Kyslíkový problém

• 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      Zdravím místní právnická esa a odborníky, mám menší problém s O2 :s_cool: .

Už 7 let jsem spokojený s jejich studentským tarifem O2 Pohoda, momentálně mám smlouvu na 2 roky do cca června 2014. Dneska mi volal maník z O2, že do 2 měsíců budou rušit tenhle tarif a chce se se mnou domluvit na změně mého tarifu na jiný a určitě výhodnější.... :f_biggrin: .

A teď můj dotaz, můžou mi, když mám platnou smlouvu na určitou službu za určitých podmínek, změnit podmínky této služby??? I když určitě mají někde ve Všeobecných podmínkách nějakou větičku, která jim tohle kryje, ale je to z právnického hlediska ok??? Nejde mi o žádnou válku, soudy a boj s větrnými mlýny, spíš mě zajímá, jestli jim můžu vypovědět smlouvu (odstoupit od smlouvy), když už nenabízí produkt, který mám ve smlouvě....Díky :f_love:

btw. k četbě Všeobecných podmínek jsem se ještě nedostal, nenuťte mě do toho..... :f_biggrin:
  • 11 odpovědí
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Ahoj,

konkrétne ku právnym veciam sa nevyjadrím, nakoľko v tejto oblasti nie som múdry.

Zaujala ma však nasledujúca pasáž:

06Mike06 původně napsal
      Už 7 let jsem spokojený s jejich studentským tarifem O2 Pohoda, momentálně mám smlouvu na 2 roky do cca června 2014. Dneska mi volal maník z O2, že do 2 měsíců budou rušit tenhle tarif a chce se se mnou domluvit na změně mého tarifu na jiný a určitě výhodnější.... :f_biggrin: .
      Si si istý, že ti touto ponukou chcú vypovedať tvoju v súčasnosti platnú zmluvu? Nemohlo dôjsť k nesprávnemu pochopeniu ponuky z tvojej strany?

Z mojej skúsenosti je celkom bežné, že i v pŕipade, že sa produkt ruší, tak tím čo to majú zazmluvnené to nechávajú "na dojazd" platné. Pokiaľ starý produkt nahrádzajú novším (či už výhodnejším alebo nie) tak ti dávajú možnosť prejsť na ten nový ihneď, ale pokiaľ nebudeš chcieť tak nemusíš. Častokrát, je však ten novší skutočne výhodnejší, takže si preštuduj rozdiely.
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      právě, že jsem to pochopil dobře a dost mě to zaskočilo....

to, že se mi snaží nacpat nějaký nový a výhodnější tarif je úplně běžné, volají mi kvůli tomu aspoň jednou za 2 měsíce....

ale teď mi týpek vysloveně řekl, že se můj tarif ruší a musím si vybrat nový, i když mám smlouvu na O2 Pohoda, a právě kvůli tomu mi volá 2 měsíce předem abysme se domluvili jaký tarif chci....
    • FakyCZ
      FakyCZ
      Bronz
      Registrace: 28.11.2011 Příspěvky: 471
      Za prvé! si stejně tvrdohlavej jak můj kámoš, kterej tvrdi jak je to nej tarif( a díky tomu ze jeho mamka pracovala v o2 ho muze mit "naveky" ne jen do 26) a marne se mu snazim vysvetlit ze oě COOL je lepsi a ke vsemu ted o2 chytrej cool:D :D je jeste lepsi:) takze pokud budes moc asi bych to zmenil

za druhy, k ty smlouve,asi by to nemelo jit a meli b y to nechat dobehnout sam mam ten pocit ze me uz takhle driv vyhrozovali nekolikrat.

takze jestli ti jde o princip tak by dle meho te meli nechat dojit starou smlouvu, ale jestli chces lepsi volani a sms a vsechno a oni ti to umoznej i pred vyprsenim smlouvy tak bych nevahal:)
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,385
      Čau. Osobně by mě zajímalo, zda je vůbec to rušení pravda. Není možné, že šlo jen o obchodní tah a nějakého externího týpka z callcentra, kterej prostě chce prodat svůj produkt? Asi bych zavolal na infolinku O2 a informoval se.

Jinak to bude asi jak říkáš, nejspíš budou mít nějaký kličky ve všeobecných podmínkách, se kterýma si při podpisu smlouvy souhlasil. Tak či tak podle mě mají v dnešní době i lepší nabídky, pokud je ten tarif starej 7 let.
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      ad Faky: netvrdím, že je to nej tarif na Zemi, ale mě nejvíc vyhovuje, nepotřebuju nic výhodnějšího, protože všechno výhodnější je dražší.... :f_biggrin: , a na větší volání mám kdyžtak firemní mobil.... :f_biggrin:

ad Pinny: jo to mě hned napadlo, taková "individua" volají pořád, tenhle zněl lehce seriozněji než ostatní, určitě bych si nedomlouval změnu tarifu bez toho abych si ověřil kdo to je, protože nejlepší je když mi volá údajně O2 a baba ani neví kolik provolám za měsíc.... :f_biggrin:

a historie toho tarifu je trochu jiná, ale to tady řešit nemusíme,..... :f_cool:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Mne sa stalo prakticky to isté, akurát o rušení zmluvy nebola reč (asi nešťastná formulácia), len o tom že sa ruší tarif a teda možem prejsť na nový (ktorý je pre mňa objektívne výhodnejší, to som si zistil). Majú mi poslať novú zmluvu, až dorazí tak si ju dobre preštudujem a zvážim či podpíšem.

PS: taktiež operátorka čo volala mne znela oveľa kvalifikovanejšie než priemerný callcentrový vymývač ušných dutín.
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      ještě aby nedošlo k omylu ve vyjadřování... :f_biggrin:

jejich nabídka: nový tarif při dodržení smlouvy, pouze s jiným tarifem...

moje akce: stávající tarif nebo zrušení smlouvy....
    • risenecko
      risenecko
      Bronz
      Registrace: 08.12.2011 Příspěvky: 611
      06Mike06 původně napsal
      ad Faky: netvrdím, že je to nej tarif na Zemi, ale mě nejvíc vyhovuje, nepotřebuju nic výhodnějšího, protože všechno výhodnější je dražší.... :f_biggrin: , a na větší volání mám kdyžtak firemní mobil.... :f_biggrin:

ad Pinny: jo to mě hned napadlo, taková "individua" volají pořád, tenhle zněl lehce seriozněji než ostatní, určitě bych si nedomlouval změnu tarifu bez toho abych si ověřil kdo to je, protože nejlepší je když mi volá údajně O2 a baba ani neví kolik provolám za měsíc.... :f_biggrin:

a historie toho tarifu je trochu jiná, ale to tady řešit nemusíme,..... :f_cool:
      Podla mna to nemozu a hlavne neverit takym telefonatom chce Ti natlacit to za co ma na proviziu.
      Ked s tym rusenim bude pravda, tak Ti to musia poslat postou.
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      06Mike06 původně napsal
      ještě aby nedošlo k omylu ve vyjadřování... :f_biggrin:

jejich nabídka: nový tarif při dodržení smlouvy, pouze s jiným tarifem...

moje akce: stávající tarif nebo zrušení smlouvy....
      som :f_biggrin: a akurát si ma týmto zmiatol :D

takže máš možnosť si nechať súčasný tarif alebo nie?

Priateľka pracovala v call centre a s podobným prípadom sa nestretla. Niektoré veci a praktiky, čo sa v call centrách dejú mi však prídu o dosť horšie, takže by som sa nečudoval ak by ti normálne do telefónu nedával všetky pravdivé informácie. Spotrebiteľ je častokrát úmyselne poškodený a zákon o ochrane spotrebiteľa je pre nich len zdrapom papiera. (Na druhej strane sa telefonicky dajú vyjednať výnimočne výhodné akcie a zvýhodnenia.)

Obávam sa, že bez preštudovania zmluvy ktorú aktuálne máš, si nebudeš môcť byť istý ako to je. Takže by som tiež zvolil Fiskyho postup.
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      Pinny1990 původně napsal
      Čau. Osobně by mě zajímalo, zda je vůbec to rušení pravda. Není možné, že šlo jen o obchodní tah a nějakého externího týpka z callcentra, kterej prostě chce prodat svůj produkt? Asi bych zavolal na infolinku O2 a informoval se.

Jinak to bude asi jak říkáš, nejspíš budou mít nějaký kličky ve všeobecných podmínkách, se kterýma si při podpisu smlouvy souhlasil. Tak či tak podle mě mají v dnešní době i lepší nabídky, pokud je ten tarif starej 7 let.
      Bohužel si nepamatuju vzdroj ale je to max týden co jsem četl že O2 zruší všechny tarify kromě těch tří Free Tarifů. Prý pro přehlednost. Smlouvy do určitého data by ovšem měli nechat doběhnout, pokud zákazník dobrovolně nepřestoupí na free.

PS: Zrovna dneska jsem nasraně volal na O2 linku, jakto že mi zvýšili cenu internetu ADSL z 505 na 750kč? Operátorka mi říká že skončila zvýhodněná smlouva a že jsem byl upozorněn v poslední faktuře. Tak jsem si tu fakturu dohledal, (dostávám je už jen elektronicky a na TŘETÍ!!! stránce nadpis upozornění, pod ním nějakej kód na slevové portály, pod tím nějakek klasickej nesrozumitelnej právnickej blábol na celej odstavec a až pod ním, steným tenkým černým písmem upozornění, že mi končí zvýhodněná smlouva!!! Na prvních dvou samozřejmě spousta místa na

Upozornění
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      puvodni smlouvu asi nedohledam, v papiru o prodlouzeni smlouvy nic neni, jen odkaz na Vseobecne podminky....

a pravdepodobne to byl manik primo od O2, protoze mi druhy den po telefonatu prisla smska s dotaznike se spokojenosti sluzeb s infolinkou O2, ta smska chodim po kazdmem volani na jejich infolinku...