Narodna blockova loteria

• sorcerer777
      sorcerer777
      Bronz
      Registrace: 18.01.2011 Příspěvky: 1,245
      dnes spustili registraciu do tejto loterie, slovaci planujete sa zucastnit, alebo kaslete na to? co si o tom myslite, popripade ake s tym uz mate skusenosti? ja pridam zatial moje, registracia blockov jednoducha, akurat sa neda vlozit viac blockov s rovnakou sumou vydanych v rovnaky cas. cize ked si date nablokovat dve piva na dva bloky ako ja, tak je to prd platne :D co ma ale udivilo, registracia cloveka do systemu nevyzaduje ziadne overenie totoznosti ani veku, cislo OP, alebo nieco podobne.

• 33 odpovědí
    • Treizee
      Treizee
      Black Member
      Registrace: 25.08.2011 Příspěvky: 1,104
      je to fail nebudem nic posielat :)
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Jsem jedinej komu tohle přijde jako stejnej koncept jako VIP freerolly na PS?
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Tak např. na Taiwanu to funguje naprosto skvěle... záleží jak se to uchytí. Primárně jde oto, aby stát mohl lépe dohlížet na to, jestli obchodní řetězce daní tak, jak mají.

V česku z toho bode beztak jenom tunel :D Zatím se vyskytl jen tento projekt http://www.zlata-uctenka.cz/ ... nicméně, už teď to maj chudáci zablokované.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      modelova situacia: prerabam kupelnu v byte. majster mi oznami, ze bez blocku to bude za 4k, s blockom za 5k.

mozem si teda vybrat, ze rovno usetrim 1k alebo si za tieto prachy kupim listok do loterie, kde mam minimalnu sancu vyhrat a ak aj vyhram, tak nejake low end auto, z ktoreho este budem musiet odviest dane a dokonca aj zdravotne odvody.

nech pan minister tri krat hada, pre ktoru moznost sa rozhodnem :D
    • sorcerer777
      sorcerer777
      Bronz
      puma preboha ved ale ty to uz prehanas trochu :D bloky sa registruju od sumy 1€, nechodis do potravin, alebo na pivo? :D rozhodne to tu nemam v plane propagovat, ale proste za nulovu namahu moznost vyhrat nejake peniaze mi pride celkom zaujimave
    • sorcerer777
      sorcerer777
      Bronz
      MaloHp původně napsal
      Tak např. na Taiwanu to funguje naprosto skvěle... záleží jak se to uchytí. Primárně jde oto, aby stát mohl lépe dohlížet na to, jestli obchodní řetězce daní tak, jak mají.
      je tu jeden obrovsky rozdiel oproti nam, v Taiwane je kazdy blok zaregistrovany do loterie automaticky hned pri nakupe, kdezto u nas je to mozne zatial len v sieti predajni dvoch firiem, inak sa bloky registruju manualne, internet, mobil app, sms, zberne Tipos. podobna loteria bola uz aj v Gruzinsku, tam to ale po 7 mesiacoch ukoncili a myslim, ze u nas to bude podobne
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Toto bude prepadák roka :P Ja sa docela hanbím zato, že to u nás vôbec bude. Fungovať to určite nebude a štát natom určite prerobí...
    • Llord717
      Llord717
      Bronz
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 2,041
      Za taku zanedbatelnu pravdepodobnost na vyhru to mozem s prepacenim okakat. :s_evil:
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      sorcerer777 původně napsal
      puma preboha ved ale ty to uz prehanas trochu :D bloky sa registruju od sumy 1€, nechodis do potravin, alebo na pivo? :D rozhodne to tu nemam v plane propagovat, ale proste za nulovu namahu moznost vyhrat nejake peniaze mi pride celkom zaujimave
      o blocky v obchodoch vobec nejde, tam sa mi teda nestalo, ze by som ho nedostal. na pive to uz je ine :) ale ja myslim, ze im ide skor o tie vacsie uniky.

nulova namaha je ta, ze to treba registrovat niekde na internete, ale povedzme, ze toto by mi velmi nevadilo. vadi mi to, ze je to zase tunel ako obvykle. web, ktory by sikovny student spravil za 1k stal myslim 120k (sorry. nejde o web, ale o smarphone aplikacie) :) plus prevadzkovanie samotnej loterie nas kazdy mesiac bude nieco stat. na otazku, ze aka navratnost sa ocakava minister odpovedal, ze nevie, ze sa uvidi. jednoducho ani netusia aka je EV :) a celu tuto zabavku platim ja z dani.
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      to su pani manazeri ktori nevedia povedat ze kolko to bude stat a kolko ocakavaju vynosy ;)

nasrat do ruk a tyzden nepustit k vode za tento cirkus ;)
    • matokiko
      matokiko
      Stříbro
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 864
      Uz stihol spadnut server, takze sa neda registrovat :D :D
    • russo777
      russo777
      Black Member
      DDoS vsetkych babiciek co prinutiuli vnucikov regovat blocky cez net :D
    • risenecko
      risenecko
      Bronz
      Registrace: 08.12.2011 Příspěvky: 608
      Uz ich napadli hackeri, je to vystrel do tmy, pretoze nikdy nepodchytia tych, ktori na DPH kradnu miliony a ani tych co robia prace na cierno. Ale za zaslanie blocka z obchodu clovek nic neda, urcite im tam nahadzem.
    • russo777
      russo777
      Black Member
      puma preboha ved ale ty to uz prehanas trochu :D
      myslim ze praveze vobec neprehanal. cielom ma byt vyssi vyber na DPH .. ako prosim ta vyberu viac ked drviva vacsina bude blockov ako mas ty za jedno pivo ktore kupis v hypermarkete ktory aj tak vydava blocky (= odvadza DPH) ? :)
    • gucky1980
      gucky1980
      Bronz
      Registrace: 10.09.2011 Příspěvky: 1,768
      nebojte příští rok tu takovou šaškárnu máme taky :o) (ČSSD zavede)
    • russo777
      russo777
      Black Member
      aspon nieco pozitivne :D
    • sorcerer777
      sorcerer777
      Bronz
      PumaPerez původně napsal
      nulova namaha je ta, ze to treba registrovat niekde na internete, ale povedzme, ze toto by mi velmi nevadilo. vadi mi to, ze je to zase tunel ako obvykle. web, ktory by sikovny student spravil za 1k stal myslim 120k (sorry. nejde o web, ale o smarphone aplikacie) :) plus prevadzkovanie samotnej loterie nas kazdy mesiac bude nieco stat. na otazku, ze aka navratnost sa ocakava minister odpovedal, ze nevie, ze sa uvidi. jednoducho ani netusia aka je EV :) a celu tuto zabavku platim ja z dani.
      tych 200k co sa na to vynalozilo je smiesna suma v porovnani s tym, kde nase dane odchadzaju v mnohych inych pripadoch, tam sa to radovo pocita na miliony, ci desiatky milionov

russo777 původně napsal
      puma preboha ved ale ty to uz prehanas trochu :D
      myslim ze praveze vobec neprehanal. cielom ma byt vyssi vyber na DPH .. ako prosim ta vyberu viac ked drviva vacsina bude blockov ako mas ty za jedno pivo ktore kupis v hypermarkete ktory aj tak vydava blocky (= odvadza DPH) ? :)
      nepochopili sme sa, nemyslim konkretne pivo zo supermarketu, ale z baru, krcmy ci stanku. tam sa straca spusta penazi, pretoze sam poznam par majitelov, ktori si danove robia co najblizsie k nule, aby tomuto statu zaplatili co najmenej a podla moznosti davaju zakaznikom co najmenej blokov. v priklade, ktory popisal puma je to uplne jasne, kazdy sudny clovek si vie spocitat 2+2.

nechcem aby sa to tu zvrtlo na politicku debatu, len ma zaujima ci je o to nejaky zaujem zo strany ludi
    • risenecko
      risenecko
      Bronz
      Tazko povedat ako to cele dopadne, podla mna vacsiu hlupost uz vymysliet asi nemohli.
    • risenecko
      risenecko
      Bronz

nepochopili sme sa, nemyslim konkretne pivo zo supermarketu, ale z baru, krcmy ci stanku. tam sa straca spusta penazi, pretoze sam poznam par majitelov, ktori si danove robia co najblizsie k nule, aby tomuto statu zaplatili co najmenej a podla moznosti davaju zakaznikom co najmenej blokov. v priklade, ktory popisal puma je to uplne jasne, kazdy sudny clovek si vie spocitat 2+2.

nechcem aby sa to tu zvrtlo na politicku debatu, len ma zaujima ci je o to nejaky zaujem zo strany ludi
      A ake blocky myslis, ze budu v tej sutazi?
      Zo supermarketov, chcem vidiet ludi, co si budu pytat v krcme blocek.
    • 1
    • 2