Diskuzní téma "Základy"

• 27 odpovědí
    • dusky92101
      dusky92101
      Bronz
      Registrace: 11.09.2013 Příspěvky: 58
      Tieto nove clanky su vyborne robene. Video plus kviz a diskusia... paradicka :) Dakujem a pokracujte v tom.
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Registrace: 11.01.2011 Příspěvky: 5,692
      Díky moc za feedback :f_love: Jsme rádi, že se líbí a můžeš se spolehnout, že články budou jen přibývat ;)
    • matsach
      matsach
      Bronz
      Registrace: 13.06.2012 Příspěvky: 241
      Tímto videem jsem se ujistil a zopakoval si věci, které již znám. Ale pro nováčky určitě skvělý studijní materiál. Pěkné, stručné a srozumitelné. Palec hore ! ;)
    • cipisek333
      cipisek333
      Bronz
      Registrace: 28.09.2012 Příspěvky: 260
      Paráda :f_biggrin:
    • Brozian
      Brozian
      Hlavní Moderátor
      Hlavní Moderátor
      Registrace: 18.03.2009 Příspěvky: 1,205
      Přibyl další rozcestník pro "Outy a odds", tak nezapomeňte zkouknout novou lekci. :s_cool:
    • littlenervous
      littlenervous
      Bronz
      Registrace: 17.05.2013 Příspěvky: 14
      Zdravím všechny. V článku "Outy a odds" mě není jasná jedna věc...

Když se moje odds rovnají pot odds tak se call nedá považovat za profitabilní že?? Protože z jedné otázky v kvízu k tomuto článku vyplývalo, že to profitabilní je. Ale pokud je stejný poměr odds a pot odds, tak dlouhodobě bude výtěžek z těchto hand stagnovat na stejných hodnotách, což přece není profit.

A k tomu se váže otázka zda callovat tyto handy nebo ne?
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 2,650
      Ahoj :) máš na mysli situace, které jsou těsné. U nich je ideální zvážit tři faktory!

1.) Implied odds, to si případně určitě nastuduj.

2.) Nakolik silnou handu ti tvoje outy dávají - tj. porážíš s tvými outy jenom tom pár nebo i set nebo dva páry?

3.) Máš třeba pozici, jak pravděpodobné je, že soupeř třeba nevsadí na turnu a potenciálně dostaneš free-card na další streetě, což vylepšuje tvoje současné odds.
    • Kaby76
      Kaby76
      Bronz
      Registrace: 18.11.2012 Příspěvky: 39
      zdar
      asi tady budu za uplnýho idiota, ale můžete mi někdo polopatě vysvětlit jak 19% převedu na 4 ku 1, nebo třeba kolik je 13% x ku y
      zda jsem někoho pohoršil tak se omlouvám, ale matika nikdy nebyla mou kámoškou : ))
      Díky za odpovědi
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,313
      ak potrebujes len cisto percenta previest na odds, tak mozes to spravit tak, ze sa sam seba spytas kolko krat sa tych 13% vmesti do 100%. v tomto pripade to je 7,69. ak to chces rozdelit na dve skupiny ("jedna skupina" ku druhej"), tak sa ti tam vmesti 1 ku 6,69 (7,69-1). zaokruhlene teda 1 ku 7...
    • Kaby76
      Kaby76
      Bronz
      Registrace: 18.11.2012 Příspěvky: 39
      dík moc
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      K článku s implied odds, resp. ke kvízu ...

Získali jste 13 z 14 možných bodů. To odpovídá 93 % ! :rage: :rage: :rage:

OTÁZKA 9:
      Je správné callovat na flopu s draw?

.....

Dal jsem "ano" a měl jsem odpověď nesprávně, protože kvíz říká, že callovat nemám :f_biggrin: Nesouhlasím ... Pokud už má být odpověď jednoznačně "NE", tak má otázka znít, zda máme pot odds na call a nikoliv zda je správné callovat. Protože právě díky implied odds je správné tu callovat. :fouet:
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Pinny - v tomhle případě bylo v kvízu asi myšlený čistě odds, což uznávám, že je vzhledem k povazečlánku dost nešikovná formulace na otázku.

Zároveň tam ale budou hrát roli i reversed implied, čili tady to bude skutečně někde na hraně.
    • Radeczech5
      Radeczech5
      Bronz
      Registrace: 10.07.2012 Příspěvky: 53
      Ahoj, taky si trošku rýpnu, i když vzhledem ke svým zkušenostem na to nemám možná právo... ale.... poslední otázka k Implied odds (14):
      Ve které z těchto situací můžete počítat s největšími implied odds? Jak to může být odpověď s OESD když tam je 8 potenciálních karet, co mi hodí lepší kombinaci, kdežto u flushdraw mám 9 potenciálních karet... Chápu, že je u prvního příkladu je to schované, ale otázka zní kde můžu počítat s největšími implied odds tak to musí být jednoznačně druhý případ?
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Jen "rýpej" respektive spíš naopak diskuze je potřeba ;)

Každopádně doporučuju si vždycky pročíst po vyhodnocení kvízu důvody, proč je daná odpověď správná a právě u týhle otázky to nejlíp vystihuje:

S nejlepšími implied odds můžete počítat tehdy, když je vaše draw dobře zamaskovaná.

Čili právě proto tam budou právě ty "implied" ods velký, protože v případě, že completneš tvoji draw, tak nebude tolik viditelná a soupeř ti ji spíš zaplatí. To o čem si pak mluvil ty jsou odds (bez implied) a tam máš uplnou pravdu.

Jinak ale dobře, že píšeš. Kdo se moc ptá, ví víc než ostatní ;)
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Registrace: 23.12.2011 Příspěvky: 307
      Sekce "Pot odds - Mohu svou handu hrát profitabilně?"

Není přece možné započítat do potenciální výhry výši svého callu. Citace "Sázka, kterou musíte zaplatit, jsou $2, před touto sázkou byl pot $8 a vaše potenciální výhra je $10."

Není, potenciální výhra je $8. Kdybych se držel doporučení z článku, mohl bych toho "profitabilně" callovat poměrně dost, nicméně některé ty cally by byly EV-.

Citace: "Když callnete $2, v průměru jste po pěti takových spotech čtyřikrát ztratili $2 a jednou vyhráli $10. Váš celkový zisk, který spočítáte odečtením ztráty od zisku ($10 - $8), budou tedy dva dolary."

Ok, je to FD s odds proti = 4:1 - proč ne. Jenomže po 5 spotech musím na ten call zaplatit 5x$2 a 1x se mi vrátí $10, tj. profit = $0, nikoliv $2.

Budu moc rád, pokud mě upozorníte na chybu v mojí úvaze.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      Pot byl $8, soupeř betnul $2, tudíž je pot $10 a ty calluješ 2 dolary.

Pochopitelně pak v případě kdy jednou z pěti hand vyhraješ, tak ty $2 neprohraješ. Tudíž 4x prohraješ $2 a jednou vyhraješ $10, tedy profit $2
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Registrace: 23.12.2011 Příspěvky: 307
      jj, díky
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Registrace: 30.11.2014 Příspěvky: 75
      Ahojte, poctivo som si robil qvíz :-) a pri výpočte výhodnosti callu som započítaval skutočnosť, že uvidím turn aj river a teda mi všade vyšlo, že call je profitabilný. Ako som však z údivom zistil, väčšinu som mal nesprávne, pretože výsledky počítali s tým, že 100 % uvidím turn, ale river už asi neuvidím.
      Keď hrávam poker a mám draw, o ktorej viem, že sa stane víťaznou made handou, tak iba málokedy počítam s tým, že river možno ani neuvidím (záleží od hráčov, situácie, kt. nastali a pod.).
      Je teda z dlhodobého hľadiska lepšie vo väčšine prípadov radšej počítať s tým, že uvidím len turn (a na riveri pri súperovom bete budem musieť zahodiť) - tak ako to bolo vo vyhodnotení qvízu?
      Dopredu ďakujem za vysvetlenie.
    • 90polly90
      90polly90
      Bronz
      Registrace: 31.01.2011 Příspěvky: 179
      Počítat dopředu s tím, že uvidíš i river můžeš pouze tehdy, pokud máš nějaké ready na tvého soupeře, že nebude betovat turn (nebo ho bude betovat slabě) a nebo když už je soupeř all-in. V opačné situaci může být sice call na flopu podle pot odds profitabilní, ale potom tvůj soupeř betne hodně na turnu a ty už to callnout nemůžeš, protože už to (podle pot odds) nebude profitabilní - proto neuvidíš river.
    • 1
    • 2