Hand reading - diskuzní téma

• 11 odpovědí
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Registrace: 18.03.2009 Příspěvky: 1,205
      Cvičení k lekci "Pět typů hráčů"

• Minraisnuli jste z BU a dostali cold call ze SB. Nyní se nacházíte v následující situaci:

• Čelíte maniakovi; co byste měli udělat?

• Co byste měli udělat v totožné situaci, pokud namísto toho čelíte calling station?

Další náměty k diskuzi:
      • Jak často se potkáte s jednotlivými typy hráčů u stolů?
      • Značíte si barvičkami různé hráčské typy, abyste je od sebe rozeznali rychleji? Pokud ano: Jak vypadá přesně váš systém?
      • Jaký typ hráče vám vydělá nejvíce peněz? Proč? Jaké chyby dělá a jak je můžete exploitovat?
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Registrace: 18.03.2009 Příspěvky: 1,205
      Cvičení k lekci Průměrná range

Průměrná range je range, se kterou hraje hráč daného typu před flopem nejčastěji.

Cvičení pro průměrné ranges
      Jak hraje typický nit na vašich limitech?
      • Jaké handy bude open raisovat?
      • Jaké handy bude cold callovat?
      • Jaké handy bude 3betovat?
      • Jaké jsou rozdíly v porovnání s ranges, uvedenými v článku?
    • RetR0mAn
      RetR0mAn
      Bronz
      Registrace: 21.07.2013 Příspěvky: 109
      ahoj shanim zacinajici az mirne pokrocile hrace co se chteji aktivne zlepsovat predevsim v oblasti chapani ranges a tvorby postflop linii. snad pisu do vhodneho threadu. poslete mi invite friend nebo napiste na blog. caute a gl on tables
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,741
      Doporučuju si najít témat v tvojí disciplíně (sng/cash/turnaje) a limitu. Ve strategický sekci a když tam neuspěješ, založ si tam vlákno.

Tady to vypadá, že si zatim neuspěl, třeba budeš ve strategický sekci úspěšnější, já myslim, že jo. :)
    • NeoBlade
      NeoBlade
      Bronz
      Registrace: 25.07.2012 Příspěvky: 698
      Ahoj,
      eh, ted koukám na video o handreadingu a všiml jsem si, že v tabulce určování 3beting a calling range (čas videa 3:25 - 3:46) je AJs zařazený jako 3bet, ale v popisu je zařazený v calling rangi (i mluvčí to má za call)... mě to te teda moc netrápí, takže spíš jen echo o drobnosti

hezký den

btw. kdo to má hlas jako z pohádky? to je Hučas? :-)
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Registrace: 11.01.2011 Příspěvky: 5,692
      Ahoj,

díky za připomínku, mrkneme na to.

Co se týče hlasu, tak to je profesionální dubber ;) Pracuje i v rádiu, takže hlas má na videa parádní =)

díky za feedback!Doufám, že jinak se nové lekce líbí?!

Měj se,
      Machy
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,683
      Ahoj chlapi
      Jelikož mě range zajímají,rád se přidám pro trochu oživení.
      Ad 1čelime maniakovi-za mě je to RR.Mužeme s TP směle hrát?V jeho range bych DalFD,PP.....Tx,5x
      Ad2čelíme cs-je to fold asi.Když notor.caller RR přiřadil bych mu sety,Ale nevim jestli NFD taky.To asi ne.Takže JJ,TT,55

Značení barvičkama
      Limpery si značím hned fialově.To je asi nejjednodušší poznámka.
      Potom přichází na řadu staty.Limpeři se obyčejně během hry změní ve fiše.Není tomu tak pravidelně,ale podstatnou část ano.Jsou i limpeři kteří mají staty rocků nebo nitů,díky tomu,že jednou limli,ale to už upravuju do červena na ROCK-NIT.chci je vlevo.
      MANIAKY mám zelené a LAGy modré.Oba se snažím mit po pravici.Někdy je to naopak a to se hraje dost blbě :D
      Nevím jak na ně.Studuju,studuju,příde game a jsem v prde....Někdy přicházejí takové zmatky,že nevím co si myslet.
      Nejvíc výdělečný jsem asi já pro ně....... :D

K lekci průměr range

Range nita je velmi uzka.Když už navýši,tak s necim silnymJJ+AQ+,nekdy i 88+.Dají se poměrně dobře oblufnout když netrefí bord.Když však pokračují v agresi je zle.nejmenši bude asiTPTK.

OpenTT+AQ+
      Coldcall88+AQ+
      3betAA,KK,AK
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      vinni - nice :s_thumbsup:

jinak přibyly nové lekce, dnes zveřejněna:

Nová lekce: Poměr value a blafů

Článek
      Video
      Kvíz

Co vy na to? Znali jste už všechny teorii v lekci?
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Přibyla nová lekce o poznámkách. Děláte si poznámky?

Nová lekce: Poznámky

Článek
      Video
      Kvíz
    • Maarteen
      Maarteen
      Bronz
      Registrace: 15.10.2012 Příspěvky: 880
      Cvičení k lekci "Pět typů hráčů"

• Minraisnuli jste z BU a dostali cold call ze SB. Nyní se nacházíte v následující situaci:

• Čelíte maniakovi; co byste měli udělat?

Rozhodně nefolduji, mám TPGK, takže buď bet/call nebo bet/3bet. Více se mi asi líbí call (i vzhledem k SPR) a nechat ho blafovat na dalších streets. Nelíbí se mi, že už flop nabízí možné draws, ale vzhledem k šířce maniakovy range nepřikládám protekci zásadní význam. TPGK se mi zdá na 3bet i proti maniakovi slabý a nerad bych se izoloval do silnějších random hand v jeho range. Mám pozici a budu spíše potcontrolovat, pokud se handa vylepší, budu se chtít dostat do all-inu.

• Co byste měli udělat v totožné situaci, pokud namísto toho čelíte calling station?

Pokud začne být CS agresivní a check-raisuje, jsem schopen TPGK zahodit už na flopu. Nedovedu si představit, že by tento move udělala s horší handou než je ta moje. Navíc nemám ani moc čistých outů na vylepšení mé handy, takže fold.

Další náměty k diskuzi:

• Jak často se potkáte s jednotlivými typy hráčů u stolů? Jaký typ hráče vám vydělá nejvíce peněz? Proč? Jaké chyby dělá a jak je můžete exploitovat?

Poměrně pravidelně se všemi typy, zejm. na Zoomu, kde table selekce nepřichází v úvahu. Nejvíce se dá podle mne vytěžit z calling stations a maniaků. CS jsou moc pasivní a callují vysoké sizingy i s middle páry, TP s nízkými kickery, draws se špatnými odds, apod. Exploit vysokými value bety a omezením blafů. Maniaky je zase dobré nechat blafovat (či indukovat blafy) ve chvíli, když držím silnou handu, ideálně slowplayovat monster.

• Značíte si barvičkami různé hráčské typy, abyste je od sebe rozeznali rychleji? Pokud ano: Jak vypadá přesně váš systém?

Značím, obzvláště přínosné je to pro rychlý přehled na Zoomu. Moje typologie hráčů dle VPIP a agresivity + win-rate:

0-10 rock, nit (větš. agro, spíše -wr) ... značím žlutě
      10-20 TAG (+wr), TPA (spíše -wr) ... značím zeleně a oranžově
      20-30 LAG (+wr), LPA (-wr) ... značím červeně a fialově
      30+ maniak (agro, -wr), CS (větš. pas, -wr) ... značím růžově a modře
      fish = hlavně maniak + CS a LPA (až whale, značím světle modře), občas TPA
    • Maarteen
      Maarteen
      Bronz
      Registrace: 15.10.2012 Příspěvky: 880
      Hucas původně napsal

Nová lekce: Poměr value a blafů

Článek
      Video
      Kvíz

Co vy na to? Znali jste už všechny teorii v lekci?

V kontextu článku „Ranges & equity (4): Aplikace equity v praxi“ (http://cs.pokerstrategy.com/strategy/others/2251/1/), kde porovnáváme:

(naši Eq proti soupeřově range) <--> (požadovanou Eq),

se nabízí zajímavá paralela/analogie s článkem „Hand Reading (6): Poměr value/blafy“, kde porovnáváme:

(poměr value hand a blafů v soupeřově range) <--> (naše pot odds na call soupeřovy sázky, resp. poměr velikosti potu a ceny callu).

První veličina se v obou případech odvíjí od naší handy, struktury boardu a soupeřovy range, ta druhá od ceny callu a velikosti potu.

Pokud tomu rozumím správně, tak při zvažování callu na riveru tedy můžeme pracovat alternativně s oběma koncepty?

Příklad:

V potu je 10. Soupeř na riveru betuje 5. Na výhru 15 musím dorovnat 5. Pot odds jsou 15:5 = 3:1

a) V:B ratio 3:1 by znamenalo, že soupeř má v range 75 % value hand a 25 % blafů (na 1 kombo blafů připadají 3 komba value hand).

Callnout tedy mohu, pokud předpokládám, že podíl blafů v soupeřově range, se kterou betuje river, je vyšší než 25 % (na 1 kombo blafů připadají méně než 3 komba value hand).

b) Analogicky mohu callnout, pokud moje Eq proti soupeřově range (v níž předpokládám min. 25 % blafů), vypočtená Equilabem, je vyšší než požadovaná Eq = cena callu / (velikost potu + cena callu) = 25 %.

Pozn.:

Mám subjektivní dojem, že calluji (bluff catchuji) méně, než bych podle těchto konceptů měl, ale obhajuji si to tím, že na NL25 budou typičtí soupeři blafovat na riveru s nižší frekvencí než na vyšších limitech (což už ostatně naznačoval článek „Čtyři tipy pro úspěšné čtení hand“).