Reklama nebo podvod?

• 21 odpovědí
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      honzach původně napsal
      Dnes jsem narazil na tuto informaci

článek na centrum.cz

Co myslíte, je to super reklamní nápad nebo je to podvod?
      Tak před volbama bych klidně věřil že je to volební kampaň. Prostředky za klasickou jsou minimálně stejné a tahle je prostě virál kterej proleze všude (viz. tento post).

Edit: Tím ovšem neříkám že bych poslal jedinou korunu, pořád to může být letadlo.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      Česká spořitelna po vydání článku poslala ještě další upozornění. „Na naše klientské centrum se obrací stále více lidí, kteří odeslali peníze na tento účet, že se jim peníze nevrací. Na základě podezření z praní špinavých peněz celou záležitost řešíme s finančně analytickým útvarem Ministerstva financí. Klientům doporučujeme na tuto výzvu na http://www.honzapospisil.cz nereagovat,“ píše v něm Marek Pšeničný.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      LOL :f_biggrin: Ale tak reklamu už má na nezaplatenie :D
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Oni mu tam vážně něco poslali a ještě si stěžují. Ta lidská blbost je šílená :D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      :f_biggrin: Ľudia sú fakt ovce. Seriously, keby som chcel z akéhokoľvek dovodu medzi random ľudí rozdávať 10 milionov, tak k tomu nepotrebujem aby mi najprv poslali peniaze oni.
    • Fehir
      Fehir
      Bronz
      Registrace: 21.06.2011 Příspěvky: 470
      I smell Ponzi here ^^
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,384
      Fiskantes původně napsal
      :f_biggrin: Ľudia sú fakt ovce. Seriously, keby som chcel z akéhokoľvek dovodu medzi random ľudí rozdávať 10 milionov, tak k tomu nepotrebujem aby mi najprv poslali peniaze oni.
      Jako reklamní akce by to asi nebylo vůbec špatný, zajímavej tah. Bohužel u nás se nedá věřit vůbec ničemu a kdyby měl s bankou domluvenou nějakou garanci, tak se na to vrhne úplně každej a deset mega je do týdne pryč :f_biggrin:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Ja si ani nemyslím že je to dobrý reklamný ťah vzhľadom na náklady a výsledok. Na druhej strane ako podvod je to úplne skvelý ťah (samozrejme ak má podvodník premyslené únikové cesty).
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,384
      No nemusí to nutně být 10 mega a nemusí posílat dvojnásobek až do výše tisícovky, ale dokážu si představit, že nějakým nastavením by to mohlo být pro některé subjekty (Ať už podnikatele nebo politickou stranu nebo kdo ví koho) +EV.

Ale v prostředí marketingu se tak úplně nepohybuju, takže odborně zhodnotit nemůžu, jen mi to připadá jako fajn koncept.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      No pre politickú stranu už vobec nie, ale ano, pre " niektoré subjekty" by to za istých podmienok mohlo byť EV+ :f_biggrin:
    • honzach
      honzach
      Bronz
      Registrace: 11.12.2009 Příspěvky: 368
      Že by? :D :D :D

''Aktuálně 4.10.2013
      Vážení,

Od včerejšího dne mám zablokované oba účty. Neprovedl jsem nic nelegálního, až do zablokování jsem veškeré platby postupně znásobil. Banky mě o svém kroku ani neinformovali a na mé dotazy nereagují.(mají na mne telefon i email a nic) Svým počínáním neprovádím nic proti obchodním podmínkám. Nejsem právnická osoba, účty neslouží k podnikání.

Cituji nejmenovaný server: "Česká spořitelna, u níž má tajemný Honza Pospíšil jeden ze svých účtů, tvrdí, že se jí začínají ozývat klienti, kterým se žádné peníze nevrátily. I když jim to Honza Pospíšil veřejně slíbil." - To je lež, nikdo takový doposud není!

V tuto chvíli netuším, jak vzniklou situaci řešit. Pokud vaše prostředky nemohu zdvojnásobit, určitě vám je budu chtít vrátit zpět. Což také momentálně nemohu... O dalším postupu vás budu informovat.
      Závěr?

V této zemi nelze nic dělat originálně a jinak. Za vším je hned vidět pokus o podvod. Tato "reklamní kampaň" bude mít pokračování, ovšem v již klasickém duchu s odkazem na Honzu Pospíšila.''
    • MikesekCZE
      MikesekCZE
      Bronz
      Registrace: 01.11.2009 Příspěvky: 1,059
      Jestli je někdo tak blbej, že na tohle naletí, tak si ztrátu svojí tisícovky plně zaslouží.....
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      Ja si ani nemyslím že je to dobrý reklamný ťah vzhľadom na náklady a výsledok. Na druhej strane ako podvod je to úplne skvelý ťah (samozrejme ak má podvodník premyslené únikové cesty).

našiel si nejakého bezdomovca, ktorý mu spravil účet za pár drobných a tak ostáva invisible
    • risenecko
      risenecko
      Bronz
      Registrace: 08.12.2011 Příspěvky: 611
      Tak ono, ked to vyskusali redaktori a este im aj tie prachy dosli tak sa ostatni nechali nalakat a doplatili na to.
    • surfking
      surfking
      Bronz
      Registrace: 26.06.2011 Příspěvky: 896
      moze to byt klasicka pyramida...
      najprv si necha posielat male sumy a aj ich zdvojnasobuje, cim si ziska doveru, rychlo sa to rozsiri medzi ludmi a tak zacne posielat vela ludi a vacsie sumy, az do tych 10k... no a po nazbierani cielovej sumy sa chlap vytrati...
    • risenecko
      risenecko
      Bronz
      Registrace: 08.12.2011 Příspěvky: 611
      surfking původně napsal
      moze to byt klasicka pyramida...
      najprv si necha posielat male sumy a aj ich zdvojnasobuje, cim si ziska doveru, rychlo sa to rozsiri medzi ludmi a tak zacne posielat vela ludi a vacsie sumy, az do tych 10k... no a po nazbierani cielovej sumy sa chlap vytrati...
      tak to ozaj moze byt
    • 33asy
      33asy
      Bronz
      Registrace: 08.02.2011 Příspěvky: 222
      moze to byt klasicka pyramida... najprv si necha posielat male sumy a aj ich zdvojnasobuje, cim si ziska doveru, rychlo sa to rozsiri medzi ludmi a tak zacne posielat vela ludi a vacsie sumy, az do tych 10k... no a po nazbierani cielovej sumy sa chlap vytrati...

Pokud by tohle byla jistota, tak nejprve zdoublit mensi castku, 2. fazi vynechat :f_biggrin:
    • rotpar
      rotpar
      Bronz
      Registrace: 10.02.2012 Příspěvky: 1,289
      a hlavne ziadne naklady na zamestanancov a budovy prenajmy ako v pripade nebankoviek, kde vel apenazi pohltili naklady na zrealizovanie podvodu.

takze jemu ta piramida moze vcelku dlho fungovat.

postupne sa budu natahovat casy zdvojnasobenia az do nekonecna :-)
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Len hlupák by posielal cudziemu človeku (dokonca bez identity) peniaze...
    • 1
    • 2