[PLO] Ako spraviť zo stojaca8 štandartného hráča OMAHY

• stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      Registrace: 28.09.2011 Příspěvky: 421
      ahoj Omaháči,
      troška oneskorene, ale predsa sem vkladám svoje štatistiky z 34000 odohraných hand na WH. Poprosil by som o ich vyhodnotenie - grafmi prispievať nemôžem, lebo mi nejdú rozchodiť v HM - idú mi údaje o oponentoch, ako aj ich história a aj aktuálny HUD na hracom stole, ale aby som si mohol spätne prechádzať seišn, tak to bohužial nejde. Ak by niekto vedel ako to mám nastaviť, potešil by ma. Teraz k štatistikám ( nad prvou zažmúrte obidve oči - už na tom začínam pomaly pracovať - naposledy ma sprdol za to rosta1907 ) a niektorým ďaľším štatistikám moc nerozumiem a ani neviem rozsah %, v akých by sa mali v ideálnych prípadoch pohybovať, preto ich sem vpisujem všetky a ak viete v akých rozmedziach by sa mali dané štatistiky pohybovať a nájdete si čas, mohol by to sem niekto napísať??? - myslím si, že by to mohlo zaujímať viacerých hráčov OMAHY:
      Hands - 34000
      VPIP - 49,1
      PFR - 9,7
      3BET - 2,5
      POST FLOP AGG% - 20,2
      WSWS - 31,4
      WTSD% - 31,2
      WONSatSD - 46
      FLOPCBET - 47,6
      TURNCBET - 47,9
      RIVERCBET - 68,4
      FOLDTOFLOPC - 58,6
      FOLDTOTURNC - 38,5
      FOLDTORIVERC - 57,3
      RAISEFLOPC - 5,5
      RAISETURNC - 10,5
      RAISERIVERC - 5,8
      SQUEEZE - 2,1
      RAISET....RAISERS - 1,4
      CALL TWO RAISERS - 18
      VS3BETFOLD - 9,6
      VS3BETCALL - 75,4
      VS3BETRAISE - 15
      VS4BETFOLD - 0
      VS4BETCALL - 61,5
      VS4BETRAISE - 38,5
      a to je všetko, čo sa mi podarilo vytiahnuť z funkčnej časti HM. Veľmi očakávam Vašu odpoveď a ako vždy - chcem sa stať lepším hráčom OMAHY a preto ma nešetrite a tam, kde vidíte, že mi to škrípe, tak tam mi to naložte ( ono sa to potom lepšie zapamätá - hihihi ) - ideálne by bolo napísať, aj to, akým spôsobom zapracovať na odstránení jednotlivých nedostatkov. Ďakujem dopredu všetkým, ktorí podajú pomocnú ruku. GL
  • 128 odpovědí
    • trpaslik
      trpaslik
      Bronz
      Registrace: 09.11.2011 Příspěvky: 460
      ahoj :)

s tym holdem managerom sa urcite obrat na ich podporu ( support@holdemmanager.com ) alebo mozes skusit popripade tu: http://cs.pokerstrategy.com/forum/board.php?boardid=1361

a k statistikam, tak aj keby si mal dokonale vyzerajuce statistiky, tak to neznamena, ze to hrajes dobre.. preto je omnoho lepsie postovat handy do handjudge fora a nechat ich zhodnotit skusenymi hracmi ako len takto rozmyslat, ze kde mam velke cislo alebo male :) ono tie cisla sa ti upravia k lepsim ak budes poctivo ich postovat.

Taktiez si myslim, ze velmi dobre je chodit na trening, ktory je kazdy utorok o 20:30, pretoze tam uvidis aj handy, ktore si mozno myslis, ze hrajes dobre a zistis, ze trener to hraje trochu inak..

a k tym statistikam.. tak najvyraznejsi problem je samozrejme to vpip. tu by som ti odporucil pozriet si video od lechrumski-ho http://cs.pokerstrategy.com/video/26617/ a poriadne si ho spoznamkovat a snazit sa uviest do praxe..

a ak by sa ti nechcelo to pozerat v anglictine tak podobne videa spravil aj boarrder: http://cs.pokerstrategy.com/video/28281/ http://cs.pokerstrategy.com/video/28501/

Takze aby som to zhrnul, ak sa chces stat dobrym hracom omahy, tak 3 veci su dolezite: studovat (postovat handy, pozerat videa, chodit na treningy a samozrejme aj samotnym hranim studujes), mindset (nejaky suck-out ta proste nemoze rozhodit) a bankroll (aspon 50BI-nov na limit, ktory hrajes, cize ak hrajes PLO4 tak mat aspon 50*4=200$ na pokrovom ucte)..

EDIT:
      Zabudol som este na niektore veci, ktore ti mozu pomoct. Mozes skusit poziadat boarrder-a o sukromy trening: Nabídka soukromého tréninku
      alebo mozes ho vyhrat: PLO Challenge - pravidla

Dalsim dobrym sposobom ako napredovat je pisat si blog, kde budes pisat o tom, ze ako sa ti dari a vsetko okolo pokru a neskor tak budes vidiet, ze aku cestu si uz presiel.

Nakoniec by som ti este odporucil najst si nejaku hernu, kde budes mat dobry rakeback, pretoze bez neho su microstakes velmi tazko prekonatelne. Kedysi som ta videl na iPokery a neviem, ci si tam stale a ci mas nejaky rakeback ale pokial nie, tak mozes bud vyuzit inu iPoker hernu, kde dostanes First Deposit Bonus, alebo nejake ine herne z inych sieti..
    • stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      Ahoj trpaslík,
      si prvý , kto reagoval. Takže zopár odpovedí:
      1. Bankroll - mám v pohode a dodržujem ho
      2. Postovanie hand môžem začať až od chvíle, keď rozbehnem HM - už som rozmýšlal, že si zakúpim nový HM, ale myslel som si, že mi niekto poradí ako zo zakúpeného, ( v ktorom som sa trocha rýpal a asi som ho preinštaloval :D ) spraviť opäť pôvodný, pretože sa obávam, že preinštalujem aj nový a budem na tom tak isto ako som teraz - no nie som IT technik a už mám svoj vek a anglicky sa v živote nenaučím. Začala mi chýbať spätná kontrola mojej hry - chcem byť lepšííí !!! a v tom HM to vypadá veľmi jednoducho - tak preto zháňam pomoc ako na to
      3. hrám na WH - William Hill a tam po skončení hry na stole mizne história odohraných hand a nechcem blokovať miesto niekomu, čo chce ísť hrať ( pretože kontrolovanie hier si vyžaduje čas )
      4. čo sa týka štúdia - mám preštudované všetky české videá a z polských mi chýba z akadémie dopozerať ešte dve videá, mám pozreté aj videá od Škodlivca v angličtine, ale kedže mám s angličtinou problémy, tak pozerám len písané slovo a obrázky - hihihi. Viem, čo znamená slovo POZÍCIA. Všetky strategické články na PS mám preštudované a vytlačené a občas si ich pred seišn študujem. Dokonca som si vytvoril aj prehľadnú tabuľku štartovných pozícií, kedy callovať, kedy raisovať, kedy 3Betovať, kedy 4Betovať - viem ako vnímajú polarizované a mergované range poliaci a ako boarder, viem s čím squeezovať a odvaha vložiť aj celý stack do hry mi nechýba na limite, ktorý hrám, ale na druhú stranu som neudržal VPIP range na úrovni do 22 % ( mávam problém s nečinnosťou pri hre a niekedy sa vedomo rozbehnem po hráčovi, od ktorého chcem získať peniaze a vtedy nedodržím VPIP), aj keď mám naštudované jednotlivé pozície a ich %, pretože mi chýbala disciplína zaviesť to do praxe, presne ako to raz niekto múdry napísal - " Jediné ponaučenie z vývoja ľudstva je to, že ľudstvo je neponaučiteľné " - na mňa to zatiaľ sedí ako ušité. A preto volám po zmene !!!
      5. Pár tréningov som už s boardeom v útorok realizoval, ale sú zrovna v čase, keď hrám turnaj v No LIMITE pre VIP 4+.
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
      uz jsem ti to psal kdysi..koukni hned na prvni stat VPiP. Tyhle lidi jsou vzdy u stolu kde zrovna hraji vitani. Myslim si ze by jsi mel prehodnotit svuj pristup k pokru. Neumim si predstavit situaci, ze bych prohraval (rozumej -neumel hrat) a misto treninku ktery je zadarmo a je opravdu kvalitni bych hral nejakej VIP weekly turnaj. Taky jsem ti nabizel ze muzeme dat spolecnou seassion . Ty microlimity jsou opravdu hodne easy (tedy na WH) a myslim si ze pokud clovek alespon trochu u ty hry uvazuje tak PLO 10 se da porazet . Jinak co se tyce postovani hand - vzdy muzes napsat po seassion na support a oni ti poslou hand history.
    • trpaslik
      trpaslik
      Bronz
      Registrace: 09.11.2011 Příspěvky: 460
      Je super, ze dodrzujes bankroll management a ze studujes videa :)

Zakupit si novy HM urcite nepotrebujes. Ako som uz napisal, skus napisat sem: http://cs.pokerstrategy.com/forum/board.php?boardid=1361 Vytvor si novu temu, kde podrobne napis, ze co ti nejde. Ludia, ktori sa viac vyznaju v tomto softvere, ti tam urcite budu vediet poradit.

Inak si myslim, ze ked si nad 22% VPIP tak to ziadna tragedia nie je. Osobne beriem VPIP medzi 20%-30% za uplne normalny. :)
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Ahoj, myslím, že trpaslík to velice krásně shrnul. Ze začátku nemusíš používat moc statů, protože je jich doopravdy dost. Určitě to chce snížit a udržet VPIP na nižší do cca 25%, protože rake na micromilitech je vysoký a čím méně hraješ hand, tím menší budeš mít varianci a nebudeš se dostávat do dost problematických spotů. Dále pfr a 3bet, kde zjistíš, že jsi dost pasivní a necháváš se unést limpovacím stylem na microlimitech. Neboj se vzít otěže do svých rukou a hezky protihráčům znepříjemnit život :) Další důležitý je fold to cbet, aby jsi viděl jaký je soupeř stationa a jako na poslední bych se díval wtsd. Určitě se podívej ještě jednou na videa a vypiš si třeba rozmezí statistik a po třeba 5k hand sleduj, jak jde vývoj. Sice tam mohou být výkyvy, ale mělo by ti to dát představu, jestli jdou věci k lepšímu :)
    • stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      ahoj rosta1907,
      naozaj Ti pekne ďakujem za nakopnutie k zlepšeniu hry - chcem sa zlepšiť a beriem tú našu spoločnú seišn, len neviem kedy? Či až potom, ak znížim to VPIP natrvalo, alebo už dajme tomu tento víkend.
      ahoj trpaslík,
      napíšem to z mosta doprosta - pokúsil som sa napísať na naše fórum s popisom aký mám problém s HM a dostalo sa mi odpovede aktualizovať framework, ale to nič nevyriešilo. X( Tiež Ti pekne ďakujem za naznačenie krokov aké by som mal spraviť. Po pravde - to všetko poznám, ale nedodržujem. Asi to vystihol najlepšie rosta1907 - zmeniť prístup!!! No a o to sa snažím v túto chvílu, keďže som založil tento blok ako spraviť stojaca8 štandartným hráčom OMAHY - nech mi v tom pomáha FORTUNA :D - skutočne idem to hrať už od dnes úplne seriózne ( doteraz som šiel do toho s cieľom pokaziť štatistiky mojím protivníkom - v realite mám na tejto herni nahratých vyše 200000 hier a žijem, ale nezarábam, ale nie som ani mínusový - hihihi - aj s týmito zlými štatistikami !!! Asi to nie je štandartný postup, ale verím, že prinesie úrodu... Rozmýšľal som nad tým, či to sem napíšem, ale rozhodol som sa , že áno ( na WH hrá z tejto komunity trvalo menej ako 10 hráčov a to si myslím ma neohrozuje v mojich dlhodobejších cieloch ) - nech aj profesionáli vidia môj prístup a môžu mi poradiť ako sa zlepšiť a Ja pevne dúfam, že pomôžu v rámci svojich možností, alebo sa mýlim? ?( .
      ahoj boarder
      prepáč mi to, ale od Tvojej odpovede ako od guru som očakával troška viac. V skutočnosti by si mal mať lepší prehľad o dianí v Omahe a preto som si myslel, že sa vyjadríš percentuálne k štatistikám, v akých ideálnych % by sa jednotlivé štatistiky mali pohybovať - na druhú stranu som rád, že si zaregistroval, že sa o niečo pokúšam. Chcem, aby tento náš dialóg bol prínosom pre celú komunitu a nepriamo, cez moju osobu môžeš , samozrejme, ak o to stojíš , naznačiť celej komunite hráčov ako na to, cez konkrétny prípad - budem spolupracovať v pravidlách, ktoré určíš a myslím si, ak nad tým porozmýšľaš, že to bude mať prínos pre všetkých, čo to myslia seriózne. Na druhú stranu, viem, že si bol dosť zaneprázdnení a viem aj to, že všetky zmeny sa neuskutočnia len otočením prstienka a hneď a tak sem vkladám tabuľku, ktorú som vytvoril a ktorá mi tu tak troška chýbala a beriem každú konštruktívnu kritiku o jej zlepšenie, nech to má prínos, aj pre začínajúcich hráčov.( keďže som zaregistroval, po takej dobe, že VPIP je GRO začiatku v OMAHE :D ):
    • stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      Mám problém, ako sem mám vložiť tabuľku, ktorú mám na USB kľúči?
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Máš pravdu, že jsem to vzal trochu stroze, nicméně si myslím, že nějaký veliký rozbor statů není hned teď potřebný, protože tam vidím odchylky, ale nechtěl jsem je všechny vypisovat, protože nemůžeš chtít během týdně změnit celý svůj herní styl a musíš ho měnit pěkně postupně. Prostě moc věcí naráz nezměníš, protože všechno nejde uhlídat a spíš tě to odradí od další práce.

První věc na kterou se zaměř je doopravdy VPIP. Pokus se ho srazit pod 25% a k tomu navaž PFR, aby byl 15 a víc. Čím výš tím líp :) Jako poslední stat ze začátku začni více 3betovat, když jsi na btn proti CO. V tom je spousta value ;) Zkus upravit tyto staty a dej za týden či dva vědět, jak to jde ;) Až se nám podaří změnit tyto staty, tak se zaměříme na další ;)

Rozhodně ti budu moc rád pomáhat v tvoji cestě omahou a sledovat progres! :)

Na závěr se zeptám, kolik máš času na hraní pokeru týdně či měsíčně?
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Nevím, jestli jsem jdou přímo vkládat tabulky, ale zkus to vyfotit a postnout jako obrázek ;) Pokud je to nějaká funkční tabulka, tak to můžeš někam uložit a postnout link :)
    • stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      Ahoj boarderr,
      V prvom rade Ti chcem poďakovať za to, že mi podávaš pomocnú ruku - naozaj si to vážim ( keď som sa zúčastnil Tvojich tréningov v útorok, tak som zistil, že si úžasný kluďas a na rozdiel od Teba, Ja svoje emócie občas musím vraziť do chatu - presne na toto mi moja manželka vraví, že sa nemôžem nikdy stať hráčom pokru, pokiaľ neudržím svoje emócie :D - ale Ja jej s Tvojou pomocou dokážem opak - no nie?!. Čo sa týka času, ktorý venujem OMAHE - tak v pracovné dni je to asi od 16.30 do 22,30 a keď hrám turnaj ( hrám No LIMIT Poker - ) tak som niekedy do 1.00 a to potom beriem I. alebo druhé miesto v pondelok a útorok, ale na druhú stranu, musím ísť ráno do práce, tak potom aj moja hra vypadá. Troška teraz rypnem - chlapci, čo študujete akékoľvek rozumné stratégie No LIMIT POKRU, tak na mňa si neprídete a vyštartujem na Vás s prehľadom aj s 23s a ak mi to vyjde, tak viem, že v daný deň je finálový stôl môj !!! - hihihi. Ale nechcem Vás odradiť - nejako treba začať!!! No LIMIT Poker má pre mňa význam v tom, že dotuje moju OMAHU, ktorá ma baví na rozdiel od NO LIMIt Pokru a v priebehu turnaja aj tak hrám - hihihi!!! NA WH - som začal s 10 doláčmi od PS a som tam dodnes, aj so všetkými zlými návykmi a všetci regovia ma nazývajú fish ( asi im to napovedá to VPIP - hihihi), ale aj tak sa mnohokrát boja v otvorenej hre pokračovať ďalej, ak to nemajú isté na 100% .
      Cez víkend začínam asi od 9.00 hodiny s rôznymi prestávkami, podľa toho ako sa vyvíja moja hra - nebudem klamať - býva to niekedy pekná horská dráha a niekedy stŕmy pád dole, ale vždy to viem ako tak vyžehliť - hihihi. Tabuľku sa sem nejako pokúsim dostať do dvoch dní - nech ju môžeš posúdiť a buď sem pridáš nejakú kombináciu, alebo niečo vyhodíš.
    • stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      A to hlavné,
      zajtra sa zúčastním Tvojho tréningu pre začiatočníkov.
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Hele určitě to půjde nahoru, když ti zůstane toto nadšení pro hru! Času máš dost na hraní, tak si ho nezapomeň systematicky rozdělovat na hru a na učení ;) Nejlepší je si to napsat na papír, ať víš, jaký je plán :)
    • stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      Vkladám sľúbenú tabuľku:
      http://ulozto.sk/xGuu53u2/tabulka-strana1-jpg http://ulozto.sk/xFSS8YSA/tabulka-strana-2-jpg
    • stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      Ahoj boarderr,
      včera som absolvoval tréning pre začiatočníkov. Čo sa týka zvuku - ok, čo sa týka sledovania hracích stolov mám otázočku !? Nejde to nejako zväčšiť? Dosť si pri sledovaní namáham zrak - nevidel som pripomienku žiadneho hráča doteraz na veľkosť stolov ( asi všetci hrajú na 40" flatscreenoch ) a tie reklamy O2 počas tréningu už budú neoddeliteľnou súčasťou?
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Ahoj, určitě nebude problém to zvětšit :) S těmi reklamami jde zatočit tím, že si nainstaluješ adblock v chromu.
    • stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      Ahoj boarrder,
      keďže tento týždeň bol plný osláv, tak som to ostal hrať v starých koľajách. Na tento týždeň, ale až od pondelka !!! si dávam týždenný plán :
      1. Pokúsiť sa znížiť VPIP ( to bude pre mňa vééééľmi ťažké )
      2. Zvýšiť PFR ( tu nevidím problém )
      3. Zvýšiť 3BET ( tak to bude závisieť od kariet, ktoré mi budú chodiť - hihihi )
      4. zúčastniť sa útorňajšieho tréningu
      5. dopozerať posledné 2 videá z poľskej akadémie a ak sa zjavia nové české, pozrieť aj tie
      6. prvé tri body po jednotlivých dňoch napísať v nedeľu do môjho bloku !!!
      7. a mám ešte jeden dlhodobejší cieľ a to zhodiť 2,5 kila do konca roku, pretože moje dlhodobé hranie OMAHY spôsobilo nárast mojej hmotnosti - hihihi
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Hele Stojaca..co rikas na to jak porad pada WH software?
    • stojaca8
      stojaca8
      Bronz
      Je to na nervy , ak tam máš do hry vložené prachy a výhernú kombináciu. Ono mi to teraz ešte bliká aj na dvoch hráčoch, asi majú problémy s tým novým softvérom, ale je pravda, že softvér padal aj predtým.
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      jo jo..jen ted je to o poznani horsi..tiltuje mne to tak ze fakt premyslim ze tam skoncim..celkove mne to stalo uz 11 USD , kdyz mne to vyhodilo behem jednoho dne asi 9x..na online help mi napsali ze mi to vrati , ale stale nic. A nejlepsi je , ze online support ti odpovida ze jako nevi o zadnem problemu a ze to nahlasi na jejich technicke oddeleni. Misto aby to priznali a omluvili se tak jeste prilejvaji olej do ohne