[PLO] Blog: PLO forever

• Milamber81
      Milamber81
      Bronz
      Registrace: 30.06.2008 Příspěvky: 7
      PŘEDSTAVENÍ
      Ahoj, jmenuji se Vojta a pokru se věnuji už od roku 2008, takže cca 5 let. Jsem ženatý, letos se mi narodila druhá dcera, takže se snažím skloubit rodinu, práci a poker. Bohužel nejsem Corbín, který je full time pro :) , takže poker je až třetí vzadu.

POKEROVÁ MINULOST
      Začínal jsem v herně Paradise poker, kde jsem hrál většinou pouze freerolly. Na konci roku 2008 jsem začal hrát v herně Bluebullpoker. Z pár vyhraných dolarů jsem se vyšplhal asi na 400 dolarů, ale díky neznalosti a nedodržování bankroll managementu jsem o ně postupně přišel (na začátku léta 2009). Na podzim téhož roku jsem začal hrát na Everestu, kde jsem z prvních pěti centů na podzim udělal znovu 400 dolarů a díky dodržování bankroll managementu z tohoto základu hraji dodnes. Na obou hernách jsem hrál všechny varianty pokeru od SnG, přes MTT až po CG NL10 a PLO10. Na konci roku 2010 jsem několik měsíců hrál na Jetbullu a na začátku roku 2011 jsem začal hrát na Pokerstars PLO25 a MTT. Na začátku roku 2011 se mi narodila dcera, ale dokud nechodila, tak jsem měl na poker celkem dost času a jednalo se o můj nejlepší rok. Na začátku minulého roku jsem zažil svůj největší downswing v podobě nákupu auta a přišel tak o většinu rollu. Následně jsem zbytkem látal rodinný rozpočet. Navíc jsem dával přednost rodině, proto jsem toho moc neodehrál.

POKER LETOS
      Tak letos jsem spíš stál na místě, úspěchy střídaly neúspěchy. Spíš jsem si hrál, než že jsem hrál. Na začátku prázdnin jsem měl na účtě Pokestars posledních pár dolarů. Začal jsem hrát ZOOM PLO2 a na začátku tohoto měsíce jsem přešel na PLO5. Volume bylo slabé, protože se mi narodila druhá dcera. Takže už jsme kompletní, navíc se naše rodinná finanční situace zlepšila natolik, že už nebudu muset šahat na pokerový účet a pokeru si užívat bez nervů.

GRAF PLO2 ZOOM:
      [IMG]https://imageshack.us/photo/my-images/708/0oxz.png

POKER TENTO MĚSÍC:
      Tak doma už si to sedlo. Doma se věnuji rodině do 21:00, a pak jdou spát všichni včetně manželky, takže nastává poker time :) . Konečně jsem zvýšil volume a začal to brát zase vážně. Ovšem na PLO5 ZOOM se mi už tak moc nedařilo, ne jak jsem si představoval, spíš to vypadá na rakeback pro. Chvílemi to byla slušná horská dráha. Naštěstí na konci měsíce se winning line rozhodla pronásledovat allin ev křivku. Vzhledem k tomu, že jsem na začátku měsíce získal 50 dolarů (Stellar reward) a 10 dolarů za FPP body (dohromady mám přes 30BI na vyšší limit), tak se teď mohu posunout na PLO10.

GRAF PLO5 ZOOM:
      https://imageshack.us/a/img812/7408/vdqi.png

MTT turnaje
      Taky hrávám MTT turnaje, ale jde spíše o okrajovou záležitost, jelikož na ně není čas. Poslední dobou nemůžu nic trefit, chybí mi energie a už se mi několikrát stalo, že jsem při MTT session usnul :rolleyes: . Statistiky nejsou vzhledem k malému počtu odehraných turnajů nijak vypovídající, ale zatím to celkově jde. Mít víc času, tak hraji hlavně MTT.

GRAF MTT:
      https://imageshack.us/a/img59/2314/5ja9.png

https://imageshack.us/a/img132/8152/ta63.png

PLÁNY:
      Takže příští měsíc jsem se rozhodl začít hrát v herně Poker Heaven. Zlákal mě rakeback a bonusy na pokerstrategy. Na tento účet si pošlu svůj rezervní bankroll z Everestu (necelých 400 dolarů) a začnu hrát PLO10.
      Paralelně s tím bude pokračovat na Pokerstars v PLO10 ZOOM, tam teď mám lehce přes 300 dolarů.
      Jelikož se jedná o trochu odlišné hry, budu držet bankrolly odděleně. Když budu mít 30 BI na vyšší limit, tak jdu výš, naopak, když budu mít pod 25 BI, tak jdu zase zpátky na nižší limit.

:club: Jediným konkrétním cílem je odehrát na Poker Heaven aspoň 15 000 hand za měsíc.

Dále chci začít jezdit vlakem do práce a konečně si něco přečíst.
      Samozřejmě chci sledovat fórum a tréninky.
      Rád bych sem postoval handy, u kterých si nejsem jistý, jestli jsem je správně vyřešil. Momentálně mám problém hlavně s preflop 3bety a s občasným hero callováním.

Momentálně mě víc nenapadá, poker je pro teď hlavně zábavou, která mě naplňuje a výzvou, možná celoživotní. PLO forever ;) .
  • 10 odpovědí
    • Milamber81
      Milamber81
      Bronz
      Přiznám se, že si nevím rady s obrázky. Dělám to poprvé a nejdou mi zobrazit.
    • trpaslik
      trpaslik
      Bronz
      Registrace: 09.11.2011 Příspěvky: 460
      Ahoj :)

Vitam ta na Pokerstrategy.com a hlavne v omahovskej sekcii!

Je fajn, ze si zacal pisat blog a dufam, ze ti to vydrzi :)

Obrazok, ked chces pridat tak to mozes urobit takto:

php:
      [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/708/0oxz.png/][IMG]https://img708.imageshack.us/img708/9666/0oxz.png[/IMG][/URL]

a najjednoduchsie to urobis tak, ze si na tej stranke (imageshack) prekopirujes priamo odkaz, ktory najdes po uploadovani v kolonke Embed this image -> Forum.

Takze vela stastia! :)
    • Milamber81
      Milamber81
      Bronz
      Mám tu napsáno: Obrázky nejsou povoleny
    • Frostom
      Frostom
      Bronz
      Registrace: 24.05.2012 Příspěvky: 464
      Vitam ta u Nas "omaha sharks" :s_biggrin:

Obrazky mozes postovat tusim az od bronze statusu. Takze si sprav begginer test a bude to v pohode :f_grin:
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Vítej u nás :)

Tvůj post je hezky rozsáhlý, ale hezky se to četlo. Je fajn, že jasně stanovené priority a užíváš si rodiny :)

Poslední dobou nemůžu nic trefit, chybí mi energie a už se mi několikrát stalo, že jsem při MTT session usnul

Z toho nezoufej. Mně se to taky stalo, ale max na 5 minut a potom jsem byl zase fresh. Na jak dlouho jsi usnul? :D
    • Milamber81
      Milamber81
      Bronz
      Díky za přivítání. Začal jsem tady s blogem hlavně kvůli zdejší živé komunitě a kvalitním blogům. Tak doufám, že se stanu platným členem Vašeho společenství Omahy. Ovšem moje příspěvky budou pravidelně nepravidelné.

S tím usínáním je to různé. Vyprovokuje to hlavně ta nastavená pětiminutová přestávka. Já se probudím někdy po pěti, deseti minutách, ale jelikož jsem měl pohodlné křeslo, tak jsem se probudil například ve chvíli, kdy jsem měl pár posledních blindů. Nejhorší je, když se nechám přemluvit od manželky a stoly si přepnu do tabletu a jdu do postele. To se často ráno probudím a svírám vybitý tablet v náručí. Jen se podívám kolikátý jsem skončil a jdu do práce.
    • Milamber81
      Milamber81
      Bronz
      Tak jsem přes víkend začal hrát na Poker Heaven a shrnu to jedním slovem. Tragédie. Od softu, přes soupeře až po mojí hru. První den jsem skončil několik BI v mínusu. Na druhý den jsem něco nahrál zpátky. Na flop se tam se mnou dívá 4-5 lidí a musel jsem začít hrát úplně jinak než stárech.

Jinak v pokru na těchto limitech vídím největšího soupeře v sobě samém (nechci,aby to znělo nabubřele, ale minimálně z fishek na daných limitech snad něco dostanu). Zjišťuji jak moc jsem náladový člověk (ikdyž okolí mě za něho nepovažuje). Teď nemluvím o tiltu, ale už když začnu hrát, tak občas hraju zbytečně agresivně, jindy zas zbytečně hero calluju. Vím, že bych neměl, ale nemůžu si pomoct. Navíc jsem člověk, který nedělá stejnou chybu dvakrát, ale minimálně desetkrát. Prostě si přenáším náladu odjinud a musím si to pokaždé před začátkem session uvědomit a přepnout na Sheldona Coopera. Stroj bez emocí, jen čistá matematika. Ale i on má občas jisté problémy.

Co jsem prohrál na Bossu jsem vyhrál na Pokerstars. Myslel jsem si, že na PLO10 ZOOM už nebude nijak veliká změna jako mezi PLO2 a PLO5, ale mýlil jsem se. Na PLO2 je spousta lidí, kteří neví, která bije. Na PLO5 už protihráči vědí, co dělají, ale hrají až moc agresivně. Hlavně preflop je to tam divočina, kdy to lidi hlavně v pozici dávají 3bet i pushují s čímkoliv. Tady na PLO10 hrají spíše na to, že to uhrají až na dalších streets. Což mi vyhovuje lépe, protože jde hlavně o matematiku a ne jen o přetlačovanou, kdo víc vsadí a vy se po té preflop akci už cítíte pot commited.

Zatím jde pouze o první dojmy, tak uvidíme jak to půjde dál.
    • Milamber81
      Milamber81
      Bronz
      Stále se mi nenačetly žádné body. Začínám být lehce nervozní. Začal jsem hrát v sobotu.
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      S těmi body bych buď počkal a nebo napsal na support tady na pokerstrategy. Celkově se ty body započítávají se zpožděním a taky to může trochu trvat tím, že ti je připisují prvně :)

Takže žádný nervy, všechno se vyřeší ;)
    • Milamber81
      Milamber81
      Bronz
      Počkám do konce týdne a pak to budu řešit.

Horší je, že mi Poker Heaven nejede na tabletu (mám tam WIN8 PRO).

Chtěl jsem se zeptat, zda existuje nějaký program, který mě upozorní, že jsem na řadě. Často se mi stává, že jsem sit out, jelikož si nevšimnu, že jsem na řadě. Na stárech jsem hrál víc stolů, ale tento problém jsem neměl. Potřeboval bych, aby okno nějak zablikalo, nebo tak něco.