BLOG: Aitu: outwit * outplay * outlast

• Aitu22
      Aitu22
      Bronz
      Registrace: 07.09.2012 Příspěvky: 9
      OUTWIT * OUTPLAY * OUTLAST

Na radu Opala sem se rozhodl založit si zde svůj pokerový blogísek, takže tady jsem :)

Young, ready and hungry

Na začátek něco o mě. Je mi 24, bydlím v Praze a poker hraju zhruba od roku 2010. K pokeru mě nepřímo přivedl Honza Bárta díky jeho dnes již neexistujícímu blogu na adrese ahyde.blog.cz. Sice jsem ho osobně nikdy nepotkal, ale v té době jsem podnikal na internetu (eshopy, reklama, weby, etc.) a rád jsem četl podobné blogy. Jednak mě to inspirovalo a za druhé se člověk dozvěděl řadu zajímavých věci. Jednou z nich byl právě i poker. Honza rád psal o svých online sessions a barvitě líčil svoje úspěchy a neúspěchy. Zaujalo mě to a tak jsem začal hrát taky.

Back then

Nejdřív jsem začal u freerolů, ale kromě pár centů jsem vyhrál úplný prd, poctivě jsem ale grindil dál. Po měsíci hraní těch donkáčů mi pokerstars na účet hodilo 5$ při nějaké promo akci a řeklo zkus to za real money brácho. Nějakým zázrakem jsem z těch 5$ na micro fixed limit cashovce udělal pár desítek dolarů (pot mi stříkal z uší a nosu při každém potu větším než padesát centů), se kterými jsem začal grindit další formáty (převážně HU sitka a fr cg)...na každém formátu jsem strávil pár měsíců a zhruba po roce mi na účtě svítilo asi 6k, ty jsem vycashoutoval a rozhodil na další sítě. Roll se mi dařilo navyšovat hlavně díky velkému volume (přes 100k hands za měsíc) a různým promoakcím typu EEPL ligy atd. Nevím jestli to ještě běží, ale pokud ano, určitě všem doporučuji jako příjemný bankroll booster.

Zpětně velká chyba byla hlavně v tom, že jsem hodně hrál a vůbec nestudoval žádnou strategii. Nepřemýšlel jsem o hře správným způsobem a celkově jsem hrál dost staticky. Obv hrát hodně není na škodu, ale pokud člověk teprve začíná a chybí mu pořádně základy, tak není úplně optimální grindit 18-24 stolů a na žádným ze spotů se pořádně nezamyslet, jako jsem to tenkrát dělal já.

Right here, right now

Momentálně hraju primárně sh cg na NL100/NL200. Dvoukilo jsem začal pořádně hrát teprve minulý měsíc a ten pot mi z uší stříká pořád. Asi si s tím už zajdu na ORL. Do té doby to byly viceméně shoty for fun a i teď je majorita mého volume pořád na NL100.

Průměrně hraju na cg něco mezi 35-45k hands. Což je méně než bych chtěl, ale je to způsobeno hlavně tím, že hraju dost i mtt a tak to volume dělím mezi dva formáty.

Turnaje jsou kapitola sama o sobě, runoval jsem na nich za celou kariéru dost zle a ostatně i na cg sem v jeden point hitnul 60BI under EV swing. To se to tak prostě sejde, když po roce hraní jediné co jste schopni vytočit je vaše přítelkyně a vy s hloupou otázkou "nepřibrala si?". Když CG+MTT swing kulminoval, tak jsem byl dole někde kolem 15-20k. Psychicky mě to šíleně ničilo, protože ať jsem dělal co jsem dělal, nešlo to prostě otočit. Polykal jsem tu hořkou pilulku frustrace každý den a přišlo mi děsně nespravedlivé, že si vyžírám takový swing, když té hře toho dávám tolik. Obv špatný přístup a musel jsem celý svůj pohled na hru jako takovou přehodnotit. Nikdy jsem ale nepřemýšlel nad tím, že se na to vykašlu. Bylo mi sice na konci každého dne šíleně zle, ale každý nový den byla naděje, že dneska se to otočí. Jenže neotáčelo...a neotáčelo. Já tak bustoval jeden account za druhým, reloadoval a ten pocit beznaděje byl nepopsatelný. Zpráskalo mě to jako psa a vždycky když jsem si říkal, že horší už to být nemůže a že už se to musí otočit, dostal jsem další loket.

Každý den to bylo jako přes kopírák, ráno jsem si udělal kafe, vyhrnul rukávy, pustil nášup motivačních videií, makal na strategii, přes den si vyžral humus na stolech a v noci mlátil plyšákem o zeď a brečel do polštáře...no dobře teď trochu přeháním, žádný kafe totiž nepiju.

Studoval jsem, koukal na videa, kupoval nové programy (asi jako nejlepší bych vypíchnul TilTbreaker), vymýšlel nové gameplany, zkrátka dělal jsem všechno proto, abych to otočil a v momentě kdy jsem přestal sledovat jakékoliv resulty, EV lajny, crying posty a začal jsem se soustředit jen vyloženě na každý spot samostatně, na to aby mě hra bavila, tak pak jsem znovu začal vidět výsledky. Ale díky tomu jsem si uvědomil, jak hrozně tenká hranice je často mezi úspěchem a neúspěchem a že štěstí hraje nejenom v pokeru, ale i v životě obrovskou roli. Na druhou stranu pokud mu člověk nejde naproti a giveupne všechno dřív ještě než pořádně začne, pak ani nemusí ráno vstávat z postele, protože jen marní čas.

Turnaje i když hraju pravidelně, tak je teďka beru spíš jako zábavu a snažím se to celé brát trochu s rezervou, protože je to formát, který je hodně ovlivněný variancí a pokud to člověk neakceptuje, tak ten pocit "křivdy" v něm bude pořád a to je obv něco co nechcete.

Proč nick Aitu?

Sem velkej fanoušek Survivora. Většina reality show je děsně nudná a umělá, ale tohle je přeci jen něco trochu jiného. Těžko se to popisuje . Aby si člověk na tuhle hru mohl udělat nějaký názor, musí vidět celou sérii od začátku až do konce. Mě osobně Survivor na první pohled vůbec nezaujal a přišel mi nudný, jakmile jsem měl ale možnost sledovat sérii od začátku a vidět jak se vyvíjejí charaktery postav, získalo to úplně jiný pojem.

Imo asi nejpovedenější opening z Heroes vs Villains

Přijde mi, že Survivor má celou řadu paralel s pokerem. V tý hře rozhodně existuje něco jako "edge", na druhou stranu je tam spousta okolních vlivů a určitý druh variance. Stejně jako v MTT to občas trefí nějakej úplnej vocas, který k tomu přijde jako slepý k houslím. I tak to ale neubírá nic na zajímavosti soutěže, spíš naopak, protože nic není předem daný.

Pro ty co si nechtějí zkazit napětí ze série Cook Island radši doporučuji přeskočit ;)
      Právě Survivor Cook Island mě k týhle soutěži doslova připoutal. Je to jednoznačně spolu s Micronésii a Heroes vs Villains uplný top, co se týče týhle show. Celá řada zvratů, blindsidů, napinavé až do konce. Největší zajímavost na téhle serii bylo právě to, že kmen AituTaki byl zrazen dvěma svými členy. Ty kdo tuhle show sledují ví, že celá hra je o číslech a jakmile dojde k přečíslení, jste prakticky odepsaní. Jenže Aitu se po téhle zradě neuvěřitelně semkli, nevzdali se a bojovali, začali vyhrávat jednu challenge za druhou a svoje soupeře totálně rozdrtili a dostali se všichni až do finále.

Pokud jste znudění klasickými seriály, tohle je určitě zajímavý formát na odpočinek a připravte se na pořádnou dávku motivace a emocí. Doporučuju sledovat v chronologickém pořadí, protože o to víc si pak užijete série s navrátilci :)

Grafy za poslední tři měsíce z cg a mtt:

Ještě před převzetím ceny o nejtrapnější blog na psgy bych rád poděkoval luciikovi :heart: , swedovi, nohymu a opalovi, že mě nějakým způsobem dali dohromady s touhle stránkou. ;)
  • 11 odpovědí
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,046
      Weeeeee, no konečně :s_love: ! Supr představení/post celkově a dechberoucí grafy, ať se strašně moc daří a šlape to tou správnou cestou :) !!!! Nastavuju follow, tak ne že nebudeš pravidelně updatovat :P ..

P.S. Diamantík by ti slušel o dost víc :s_grin: !
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Vitaj u nas! :f_cool:
    • FakyCZ
      FakyCZ
      Bronz
      Registrace: 28.11.2011 Příspěvky: 472
      Moc peknej uvod!:) hlavne..

no dobře teď trochu přeháním, žádný kafe totiž nepiju.

.. ja kafe totiz taky nepiju! :f_biggrin:
    • Swedcz
      Swedcz
      Bronz
      Registrace: 19.08.2011 Příspěvky: 263
      Paráda :f_thumbsup: nl400 soon
    • Swedcz
      Swedcz
      Bronz
      Registrace: 19.08.2011 Příspěvky: 263
      Jinak Bárta pořád bloguje http://schickelgruber.blog.cz/
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      subbed :)
    • Aitu22
      Aitu22
      Bronz
      "The first step before anyone else in the world believes it is that you have to believe it." Will Smith

Prosinec byl celkem zvláštní měsíc. I přesto, že jsem hrál dost špatně a runoval hot, podařilo se mi nějakým způsobem zakončit měsíc v plusu a ještě pod EV. Výsledky sleduju pouze jednou za měsíc a původně jsem čekal, že jsem pár tisíc v mínusu, nebo při nejlepšim break even, takže výsledek mě dost překvapil. I tak to bylo ale dost swingy a nechybělo málo a mohlo to skončit opačně. Naopak na mtt, kde mi přišlo, že jsem nějaké hity měl (dva první fleky, ale male fieldy) jsem skončil v mínusu.

1. week
      - moc jsem toho nenahrál, navíc tím, že první týden nějakým způsobem checkuju ty výsledky, tak se to dost podepisuje na hře a nehraju good.

2. week
      - naprostá katastrofa, od velkého downswingu mě zachránil heater (díky němu jsem byl cca. BE) ale hral jsem vyloženě zle a spewy. Původně to začalo tak, že jsem se snažil hrát kreativně, zkoušel jsem nové věci apod. ale tvrdě jsem narazil do station tendencí regů. I když ty moves byly s plánem a měli podle mě hlavu a patu, dostával jsem na můj vkus až moc callů.

3. week
      - asi nejlepší období co se týče A game. Hrál jsem soustředěné, netiltoval, úplný opak předchozího týdne. Do rytmu jsem se dostal především díky nizkým stoplossům a kratším session. Runoval jsem ale dost zle a dohnal tak EV.

4. week
      - stoly byly totálně fishy. Tolik ryb jsem na dvoukilu snad ještě neviděl. První +2k/day na cg!

V průběhu měsíce jsem hrál i nějaké NL400 a poprvé i NL1k hry, ale musím říct, že jsem se tam necítil pohodlně. Normálně bych si tam nesedal, ale stoly byly hodně hratelné (regové co se mnou hrajou běžně nižší stakes+ryby) Ani ne tak co se týče gameflow etc. ale vyloženě mi vadila možnost velké prohry. V průběhu měsíce jsem měl jeden -2k day a i když jsem nevěděl kolik přesně jsem ten den prohrál, celkem to semnou zamávalo. I tak mě ale to ale baví. Je to jako šťourat do vosího hnízda a koukat co se stane.

Pořád mám obrovskou chuť do hry a touhu zlepšovat se a neustále přemýšlím, jestli úplně vypustit mtt (což by měsíčně hodilo dalších cca. 20-30k hands), na druhou stranu je to spíš takové odreagování a udržuje mi to motivaci ke hraní. Rád bych konečně hitnul už nějaký major, ale obv je to celý levý :D Další věc je, že dojíždím bonus na ipokeru, takže se pak nejspíš regnu přes psgy a zkusím nahnat nějaký status.

I když to měli být svátky klidu, prožil jsem si doma u rodičů i pár nesmyslných debat na téma poker, vzdělání, život, etc. a chvílema jsem si připadal jak úplnej trotl. Nechci to tu do detailu rozebírat ale zkrátka mi přijde, že minulý režim se na spoustě lidí fakt tvrdě podepsal, potlačování individualit, utkvělá představa stupidní práce od 9 do 5, autorit a všechno mimo kolonky je prostě bad. Na druhou stranu jsem možná i já dost opilej naivní představou, že stačí jenom chtít, dělat pro svůj cíl všechno a je jedno kolikrát člověk spadne, ale hlavně se co nejrychleji sebrat a znova pokračovat. Ale rád si nechám do hlavy natloukat ty "pozitivní nesmysly" co do mě na YT cpe Lesley Brown a další, radši než koukat kolik píčovin zase vyzvracela TV Nova s Blesk. Your life your choice...V RL potkat někoho s podobnými myšlenkami, tak se otočím a fuck off, protože tyhle negativní nesmysly lidi ovlivňují víc než si připouští, ale když je ten člověk z vaší rodiny, tak už to tak jednoduché není a chcete najít nějaký konsenzus, ale většinou stejně nevyřešíte vůbec nic, akorát se pak pouze hádáte. Jestli někdo našel ideální recept jak na to, tak sem s ním :)

cg cely mesic

mtt cely mesic

Leden by měl být co se týče volume zaměřený spíš na mtts, protože jede několik zajímavých sérií, na druhou stranu chci nejvíc pracovat na mindsetu a když to s mttčkama přeháním tak to jde do háje. Jako zajímavý kompromis mi přijde vybírat si jen ty dražší (a tím pádem víc deep, menší pole..) nebo 6max turnaje, u kterých se to pak snadno doplní cg stolama.

Každopádně hodně štěstí a pevný nervy do Novýho roku všem kdo makají na svých snech ;)

• luciikk
      luciikk
      Bronz
      Sick post :) , jedním dechem :s_love: !!

Gratz k výsledkům, konečně to fakt pořádně šlape, nl100 už ani nezapínáš? Shot na nl1K wow, so sick :) , gogogo!!

Proč hlavně píšu - ad rodiče... Mám to doma úplně stejný a nejen že jsem recept ještě nenašla, ale i hodně pochybuju, že ho někdy najdu. Pár pointů, co jsem si všimla:

Přesně jak jsi psal o tom poznamenání režimem, příjde mi, že oni absolutně nepostřehli tu změnu trhu - už není doba, kdy 98% lidí najde práci a zůstane v ní do důchodu a je spokojená, dneska je doba, kdy otročíš, skoro denně se bojíš o místo a málokdy děláš něco, co tě baví. Co absolutně nedokážu pochopit, proč tohle pro nás chcou. Kvůli jistotě? Ale ta žádná není přece. (To radši nebudu ani rozebírat, jak jsou oni v zaměstnáních nešťastní a jak je niči...)

Další věc, nevím, jestli to není specialita našich, ale myslím si, že ne. Žijou minulostí, žijou budoucností, ale absolutně zapomínají žít přitomností. "A to jako chceš do důchodu hrát kartičky? Jak si to jako představuješ, co budeš dělat za 10 let?" Oni si jako fakt neuvědomují tak logickou věc, jako tu, že nepotřebuju vědět, co budu dělat za 10 let, protože teď dělám, co dělat chci a makám na tom, aby to vyšlo?! To není nezodpovědnost, já teď makám, aby se mi splnily sny a když se splní, tak nebudu muset řešit ani co za 10, ani co za 20 let. A když ne, tak se přece dá vždycky najít nějaká možnost/řešení... Na jednu stranu se lidi tak strašně budoucnosti bojí a na druhou se na ní těší s nějakým "až ..., až ..., až ... (doplňte si) a myslí si, že pak jednou budou šťastní. Co když to nenastane? Vždyť nejdůležitější je být šťastnej teď?!

No a co mi příjde nejvíc sick... Že ti celej život tlačí do hlavy, jaké máš možnosti, že tě podporují, bla bla bla. Tohle ještě nemám moc ověřený, ale příjde mi, že konkrétně mě dokáží podporovat jen v těch "společensky okreditovaných věcech". Něčím, s čím by se mohli chlubit, řečeno bez okolků. Imo je pro ně nejhorší, že když se někdo zeptá, co dělá jejich dcerunka, tak to nemůžou říct. Sickland.

Můj recept je to ignorovat. Dom taky jednou za čas musím, vyslechnu pár přednášek. Jako pokrok vidím, že se mě otec už neptá, tak kolik jsi prohrála, ale změnil to na vyhrála. Ani nevím, jestli s tím jde něco udělat. Lidi nezměníš, pokud sami nechcou...

"Na druhou stranu jsem možná i já dost opilej naivní představou, že stačí jenom chtít, dělat pro svůj cíl všechno a je jedno kolikrát člověk spadne, ale hlavně se co nejrychleji sebrat a znova pokračovat." A ad this. Taky tomu věřím. A taky věřím tomu, že nás to dostane o hodně dál, než lidi, co tomu nevěří.

Sorry, že jsem se tak rozepsala, netrap se věcmi, které neovlivníš a makej na věcech, co ano. Ať se strašně daří a leden aspoň 10k month, jasné :P ?! GL!!!
    • Aitu22
      Aitu22
      Bronz
      Díky za super příspěvek :) hned bych se pod to podepsal.

NL100 hraju pořád a zatím si nemyslím, že bych ho v dohledné době přestal úplně hrát, hlavně kvůli tomu, že hraju na více sítích a někde prostě není traffic na vyšších stakes, ale kvůli bonusům se mi tam pořád vyplatí hrát. Poslední měsíce držím rkb někde kolem 35-45%, což je k tomu tiny volume co hraju obrovský pokrok oproti předchozímu roku, kdy jsem ten rkb a nějaké promotions vůbec neřešil.

Marně hledám výraz jak hromadně pojmenovat typ lidí, kterým prostě když řekneš o nějakém životním snu, tak místo podpory, nebo nějaké rozumné zpětné vazby (nečekám, že nad všemi nápady budou lidé hlasitě jásat a s trumpetou mne doprovázet), ti řeknou ať na to sereš, jak je to stupidní a radši nic nezkoušíš. Kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale taky nežije. Někteří lidé tě takhle demotivují protože jsou závistiví, bojí se že uspěješ a nechtějí si připustit, že by se někdo mohl mít v životě lépe než oni. Další část lidí zase nedokáže přemýšlet mimo vyjete koleje a tak všechno čemu nerozumí, nebo co neznají, rovnou předem odsuzují na základě prvního dojmu nebo povrchních domněnek (poker se hraje v casinu = gamble stejně jako automaty). Čím víc je takových lidí v tvém okolí a čím častěji podobné kecy člověk poslouchá furt dokola, tím rychleji je převezmeš jako svoje názory a přijde ti to normální, ale normální to není.

Rodiče jsou dost specifická kapitola, protože nevěřím, že by chtěli vědomě svoje dítě tlačit do krabičky "neúspěchu", ale je to právě ten druhý příklad, kdy prostě nerozumí všem souvislostem a tak prosazují něco čemu rozumí a co je "ověřené". Už si ale nepřipouští fakt, že někde na světě mohou být ale i lepší alternativy.

Každopádně přeju ať se daří :)
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Aitu22 původně napsal
      Marně hledám výraz jak hromadně pojmenovat typ lidí, kterým prostě když řekneš o nějakém životním snu, tak místo podpory, nebo nějaké rozumné zpětné vazby (nečekám, že nad všemi nápady budou lidé hlasitě jásat a s trumpetou mne doprovázet), ti řeknou ať na to sereš, jak je to stupidní a radši nic nezkoušíš.
      losers

...

dobrá diskuse, nemám co dodat, Lucka nailed it :)
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Čauko chlape :) !

Nějaký update? Jak se daří :) ? GL