[PLO] BLOG: Mortal Kombat - B vs PLO

• B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323

Zdravim kolegovia.

Tak som sa rozhodol zalozit si blog, kde mam v plane sledovat svoj vyvoj v omahe a snad to tu trosku ozivit a dufam, ze bude mat tento nejaku tu zivotnost.
      Nebudem slubovat ako casto ho budem aktualizovat. Aj tak ten slub malokto splni. A vsetci sme na zaciatku optimisti. Uvidime ako to pojde.

Me, Pokerstrategy, Poker: Na Pokerstrategy som uz nejaky ten piatok. Po tragickych zaciatkoch som sa usadil na NL FR a tam som vydrzal a hraval limity NL25-50.
      Ani neviem preco, prestaval som mat radost z hry a kedze som fulltime zamestnatny, poker nie je moj main prijem a nemozem sa mu venovat fulltime aj napredovanie bolo poslabsie.
      Ako snad kazdy FR hrac som zacal hladat zmenu. Logicka volba by bola SH, ale ked si pozriem blogy miestnych zralokov ako vsetci bumhuntuju a lovia fishe uz snad od limitu NL10 tak som dostal taky napad ist proti prudu a skusit omahu. Tak ma tu mate. :)
      A zatial sa mi paci tato mensia uzatvorena skupinka.

OMAHA: nezvyknem sa pustit do projektu nepripraveny. Pred zaciatkom hry som navstivil par coachingov, zhliadol videa. A ideme na to.

Herna: 24hPoker - 30% rakeback, tracknute, First deposite bonus a aj stolov sa tu vecer najde zopar.

Pociatocny BR: 225 E
      Pociatocny limit: NL4

Zatial odohrane: 5012 hand
      - boha ako to ide pomaly, ked clovek nehra 10 stolov, alebo zoom.

Stav BR: 227 E (neratam zatial nic z RB, to az na konci mesiaca)
      - nebustol som to! sice to nie ani ziadna slava. Ale nato, ze to hram zatial hodne na hovno som rad, ze som aspon BE.
      Ano nebudem sa stazovat na smolu, rigged hernu, ani lucky fishe ako je to vacsinou v mode. Hram to zatial strasne a je toho este po ...., co sa treba naucit.

Pocit z hry: akcnejsie, zaujimavejsie a ani na 4roch stoloch, ktore hravam sa nemam moc cas nudit. Bavi ma to a to je pozitivum.

Moje stats na prvych 5k hands:

Pozicne stats:

Prosba: ak tam vidi niekto nejaky zjavny leak prosim do mna!!!

Ciel: moja praca a zameranie na preflop range v tejto faze pozeram nevysla uplne marne a nie je to az take zle s mojou VPIP.
      Poznamka - pridat na CO a BTN, naopak zuzit SB range!!
      Pokracovat v spamovani HJ fora, snad sa boarrder nebude hnevat. Ale viem, ze HJ forum je jeden z naj sposobov napredovania. (este ti tam par po dopisani tohoto slohu hodim ;) )
      Coaching a videa su must!

Uz je to dost dlhe, o hodne dlhsie nez som planoval. Tak to zatial ukoncim, kym ste este nezaspali.

Odmena za docitanie az sem. Mne to prislo celkom vtipne. Snad sa niekto zasmeje tiez, kto to este nevidel:
  • 22 odpovědí
    • NoTv
      NoTv
      Bronz
      Registrace: 11.02.2007 Příspěvky: 213
      Ahoj,
      Ať se daří!
      Ps.:nemáš na mysli plo4? :f_p:
      LOTR pobavil :D
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Hodně úspěchů v nových vodách, budu sledovat ;)
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Ahoj, jsem rád, že budeš svoji cestu rozepisovat v blogu a určitě rád budu sledovat updaty. Do HJ postuj klidně ještě víc než teď. Já si vždycky dám kafíčko k vyhodnocování hand, takže budu rád, když mi dopřeješ tyto krásné chvíle :)

Co máš za práci?

K těm statům bych dodal, že sám víš, že musíš snížit sb, ale pak to vypadá dobře ;)

GL do bojů
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Tak je koniec mesiaca a je cas zhodnotit moj novy nemravny mesacny vztah s OMAHOU.

Cisla na zaciatok:
      Herna: 24h Poker
      Limit: PLO4
      Hands: 14699 - hrane na 4-5 stoloch
      Vysledok: - 10,69 EUR
      Turnaje: - 1,2 EUR
      RB: 24,41 EUR
      Bankroll: 237,41 EUR

Graf:
      a pozeram, ze som to celkom ulackoval..:D

Pozicne stats:

Prosba: Ak vidite niekto zjavny leak v stats, prosim do mna.

Hodnotenie a dalsie ciele:
      Zly vysledok nieje vobec smola, ale velke chyby z mojej strany. Hlavne prilisna pasivita v niektorych spotoch, plus neverim superom dost casto a light calujem na R.
      Oproti 5k Handam sa mi podarilo znizit VPIP na SB. Bohuzial sa mi nedari pridat na BTN a CO. Ako problem vidim, ze pri mesacnom pohlade mam BTN ako stratovu poziciu.
      V dalsom priebehu hry este viac znizit SB a sustredit sa a blizsie zanalyzovat BTN.
      Uz mam na zopar hracov slusnu vzorku hand a zacat s analyzou hracov.
      Napisat boldom a vytlacit: Ak ma raisuje niekto na R a poraza ma len jedna kombinacia, tak on tu jednu kombinaciu ma. TAKMER VZDY!

Kazdopadne, OMAHA je zabava a planujem pokracovat.

Fun:
      Jedna zo zaujimavych hand. Moja prva handa komentovana Gifkami.
      Prima, $0.02/$0.04 Pot Limit Omaha Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

UTG: $7.09 (177.3 bb)
      Hero (MP): $4 (100 bb)
      CO: $4.14 (103.5 bb)
      BTN: $4.41 (110.3 bb)
      SB: $3.96 (99 bb)
      BB: $2.41 (60.3 bb)

Preflop: Hero is MP with A A K 4
      UTG folds, Hero raises to $0.14, CO folds, BTN raises to $0.24, SB calls $0.22, BB calls $0.20, Hero raises to $1.20, BTN calls $0.96, SB calls $0.96, BB calls $0.96

Flop: ($4.80) 8 J A (4 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $2.80 and is all-in, BTN folds, SB calls $2.76 and is all-in, BB calls $1.21 and is all-in

Turn: ($11.53) Q (3 players, 3 are all-in)

River: ($11.53) A (3 players, 3 are all-in)

Results:$11.53 pot ($0.10 rake)
      Final Board: 8 J A Q A
      Hero showed A A K 4 and won $11.43 ($7.47 net)
      BTN mucked and lost (-$1.20 net)
      SB showed J T 8 9 and lost (-$3.96 net)
      BB showed 7 T 8 K and lost (-$2.41 net)

Dakujem za pozornost. Od zajtra zaciname novy mesiac.

GL vsetkym pri stoloch
    • stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      Registrace: 28.09.2011 Příspěvky: 421
      ahoj B0st0n,
      páči sa mi Tvoj boldom:
      Ak ma raisuje niekto na R a poraza ma len jedna kombinacia, tak on tu jednu kombinaciu ma. TAKMER VZDY!
      Asi to tak je naozaj a hlavne vtedy, keď už pushneš celý stack na flope ako Ja - tiež som dieťa šťasteny v týchto prípadoch napr. túto nedeľu:
      moja handa ( CO ) - TTKJ
      súperova handa ( BB ) - 6***
      Flop : 6 6 T - all in !!!
      Turn : Q
      River : 6 !!! - ten povestný out je tiež tu - hihihi a stojí ma celý stack a stalo sa mi to už n - krááát
    • Sicco28
      Sicco28
      Bronz
      Registrace: 09.10.2009 Příspěvky: 201
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Tím btn bych se moc netrápil. Na tomto limitu prostě nejde tolik z btn krást, protože tam před tebou bude hra často otevřená. Je divný, že jsi zrovna ztrátový na btn, ale máš vcelku malý vzorek, takže věřím, že se to do budoucna otočí.
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      dufam, ze je to len vzorkou. Uvidim, chcem si pozriet spoty len z BTN a asi ti tam nieco z toho nahadzem do HJ fora a ci sa to bude postupne zlepsovat.
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Zdravim pani.

nebojte sa, nezabudol som na vas ani som sa na to nevybodol. Len nastali mensie technicke komplikacie.
      Pripajam vysledky za oktober spolu s jednou uzitocnou radou.

Hands: 10536 4-5 stolov
      Vysledok: - 88.08 EUR
      Turnaje: 0 Eur
      RB:19,41 EUR
      Bankroll: 173,14 EUR

Cele zle cely mesiac. Herne aj vysledkovo. Nadovsetko som posledny tyzden nehral, kedze sa mi po 7 rokoch pokazil moj verny notebook (bud mu zem lahka). Ked notas urobi pocas chodu PUF a vypne sa, neznaci to nic dobre a mal som celkom problem dostat z disku HH.
      Cenna rada prichadza teraz: kto to nerobi, pravidelne si zalohujte HH (hand history) aj niekde externe. Pocitate, maticne dosky a disky sa kazia.

Tak po dokladnom skumani trhu, moznosti a potrieb, mam zopar dni novy notas (SSD rulez!!!!). Nejak to davam vsetko dohromady a pomaly zacinam opet hrat.

Ciel na november:
      Nabrat sebavedomie a zvysit BR na PLO2. Opet zacat spamovat HJ forum.

More update later.

Back in business.
    • fenic11
      fenic11
      Bronz
      Registrace: 02.07.2008 Příspěvky: 39
      sub zero nick? tebe jsem potkával hodně ted uz jsem te ale dlouho nevidel-gl next time
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
      Cenna rada prichadza teraz: kto to nerobi, pravidelne si zalohujte HH (hand history) aj niekde externe. Pocitate, maticne dosky a disky sa kazia

kdyz jsem ztratil cast svy HH , tak jsem napsal na support a oni mi ji poslali
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      fenic11: jj. tvoj? nech si ta oznacim. Rebuildoval som na PLO2...pomaly sa vraciam na PLO4 tak sa mozno znovu uvidime...;)

rosta1972: nastastie som to z toho disku dostal nakoniec, ale dobra rada pre buducnost. Diki
    • fenic11
      fenic11
      Bronz
      Registrace: 02.07.2008 Příspěvky: 39
      dnafail-a predem sry jestli jsem te nekdy prasil v chatu hrozne tiltuju
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      :) v poho. som fish, zasluzil som si si. :D
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Zdravim pani,

tak som sa prisiel podelit s mojim vysledkom za november. Casovo pre mna velmi narocny mesiac a nedostavalo sa mi dost priestoru hrat.

Cisla na zaciatok:
      Limit: PLO2/4 - 90 percent odohrane na PLO2
      Hands: 7279 - hrane na 4-6 stoloch
      Vysledok: + 38,38 EUR
      Turnaje: 0 EUR
      RB: 8.83 EUR
      Bankroll: 209,38 EUR

Takze, celkovo moj prvy plusovy mesiac v omahe (ak neratam pomoc RB).

Co sa tyka hry, tak PLO2 je uplne tragicke a ludia tam su tam extra pasivny, loose a schopny calnut 3x potbet s top parom. Priestor na nejaku hru moc nebol. V podstate som si len cakal na handy a ked som hitol tak som si siel pre value. Voci akejkolvek agresii som bez nuts foldoval.

Nejake obrazky:
      Moje stats

Nejaky ten graf:

S mojimi stats som celkom spokojny. Az na ten vysoky vpip zo SB. Neviem sa toho dolimpovania zbavit a casto viem, ze je to hlupost!!!

Plan na dalsi mesiac:
      Uz mam spet viac ako 50bi na PLO4, mesiac teda zacnem cisto tam.
      Viac postovat handy. Bude aj nejaka dovolenka, tak bude viac casu. A pre moju motivaciu je tu ponuka (taktiez ako test, ze to tu niekto cita).
      PONUKA pre clenov OMAHOvej sekcie: kto sa prvy prihlasi do tohoto vlakna dostane odo mna 15USD prevodom na pokerstars ak na konci decembra nebudem mat postnutych 30 hand do HJ fora.

Dakujem za pozronost. Zase niekedy.

• rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
      Co sa tyka hry, tak PLO2 je uplne tragicke a ludia tam su tam extra pasivny, loose a schopny calnut 3x potbet s top parom. Priestor na nejaku hru moc nebol. V podstate som si len cakal na handy a ked som hitol tak som si siel pre value. Voci akejkolvek agresii som bez nuts foldoval

TO JE ASI JEDNA JEDINA ZASADA KTERA SE MUSI DODRZOVAT NA PLO2
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,682
      Tebe najít.....
      Všecko nej k Vánocům,bývalý kamaráde :D
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Zdravim pani,

tak konci sa nam mesiac a kedze uz zajtra urcite hrat nebudem a v stredu mi zrejme nebude najlepsie, mozem december zhodnit uz dnes.

Cisla na zaciatok:
      Hands: 10296 - 4tabling
      Vysledok: + 53.06 EUR (12.9bb/100)
      Turnaje: + 4.40 EUR (hral som 13 turnajov s BI 1 - 5EUR)
      RB: 18.19 EUR
      Bankroll: 292.57 EUR

takze aj tento mesiac som bol v pluse. Zacina z toho byt pravidlo a snad to tak nadalej zostane.

Nejaky ten graf.

S hry som mal vacsinu mesiaca dobry pocit, handy napostovane. Videa bohuzial videne len dve.

Ciele na dalsie obdobie.
      Ak sa bude darit dalsi mesiac rovnako, mozem ku koncu januara skusit shot na PLO10.

Nieco Funny:

Nieco pre potesenie ducha:

Aaaa P.S. Vsetkym vsetko naj do noveho roku. GL vo vsetkom do coho sa pustite.
    • stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      Registrace: 28.09.2011 Příspěvky: 421
      ahoj B0st0n,
      díky za rady v HJ fóre. Mám jednu profesioálnu otázku pre limit, ktorý hrám ( 0,02 ) a tá znie:
      v akej percentuálne výške potu doporučuješ
      cbetovať - ? %
      donkovať - ? %
      leadovať - ? %
    • 1
    • 2