Pt4 Icm

• 7 odpovědí
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Zlato
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 2,991
      ICM je algoritums který každému stacku přiřadí hodnotu v dolarech resp. % prizepoolu, jeho výpočet není nijak komplikovaný. Úplně nwm jak jsi porovnával handu v PT4 a v HRC, kdyžtak postni nějaké podrobnější info.
    • Myhair
      Myhair
      Bronz
      Registrace: 21.03.2013 Příspěvky: 45
      mal som to lepsie vysvetlit, my bad.

v PT4 ked si pozeras hh tak tam mas taku malu ikonku ze ICM a ked kliknes tak ti napise, ze ci push alebo fold odporuca. No a ked som tu istu handu nahodil do HRC tak mi o dost sirsiu range ukazal
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Zlato
      Jo tak - tady jde o to že HRC spočítá Nashovu rovnováhu což je ten výsledek který z něj vyleze (pak můžeš manuálně upravit range), zatímco PT4 tohle neumí tak afaik používá nějaký přednastavený range.
      Jakoby mnohem lepší je na tyhle výpočty HRC který umožňuje to editování rangí a kopec dalších větví, takže bych ho určitě upřednostnil jestli ho máš k dispozici.
    • Myhair
      Myhair
      Bronz
      PT4 to tiez do urcitej miery dokaze..mozes si vybrat ci ten hrac je average, loose, tight, very loose, very tight a taktiez v nastaveniach tieto range upravit.

Ale podla mna by nemali tam byt az take velke odchylky v defaultnych vysledkoch bez upravovania range nie? (pri jednej hande mi hrc vyplul 15% range na call a pri tej istej PT4 doporucil JJ+ co je dost velky rozdiel imo)

Ale rozumiem, len som sa chcel spytat, ze jake maju ludia s tym skusenosti ked su tam take rozdiely
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Zlato
      Myhair původně napsal
      PT4 to tiez do urcitej miery dokaze..mozes si vybrat ci ten hrac je average, loose, tight, very loose, very tight a taktiez v nastaveniach tieto range upravit.

Ale podla mna by nemali tam byt az take velke odchylky v defaultnych vysledkoch bez upravovania range nie? (pri jednej hande mi hrc vyplul 15% range na call a pri tej istej PT4 doporucil JJ+ co je dost velky rozdiel imo)

Ale rozumiem, len som sa chcel spytat, ze jake maju ludia s tym skusenosti ked su tam take rozdiely
      No v HRC máš defalutní výsledek toho nashe což se může od těch PT4 tabulek dosti lišit no...
    • Myhair
      Myhair
      Bronz
      Beatlemanic původně napsal
      No v HRC máš defalutní výsledek toho nashe což se může od těch PT4 tabulek dosti lišit no...
      pozeram ze PT4 pouziva nejake Sklansky-Karlson range. Takze radsej sa riadit podla hrc(nash range)? SNG wizzard tiez pouziva nasha?

edit:
      zacal som sa s tym trosku hrat, mozno by bolo mozno aj do pt4 dorobit nashove range nejako. teraz su tam 2 rozne na vyber: "sklansky-karlson" a "hand vs 3 randoms" a kazdy z tych modelov inak priraduje "silu" alebo "vahu" roznym startovnym kombinaciam.

napr. som oznacil top 10% kombinacii v oboch modeloch prvy mi vyhodil 55+,A8s+,ATo+ a druhy 77+,A9s+,KTs+,QTs+,AJo+,KQo

A neviem najst, ze aku "vahu" maju jednotlive kombinacie pri nashovi
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Zlato
      HRC nepoužívá předdefinované range ale počítá si je vždy pro každý spot, takže 10% range vypadá různě podle situace.
      Čím se řídit jsou editovatelné range, nastavíš odhad toho co si myslíš že soupeř hraje a podle toho ti vyjde výsledek, i ten nash je spíš takový výchozí bod od kterého se můžeš odpíchnout.
      Btw. dělal jsem na tématiku nashe, sklanskyho-karlsona apod. 2 videa, možná by pro tebe mohla být něčím užitečná.