Kačeři přijdou když si v nouzi, aneb kešky všude kolem nás

• irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,226
      Ahojte, rozhodl jsem se, že bych se chtěl začít bavit hledáním kešek.Na netu je určitě spousta informací, ale není nad osobní rady, tipy, triky. Je tady někdo kdo se této činnosti věnuje? Přece jen je škoda navštívit různá místa u nás a v zahraničí a trošku si nezapátrat.

K dispozici mám mobilní telefon a prozatim google navigaci :s_ugly: u které si nejsem jistej, jestli to bude to pravý ořechový. Jinak jsem měl v mobilu aplikaci c:geo, se kterou se teprve seznamuju.

Pro inspiraci tu mám jednu naprosto vymazlenou kešku od kamarádky:

Myslím, že to bude super zábava, až se do toho trošku dostanu :)
  • 2 odpovědí
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Registrace: 30.10.2011 Příspěvky: 965
      Pekne :)

Do mobilu s androidem doporucuji aplikaci Locus - to je pro geocaching nuts. Staci free verze. V PC mam Geoget, pres ktery si stahnu seznam kesek v miste, kam jdu -> soubor nahraji do mobilu, importuji do Locusu a muzu vyrazit.

Co se tyce samotnych kesek - problem je v tom, ze jsou fakt na kazdem rohu a kazdy ma potrebu vytvorit kesku na kdejakou kravinu. Takze najit v dnesni dobe zajimavou krabku je skoro umeni - tudiz sbiram kesky jen mimo mesto (na horach a v zahranici). Na krabky uprostred lesa, kdy je hint "parez" jsem fakt alergicky - zadna pointa, v lese milion parezu a v jednom z nich je schovana mikro keska (proc???). Smysl geocachingu (dovezt lidi na zajimava mista) se davno vytratil. Navic obsah krabek je zoufaly a prakticky je vsude pouze kinderbordel. Trackable items ala Geocoiny a TravelBugy se pravidelne ztraceji apod.

Bohuzel si myslim, ze geocaching ma to nejlepsi uz za sebou. Ale kdyz te to chytne, tak je to vyborny duvod, ktery te udrzi treba na cely den v lese jen proto, ze je tam nekolik krabek, ve ktere mozna bude nejaky TravelBug :D
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      Začal jsem hned jak jsem koupil telefon s GPS. Skončil chvilku po té, protože ta GPS v Nokii 5800 je zoufalá a když se člověk blíží k místu, začne se zběsile točit na všechny strany. O navázání spojení bez netu a síle signálu ani nemluvě. Osobně mne zaujaly "řetězové" kešky, kde nalezením jedné a rozluštěním hádanek dostaneš polohu další. Běhat dvě hodiny po neznámém městě a hledat hinty je sranda.