BLOG: Addicted to cashgame

• Ladabaz
      Ladabaz
      Bronz
      Registrace: 02.11.2012 Příspěvky: 216
      Vitajte na ďalšom z mnohých blogov pokrových microstakes fishiek :) .

Kto som?
      Volám sa Matej, mám čerstvo 19 rokov a poker sa zo dňa na deň stal mojou vášňou.
      Všetko to začalo už pred pár rokmi, keď som na Starcraft 2 LANkách (Lancraft, anyone? =) ) prišiel do kontaktu s pokrom a odvtedy som si občas zahral nejakú tu cashku s kamarátmi a podobne. Hneď po 18tke som samozrejme ako väčšina bustol peniaze od pokerstrategy a na poker vďaka behaniu z jedneho SC2 turnaja na druhý veľmi rýchlo zabudol. No po roku občasného pozerania streamu z WSOP či nejakého toho YT videa som si povedal, že by to mohla byť zaujímavá nová výzva. Depozitol som 30 eur na P770, otvoril NL2 FR CG a odvtedy o mne nikto z mojich kamarátov nepočul :D .
      Neviem čím to je, či mojou súťazivou povahou, kompetitívnym backgroundom, náročnosťou pokru alebo čím, ale poker ma úplne pohltil :) Je to síce len prvý týždeň, ale hltám články, videá, hrám a všetko ma to baví...dúfam, že to vydrží čo najdlhšie.

Čo mám v pláne?
      Keďže mám pocit, že by som sa pokru chcel nejaký ten piatok venovať (ak zajtra nebustnem :D ), zapojil som sa do Učíme sa vyhrávať a teraz aj Cornie challenge.
      Z mojho počiatočného BR som sa dostal vďaka jednému 9eurovému freerollu a pár dňom hrania (asi 2,5k hand) na 46 eur. Reálne to nič neznamená, ale je mi z toho celkom fajn, tak snáď so mnou zajtra stoly nevytrú podlahu :)

Zatiaľ používam trial verziu PT4, takže prvou prioritou bude zarobiť si na softvér.
      Naštudoval som si všetky basic a bronze články, pozrel Cornieho videá (séria AA/KK/QQ/AK, neskutočne mi pomohli a cez víkend si ich zopakujem znovu :) ) a pustil sa do Hasenbraten videí. Snažím sa znovu štúdovať bronze články, chcem si budovať čo najrýchlejšie postflop edge, ktorý potrebujem aby som sa mohol pohnúť z NL2 :)
      Každý deň si večer prechádzam handy z daného dňa a analyzujem, určite tento týždeň začnem hádzať čo-to aj do HJ fóra.

Tento víkend sa budem venovať dopozeraniu Hasenbraten 1-6, rewatchnem si Cornieho videá a pokúsim sa zanalýzovať si najhoršie zahrané spoty. Potom to bude asi hlavne grindenie hand a HJ fórum, neviem či by mi štúdium ďalších článkov a videí neprekomplikovalo veci až príliš, chcem si hlavne zažiť čo najviac naučených vecí. Pomaly ďalej zájdem...snáď :D

Dúfam, že sa mi bude čo najviac dariť a že mi moja vášeň vydrží a kým to tak bude, budem sa snažiť čo najpravidelnejšie updatovať blog, držte palce! ;)
  • 13 odpovědí
    • vody105
      vody105
      Bronz
      Registrace: 17.12.2009 Příspěvky: 239
      Ať se daří! :s_thumbsup:
      :)
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      Ked pozeram na tvoj background tak musim povedat, ze mas dost velky potencial byt fakt dobry. Ako s tym nalozis je uz na tebe..

Btw studujes?
    • Ladabaz
      Ladabaz
      Bronz
      Uvidíme, rád by som šiel v Elkyho šlapajách :) Ale viem, že úspech nie je o potenciále, ale o tom, ako tvrdo na sebe človek maká, takže do toho chcem dať všetko :)

Inak hej, študujem druhým rokom v Brne, čo je vlastne jeden z dôvodov prechodu z SC2 na poker, vrcholové SC2 je oveľa viac náročné na čas (8 hodín denne je v podstate minimum na nejaké výsledky na európskej scéne), vyžaduje si strašne moc mechanického skillu, ktorý treba každý deň udržiavať a budovať...
    • Ladabaz
      Ladabaz
      Bronz
      Update číslo 1 :) ...snáď len prvý z mnohých

Mám za sebou prvých 4700 hand na NL2. Dobrou správou je, že som nebustol. Zlou (relatívne), že som bez rakebacku presne tam kde som začal.
      Mám pocit, že poker sa ma snaží hneď od začiatku naučiť všetko o svojich dobrých aj zlých stránkach, tak sa pokúsim zhrnúť všetky moje pozorovania:

-Cornie mal na začiatku svojej challenge pravdu, na NL2 stačí hrať ABC a dá sa v pohode ísť hore - v prvých dňoch hrania mi to celkom vychádzalo a mal som pocit, že všetko robím na danom limite v podstate správne, ALE:
      -vyžaduje si to strašnú trpezlivosť a sústredenie, hlavne keď to nechodí :)
      -mojím jednoznačne najväčším problémom pri hraní je koncentrácia ...chce sa mi hrať kľudne aj celý deň, ale často sa mi stáva, že sa pristihnem pri rozhodnutí, ktoré mi už o minútu príde úplne dementné...v HJ fóre aj pri spätnej analýze vlastných hand viem pomerne rýchlo identifikovať, čo a prečo by som mal v danej hande spraviť, aj pri hraní mam dostatok času na to aby som si ten myšlienkový proces spravil (hrávam len 3-4 stoly :) ), ale proste mi to nejak nemyslí...je to asi ešte nejaký návyk z SC2, kde človek aj tak netrénoval v top koncentrácii (tá sa proste 8+ hodín denne udržať nedá) - takže práve toto je môj najväčší "leak" a niečo, čo musím pokoriť než sa pohnem z NL2
      -začínam si uvedomovať, že mi strašne chýba niekto, s kým by som mohol len tak vymienať nápady - mám veľmi málo teoretických znalostí o pokri a fórum nie je zrovna moja preferovaná forma komunikácie, hlavne ak sa chcem spýtať len nejakú blbosť :) , za ktorú by som sa asi na fóre hanbil :D

V najbližšom týždni chcem stihnúť toto:

:diamond: Dopozerať všetky videá, ktoré ma zaujímajú - tj znovu pozrieť Cornieho videá (zostáva mi AK,QQ), dopozerať Hasenbraten Crushing NL50 4-6 - a zapracovať všetky informácie do svojej hry
      :diamond: Prejsť si všetky väčšie handy z prvých desiatich dní hrania, nájsť všetky väčšie chyby, ak bude treba, čo-to napostovať do HJ fóra
      :diamond: Lepšie si načasovať sessions, hrať koľko budem vládať keď budem sústredený, nehrať keď "sa mi proste chce hrať" (ako napríklad teraz v noci :D )
      :diamond: Ešte raz si zopakovať všetky bronze články, stopercentne sa uistiť že všetkému rozumiem a nemusím sa k tomu znovu vracať
      :diamond: Hrať, hrať, hrať. Nemá zmysel navaliť na seba len milión teoretických znalostí, všetko musím priebežne zapracovávať do svojej hry

:heart: Zvážiť kúpu PT4...Ak sa mi tento týždeň zadarí, rád zainvestujem, v long rune je to určite EV+, ale je mi jasné, že bankroll na to po mesiaci hrania mať nebudem, takže to bude musieť ísť z chudobných študentských úspor :)
      :heart: Reálne stihnúť všetko hore uvedené, lebo ako sa poznám, než splním polovicu, budem mať desať ďalších nápadov čo robiť :D

Nuž, to by bolo asi na dnes všetko, budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo si myslíte - minimálne budem vedieť, že aspoň jeden človek číta môj blog a má zmysel ďalej písať :)
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,202
      Ladabaz původně napsal
      hlavne ak sa chcem spýtať len nejakú blbosť :) , za ktorú by som sa asi na fóre hanbil :D
      na to kasli .. nikto uceny z neba nespadol ;)

s tou kupou PT4/HEM2 by som pockal aspon na prechod na nl10. zatial by si mal vyuzit trial verziu jedneho, potom druheho. a potom si napr installnut nejaky system do virual boxu a tam pouzil trial verzie znova.
    • matokiko
      matokiko
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 873
      Cau, na hanbu zabudni, normalny clovek ti poradi, na ostatnych kasli, poker je o vedomostiach a ako sa chces nieco dozvediet, ked sa nespytas? :) Postuj do HJ fora a pytaj sa co ta napadne, na to forum je, je to velka pomocka pri studiu. GL
    • Ladabaz
      Ladabaz
      Bronz
      Mám strašnú chuť niečo napísať, ale keďže prešli od prvého veľkého updatu len dva dni, tak len pár postrehov:

-Dnes som prvýkrát počas session mal pocit, že som sústredený tak ako by som mal byť vždy, oberal som fishky, robil dobré rozhodnutia, zarobil pár BI...a potom som to samozrejme hneď odpálil úplne zbytočnými calldownami a bluffmi :) Takže stále BE :(
      -Úplne, úplne každý hráč na NL2 má milión leakov - jediné, čo mi bráni byť nejak rozumne ziskový je vlastné rozhadzovanie peňazí
      -HJ fórum je fakt super...Prešiel som si veľa zanalyzovaných hand a uvedomujem si, že na microstakes to nie je až tak ťažké, ale!:
      -Musím odolať lákaniu otvárať viac stolov...na 4 hrám v pohodičke, zamyslím sa nad každým rozhodnutím, aj keby som mal využiť vždy celý čas čo mám k dispozícii - nevidím v tom problém, viem, že to časom budú rozhodnutia na pol sekundy, hlavné je teraz sa ich dobre naučiť

Vzhľadom na horeuvedené si pridávam na tento týždeň jeden jednoduchý cieľ:
      :heart: Dať si pauzu jedne-dva dni na vyriešenie všetkých RL vecí (škola, atp.) a až potom si za to sadnúť a hrať 100%nú A-game (teda, C-game väčšiny ľudí čo toto budú čítať, ale predsa :D ), tie ryby jednoducho oberiem! :)

Ak ste to dočítali až sem, zaslúžite si aj threadsaver v podobe vtipu na môj účet:

Ešte som mal aj poznámku, že na riveri overbetuje bluffy...pohoda, nechám ho odpáliť sa :) a potom....

iPoker - $0.02 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

MP: 100 BB (VPIP: 20.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 5)
      MP+1: 264 BB (VPIP: 13.42, PFR: 8.91, 3Bet Preflop: 2.64, Hands: 968)
      CO: 45 BB (VPIP: 13.29, PFR: 9.30, 3Bet Preflop: 4.65, Hands: 309)
      Hero (BTN): 101.5 BB
      SB: 100.5 BB (VPIP: 8.89, PFR: 8.89, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 93)
      BB: 71 BB (VPIP: 16.95, PFR: 3.95, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 180)
      UTG: 114 BB (VPIP: 21.25, PFR: 15.38, 3Bet Preflop: 1.19, Hands: 281)
      UTG+1: 149 BB (VPIP: 20.78, PFR: 10.39, 3Bet Preflop: 3.70, Hands: 400)
      UTG+2: 50 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 6)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has J:spade: J:diamond:

fold, UTG+1 raises to 3.5 BB, fold, fold, fold, fold, Hero calls 3.5 BB, fold, fold

Flop: (8.5 BB, 2 players) 7:club: 7:diamond: J:heart:
      UTG+1 bets 8.5 BB, Hero calls 8.5 BB

Turn: (25.5 BB, 2 players) A:diamond:
      UTG+1 checks, Hero checks

River: (25.5 BB, 2 players) 5:diamond:
      UTG+1 bets 137 BB, Hero calls 89.5 BB

Hero mucks J:spade: J:diamond: (Full House, Jacks full of Sevens) (Pre 19%, Flop 91%, Turn 2%)
      UTG+1 shows A:heart: A:spade: (Full House, Aces full of Sevens) (Pre 81%, Flop 9%, Turn 98%)
      UTG+1 wins 191 BB
    • Ladabaz
      Ladabaz
      Bronz
      Tak, po asi štvrtej viacmenej-BE session na FR, ktorá pozostávala z jedného či dvoch potov nad 1 dolár za pol hodinu som si povedal, že na FR jednoducho nebudem mať trpezlivosť :D . Na P770 tak či tak nie je traffic na nič vyššie ako NL2, večer možno na NL4 , ale to je tak všetko. Takže som vedel, že prechod na SH ma skôr či neskôr čaká...no a viacmenej z nudy som si prečítal pár článkov, pozrel asi dve twinnove videá, stiahol tabulku na openraising a vrhol som sa na to. A úplne ma to pohltilo :) .
      Hra v šiestich mi proste svojím spádom vyhovuje oveľa viac, to, že som skoro stále "v akcii" aj pri hraní dvoch, max. troch stolov, pomáha mojej koncentrácii a prináša to výsledky, len za prvý deň som nahral 4BI a to som ešte ďalšie dva pod EV :D . Ale bez ohľadu na výsledky jednoducho vidím, že toto je cesta ďalej. A bankroll poskočil na vyše 53 eur (začínal som pred dvomi týždňami s 30eur depositom, takže nálada je dobrá! :) )

Podľa toho som upravil aj svoje študíjne plány:
      :spade: Nechcem zbytočne svoju hru komplikovať pokročilejšími konceptami, na NL2 su tak strašné fishky, že to nemá zmysel, preto počkám so štúdiom ďalších článkov, kým sa môj BR aspon nepriblíži k prechodu na NL4
      :spade: Čas využijem na naštudovanie všetkej základnej SH teórie, predovšetkým znovupozretie Hasenbraten videí, Cornieho videí o jednotlivých handách, plus ma celkom zaujali aj Twinnove videá, v ktorých vidím celkom slušnú value od NL4 až do...veľmi ďaleko :) takže budem postupne hltať určite aj tie
      :spade: Hrať, hrať, hrať - ABC poker proste na toľko fishiek stačí a treba potlačiť bankroll hore :)

Cieľom je čo najskôr sa vyhrabať z NL2, ideálne aby som po skončení semestra mohol vrhnuť energiu na štúdium potrebné pre NL4,10, atď :)
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Když to tady tak čtu, tak si říkám: Z tebe něco bude, ty to někam dotáhneš.

Vydrž, pracuj na svojí hře, nenech se odradit variancí a dočasnými neúspěchy. A pak už jen nahoru limity výš a výš...
    • Ladabaz
      Ladabaz
      Bronz
      Updaaaaaaaaaaate!
      Posledných pár dní som riadne bojoval so SH stolmi a mám pocit, že sa do toho pomaličky dostávam, hra ma baví a bankroll ide pomaly (fakt pomaly! :D ) hore. Posledné dva dni som venoval hlavne analýze prvých hand (mám odohrané asi 5k na SH) a hneď som našiel kopu vecí, na ktorých sa dá zapracovať.
      V osobnom živote sa mi uvoľnilo dosť času, takže tento týždeň sa snažím zamakať vo viacerých oblastiach pokru:
      :heart: Odohrať čo najviac A-game sessions - zistil som, že (dosť v rozpore s tým, čo obvykle počujem od ostatných hráčov) mi vyhovujú dlhšie sessions (okolo 2 hodín), pri ktorých robím menej hlúpych chýb - Má s týmto niekto skúsenosti? Zatiaľ nemám nejaký pre-session warmup alebo ako to nazvať, proste pozriem jednu-dve handy v HJ, zapnem PT a ide sa na - asi by som na tom mal zapracovať, takže:
      :heart: Vyskúšať, čo mi pomôže dostať sa do "zóny" - skúsiť dve session bez warmupu, ďalšie s analýzou v HJ fóre, ďalšie s nejakým videom, iné len s nejakou nepokrovou aktivitkou na sústredenie (pred veľkými zápasmi v SC2 som mal špeciálny playlist 2-3 pesničiek na sústredenie, možno by to stálo ze pokus) - Myslím že viac, než akýkoľvek leak ma stojí peniaze fakt, že robím veci, o ktorých viem, že nie sú optimálne aj 5 sekúnd po tom ako ich urobím, takže nájsť správny rytmus pre hru je teraz pre mňa najdôležitejšie
      :heart: V súvislosti s tým chcem prejsť dostupné informácie k session reviews a nájsť si aj najlepší spôsob analýzy svojej hry

:spade: Chcem sa teda najviac venovať veciam, ktoré ovplyvnia moje hranie na všetkých limitoch, či sa budem trápiť pol roka na NL2 alebo budem na NL50 - treba hlavne položiť základy, príde mi zbytočné hladať veľa chýb, ktoré nedokážem aj tak odstrániť, lebo nebudem dostatočne sústredený - takže tento týždeň mental game!

:diamond: Okrem toho som si dnes zostavil (kombináciou Hasenbratena, Cornieho a Twinna) nejaké defaultné preflop ranges, ktoré sa chcem 100%ne naučiť a vychádzať z nich - ak si budem istý 95% svojich preflop rozhodnutí, umožní mi to sústrediť sa na tie rozhodnutia, ktoré budú náročnejšie, či už preflop alebo postflop

Takže tento týždeň budem robiť veľa vecí "okolo" hry, ak si vybudujem nejaký rozumný rytmus, myslím že nebude problém potom pracovať na svojej A-game a posúvať sa vyššie!
      Držte mi palce :)
    • Ladabaz
      Ladabaz
      Bronz
      Týždeň zase prešiel ako voda a konečne som sa dokopal k updatu.
      Bohužiaľ, za posledný týždeň sa moc pozitívneho nestalo. Väčšinu času som musel riešiť RL trable a keď už som aj za pokrové stoly sadol, ani zďaleka som nehral podľa svojich predstáv. Našťastie môj bankroll neutrpel nejakú ranu, ale za posledný týždeň som aj s rakebackom BE. Ale som rád, že lekciu "nehraj poker, keď myslíš na sto iných vecí" som dostal na NL2 a nie na NL200 :) .
      Všetky tie dôležité veci sa mi konečne podarilo vyriešiť...nie síce k mojej spokojnosti, ale aspoň sú za mnou a môžem sa sústrediť na poker. Preto som si dnes prešiel blog a svoje poznámky a vybral ciele, ktoré sa mi nepodarilo splniť - a práve od tých sa pokúsim odpichnúť:

:heart: Nesplnil som svoje plány na pozeranie videí, takže chcem dopozerať všetky Hasenbraten videá a následne zrevidovať svoje preflop ranges, ktoré sa snažím trošku stabilizovať, aby som prestal rozhadzovať peniaze štýlom "veď tentokrát mi ten steal určite prejde". Našťastie som aspoň dokončil všetky Cornieho videá a čo-to z videí od Twinna. To asi aj ako-tak drží môj winrate okolo nuly.
      :heart: Musím pochopiť, prečo mám šialene zlú redline - mám redline viac v mínuse ako blueline v pluse, takže tam niečo očividne nie je v poriadku :)
      :spade: Minulý týždeň som začal riešiť veci okolo session reviews a warmupu, ale zanedbal som to, preto si chcem tento týždeň pozrieť všetky videá o session reviews a pokračovať v rôznych warmupoch až kým nenájdem ten správny! :)

Sidenote:
      :club: Snažím sa spolubývajúceho ukecať na Insanity Workout alebo nejakú podobnú alternatívu, dúfam že sa do toho dokopem :)

Poker sa mi zrazu dostal strašne vysoko na zozname priorít, takže idem rovno makať aby som mohol čo najskôr napísať, že mám všetko splnené!
    • Liposkate
      Liposkate
      Bronz
      Registrace: 17.01.2012 Příspěvky: 109
      Jen tak dál! Je z tebe citit strašny nadšeí pro tu hru a tvoje práce je super.Takže pokračuj dál a dotáhneš to daleko. Peace
    • Ladabaz
      Ladabaz
      Bronz
      Meh, posledných pár dní sa mi fakt nedarí. Keď sa pozriem na graf, v ktorom som v pluse prvých 10 dní a potom to ide prudko dolu, krásne vidím ako psychické rozpoloženie mení moju hru. Mohol by som nadávať na varianciu, ale z toho čo vidím na stoloch viem, že proste hrám zle. Nie je to ani tým, že by som nemal naštudované, proste viem, že to, čo robím, je zle, ale urobím to aj tak a o dve sekundy si nadávam. Strašne by som chcel hrať, baví ma to, ale za posledný týždeň som reálne mal asi dve winning sessions. Jednoducho nemám podmienky a mindset na to aby som sa sústredil a hral nejak rozumne (padajúci internet, málo kľudu, veľa školy, únava či osobné veci...) Navyše už mi beží trial HEMu, PT už mi skončilo, takže by si moje "hranie" (čisté winnings v mínuse, moj BR tvorí deposit + časť vyclearovaného bonusu...) vyžadovalo o pár týždňov investíciu väčšiu ako celý môj BR. Vyzerá to teda tak, že môj druhý pokrový shot sa pomaly bude chýliť ku koncu, aspoň na nejaký čas. A to som zrovna vyhral blog týždňa :D Tak sa tu zatiaľ majte a možno sa o nejaký čas ešte uvidíme ;)