BLOG: You will never swim alone

• Gonzilosaurus
      Gonzilosaurus
      Bronz
      Registrace: 18.02.2013 Příspěvky: 35
      Ahoj lidi,
      po dlouhém sebe přemlouvání jsem se rozhodl založit si blog, kde vás budu zásobovat svými brilantními myšlenkovými pochody. :D

Hlavní důvod proč jsem se rozhodl založit blog je ten, že jsem se konečně přišel na to jaká je správná varianta pokeru pro mne a to BSS NL holdem. Účet na pokerstrategy jsem si založil tento rok a od té doby jsem vyzkoušel téměř všechny možnosti pokeru, kdy jsem začínal na SSS pak přešel na BSS, ale měl jsem šílené výkyvy ve hraní a nevěděl jsem jak z toho začarovaného kruhu.Pak jsem přešel na SNG, což bylo fajn, kvůli měnícímu se stylu hry podle velikosti blindů/stacků. Ale cashovka je cashovka, proto jsem se vrátil.

Takže 21.11. jsem odehrál poslední SNG, oprášil startovací tabulku před flopem a zapl si 1 stůl cashovky.

V tu dobu jsem měl 2 účty.
      PokerStars(bohužel netracknutý což mě neuvěřitelně žere) odhadem s 65$
      William Hill Poker(tracknutý) s 32$

Celý ten proces, který jsem nahoře popsal mi dal jednu věc. A to je tak, že jsem se naučil být trpělivý a mnohem víc jsem se začal učit.

:club: Přečetl jsem všechny BRONZ články
      :club: Přihlásil se na anglickou verzi pokerstrategy a postupoval podle NL Beginners Course - Overview kde každá lekce obsahuje výborné videa a každému kdo trochu ovládá angličtinu to doporučuji(momentálně jsem u lekce 5)
      :club: Začal jsem číst Cornieho blog + jsem si pustil všechny jeho videa a ostatní pro nl2
      :club: Také jsem si začal procházet české lekce
      :club: A také jsem konečně splnil 2 úroveň Učíme se vyhrávat
      :club: A nakonec jsem začal přispívat do Hodnocení hand do NL5(a kdybych poslouchal víc rady, tak jsem si mohl ušetřit spoustu problémů :D )

A další důležitá věc je, že sem přestal sledovat stav svých financí a až dnes, když jsem šel spát jsem se podíval poprvé.

PokerStars 83,90$
      William Hill Poker(tracknutý) s 35,29$

A poslední důvod je ten, že poslední 2 dny se cítím nekoncentrovaně při hře. Neuklidňuje mě ani rádio, které při hraní poslouchám. Tak doufám, že blog mi pomůže najít zpátky koncentraci a klid.

Co pomáhá vám při hraní ke koncentraci? Popřípadě posloucháte nějaké rádio, které byste mi doporučili?

No to jsem se příšerně rozepsal. Omlouvám se za délku prvního příspěvku. :f_biggrin:
  • 4 odpovědí
    • Gonzilosaurus
      Gonzilosaurus
      Bronz
      Další týden uplynul a bohužel to byl týden plný tiltu, badbeatu a nakonec jsem 2-3 dny nemohl hrát kvůli problému s internetem.

Tak jak jsem se vším tím volným časem tento týden naložil:
      Zjistil jsem díky Cornieho blogu, že videa, která jsem sledoval v anglickém jazyce jsou přeložena do češtiny. Konkretně mluvím o videích od hasenbratena Porážíme NL50.
      Trochu jsem se zajímal o SH, přečetl pár článků, viděl pár videí od twinna1 a Mosamba. Zahrál si pár hand.-> Vrátil se k FR, protože se tu cítím jistěji.
      Začal jsem si označovat protihráče na stolech a mám problémy určit podle statů, kdo je jaký typ hráče.(třeba 16/3/0)
      A nakonec jsem při analýze zjistil, že neumím položit postupku nebo set i když jsem si hodně jistý, že protihráč má barvu.
      A začal jsem opět sledovat 12 serii Survivora :D

Cíle na tento týden:
      :diamond: Hrát svou nejlepší hru.
      :diamond: Naučit se pokládat set,postupky, když je to nutné.
      :diamond: Znovu si přečíst článek Nikdo nemá iniciativu.
      :diamond: Zkusit najít nějaké video/článek, který mi pomůže jakým způsobem správně analyzovat svou hru.
      :diamond: Zaměřit se více na statistiky.
      :diamond: Poject si znovu serii Porážíme NL50.
      :diamond: Začít znovu přispívat do HJ forum.(tento týden mi bylo blbé posílat tam ty kraviny co jsem dělal)
      :diamond: Přestat fňukat, když se mi ráno nechce do zimy.

Aktuální stav mých financí je:
      75,46$ na PokerStars
      37,65$ na William Hill Poker

Ještě jsem zapomněl dodat, hraju 3 stoly.
      A používám trial PokerTracker.
    • Gonzilosaurus
      Gonzilosaurus
      Bronz
      Ahoj,
      nějaký ten měsíc jsem nic nového nepřidal, za co se omlouvám, ale nebylo to způsobeno tím, že bych úplně přestal hrát poker, ale zapříčinili to 3 důvody:
      1- Skončila mi trial verze PokerTrackeru a já musel počkat až mi přijdou peníze na koupi HM.
      2- Když už se tak stalo, tak začalo zkouškové období.
      3- A nejdůležitější bylo to, že po té úžasné sérii ze začátku přišla realita. A já místo, abych hledal důvody proč se mi přestalo dařit, tak jsem se to snažil přehrát a propadal jsem se myšlenkami čim dál tím hloubš. Takže přišla pauza.

Takže nedávno jsem si otevřel HM a poprvé se podíval na svůj graf.

A žádnej příjemnej pohled to neni.

Takže na dalších pár dnů, týdnů vyhlašuji boj s červerou křivkou.

Zdroje z jakých budu čerpat budou:
      - Videa od Hasenbratena
      - Projedu si Cornieho blog
      A zkusím se porozhlédnout po dalších informacích.
    • Gonzilosaurus
      Gonzilosaurus
      Bronz
      Ahoj,
      tak zase po pár týdnech nastal čas podat hlášení.

Naposledy jsem vyhlásil "válku" non showdown křivce. A jak to dopadlo?
      Dokázal jsem ji nějakou dobu udržovat na uzdě, ale bylo to na stolech, kde nebyl většinou žádný loose hráč. Proto jsem upustil od téhle strategie. A začal jsem vyhledávat stoly tak, abych seděl v pozici na loose hráče a měl před sebou nejlépe 2 tight hráče.

Ale abych se dostal k tomu hlavnímu, pokořil jsem 100$.

Kroky, které chci teď udělat jsou:
      -Na Titan pokeru uhrát dostatek bodů pro udržení stříbrného statusu.
      -Pustit se do stříbrných článků.

A hlavně doufám, že nespadnu hned zpět na NL2.
    • Gonzilosaurus
      Gonzilosaurus
      Bronz
      Tak uběhl rok.

Proč jsem celý rok nehrál?
      Dostal jsem se do fáze, kdy mi hraní přinášelo víc stresu než spokojenosti. Ale nakonec mě celá frustrace přešla(asi 2 měsíce na zpět :f_biggrin: ) a začal jsem znovu. Chvilku trvalo než jsem se rozhodl co budu hrát. Zkusil jsem opět i sng. Ale mnohem více mě to táhlo zpět na cash hru a také pro ni jsem se rozhodl.Jediný rozdíl proti roku na zpět je v tom, že hraji SH.

Jak to probíhalo?
      Jak z říše snů, každa session byla radost, non shovedown křivka se více méně pohybovala v rozumných číslech a pomalu můj bankroll stoupal.Za necelé 2 týdny jsem prorazil NL2 a nyní hraji NL5.

NL5-
      Při přechodu na NL5 na mě udeřila realita a zjistil jsem, že s tím co mi fungovalo na NL2 na NL5 neuspěji.

Jaký je můj hlavní problém, který musím vyřešit?
      Slabá preflop hra- Mám nějakou představu o tom z jaké pozice a kolik bych toho chtěl otevírat + se snažím i rozšiřovat a zužovat range pode soupeřů. Ale jakmile otevře někdo přede mnou, tak nevím s jakou rangí callovat nebo kdy už je lepší 3bet/fold / 3teb/call. A nedej bože, když ten člověk 3 betne a já nedržím AA nebo KK. Hotový horror. :f_eek:

Takže co stím? ¨
      Začal jsem sledovat Herní plán od Twina.
      A shlédnu některé záznamy coachingů.

Tak snad se od toho odrazím k lepším zítřkům.:f_cool: