BLOG: less variance, please !

• Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      Registrace: 13.02.2009 Příspěvky: 799
      Ahojte,

ako neuspesny hrac pot-limit omahy (omaha blog) hladam novu disciplinu, v ktorej by som sa mohol uchytit :) .

V minulosti som hraval NL CG rekreacne tak okolo NL4...potom som presiel na Omahu a cez slusny RB deal som sa dostal niekde na PLO20. BRM sice stupa, ale herne som kazdy mesiac vo velkom minuse (3 mesiac 20+ BIs pre micro hraca je dost) a trpezlivost dako dochadza.

Rozhodol som sa, ze dam sancu niecomu inemu. Potreboval by som vsak poradit ohladom vhodneho BRM managementu, materialu, coachingov a vsetkeho, co vas napadne. Momentalne som sa zahryzol do videi od twinn1, dufam, ze som zvolil spravne :) .

dake faktiky:
      :club: herna Intertops
      :club: BRM cca 1,4 K USD
      :club: limit ???
      :club: vela volneho casu (okrem full-time jobu nemam nic ine)

zrejme by som mohol hrat NL20, ale kedze som CG nehral niekolko rokov, asi by to bolo rychlo busto, ci? Na druhej strane, nexce sa mi hrat na NL4. Takze este neviem, kde zacat. NL10 stoly moc nebezia na danej herni.

Blog som zalozil preto, aby som si mohol priebezne takto spisovat daky progres a porovnavat to s omahou. Ide o to, ze omahu mienim este hravat...no rad by som to robil v pomere Holdem vs Omaha 50 : 50 a casom zistil, ci je mozne prejst na NL CG uplne, kedze cesta k uspechu cez omahu v mojom pripade nie je asi realna.

btw, pouzivam HEM2, ak by mi mohol niekto dat dobru radu na daky easy HUD a na ktore staty sa mam hlavne zameriavat, tak by som bol vdacny. Zrejme to bude trosku dost ine, ako v pripade omahy.

vdaka vsetkym a drzte palce
  • 15 odpovědí
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      Čau, proč hráváš na té herně? Nikdy sem o ní neslyšel a pokud se tam moc nehrává nl10, tak pochybuji, že tam bude traffic na vyšších stakes. Popřemýšlel bych o přesunu na jinou hernu.
      Jinak nevracel bych se na nl4, hrál bych nl10 zezačátku, protože mezi těma dvouma limitama není žádnej rozdíl. Když to budeš porážet, tak s tvým br není problém jít výš :)
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      Ahoj, na Intertops hravam kvoli fixnemu rakebacku a dealt metode pocitania raku.

No traffic na PLO10 az PLO50 je tam ok. NL Holdem stoly su tam fajn od NL20 tiez do NL50. Vyssie plany zatial nemam. :)

Takze ako docasne riesenie do konca roka (clearovanie FDB) sa mi to tam pozdava. Soft je super. Jedina vytka je len ten traffic, ale da sa to prezit v nocnych hodinach.
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      No vzhladom na to, ze doslo na sieti Revolution ku segregacii a momentalne Intertops ponuka hry spolu len s Juicy Stakes, tak traffic siel rapidne dole a nie som schopny hravat omahu ani 4 stoly LOL...tak som sa rozhodol, ze sa ciastocne presuniem na William Hill, kde by som skusil Cornieho Challenge od NL5 (speed)

Kedze som NL CG nehral fakt dlho, skusim sa rozohrat, nabrat postupne vedomosti a ked budem schopny porazat aspon tento limit, tak sa posuniem vyssie. Zrejme nema vyznam sa tlacit vyssie, hoci BRM na to mam, ked o hre viem velmi malo, respektivne velke prd :) .

Momentalne som zacal studovat najma materialy od twinna a dufam, ze sa coskoro dostanem aj na jeho coaching a tak budem rychlo napredovat.

Co sa tyka BRM managementu, skusim zvolit celkom pre mna agresivny, aby som zbytocne nebol na jednom limite dlho..proste musim to aspon trosku porazat a hlavne mat pocit, ze to porazam. Cornieho challenge zacina iba s 50 USD, co je len 10 BI, co je fakt malo a ked variancia da, tak to rychlo bustnem..ale tak potom to rychlo re-deposintem a budem pokracovat dalej. Na NL10 by som chcel prejst s BRM okolo 250 USD, t.j. aspon 20 BI na limit.

tak uvidim, co to da. gg all
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      Tak nakoniec sa Cornieho Challenge asi nezucastnim, bo nemozem hrat na iPokri..ten softver ma strasne tiltuje. Tiltoval ma aj na Omahe a tak isto aj na NL speede...

presiel som teda na PokerStars Zoom a na NL10. BRM na to mam a myslim, ze to nebude o nic tazsie ako NL5..ked to nepojde, vzdy mozem ist na nizsi level. Stary nemam tracknute.

Depositol som si tam 250 USD (25 BI) co by mohlo postacovat. Pri 900 USD budem skusat NL25...je to dlha cesta, ale nevadi. Sice BRM mam aj na NL25, ale predsa holdem som nehral uz niekolko rokov a nema zmysel overplayovat sam seba. Najpr si chcem dokazat, ze dokazem tento limit porazat a to bez rakebacku.

dnesna prva Zoom sesn, nie je to ziaden zazrak, ale po tych krutych prehrach na omahe,som vdacny za taku vyhru.. 3 BI uricte nie je na zahodenie a som happy :f_biggrin:

• TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Registrace: 30.05.2008 Příspěvky: 6,035
      a je to tu, vitaj na tej spravnej ceste! :)

glgl
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      vdaka za privitanie, uvidim, co je v mojich silach :) ....no dnes som mal radsej skoncit v pluse ako si davat dalsiu sesn..takze zajtra zacinam od zaciatku...evidentne musim z hry vyhodit QQ na zoome sa potom skoro vzdy stacknem proti AA

7,5k hand a 11 hodin hry - mam peknu hodinovku :) , bude to asi tazsie, ako som si myslel
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      uz som to prestal aj pocitat kolkokrat som vletel s QQ proti KK, AA, AK...alebo s mojimi AA proti nizsim setom....toto je horsie ako omaha. druhy den a som z toho znechuteny, nemam slov..mozem ist hrat NL 5...za jeden den prdnut 9 BI..to sa mi nikdy este nestalo a ani na omahe a tam to lieta ovela viac...sick

• Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      tak on je zoom v tomhle hodně specifickej, často se kliká na fast fold a čeká se na monster handy
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      Anarkii14 původně napsal
      mozem ist hrat NL 5....za jeden den prdnut 9 BI..to sa mi nikdy este nestalo a ani na omahe a tam to lieta ovela viac...
      čau,

nějaký stop loss na session/den máš? Ono někdy se stane, že prostě nemáš svůj den....Jde o to, abys v tu dobu prohrál co nejméně.

Taková optimum hranice se považuje 3bi/session, 5bi/den.
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      ahojte, vdaka za inputy..no nad stop loss som zatial neuvazoval. Mal som pocit, ze som nehral az tak zle, len proste ma to killovalo. BRM mam vphode, len mam pocit, ze to nedavam a mozno by som mohol ist nizsie.

urcite ale opustim zoom a budem hravat normalne stoly.
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      Cafte,

momentalne som toho moc nenagridnil, nakoko som vsetok cas venoval skor coachingom a roznych videam, za co som patricne na seba hrdy. Stihol som coachingy od twinna, iambankera, plena + pozrel som snad vsetky najnovsie videa pre gold (vratane kucharky od Iambankera). skusim este nieco vyhladat, mozno aj dake starsie leak findery :) . Okrem toho, niektore videa mozem pozerat dookola, nakolko opakovanie mi veru vobec neuskodi.

dolezite je samozrejme aj to, aby som sa cim skor dostal do praxe, tak dufam, ze cez vikend sa mi podari zahrat aspon 5K+ hand, nie je to moc, ale tak pre zaciatok. Za posledny tyzden som odohral len nieco malo na NL10 (do 3K hands) a spravil dake +3BI + mini rakeback. Ako som pisal vyssie, klasicke stoly su nuts a pre moju hru urcite spravna cesta.

dalej, si budem musiet spravit daky rozumny rozvrh, aby som stihal normal job :( + coachingy a samotny grind. Musim si to riadne premysliet, lebo to nie je easy task. Od novembra by mal byt moj grind mod uplne na max a urcite pojdem aspon na 50K + volume, co je pri regularnej praci asi dost....i ked by som chcel viac, proste neda sa...ale tak uvidime :)

hoci som uplny begginer, do svojej hry budem musiet sem tam zaradit aj NL20 stoly, co teda nebude easy, ale vzhladom na nizssi traffic na herni ktorej teraz hram + velmi solidnom rakebacku by nemal byt problem. Posledne dni okrem coachingov som mal otvorene NL20 stoly a snazil som sa pozerat hru a haluzne tricks moves co tam robia a bol som dost prekvapeny, kolko zlych hracov tam hra (limpy z BTN, trapne all-in bety preflop na obycajne openy a podobne, strasne sizingy atd), okrem toho vela kracov, ktori hraju na NL10, hraju aj NL20 a nielen ti lepsi. Moj BRM je dost silny, nakolko som bol uz zvyknuty hrat PLO20..takze nieco ustoji. Ked pribudnu aj dake drobne z rakerace, mal by som mat viac ako 50+ BI na NL/PLO20..takze dake shoot urobim. AK to nepojde, tak nie je problem ist nizsie.

Dake realne goals na buduci mesiac si zatial riadne premyslim a putnem ich sem dakedy buduci tyzdne, momentalne som vo faze experimentov, tak uvidim.

Zasadna otazka, vcera som objavil Ameriku, za co teda nie som na seba prilis proud, ale tak otazka znie. Co si myslite o investicii do leak finderu (HEM2)? Zda sa mi to ako uzitocny tool. Tych 50USD by nemal byt az taky problem. Zatial budem ficat na trial verzii. btw..pouzivate ho?

gl a nech to toci
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      Ahojte,

konecne som sa dostal hu hraniu. Posledne 2 tyzdne som skoro vobec nehral a len studoval + navstevoval vsetky dostupne coachingy (twinn, iambanker, pleno).

v minulosti som zacinal s NL CG a myslel som si, ze to viem ako tak hrat, ale prave po tychto coachingov sa moje vnimanie hry uplne zmenilo. Proste uz to nie je random klikacka a naozaj sa to da hrat a nielen ked mame AA, alebo set :) . Sice som uplny beginner, ale proste citim, ze mi coachingy davaju velmi vela a urcite budem na sebe dalej makat a sledovat.

Dnes som sice mal dobry den, ale porobil som par zaciatocnickych chyb. Ako slowplayoval KK (cold calloval na 4bet preflop voci tight hracovi (UTG) ja BB) v 200+BB hre. samozrejme ze na flop prisli dobre (nizke karty) ale po mojom peknom bete to tam get-inoval a ja hura fold a potom sa mi vysmial s bluffom (87s) na boarde 459...neviem, preco si vzdy myslim, ze tam musi mat AA, alebo set...hlavne ale je, ze viem, ze som to zahral zle a do buducna to budem musiet hrat inak. Minimalne odist od stola a nasledne sa vratit s normalnym 100BB stackom - deep hra mi nejde zatial.

Na druhej strane som zopar zaujimavych hier zahral mozno aj dobre, budem musiet postnut do HJ fora, ked sa vyspim, dnes uz nevladzem.

Skusal som mixoval NL10 a NL20...na tom druhom som sa necitil komfortne, hoci BRM ok, tak som radsej odisiel a hral normal 6 stolov NL10. Momentalne do konca roka ostavam hrat na Intertops kvoli dobremu rakebacku a od buduceho roka prejdem na Stary nahanat Supernovu. Problem je len v tom, ze na Intertops je na kazdom stole skoro ten isty regular a max 1 ryba, takze pre zaciatocnika to nie je idealna volba, hlavne ked TAGovia sedia po lavici...takze nizsie limity su skor ok. Ako idealne by bolo prejst teraz na stary, ale s FDB a so vsetkym ostatnym mam rakeback cca 70%+ takze do konca roka to tam chcem vydrzat.

tak trosku som na EV, zrejme to bude sposobene tou vydarenou tockou v poslednom orbite JJ > AA .. uz som bol pomaly nastraty, ze nic sa nedeje a ked vypinam tak ma to zareze..klasicky setup BTN vs BB (ako inak).

bru :f_zZz:
    • honzass
      honzass
      Bronz
      Registrace: 31.08.2013 Příspěvky: 107
      Anarkii14 původně napsal

Zasadna otazka, vcera som objavil Ameriku, za co teda nie som na seba prilis proud, ale tak otazka znie. Co si myslite o investicii do leak finderu (HEM2)? Zda sa mi to ako uzitocny tool. Tych 50USD by nemal byt az taky problem. Zatial budem ficat na trial verzii. btw..pouzivate ho?

gl a nech to toci
      ahoj, před týdnem jsem o tom psal v jiném blogu, tak to jen zkopíruju, mám s tim programem rozsáhlé zkušenosti, btw. největší problém je, že na aspoň trochu korektní posouzení potřebuješ značný vzorek - výrobci softu doporučují 50k+ hand

Leakbuster si nekupuj, je to sice chytrej program, ale pro jeho efektivní použití je potřeba velmi dobře chápat hru a veškeré aspekty s ní spojené.
      Program funguje na tom principu, že ze sesbírané handhistory tisíců hráčů udělá statistický závěr, jaké by byly optimální staty pro dosažení nejvyšší winrate na daném formátu.
      Po spuštění analýzy tvojí handhistory porovná tvoje staty s těmi optimálními staty a vypíše ti jaké staty bys měl kam posunout. Bohužel to už ale při tomto vyhodnocení nebere v potaz tvou současnou hru jakožto celek ani to, jaká hra se za čísly skrývá.

Zkusim dát konrétní příklad, ve fullringu to třeba dělá nějakej statistickej závěr, že optimální 4bet range je tušim někde mezi 1.2-2.0. Dejme tomu, že bych vždy 4betoval KK+,AK, čímž dosáhnu zdánlivě optimální hodnoty a program se bude tvářit že hraju správně. Jenže v mnoha situacích je více EV+ tyto handy preflop do 3betu jen callnout (např. do hráčů, kteří sice postflop hodně cbetují, ale preflop na 4bet zahodí vše krom KK+) a naopak bude výhodnější onu "optimální hodnotu" dohánět na situacích, kdy mě např. hráči na blindech velmi často restealují, přičemž zahazují na můj 4bet. A tenhle závěr ti už ten program bohužel neřekne.

Možná ještě jednodušší příklad je, když ti Leakbuster radí zvýšit agresi, aniž by posoudil tvou preflop hru. Hráč, který do hry vstupuje vždy jen raisem, bude mít nepochybně vyšší agg stat než hráč, který před flopem často calluje. Jenže Leakbuster při hodnocení agg statu v tomhle nedělá žádný rozdíl.

Za mě tedy mnohem lepšího efektu dosáhneš, když si s někym dáš sweat session.
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      vdaka honzass za prispevok. Ako uplne s tebou suhlasim. Investicia je momentalne zbytocna. Mam malu vzorku a hre zatial tak nerozumiem, aby som mohol nieco z toho leak busteru vytazit.

momentalne sa budem zameriavat na cz a uk coachingy + davat dake handy do HJ fora a mozno vyhrat daku sesn od nasich coachov. a samozrejme, hrat hrat :)
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      tvrda praca, malo platna. Tolko prehratych KK do AA a zaroven AA do nizsich setov, ze ma to fakt nebavi. Vrazdil by som !