BLOG: Cesta do neznáma

• marty93
      marty93
      Stříbro
      Registrace: 29.12.2012 Příspěvky: 115
      Čau, ahoj!

Po prvním týdnu stráveném studováním a následně hraním pokeru jsem se rozhodl, že využiju možnosti založit si blog a podělím se o své dosavadní zážitky, postřehy a výsledky.

Pokud chcete vědět něco o mojí pokerové historii, najdete to zde.

Vzhledem k tomu, že jsem se pro poker opravdu nadchnul a pustil se do něj s velkou vážností, je toho hodně, o čem bych mohl psát. Já se to ale pokusím popsat stručně.

Proč zakládám blog:
      - protože jsem se v minulém týdnu přesvědčil o tom, že mě poker dost baví , a tak doufám, že mě bude bavit i psaní blogu
      - protože budu mít slušný přehled o vývoji mého hraní, statistiky apod.
      - budu mít možnost diskutovat o mém hraní s ostatními uživateli
      - třeba to dotáhnu daleko a můj blog se stane inspirací pro někoho dalšího :)

Shrnutí prvního týdne:
      Začal jsem hrát na Poker 770, kde jsem využil bonusu od PokerStrategy a v kombinaci s vkladem 20$ a následného dalšího bonusu jsem se dostal na počáteční bankroll 50 dolarů. Rozhodl jsem se pustit do Cornieho výzvy, kterou jsem si v minulých dnech pročítal a hledal v ní vše, co by mi pomohlo v začátcích. Pročetl jsem si několik článků, které byly doporučeny začátečníkům, vytiskl jsem si tabulku startovních kombinací, které se v drtivé většině případů držím. Zároveň jsem si stáhl trial verzi Poker Tracker 4 a v rámci možností se s programem naučil pracovat.

Hraju CG FR NL2, momentálně na 4 stolech. (Ze začátku pro mě bylo docela těžký hrát na více stolech, ale rychle jsem si zvyknul a možná bych za nedlouho mohl počet stolů zvýšit). Otázka pro zkušené hráče: Jak jste to měli z vývojem počtu stolů, na kterých jste hráli? Jsou 4 stoly pro někoho, kdo hraje teprve týden, moc?

V průměru hraju denně pouze 1-2 hodiny, dívám se na videa, čtu články, rozšiřuju si své pokerové vzdělání. :) Za těch sedm dní jsem odehrál necelých 3000 hand, po každé session se snažím podívat se na ty nejdůležitější a popřemýšlet o nich, jestli byly zahrány správně nebo naopak špatně. V nejbližší době chci tyto handy dávat zde na forum a nechat si je zhodnotit od zkušených hráčů.

Pro začátek by to myslím stačilo, nerad bych případné čtenáře nudil dlouhým textem. Jenom doplním, že přesné číslo odehraných hand je 2589 a můj současný bankroll je 69,75$. Čistý pokerový profit je 5,77$. Zbytek je z bonusů.

Tak to je pro dnešek vše, příště bych rád zařadil i nějaké grafy nebo ukázky zajímavých hand. Uvidím, jak se to vyvine, rád bych našel nějaký formát, který bude vyhovovat jak vám, tak mně. Tak zatím. :)
  • 5 odpovědí
    • AriKCZ
      AriKCZ
      Bronz
      Registrace: 08.03.2011 Příspěvky: 632
      Čus marty93,

Rád vidím dalšího začínajícího NL2 FR hráče :)

Ohledně počtu stolů, pokud stíháš a nezmatkuješ u toho tak si myslím že je to v klidu. Já když jsem se už doopravdy pustil do CG letos v květnu tak jsem začinál na 4 stolech je ale fakt že SNG jsem hrával i na 9 takže jsem s tím měl trošku zkušenost. Po chvíli jsem přidal další 2 atd. to poznáš kdy můžeš přidat nebo raději ubrat. Já už dávám i 12 stolů :D ale jen v práci doma na to nemám další monitor ale rozhodně si na něj díky pokru chci vydělat :) .

Tak GL a HF u stolů a těším se na další update.
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      :spade: :heart: Čau, ahoj! :diamond: :club:

Rozhodl jsem se, že po téměř čtvrt roce oživím tento blog. :D Ne proto, že bych se styděl za pouhý jeden příspěvek, ale protože chci.

Stále hraju na herně Poker 770 ten nejnižší možný limit. Momentálně mám na účtu 12,92$. Hraju na SH stolech. Od příštího týdne mám v plánu se opětovně zapojit do Cornieho Challenge.

Toto je pouze informační příspěvek, přes víkend mám v plánu odehrát každý den minimálně 2000 hand, takže příště už bude určitě o čem psát. Takže pravděpodobně v neděli večer sem dám souhrn víkendu.

Pro dnešek se loučím.

Cíle na víkend:

$ Odehrát 4000 hand
      $ Přečíst nějaké články
      $ Podívat se na nějaké video
      $ Nahrát 15,5 bodů na Poker770, abych si udržel status Bronz
      $ Splnit 4. úroveň Učime se vyhrávat
    • marty93
      marty93
      Stříbro

Víkend utekl jako voda, bohužel, můj BR se posunul jaksi opačným směrem než bych chtěl a hlavně potřeboval. Sobota byla ještě docela vyvedená, byl jsem v plusu, ale dnešek se vůbec nevyvedl a můj současný bankroll je 6,74$.

Navzdory cílům jsem za dva dny odehrál pouze 1805 hand, můj malý bankroll mi nedovolil víc a poté, co se mně dnes nepovedlo několik her už to je tak akorát na dva stoly.

Přečetl jsem si některé články z bronzové sekce, konkrétně o pokerové matematice a o hře po flopu a na Poker770 dosáhl na bronzovou úroveň.

V příštích dnech chci splnit 4. úroveň Učíme se vyhrávat a doufat ve výhru, protože ta by mně fakt hodně pomohla. :D A taky samozřejmě zvýšit svůj bankroll, což ovšem nebude vůbec jednoduché. Cíle ohledně počtu hand apod. si dávat nebudu, protože s takovým BR to nemá smysl.

O dalším vývoji budu informovat.
    • marty93
      marty93
      Stříbro

Včerejší špatný den je zapomenut, dnešek se vyvedl nad očekávání dobře a můj bankroll se téměř zdvojnásobil na 13,3$. Hrál jsem koncentrovaně po celou dobu, měl jsem na hraní klid a hlavně jsem dělal minimum špatných rozhodnutí. Mám sice odehráno pouze 355 hand, ale to je zapříčiněno tím, že jsem nemohl hrát na víc než 2 a později 3 stolech.

Taky jsem na forum vložil jednu handu z dneška, takže sem zároveň udělal první krok ke splnění 4. úrovně Učíme se vyhrávat, kterou bych rád už tento týden splnil.

Na handu se můžete podívat tady a klidně můžete i okomentovat, jak byste to zahráli.

Momentálně se plánuju podívat na video Herní plán - 1. část (UTG) od twinna. V příštích dnech chci shlédnout celou sérii.

Nakonec mám jednu otázku pro zkušenější hráče ohledně HUDu, používám základní statistiky (vpip, pfr, 3bet, fold to 3bet) a přemýšlím, jestli nepřidat i další. Je lepší naplácat tam spoustu věcí hned a co nejdřív se s tím sžít a zvyknout si na to anebo radši postupně pomalu přidávat staty. Přijde mně totiž hrozně matoucí mít tam třeba několik řádků, ale zároveň vím, že jak budu postupovat na vyšší limity (nebo ne :D ), tak to bude potřeba.

Tak to je dneska všechno, zítra bych chtěl odehrát aspoň 1000 hand, když už mám BR na 4 stoly a samozřejmě hrát svou A game.

Mějte se.
    • marty93
      marty93
      Stříbro
      V týdnu, který uběhl od mého posledního příspěvku se mi podařilo dostat můj BR na hodnotu 22,95$ a na základě toho jsem se rozhodl vstoupit od tohoto týdne do Cornie Challenge.

Plán na tento týden (7. - 14.4.):

$ Odehrát 7000 hand
      $ Studovat (mám připravený seznam článků a videí)
      $ Splnit 4. úroveň Učíme se vyhrávat