PC na poker

• MichaelPasek
      MichaelPasek
      Zlato
      Registrace: 05.05.2013 Příspěvky: 189
      Ahoj,

chtěl bych si nechat sestavit PC na poker. Moje představa:
      8GB ram, čtyřjádro,SSD disk, grafika stačí integrovaná.

Jestli tady někdo rozumí pc, budu rád když jsem napíše nějaký typy. Chci sehnat do 6000,- maximalně s tím že SSD, CD-ROM si dokoupim,
  • 6 odpovědí
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 748
      Ahoj,

6000 je docela nízkej strop.. bednu se zdrojem na to pc náhodou nemáš? a chceš do něj pomalej pevnej disk nebo počítáš s tím že v něm budeš mít jen to dokoupený ssd-čko? Pokud nemáš bednu a chtěl bys v něm i pomalej disk na data tak jenom tyhle položy vyjdou přinejmenším na 2 000kč.

No nárok na 4jádro je taky možná zbytečnej, nejlevnější, nějakýho výkonu schopný, bych viděl AMD A8-5600K a to už je podle mě lepší jít do Intelu 2 jádra (nemám moc dobrý zkušenosti s AMD a nejlevnější 4jádro od Intelu stojí cca 4k). Výhodou AMD může být, že jejich integrovaný grafiky by měly být lepší na hraní her, ale vzhledem k tomu, že se má jednat o pc na poker bych to neviděl jako přednost.

Za mě bych to viděl na něco jako:

Základní deska - 1 099,- (podporující následující osazení)
      Procesor - 1 466,- (s integrovanou grafikou)
      Chladič na procesor - 270,- (s regulací otáček, takže mimo zátěž nebude nejspíš ani slyšet)
      RAMka - 1 575,- (1x 8GB modul, abys v budoucnu, když budeš chtít mohl přikoupit druhý)
      HDD - 1 217,- (pokud ho potřebuješ??)

Cena celkem: 5 627,- (+ pokud potřebuješ i skřín, tak se zdrojem se dá sehnat nejlevnější okolo 800,-)

Po pravdě takhle levný PC jsem ještě neskládal a nevím jak je na tom trh s HTPC (mini PC), který ale asi nebudou tak výkoný, na druhou stranu by ti zase nezabraly skoro žádný místo.. pokud o tom někdo něco ví tak se určitě bude hodit info :)

PS: mohl by to někdo z modů přesunout do IT poradny? :)
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      v tejto cenovej hladine velmi nemas priestor, v podstate suhlasim s Tyradielom az na ten disk. ked nebudes mat zo zaciatku SSD tak green by som nebral. skor blue alebo red ale cenovo by mali byt uz drahsie o nieco
    • Lagett
      Lagett
      Bronz
      Registrace: 20.02.2012 Příspěvky: 921
      chladic je zbytecnej ten nekupuj, staci ti boxovanej co je u procesoru
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Registrace: 30.10.2011 Příspěvky: 965
      Mam 3 roky stare miniPC, puvodne stalo 8tis. a ohledne pokeru + nahravani videi mi na nem bezi naprosto vse bez sebemensich problemu.
      Takze kupovat v dnesni dobe obr kravu pod stul povazuji za prehistorickou zalezitost (vyjimkou je samozrejme PC na hry, grafiku apod.).

btw. nechapu, proc do kompu na kancelarske prace + poker cpete hardware, ktery se ani nezapoti :D
    • azukaj
      azukaj
      Bronz
      Registrace: 19.06.2011 Příspěvky: 342
      Já bych ten poker moc nepodceňoval... Měl jsem netbook, na kterém většina i novějších a náročnějších her šla bez jakýchkoli problémů, ale poker na ongame se tak sekal, že se často nedal vůbec hrát, i když jsem měl zapnutý jenom jeden stůl. Na jiných sítích to utáhlo za příznivých okolností max. 4 stoly a na pokerstars 6
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 748
      bruslar původně napsal
      Mam 3 roky stare miniPC, puvodne stalo 8tis. a ohledne pokeru + nahravani videi mi na nem bezi naprosto vse bez sebemensich problemu.
      Takze kupovat v dnesni dobe obr kravu pod stul povazuji za prehistorickou zalezitost (vyjimkou je samozrejme PC na hry, grafiku apod.).

btw. nechapu, proc do kompu na kancelarske prace + poker cpete hardware, ktery se ani nezapoti :D
      protože je to nejlevnější hardware co se dá vůbec sehnat :D (jako šlo by to ještě o pár set níž ale zase nebudu doporučovat něco jen proto, že je to nejlevnější, když to o pár set výš jde podle mě o nějakých třeba 20-40% líp)

ad miniPC - taky mi to přijde jako lepší řešení, ale jak jsem psal, neorientuji se v miniPC trhu.. jen co jsme narychlo zkouknul tak se mi zdálo že jsou slabší než co se za stejnou cenu dá poskládat (ale zase PC zabere víc místa no)

Lagget: jsem si nějak nemohl vybavit jestli se k procesorům dávaj chladiče :D , já vždy stavěl spíš herní PC pro sebe nebo známý a tam je koupě lepšího vždycky nutnost tak jsem to nějak neřešil :)