Ask Me Anything (AMA) - Hucas a Machy

• Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900

Ask me anything

Akú máš rád kávu? Ako si sa dostal k pokru? Počul som, že máš iba 4 prsty na nohe, je to pravda? Vždy tu bolo kopec otázok, ale žiadny priestor, kde ste sa mohli pýtať. Naša komunita má kopec známych osobností, o ktorých by ste sa určite chceli dozvedieť viac. Preto Vám prinášame miesto, kde sa môžete pýtať, čo Vás skutočne zaujíma. A to vždy iného hosťa!

Ask me anything alebo Opýtaj sa ma čokoľvek, je miesto, kde sa vždy môžete určeného hosťa pýtať čokoľvek, čo Vás napadne, resp. by ste sa radi dozvedeli. Samozrejme v hraniciach slušnosti. :)

V tomto threade preto môžete písať svoje otázky na hosťa/hostí, na ktoré si následne dotyčný nájde čas a zodpovedá ich. Akcia bude prebiehať týždeň, a to od dneška do nedele. To je čas, v ktorom máte možnosť klásť svoje otázky. Môžete napísať aj viac otázok, ale hosť posúdi, na čo a ako odpovie.

Hostia

Prvými hosťami budú dvaja známi hlavní vedúci komunity Lukáš "pokermachy" Machala a Petr "Hucas" Hučík.

Niečo o nich:

Lukáš "pokermachy" Machala

Ahoj komunito,

věřím, že netřeba se dlouze představovat. Takže jen ve stručnosti, jsem Headmin CZ/SVK PokerStrategy.com, o komunitu se starám už od samého začátku z centrály z Gibraltaru a mojí pozici Country managera jsem převzal po Cornie4ever, na kterého si mnozí z vás ještě jistě pamatují.

Doufám, že se vám náš nový projekt Ask me anything bude líbit a moc se těším na vaše otázky a co vás zajímá ;) Budu se snažit odpovědět na všechno, co bude v mých silách (v rámci slušnosti, samozřejmě =) ). Tak do toho! Go!

Petr "Hucas" Hučík

Zdravím všechny,

v CZ/SVK komunitě PokerStrategy.com se pohybuju od jejího vzniku, většinu času jsem se staral společně s týmem moderátorů o fórum. V poslední době jsem převzal education tým (coachové, hand judgové, video produceři), editorial tým (české novinky) a zároveň se podílím na vzniku projektů jako například Grind House nebo Sraz komunity.

Po roce na centrále na Gibraltaru v letech 2011-2012 teď pracuju z Prahy, kde mě (občas) můžete potkat i na živých turnajích. Co se týče pokeru, tak hraju aktuálně cash game NL100 a občas zapnu MTT session (převážně neděle). Hodně věcí diskutuju ve svém blogu v cash game sekci BLOG: Quo vadis

Rád odpovím na cokoliv, pokud to bude v mých silách. Doufám, že se bude projekt líbit a v budoucnu se budete moc těšit i na zajímavější hosty ;)
  • 100 odpovědí
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ahoj Machy,

prosímtě, mě to nedá se nezeptat.... :P

je o tobě známo, že jsi velký gurmán co se týče alkoholických nápojů, určitě už celé PSGY ví (a ne jen CZ/SVK mutace....), že piješ jen a pouze Havanu s colou, a to v neomezené míře.... :f_biggrin: , ale teď k mýmu dotazům, jaký máš tak absolutní rekord v počtu vypitých těchto velice lahodných drinků za akci??? A zkusil jsi vypít i něco jiného?? A zaujalo tě ještě něco?? Vím, že je to skoro kacířská otázka, protože tě v životě snad nikdo neviděl v ruce s ničím jiným než je Havana s colou....nepočítám jedno pivo na uhasení žízně a přežití 15ti minut než servírka doběhne do skladu pro další láhev tvé vysněné Havany.... :f_tongue:
    • FakyCZ
      FakyCZ
      Bronz
      Registrace: 28.11.2011 Příspěvky: 472
      Jak se stavěj k pokeru vaše drahé polovičky(pokud nějaké máte:D ) popř, jak se k němu stavěli hlavně ze začátku?

A co umíte krom pokeru? Jakože k obživě, kdyby ste nedělali u psgy, nějaký pořádný řemeslo jako kovat železo, kácet stromy dolovat uhlí..:D ?
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Mňa by zaujímalo konkrétne u Hučasa, ako tak vyzerá jeho pracovný deň, keďže robí doma. :f_biggrin: To musí byť pohodka. Nebodaj si aj sám varíš? :D
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Registrace: 11.01.2011 Příspěvky: 5,692
      06Mike06 původně napsal
      ahoj Machy,

prosímtě, mě to nedá se nezeptat.... :P

je o tobě známo, že jsi velký gurmán co se týče alkoholických nápojů, určitě už celé PSGY ví (a ne jen CZ/SVK mutace....), že piješ jen a pouze Havanu s colou, a to v neomezené míře.... :f_biggrin: , ale teď k mýmu dotazům, jaký máš tak absolutní rekord v počtu vypitých těchto velice lahodných drinků za akci??? A zkusil jsi vypít i něco jiného?? A zaujalo tě ještě něco?? Vím, že je to skoro kacířská otázka, protože tě v životě snad nikdo neviděl v ruce s ničím jiným než je Havana s colou....nepočítám jedno pivo na uhasení žízně a přežití 15ti minut než servírka doběhne do skladu pro další láhev tvé vysněné Havany.... :f_tongue:
      Ahoj Miku :D

@rekord - netuším. Osobní odhad bude tak kolem 20 na nějaké party, která se protáhla až do druhého dne. Např. první PokerStrategy.com VIP party v Praze před 2 lety, kde jsme s Hučasem končili nějak druhý den odpoledne, tuším :D

@ jiný alkohol - před lety ještě na střední (když jsem ještě neznal Havanu a žil ze studentského kapesného), jsem pil hodně vodku + juice/energy - ale to asi znají všichni ze střední, ne? :f_biggrin:

Poslední dobou si doma dávám dost Desperado pivo, v letních měsících hodně osvěžující.

Favorit je ale stále jen jeden!

• pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      FakyCZ původně napsal
      Jak se stavěj k pokeru vaše drahé polovičky(pokud nějaké máte:D ) popř, jak se k němu stavěli hlavně ze začátku?

A co umíte krom pokeru? Jakože k obživě, kdyby ste nedělali u psgy, nějaký pořádný řemeslo jako kovat železo, kácet stromy dolovat uhlí..:D ?
      Ahoj FakyCZ,

díky za dotaz ;)

Já musím říct, že mě přítelkyně v pokeru maximálně podporuje a jsem jí za to moc vděčný. Někdy to totiž není vůbec jednoduchý. Takže v tomto směru jsem maximálně happy :f_love:

Pro mě je práce v PokerStrategy.com v podstatě standardní managerská pozice (když to vezmeme tak formálně). Je to velký projekt, za jehož chod zodpovídám tady z centrály společnosti. Možná se to nemusí tak zdát, ale je za tím opravdu hodně práce.

Takže pro mě je pracovním směrem hlavně management + online gaming odvětví celkově. Co se týče dalších - manuálních - prací, tak tam se musím přiznat, že jsem na tom dost blbě :rolleyes: Proto se musím snažit hlavou, protože rukama bych toho moc nevymyslel :f_biggrin:
    • rotpar
      rotpar
      Bronz
      Registrace: 10.02.2012 Příspěvky: 1,289
      @machy+havana

fu to je riadna pecka, na to musis byt poriadne trenovany aby si to vsetko zvladol
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      No, s přibývajícím věkem a intenzitou už to slábne. Nejlepší léta už mám za sebou :f_cry: :D
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Díky za otázky :)

FakyCZ původně napsal
      Drahá polovička mě podporuje, občas kouká na session a troufám si říct, že o pokeru už ví poměrně dost, přestože sama nehraje. Občas se vyjadřuju o věcech v životě pokerovou terminologií, takže ji chudákovi nezbývá, než zjišťovat co vlastně říkám, ale myslím, že ji to baví :D Například včera jsme chtěli jet metrem z Českomoravský, ale z O2 areny se zrovna hrnuly davy lidí z koncertu a totálně ucpaly metro a já neznám lepší výraz, než že na metru jsme "Drawing Dead" a tramvaj bude určitě víc +EV.

Někdy to ale není jednoduchý a je potřeba balancovat i v životě, ne jenom sedět u pokeru a občas zajít do kina/divadla atp. ;) Mimochodem session po hádce s přítelkyní je to nejhorší, co může být ;)

FakyCZ původně napsal
      Po gymplu jsem šel na vysokou, kde jsem vystudoval CVUT - Bc. v oboru "Softwarové technologie a management" a Ing. v oboru "Podnikání a komerční inženýrství v průmyslu." Jak ale píšu ve svým blogu, tak škola sama o sobě toho aktuálně moc nenaučí. Než jsem začal pracovat pro PokerStrategy.com, tak jsem dělal projekťáka ve 2 firmách (tvorba webů a webové projekty). Tyhle zkušenosti společně s tím, co se dá naučit online a se zkušenostma s práce pro PokerStrategy.com mi daly víc než škola samotná.

Co se týče manuálních činností, tak tam jsem na tom hůř :D ale strašně se mi líbí, když někdo umí řemesla typu řezbář, umělecký kovář, atp, nebo i v poslední době, když kolem mě kamarádi rekonstruují byty, tak uznávám každýho dobrýho řemeslníka, kterej dělá svý řemeslo poctivě. Mám pocit, že jich je čím dál tím míň a každej jenom hledá, jak by práci obešel, než aby ji udělal pořádně a to je hrozná škoda.

Shikamaru917 původně napsal
      Mňa by zaujímalo konkrétne u Hučasa, ako tak vyzerá jeho pracovný deň, keďže robí doma. :f_biggrin: To musí byť pohodka. Nebodaj si aj sám varíš? :D
      Většina lidí si myslí, že práce z domu je pohoda a sen každýho a chápu, že to tak může působit, ale není to tak uplně pravda. Nejtěžší je oddělit práci od volnýho času. Uplně základní podmínkou je mít místnost, kde člověk pracuje jinde než spí. Upřímně jsem i po návratu do Čech uvažoval o pronájmu kanceláře někde mimo domov.

Aktuálně pracuju v místnosti, která je zároveň obývák, ale přes den nikdo není doma, čili na práci to je uplně v pohodě. Do budoucna bych ale určitě chtěl kompletně oddělenou (neprůchozí) místnost, kde budu sám- jak na práci, tak na poker.

Co se týče jídla, tak někdy něco přítelkyně uvaří, hodně výjmečně uvařím já (fakt mě to baví, ale musí to být výjmečně). Jinak když je s kým tak zajdu na menu do restaurace nebo jsem v poslední době objevil skvělou stránku damejidlo.cz (schválně jestli bude fungovat můj "pozvěte přátele" link) :D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Machy: Čo si ako prvé vybavíš pod slovom risk?

Hučas: Dívaš sa rád do ohňa?
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      Čau, super nápad, tak se taky zeptám na nějaký superzajímavý věci :s_cool:

Hucas původně napsal
      nebo jsem v poslední době objevil skvělou stránku damejidlo.cz
      :s_thumbsup: Co si objednáváš nejčastěji? Tyhle portály jsou stejně zlo ... a těch peněz :f_biggrin: To je pořád pizza, čína, žebra ...

A otázka pro oba.

Jak často lítáte na dovolenou a kam? Jak kvalitní hotel, s kým, jen relax-pláž nebo i poznávání okolí?
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      ten tv pořad riskuj co býval v tv s Janem Rosákem, díval jsem se na něj s babičkou vždycky :D

A teď vážně, slovo co si představím je asi: obava
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Fiskantes původně napsal
      Jj, hodně rád.

Pinny1990 původně napsal
      :s_thumbsup: Co si objednáváš nejčastěji? Tyhle portály jsou stejně zlo ... a těch peněz :f_biggrin: To je pořád pizza, čína, žebra ...
      Tak uplně nesouhlasím :) Zlo je samozřejmě pizza, nebo žebra, ale nemyslím si, že například čína je nějaký extra zlo, pokud je dobře udělaná. Zároveň tam jsou i "normální" restaurace s normálníma vařenýma jídlama, kde tě jídlo vyjde stejně jako menu v restauraci a nemusíš nikam chodit.

Pinny1990 původně napsal
      Jak často lítáte na dovolenou a kam? Jak kvalitní hotel, s kým, jen relax-pláž nebo i poznávání okolí?
      Tenhle rok jsem investoval 10 dní z dovolený do státnicový přípravy, čili toho moc nezbylo na dovolenou, přesto se tam ale vešel ještě New York a Alpy (lyžování). V létě pak už jenom čechy - chaty, voda atp. Spíš než přehnanou kvalitu hledám dobrý poměr cena/výkon. Vadí mi přepálený ceny za "kvalitu", ale na druhou stranu už jsem trochu vyrostl z projektů typ couchsurfing, spaní na letišti apod. :)

Jinak pro mě je ideální dovolená se sportem a dobrou partou lidí. Radši na vodu s kytarou a partou, než do luxusního hotelu sám :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Thanks for answers, zaujímavé :)

Both: Čo by ste robili keby úplne zrušili poker a gambling?
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Pinny1990 původně napsal
      A otázka pro oba.

Ahoj Pinny,

díky za dotaz ;)

Předně musím říct, že cestování je hned po pokeru mojí největší vášní / zálibou. Kdybych mohl tak jedu insta na cestu kolem Světa =)

Tím, že žiju ve Španělsku a moře mám pár kroku od bytu, tak v poslední době preferuju spíš

a) poznávací výlety na pár dní do zajímavých měst (tento rok jsem byl v Barceloně na 3 dny a ve Valencii na 3 dny).
      b) Poznávání nějaké exotičtější krajiny - letos jsem byl dva týdny na Srí Lance v neturistické oblasti v malé vesničce na pláži plné doporodců a pár turistů (serfařů), byl to skvělý zážitek.

Půjčili jsme si tam skůtr a cestovali každý den po ostrově. Z našeho domu jsme např. jeli cca 5minut za vesnici koukat se na slony před setměním jak vycházejí z lesů k silnici jíst apod. - fakt zážitek :f_cool: Takže žádný luxus hotel, spíš sbírání zážitků.

Zamilovali jsme si Asii, je to ta úplně něco jinýho než v Evropě, takže je člověk pořád z něčeho nadšenej a přitom je tam strašně levno. Takže vřele doporučuju všem, a Sri Lanku obzvášť ;)

Kdyby někdo chtěl víc info, tak napište a rád pomůžu.

c) A taky tím, jak žiju v zahraničí, tak na dovolenou jezdím domů k rodičům do ČR.
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Fiskantes původně napsal

To se nikdy nesmí stát :D To, že se zruší celosvětově gambling je absolutně nereálně, takže jsem o tom nikdy nepřemýšlel. Kdyby nebyl online poker, tak bych si určitě hledal práci v online gamingu (pravděpodobně na Maltě, kde je spousta společností).

A tedy čistě hypoteticky, kdyby k tomu opravdu došlu, tak bych se snažil uplatnit v managementu, který si myslím, že je jedna z mých silných stránek + mě baví.
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      Hucas původně napsal
      Fiskantes původně napsal
      Jj, hodně rád.
      Máš z toho dobrý pocit když se díváš do ohně? Zakládáš rád ohně? Nepřemýšlel jsi, že by ses šel léčit, pyromane...??? :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin:
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Fiskantes původně napsal

Mám na to podobnej názor jako Machy, že uplné zrušení pokeru a gamblingu nehrozí, každopádně kdyby se to stalo, tak bych buď hledal jinou manažerskou pozici, nebo bych se soustředil na nějaký svůj projekt/business.

06Mike06 původně napsal
      Máš z toho dobrý pocit když se díváš do ohně? Zakládáš rád ohně? Nepřemýšlel jsi, že by ses šel léčit, pyromane...??? :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin:
      Přesně u tý otázky jsem si říkal, kam to směřuje, tam bude určitě nějakej skrytej význam, i když asi ne uplně pyromanství. Fisky, co ta otázka má poodhalit? :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      To je len taký moj psychologický experiment :P
    • OBecvar1994
      OBecvar1994
      Bronz
      Registrace: 04.08.2013 Příspěvky: 6
      Zdravim pánové...

to Machy... prosím tě kolik jazyků musíš ovládat, abys mohl pracovat na tanhle relativně high managerský práci? Předpokládám AJ,ČJ rodilý mluvčí a...?? A jak se vůbec člověk protlačí na takový místo?

to Hucas... chtěl bych se tě zeptat na jaký fakultě ČVUT jsi studoval? Taky jsem aktuálně na ČVUT....

Moc díky za odpovědi....