikdy nesmím hrát o víkendu ! Už když jsem kdysi začínál a hrál o víkendech tak jsem přišel strašně o moc, kombinace sice chodily, ale T+R vždy byl pro mě SICK.

Zapoměl jsem na to a doplatil na to! O víkendu hraje kde kdo a rve to tam, nejhorší byla prohra točka KK vs 36s a na flopu 36 :-( stolu tam bylo aktivních přes 40+

To co jsme přes týden vyhrál, tak jsem za jednu sesh projel (-4 BI za sobotu).

Točka KK vs AT flop A
      QQ vs TT

set 999 (na flopu), all in se shortem a na turnu prohra do vyššího setu TTT

prostě variace, zahrál jsem to správně, ale neměl jsem zrovna den, a docela mi to rozhodilo a i když jsem věděl že mám odejít a nehrát, jsem zůstal a prohrál víc.

ponaučení:

dodržovat startovní tabulku,
      nehrát víkendy !!!
      Víkendy využít k relaxu a zábavy.
      Poker o víkendu Busto!!

live poker

No, tady taktéž pěkné změny.

Registroval jsem se do České pokrové ligy, kde se hraje zdarma!!!

A učím se tam hrát pozdější fáze turnaje na FT s různým stackem.
      Vítěz vždy něco dostane. Už první turnaj u nich mi dal hodně zkušeností a proto jsem se odhodlal na live CPT.

Zjistil jsem že i z úplného shorta se dá turnaj vyhrát, jen si vyčkat.

Zatím se mi v CPL daří docela dobře! trénuji poker face, přetáčení atd..

Docela mi to dává hodně.

A proto:

Z nabitými novými znalostmi jsem se odvážil na live turnaj. A to na CPT speciál, který se hraje 1x za měsíc. A sem tam si ho zahraji.

Turnaj jsem hrál podle startovní tabulky a ono to šlo :-) dokázal jsem se konečně poprvé v životě dostat v živém turnaji do ITM.

Shrnutí turnaje: přišel jsem později a dostal stůl smrti :-) Flary,nějaký asiat/číňan (nepoznám v tom rozdíl), 2 kluci z poker areny. Flary je brutální ryba a normálně vám řekne co má za karty, buď mu to věříte a nebo ne. Já jsem proti němu 1točil a nalítl si hodně, ne já, ale on já set a on 2 páry. Přesvědčil a řekl mi proč je vhodné využít Rebuy.
      Pak rozpustily náš stůl, 4 hra na stole pozice, K :club: Q :club: a flop J :club: 8 :club: T :club: dávám na turnu Q :diamond: all in a dostal se mi call od A :club: 9 :spade: . Hrozný pocit a delarka mi drží a otáčí K :heart: a jsem najednou na cca 60k při Avg 34k.

Tím to končí a následujících 4,5 hodiny mi nepřišla ani jedna hratelná kombinace a blindy mě obraly a padám až na 3,5K. Je těsně před půlnocí a mám AKo (sb) a rvu to tam, bb+ Btn call a zvedám se na cca 15k.. poté další točka s AQ a jsem zas ve hře na cca 40k. rozsazení na new stul a zas mi to nechodilo. A na lvl 6000/3000 na BB mám 66 a utg all in, všici fold, SB all- in. neměl jsem už co ztatit, short na stole cca 23k to tam po dlouhém váhání rvu. UTG A2o SB A3o stul bez es a já stoupám.. pak jsem zdržoval a čekal na ITM. Tam jsem se dostal..

Shrnutí: za celý turnaj jsem neviděl AA, KK, QQ, JJ, TT a i přes to jsem se dostal do supr toček a dokázal dostat do ITM, docela slušný, můj nejlepší úspěch.

Nejduležitější je si vyčkat na dobré karty a pak to zkusit zatočit, vyčkat si zde je základ, ale ty 4,5 hodiny byly pro mě moc brutál, ale šel jsem na turnaj s tím pocitem, jdu si pro body do leaderboardu :-)

Celý turnaj jsme hrál s dobrým pocitem, hlavně díky tomu že jsem obral Flaryho :-)

Někteří soupeři na mě furt tlačily a říkaly "tvl, jsi short a ty zahodíš na BB děláš si prdel" kritika na shorty byla na více stolech, ale já jsem se nedal a radši si vzal sluchátka a pustil hudbu, a furt jsem viděl jak jsou top stacky nasraný na to, že to tam shorti nepustí, jenže když oni jsou v takovích situacích, tak zrovna ti co mi to říkaly (nebudu je zde jmenovat, ale regové ČPT) tak dělaj to samé. Si myslí že když na mě budou tlačit, tak udělám chybu a vysypu se zrovna do nich :-) Vím co děla a o co snaží, tak proč jim to neoplatit a nevyčkat si a obrat je. Mě se to povedlo 2x :-) a byly brutál nasraní :-)

Cíle live na tento měsíc

:heart: hrát pravidelně CPL ligu (za 1.místo 400kredit do Cardu - trefeno 1x) trefit víckrát :-)

:heart: zahrát si kvaldu na ČPT master( 1 ze 2 kvald jsem trefil)

:heart: zahrát si koncem měsíce CPT speciál

Díky přihlášení do Corneiho výzvy vidím konečně na sobě pokroky. Hlavně už nepřetáčím bez pozice a karet.

Díky Cornei
    • icarin
      icarin
      Bronz
      boarrder původně napsal
      Ahoj, koukám, že z omahového pekla utekl k NL :) Přeju ti ať to jde lépe než v minulosti!
      Přešel jsem na NL, protože jsem měl jeden menší rozhovor s mistrem ČESKA v NL a jedině přes NL to jde a pár rad jsem dostal, jak být nejlepší.

Sice mi omaha dávala pořádně zabrat, ke konci se mi začalo i dařit, ale jestli chci udělat díru do světa, tak přes NL to jedině jde.. Live se hraji pouze v NL (omahový live turnaj u nás v ČR nejede)

A omahu si zahraji tedka už jenom sem tam, jako SevenCard.
    • icarin
      icarin
      Bronz
      SHRNUTÍ ONLINE HRANÍ

Jedním slovem: kašlu na to, online poker je na hovno a nemám na to nervy !!!

Zato živá hra v praze, to je jiné kafe.
      Za poslední 3měsíce jsem jenom na živé hře splnil 1,5 corneyho výzvy. Ano sem tam mám taky suckouty, ale jen výjimečně a furt za sebou jako na onlinu suckouty nemám.

Takže čím to je že na onlinu jsem v mínusu a na živé hře v plusu? Diť je to úplně stejné, 9 hráču za stolem, 4-5hodin hraní.

Takže WTF????

Shrnutí online CG:

Co hráči předvádějí na CG stolech mě hlava prostě nebere.

Nedělal jsem trošku delší report do Corneyho výzvy, protože jsem měl jiné povinosti a nebyl čas reportovat.

NA nl2 je prostě nehratelná struktura.

Prvních 50 hand jsem vždy plusu 1-2 BI. ale 51 handa a další je už k nasrání a skončím v mínusu 5-7 BI.

Nepochopitelné situace a suckouty jaké dostávám, tak to fakt není možné. A prej že je to variacema a pravděpodobností. Hmm.. Potkat toho, kdo to vymyslel, nakopu mu zadek že se na něj neposadí.

Proč takhle píši a vyjadřuji se:

jak můžu mít suckout 7x po sobě na KK a 4x do AA?

Posledních 10 dní na NL2 hráči hrají ani ne s 40BB - 20BB. A já držím AK,AQ,KK,QQ a oni jako shorti vždy call 0,02 a já bet. flop buď nízké karty a nebo trefen pár. já v pozici vsadím, oni all-in. já call -jsem trefený bo mám top pár a nic mě na flopu neohrožuje v podobě A, když mám pár. Oni maj vždy zasrané AA na ruce a vytočej ho. A co mi pak nasere víc. Oni hnedka následující hru vypadnou- udělaj double a zmizí pryč.

Včera mě nasral hráč, co šel na stul s $0,80 a během 25 her byl každou hru na Turnu all-in a a přetáčel každý flop: pot je $0,14 a on vsadí $0,30 a pokaždý takhle přetáčel flop. když byl někdo trefen, tak mu to zaplatil, jenže ono mu to vždy dolezlo a odcházel s $12,85. Já do něj nalítl za $6 (set vs set; JJ vs KA, AA vs 99).

A prostě to není možné.
      Dneska preflop točka:

já:BB- AQ
      on: D- KQ
      všici fold, on z delera rais na $0,07 já rais na $0,25. on rais $1,70. já all in $2,80 on call.
      a na stole:53K8K

pak hnedka následující hru: on JTs vs KK

on preflop all-in $4,75 já na smalu s KK a na stole mu dolezla Fush po T !!!

včera: floplý set AA a na T+R mu dolezla flush za plnou na flopu s 62s na ruce.

preflop:
      AQ vs 6Q soupeř trefí na flopu 6.
      AK vs 99 soupeř set na flopu.
      AA vs set soupeře.

Pokaždé když hraju, a mám pár na ruce, tak na flopu je vždy A. takže stop akce protože soupeř ho vždy má. v 95% ho vždy měl. A když já potřebuji A na stole, tak nikdy.

mám trefený gutshot. v posledních 60 případu mi nedošel a z toho bylo 40do barvy. nikdy mi to nedošlo. A bylo jedno jestli mám na ruce barvu po A nebo king a nebo jiné. nedolezlo mi to. A soupeř má FD v barvě s 28 na ruce a on to vyhraje a na turnu jim to vždy dolezlo.

Za poslední měsíc jsem byl vždy na té špatné straně karet a nikdy mi nic nedolezlo a když mi něco přišlo, soupeř měl vždy lepší pár a nebo lepšího kickera a to bylo vždy když jsme měly něco oba dva chyceno, on vždy lepší kicker a já nic a bylo jedno jestli to byl trips. nikdy.

Za rok a půl hraní na onlinu vždy NL2 až NL5 jsem v mínusu $1.500,- nikdy se prostě nedokážu zvednou a když, tak pak další den na to mám pořádný suckouty a ty trvaj klidně i týden po sobě a pak když se den daří, tak na to 2-3 dny poté zase ne.

Nevím čím to je že mám furt kurevské suckouty do kravin hráču!!

JE to tím že na těchto limitech je jedno co hráči hrají nebo já nevím, nemám ani chuť to zjištovat.

Prostě končím na online, pouze živé CG se budu věnovat.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,161
      Hey,

,,Zato živá hra v praze, to je jiné kafe.
      Za poslední 3měsíce jsem jenom na živé hře splnil 1,5 corneyho výzvy. Ano sem tam mám taky suckouty, ale jen výjimečně a furt za sebou jako na onlinu suckouty nemám."
      Pri mulitablingu online odohráš viac hand za hodinu ako live. Čím viac hand odohráš za kratšiu dobu, tým viac sa ti zdá, že dostávaš viac suckoutov, to je imo celkom logické.

,,Prvních 50 hand jsem vždy plusu 1-2 BI. ale 51 handa a další je už k nasrání a skončím v mínusu 5-7 BI."
      Pozeráš do cashieru namiesto toho, aby si sa venoval hre a sledoval súperov, potom ideš na tilt, lebo si v mínuse a imho s najväčšou pravepodobnosťou začneš spewovať, pretože ťa naserie úplne všetko.

Zvyšok tvojho postu je imo ukážka selektivity pamäte. Netvrdím, že nerunuješ zle, ale fakt za všetko môže variance a nejaký midstack, ktorý hneď zdrhne? Spomínaš nonstop suckouty. Nemám problém sa s tebou staviť o rozumnú čiastku, že keby si mi poslal tvoju hand history, tak tam nájdem spoty, kde si mal foldovať, ale neurobil si tak. Fakt sú to všetko suckouty? Nespewnul si nejakú tu handu?

Máš mindset leaky, ktoré ťa budú imo brzdiť aj v live game. Nechápeš základný princíp celej hry. GL.
    • icarin
      icarin
      Bronz
      Tak zase změna,

Rozhodl jsem se teda pokračovat ve výzvě.

Zkusil jsem jiný styl hraní a zatím funguje.

JohnDoe1313:

s tím si dovolím nesouhlasit:
      já na onlinu na 2 stolech kolikrát za 4 hodiny odehraji jen 361 her.
      na živo za 4 hodiny cca 260. A myslím to vážně, počital jsem to 2X- záleží taky podle dealera jak je rychlý a na hráčích. a kolikrát je to i rychlejší než za online stolem

Takže je to docela k porovnání a je to takmer stejné jako na onlinu. Ale je pravda, že na live chodím jen 2x týdně. A online denně.

do cashieru se nekoukám, ale když hraješ 4stoly najednou a na 3 jseš za plnou v all-in a nevytočíš, tak prostě vím že jsem tím pádem v mínusu. a pak jak píšeš, psychicky to nezvládnu, vím to, ale nedokážu pak přestat a pak ty chyby dělám víc.

- snažím se to tak nebrát a nemyslet na to. Jde to, ale musím se plně soustředit( začal jsem do toho poslouchat hudbu namísto zvuku herny, a ta mě docela i štvala).
      Z hudbou je to jinačí, sice jsem byl včera pěkně sucknutej ale ustál jsem to a z minusu se dostal na 0, což byl nakonec zázrak -2,5BI a nakonec vytočeno na 0 je slušné.

den předtím skoro 4BI v plusu díky hudbě při hře, ale musím poslouchat jen jeden styl hudby.

A klidně se s tebou i vsadím a pošlu ti hand story a uvidíš jak mám mínusové dny a jisté handy prostě nevytočím kolikrát za sebou, ano je to variační, ale když jsem četl články na pravděpodobnost v pokru, tak mi to prostě nesedí.

prohlížíš si týdení hru a vidíš že jsi měl za týden 10x KK a z toho si je 8X nevytočil preflop za plnou a z toho 6X do AA a vždy do shorta s 50-30BB co je na stole ani né 8 hand je docela divné, když pak na to hnedka odejde pryč a nikde ho na jiných stolech nevidíš po X dní. Takže WTF. v HM nemáš na něj staty a zahoď preflop KK do neznámeho hráče když odehrál jen 5 hand předtím..

Vím že sem tam udělám chyby, ale nejsou výrazné když vím, že je to zahráno správně..
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,161
      Koľko hand odohráš za session? Na akej sample pozoruješ spomenuté týždenné výsledky? Podľa mňa sa orientuješ na profit, čo je úplne k ničomu ešte k tomu ak odohráš 400 hand za celú session pri 2 tablingu. Micros nie sú o peniazoch, máš sa na nich naučiť hrať, aby si sa mohol posunúť na limity, kde už môžeš niečo zarobiť.