BLOG: cesta do CR

• tellityourmom74
      tellityourmom74
      Bronz
      Registrace: 12.09.2013 Příspěvky: 38
      Aktualizacia - 10.11.2013, START mojej vyzvy

:diamond: Prostriedky k dispozicii: pocitac, herna a holdem manager(zatial len koli grafom a session review, hud nebudem z pociatku pouzivat, len by ma to plietlo)

:diamond: Prestudovane materialy: nic len na rychlo prestudovane basic clanky BSS

:diamond: Bankroll : 73,54€
    • tellityourmom74
      tellityourmom74
      Bronz
      PLAN NA 10.11.2013 - 11.11.2013

:diamond: Mindset: Som uplny novacik vo svete pokru a tesim sa na hranie. Viem ale jednu podstatnu vec zo zivota, ktora plati urcite aj v pokri, zla nalada = zly vysledok. Preto som sa rozhododla dnes len relaxovat a odpocinut si po tazkom tyzdni, zahram si maximalne freerolly (ci nahodou motyka nevystreli :f_cool: ) .

:diamond: Ciel na dnes:

:club: Odpocivat :s_ugly:

:diamond: Ciel na zajtra:

1) Precitat tieto 3 BASIC clanky:

:club: Co to je Big Stack Strategy

:club: Jak hrat pred flopom

:club: Jak hrat po flope

2) Ked si precitam tieto clanky vrhnem sa na hranie
    • tellityourmom74
      tellityourmom74
      Bronz
      tellityourmom74 původně napsal
      PLAN NA 10.11.2013 - 11.11.2013

:diamond: Mindset: Som uplny novacik vo svete pokru a tesim sa na hranie. Viem ale jednu podstatnu vec zo zivota, ktora plati urcite aj v pokri, zla nalada = zly vysledok. Preto som sa rozhododla dnes len relaxovat a odpocinut si po tazkom tyzdni, zahram si maximalne freerolly (ci nahodou motyka nevystreli :f_cool: ) .

:diamond: Ciel na dnes:

:club: Odpocivat :s_ugly:

:diamond: Ciel na zajtra:

1) Precitat tieto 3 BASIC clanky:

:club: Co to je Big Stack Strategy

:club: Jak hrat pred flopom

:club: Jak hrat po flope

2) Ked si precitam tieto clanky vrhnem sa na hranie

teoria za mnou a teraz trosku praxe :]
    • tellityourmom74
      tellityourmom74
      Bronz
      zhrnutie 11.11.2013

:s_cool: Naplnila som svoje plany, tj vcera som poctivo nic nerobila. Zahrala som si freeroll , no stastena nestala na mojej strane. Citala som Opalov blog (priznam sa ani som nevedela kto si Opal99, ak sem nahodou este niekedy zabludis, mas moj velky obdiv , nie koli pokru, ale koli tomu ako poctivo na sebe makas ) a to je tak vsetko, z poker news ;d .
      Dnes som sa dostala k pokru az okolo osmej a do deviatej som studovala clanky, BSS a hru preflop som len prebehla a viac som sa povenovala hre postflop.
      :s_cool: Zacala som hrat o 9tej (nl2 fr), z pociatku len 3stoly (viac ani netreba ale chcela som 4 :P ). Asi po hodine hrania sa konecne uvolnil flek na dalsom stole,vlastne na dvoch, tak som hrala nakoniec 5stolov. Mala som dobru naladu a velku chut odtestovat prve clanky, preto trvala session dlhsie ako zvycajne(miesto 60minut 130)

Analyza hry:
      :heart: Vdaka startovnej tabulke som sa dostala do hry len zriedka.
      :heart: S pocket parmi som dodrziavala pravidlo call20 preflop a na flope vacsinou zlozila...set ma trafil 3krat ale len raz som zobrala superovi stack a to asi aj preto lebo mal mensi set, na ostatne dva sety som zobrala len dva stredne poty (zle som zahrala, neviem ako vytiahnut value, no ktomu sa isto prepracujem =) )
      :heart: Vacsina hier koncila uz PREDFLOPOM :D , ale mala som aj moznost vsimnut si silu pozicie v spojeni s iniciativou predflopom(vacsinou som asi aj bola lepsia s mojim AK na misnutom boarde, no hrala som podla clankov a superi skladali, skoda ze skladali aj ked ma to esicko trafilo :)
      :heart: Hrala som dobre aj zle, isla som podla clankov ale nevytiahla som value zo silnych hand, ktore som mala...napr ked som checkla full na rivri :f_mad: , aby som vyprovokovala supera k betu, nepodarilo sa a checkol mi nazad trips...pravdepodobne by bol ochotny slusne zaplatit za showdown.
      Druhy krat som checkla na river moj trafeny set a super betol, samozrejme ze som to zase pokazila, ked som poslala allin...
      Prehrala som stack s AA proti QQ kde sa mi trosku zapiekol asi mozog, ale neviem ci ta handa mohla dopadnut inak...

Zopar hand:
      AA vs QQ
      Prima, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 7 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $1.62 (81 bb)
      Hero (SB): $3.87 (193.5 bb)
      BB: $1.25 (62.5 bb)
      MP1: $2.19 (109.5 bb)
      MP2: $2.81 (140.5 bb)
      MP3: $2 (100 bb)
      CO: $2.32 (116 bb)

Preflop: Hero is SB with A A
      MP1 calls $0.02, 3 folds, BTN raises to $0.10, Hero raises to $0.34, 2 folds, BTN calls $0.24

Flop: ($0.72) Q K 4 (2 players)
      Hero bets $0.38, BTN calls $0.38

Turn: ($1.48) 5 (2 players)
      Hero bets $3.15 and is all-in, BTN calls $0.90 and is all-in

River: ($3.28) T (2 players, 2 are all-in)

Results:$3.28 pot ($0.10 rake)
      Final Board: Q K 4 5 T
      BTN showed Q Q and won $3.18 ($1.56 net)
      Hero showed A A and lost (-$1.62 net)

Tu som asi mohla dat nejaky rozumny valuebet na rivri
      Prima, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 7 Players

BTN: $1.62 (81 bb)
      Hero (SB): $3.87 (193.5 bb)
      BB: $1.25 (62.5 bb)
      MP1: $2.19 (109.5 bb)
      MP2: $2.81 (140.5 bb)
      MP3: $2 (100 bb)
      CO: $2.32 (116 bb)

Preflop: Hero is SB with A A
      MP1 calls $0.02, 3 folds, BTN raises to $0.10, Hero raises to $0.34, 2 folds, BTN calls $0.24

Flop: ($0.72) Q K 4 (2 players)
      Hero bets $0.38, BTN calls $0.38

Turn: ($1.48) 5 (2 players)
      Hero bets $3.15 and is all-in, BTN calls $0.90 and is all-in

River: ($3.28) T (2 players, 2 are all-in)

Results:$3.28 pot ($0.10 rake)
      Final Board: Q K 4 5 T
      BTN showed Q Q and won $3.18 ($1.56 net)
      Hero showed A A and lost (-$1.62 net)

prva chyba bola, uz na flope, to mal byt check rais jak vino a na rivri byt uz davno minimalne v alline..:D (....este som sa ktej hande vratila, dala som len call preto, ze za mnou boli dalsi hraci...nabuduce zahram inak )
      Prima, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 9 Players

UTG+1: $1.27 (63.5 bb)
      UTG+2: $2.87 (143.5 bb)
      MP1: $2.40 (120 bb)
      MP2: $2.29 (114.5 bb)
      MP3: $0.21 (10.5 bb)
      CO: $2.79 (139.5 bb)
      BTN: $4.44 (222 bb)
      Hero (SB): $2 (100 bb)
      BB: $1.11 (55.5 bb)

Preflop: Hero is SB with 7 7
      UTG+1 folds, UTG+2 calls $0.02, 3 folds, CO calls $0.02, BTN folds, Hero completes, BB checks

Flop: ($0.08) 9 9 7 (4 players)
      Hero checks, BB checks, UTG+2 checks, CO bets $0.08, Hero calls $0.08, 2 folds

Turn: ($0.24) 4 (2 players)
      Hero bets $0.18, CO calls $0.18

River: ($0.60) 6 (2 players)
      Hero checks, CO checks

Results:$0.60 pot ($0.06 rake)
      Final Board: 9 9 7 4 6
      CO mucked 9 J and lost (-$0.28 net)
      Hero showed 7 7 and won $0.54 ($0.26 net)

Stav BR:

Hrala som podla tabulky a tym som si usetrila kopec centikov a aj ked som nezahrala niektore handy najlepsie, podarilo sa mi krasnych +3,48€. Takze celkom BR: 77,02€
    • tellityourmom74
      tellityourmom74
      Bronz
      PLAN NA NAJBLIZSICH 5 DNI

:diamond: Mindset:
      Myslim ze od vcera sa nic moc nezmenilo, chcem hrat, zarobit si na cestovanie. Viem, ze je predomnou este vela prekazok a uskali, ale verim ze poctivou pripravou a dodrzovanim naucenych strategii sa mi sen naplni. Vcera sa mi hralo celkom dobre a videla som, ze clanky(strategie) naozaj funguju , preto nebudem odbocovat z cesty a budem hrat podla nich :) . Dufam ze takto konstatovat budem moct aj po 10k hands napr :) .

:diamond: Moje ciele na najblizsich 5dni su:

1) Dokladne precitat a pochopit tieto bronz clanky:

:club: Pokerová matematika: Odds a outy
      :club: Pokerová matematika: Implied pot odds
      :club: Po flopu - iniciativa na vaší straně
      :club: Po flopu: Iniciativu má soupeř
      :club: Po flopu: Nikdo nemá iniciativu

:club: 2) Hrat 300€ daily freerolz (24hpoker).

:club: 3) Odohrat aspon 2000 ruk a hlavne ich odohrat spravne.

Idem si par krat precitat prvy clanok Odds a outy, narychlo prebehnem 3basic clanky, ktore som citala vcera. Zajtra si precitam dalsi clanok v poradi a preopakujem vsetko co som doposial studovala a takto to spravim kazdy den pocas tychto 5dni. Skombinujem si to aj s hranim aby som si vyskusala naucene veci v praxi.
    • tellityourmom74
      tellityourmom74
      Bronz
      Vsetkych srdecne pozdravujem :s_cool:
      tellityourmom74 původně napsal
      PLAN NA NAJBLIZSICH 5 DNI

Myslim ze od vcera sa nic moc nezmenilo, chcem hrat, zarobit si na cestovanie. Viem, ze je predomnou este vela prekazok a uskali, ale verim ze poctivou pripravou a dodrzovanim naucenych strategii sa mi sen naplni. Vcera sa mi hralo celkom dobre a videla som, ze clanky(strategie) naozaj funguju , preto nebudem odbocovat z cesty a budem hrat podla nich :) . Dufam ze takto konstatovat budem moct aj po 10k hands napr :) .

:diamond: Moje ciele na najblizsich 5dni su:

1) Dokladne precitat a pochopit tieto bronz clanky:

:club: 2) Hrat 300€ daily freerolz (24hpoker).

:club: 3) Odohrat aspon 2000 ruk a hlavne ich odohrat spravne.

Idem si par krat precitat prvy clanok Odds a outy, narychlo prebehnem 3basic clanky, ktore som citala vcera. Zajtra si precitam dalsi clanok v poradi a preopakujem vsetko co som doposial studovala a takto to spravim kazdy den pocas tychto 5dni. Skombinujem si to aj s hranim aby som si vyskusala naucene veci v praxi.
      Aktualizacia - 17.11.2013, po prvom tyzdni hrania
      :diamond: prestudovane materialy:

:diamond: Bankroll:94,96€

-Este nemam taku hernu istotu, ale hra sa mi fajn. Ked hram podla clankov, ide to. Na zaciatku som si povedala ze nebudem gemblit a budem robit len spravne rozhodnutia...samozrejme ze nastali chvile, kedy som bola dve hodiny card death a trosku som zagemblila. Ked som to zratala za cely tyzden, suma sumarum -20€ vyhodenych z okna.. Uz som mohla skusit nl4...:( ...Nevadi...Za chyby treba platit :) . Verim, ze casom bude tych chyb menej a menej. Vidim pozitivne zlepsenie v mojej hre , vidim to aj na grafe ,prve tri dni (pondelok utorok streda )to vyzeralo ako na horskej drahe, potom sa to trosku urovnalo, ustalilo a ide to priblizne podla predstav... :) .
      -Splnit ciele mi trvalo o den dlhsie, nez som planovala, napriek tomu som spokojna. Odohrala som kazdy den daily 300€ freeroll a dnes weekly 3000€, v ktorom som si pripisala desinku :) .
      Opakovala som si vsetko.
      Odohrala som ruk ovela viac nez som planovala.
      Zacinam do toho viac vidiet, aj ked som stale uplna fishka...Dnes som zapla aj hud a hralo sa mi fajn, ked som videla ze na blinde sedi rock, tak som mu kradla blindy.

-foldovat AK predflopom na 3bet
      -vediet foldnut aj overpair
      -hrat podla clankov
      -foldovat
      -foldovat
      -foldovat
      -pockat si na dobre spoty

:diamond: Nejake zhrnutie poznatkov ktore som ziskala z clankov pridam buduci tyzden(resp. o tyzden ), pretoze este mam v plane sa vnich trosku porypat :)

Moje plany na 2tyzden:

1) Zvladnut druhy stupen ucime sa vyhravat
      2) venovat sa tymto trom clankom kolko sa len bude dat
      3) pouzivat hud +equilab
      4) vzhladom na to ze mam uz skoro 100e mozno si dam shotik na nl4 (ak bude br aspon 104e)
      5) freerolly

Nabuduce skusim postnut aj nejake handy ,len teraz vtom mam trosku bordel a nestiham vsetko. Vzdy po session si pozeram spoty v ktorych som prehrala a vyhrala najviac :) a porozmyslam, kde sa stala chyba a co mohlo byt lepsie.... Vsetkym prajem vela vela vela vela samozrejme skilu v pokri a stastie v zivote ;]
      Pre dnesok vsetko, pa
    • tellityourmom74
      tellityourmom74
      Bronz
      Aktualizacia - 2.12.2013

:diamond: prestudovane materialy:

clanky ktore uz ovladam pomaly naspamat:
      :club: pravidla Texas Holdemu
      :club: 3 basic články Big Stack Strategie
      BRONZ články:
      :s_cool: Vyznacene clanky mi pomohli najviac, samozrejme aj pokrova matematika a ostatne clanky su dolezite a bol to posun, ale najvacsi posun som zaregistrovala po dokladnom prestudovani tych troch clankov.

:diamond: Bankroll:126,02€

-Herna istota na nl2 sh :) . To co som zatial nastudovala na ten limit bohate staci. Drzala som sa clankov a hrala disciplinovane. Ked sa robi co sa ma robit, tak to ide :) .Treba vela studovat a pochopit principy a viem, ze raz bude aj ta nl100 ;]

-Ked mam istotu vo svojej hre, nerozhodi ma bad beat, viem ze nabuduce vyhram ten pot, lebo viem, ze hram dobre.

-Hrala som s hudom (davam 100bodov), snazila som sa pouzivat ekquilab, ale ten mi moc nevoni, je to jednoduchy soft, ale napriek tomu by som potrebovala zopar malickosti vysvetlit, tak hadam niekoho na to najdem , kto mi zodpovie par otazok.

-Trosku so mnou zamaval downswing ktory trval asi 4-5 dni, kde som nemohla vykrutit nic...ani 80 na 20 preflop ani 70 na 30 na flope atd, z pociatku som este foldovala poctivo a slo to dolu pomaly, no potom som uz zahadzovat nevedela, drowy superom sa dokola doplnali,alebo jeden z dvoch outov na river...prehrala som dost buyinov za 5 dni som nemala ani jednu session v plusovom cisle..nevadi, preto som viac studovala jak hrala a karta sa obratila :) .

:diamond: Zhrnutie:
      Prvy tyzden mi vobec nevysiel, aj napriek tomu, ze uz v nedelu vecer som nahrala 100e a mohla skusit nl4. V pondelok som si teda zapla nl4 ale zistila som, ze fr stol nl4 bol len jeden, tak som zapla sh, chyba :) .
      Po prehranych dvoch buiynoch (br priblizne 92e) som sa vratila nazad na nl2 fr, kde som stratu dohnala a hned som zase zapla nl4 sh...Zase som prehrala buyin a povedala som si ze budem hrat nl2 sh , aby ten prechod na nl4 bol jednoduchsi, klesla som na nejakych 72e...Vobec som sa nevedela stotoznit stym sh...
      Zacala som viac citat clanky ako hrat a dala som si par dni pauzu.
      Karta sa obratila, dost mi napomohli tri zvyraznene clanky.
      Vcera sa mi podarilo clearnut dalsiu cast bonusu a nahrat potrebny br na nl4. Zacala som hrat a celkom to islo, nieco som aj vyhrala...Problem je vtom ze sa mi zda ze ta hra neni rovnaka ako na nl2...hraci maju vacsi 3bet, skoro ziadny fold2 3bet a je to dost nezvyk, dufam ze si zvyknem rychlo :) ...Sice som nejake 2-3 buyiny vyhrala, no hlavne vdaka non showdown winings...Viac krat sa mi stalo ze som si rejsla AK na mp a dostala cally od CO BTN SB BB...a na flope 8 8s9s som mohla zahodit (podobna situacia sa mi stala aspon 5krat vcera).

Splnila som 2. uroven ucime se vyhravat , easy.

Pridavam svoj prvy graf, nech sa paci.
    • 1
    • 2