BLOG: Skill up, weight down (ZOOM NL2 SH)

• Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      Ahoj

Nejdříve něco o mně. Na PS jsem reglý už přes dva roky. První půl rok jsem hrál FL SH a ano prostě jsem na to neměl mindset, začal jsem hrát ještě v době kdy jsem tradoval na Betfairu a poker je prostě o mnoho jiný. Ne že bych bustnul ale nebyl jsem připravený na to jak varianční ta hra je a nakonec jsem už jenom fňukal a fňukal..Navíc se nám narodil prcek a já sám sebe přesvědčil že na poker už nezbývá čas (blbost).

Po roce a půl se dost věcí změnilo. Mám jinou práci, výrazně jiné peníze, koupil jsem dům a druhé dítě na cestě. Už na ten poker nekoukám jako na něco co mě finančně zachrání, prostě je to jen zábava. Na druhou stanu mě strašně baví studovat videa, články.. A tak jsem začal znova hrát, tentokrát NL2SH. Hezky od začátku dle Cornieho blogu.

Ještě bych rád podotknul že i když jsem dlouho nehrál tak jsem občas někoho regnul, s TAF programu jsem obdržel zatím něco přes 500$. Díky PS! 150$ putuje na bankroll.

Co se týče nějakých cílu. Chci se prostě naučit hrát a porážet zatím NL2. Vím že na to stačí TAG styl s ABC post flop hrou. Zatím se snažím do hlavy nacpat open range z jednotlivých pozic dle Cornieho blogu, tzn. hodně tight ale mě to vyhovuje. Chci se ze začátku vyhnout situacím které bych post flop nezvládal. Vůbec co se týče mojí hry, hraju tight a pokud si nejsem jistý jak reagovat na nějaký raise apod. tak to protě zahodím. Na flopu proti jednomu hráči často cbetuji, od turnu už neblufuji nikdy. Slabší handa - malý pot, silná handa - velký pot. Snažím se počítat odds když to stíhám. 3bet jen pro value QQ+,AKs. Jak si budu jistější tak budu rozšiřovat range a přidávat nové věci. Chci hlavně nabrat nějakou jistotu že vím proč a co dělám.

U mého BRM asi kulíte oči ale já vím co přesně mě deptalo když jsem začínal. 150$ na NL2 je asi hodně v klidu bankroll ale přesně o to mi jde. Nestresovat se chybama, downswingem apod. 80BI by mělo být hodně komfortní při mém TAG stylu. Na vyšší limit přejdu až budu umět všechny opening range z hlavy, až si budu trochu jistý postflop, až budu stíhat v pohodě počítat odds, až budu v klidu hrát 4 stoly, až budu mít bankroll min. 300$. a až budu mít odehráno na NL2 alespoň 25.000 hand.

Čas na hraní mám pouze večer po 20,30h. Zvládám to tak max. do 23,30h. Ráno vstávám v 5:15h takže to je asi maximum. Každý den hrát nemůžu protože ještě studuji dálkově angličtinu a to mi zabere tak 2-3 večery po 1,5h. Občas to zfouknu za víkend ale kašlat na to nemůžu protože to platí zaměstnavatel. Navíc na to kašlat nechci.

-----
      Challenge pod čarou

18.11.2013 jsem začal mnohem důležitější challenge. Nizkosacharidovou dietu dle Tima Ferisse a jeho knížky 4 hodinové tělo. Na začátku jsem vážil obludných 138,2kg!! Při 190cm. Vím že na tuhle knihu jsou různé reakce ale mě to vyhovuje, víc napíšu někdy později v nějakém postu. První týden byl zkušební a změnil jsem jen snídani. Další tři týdny jedu poctivě, nehladovím, jen nežeru sladký a místo příloh dávám luštěniny se zeleninou. Teď má nějakých 130,8kg takže downswing :o) 7,4kg. Cítím se o hodně lépe, kalhoty padají, pásek potřebuje další dírku. Jedu dál, první cíl je 120kg. Přidávám lehce domáci cvičení s ketlebelly a dvakrát týdně sálovka. Jo a piju, 4 litry vody denně..připadám si jako vodník.

Díky za pozornost

Jarda
  • 14 odpovědí
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      Ahoj, přeju aby ti to na téhle variantě už vyšlo dle tvých představ. A s challenge pod čarou taky hodně štěstí. Sám bych potřeboval aspoň deset kilo dolů, ale nemám k tomu dost pevnou vůli :/
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Startovní bankroll = 100,00$
      ZOOM NL2 SH - Pokerstars
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      pořád mi ta nízkosacharidová dieta leží v hlavě. Já zrovna patřím k lidem, kteří mají rádi bílý pečivo, brambory na všechny způsoby a pivko denně. Jak zásadní podle tebe bylo vynechat tyto tři složky a dá se už na tomhle alespoň zastavit nabírání tukových zásob? že bych udělal alespoň první vstřícný krok a vynechal to tenhle týden? pro mě je asi nejtěžší to nějak nahradit. nedokážu si totiž představit na co si ráno namažu šunku s maslickem, když nebude rohlík nebo chleba ?(
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Žádné bíle pečivo, brambory, rýže, ovoce, mléčné výrobky..
      Místo toho příloha luštěniny a zelenina. Hlad nemám, spíš naopak.
      K snídani bilkoviny, 3 bílky plus jedno celé vejce jako omeleta s fazolema.
      Každé ráno na lačno půl litr studené vody pak za 15min snídaně.
      3-4 litry vody denně.
      A to nejdůležitější - jeden den týdně, v sobotu třeba, smím cokoliv. Bez omezení. Cokoliv co sem si chtěl dát a nemohl.

Přečti si 4 hodinové tělo od Tima Ferisse. Ta knížka mě nadchla, naprosto.
      Zatím to funguje, uvidíme.

• Neru79
      Neru79
      Bronz
      Kterou hernu byste doporučili ze sítě IPoker?
      Koukám že tam se dají sehnat nějaké hand history za babku.
      Je WH OK?
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      imo je najlepšie ísť na iPoker, pokiaľ hraješ mikrolimity. možeš tam v pohode vyčistit FDB (nie celý ofc) na nl50 tam pootom nie je traffic, takže ja by som tam urobil šnúru ťahania FDB približne na úrovni nl10.
      s tvojim rollom by som tam šiel už tiež. začal by som priamo shootovať nl4 a FDB by ti pekne fúkal do chrbtu pri shootovaní :)
    • Pigment
      Pigment
      Bronz
      Registrace: 31.05.2007 Příspěvky: 949
      wh bych si nechal ze site na clearovani naposled. Je imo asi nejlepsi ze site. Jinak se da co tady je na clearovani uplne v pohode.
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Děkuji za rady :heart:

Začít challenge týden před vánoci je opravdu známka punku.. Dostal jsem se k hraní
      asi dvakrát a odehrál tak 500 hand.. A přes vánoce to je rodinná sešlost jedna za druhou a pak hory. Takže jsem si dal za cíl silver a studovat články. Hraní na ostro začnu až po vánocích.

---
      Hubnutí mi jde mnohem lépe :D
      Počáteční váha 12.11.2013 = 138,2 kg WTF :facepalm:
      Současná váha 18.12.2013 = 128,1kg :fouet:

Jen změna stravování, zatím bez cvičení ale ketlebelly jsou už na poště.
      Přes vánoce to bude masakr ale musím si ten downswing udržet :D

Jinak díky PS za TAF program. Není nic lepšího když se po ránu lognu a zjistim že mam na TAFu 150$ :f_love:
    • Kubaiscz
      Kubaiscz
      Bronz
      Registrace: 14.05.2011 Příspěvky: 752
      dneska sem byl tátovi kupovat pod strom novýho Browna, a timothy ferrise jsem tam zahlédl.. no udělám kafe, a jdu se do toho pustit, protože ta pneumatika se mi už taky nelíbí :D

Jinak přeji hodně štěstí v tvé challenge, vypadá to, že se daří ;) snad budeš mít víc času i na poker ;)
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Tak první týden výzvy jsem odehrál jen cca 1000 hand na zoomu NL2 SH na Pokerstars. Asi nemusím popisovat jaké handy jsou tam možné, byl to opravdu veletoč. Ale je to pár hand tak uvidíme, hlavní je že mě to baví. Hrál jsem 4 hodiny, nebyl přes svátky čas. Navíc hory.

----
      :spade: Week 1
      ZOOM NL2 SH - Pokerstars
      Hands : 1084
      Winnings : +5,12$
      Session lenght : 280 min
      ----
      Graf (po pár handách zbytečnost.. ale co)
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Další týden za námi, další update. Podobně jak ten minulý nebyl skoro čas na hraní, odehrál jsem jen dvě session. Jednu v sobotu a jednu v neděli.

Poznatků ze ZOOMU jsem si zatím moc neodnesl. Hraju naprosto jednoduchý poker, hodně tight z UTG a HJ, loose z CO a BU. 3betuju v podstatě jen z BU nějakých 7%. Z BU stealuju skoro any two, hráči to hodně často auto foldují. Když to nepoloží tak to většinou zahodí na cbet na flopu. Na agresi většinou folduju handy horší než TPTK.
      Esa jsou zatím nejztrátovější handa :club: AA<KJs, AA<ATs, AA<KJo jenom dnes.. Takové ty klasické runner runner situace asi netřeba popisovat, na zoomu jich je spousta. Nejdůležitější věc na kterou se soustředím je value betování protože ti hráči když callnou flop tak už chtějí vidět často showdown. Občas dostanu dárek jako all-in s thrashem 200bb deep jako bluff na turnu proti mému setu apod.

:spade: Tradičně napíšu nějaké cíle
      1. Hrát jen když mám na poker chuť a tak aby mě hra bavila..!
      2. Nahrát volume 9000 hand týdně (3-4 3h session večer plus něco o víkendech)
      3. Nebustnout..! :heart:
      4. Najít nějaké kvalitní materiály o zoom pokru
      5. Pokusit se nahrát gold status

----
      :spade: Week 2
      ZOOM NL2 SH - Pokerstars
      Hands : 3856
      Winnings : +12,67$
      Session lenght : 470 min
      ----
      :spade:O verall (2 weeks)
      Hands : 4940
      Winnings : +17,79$
      Session lenght : 750 min

Graf

----------------
      Pod čarou...
      Co se týče hubnutí tak vánoce jsou opravdu skvělý čas na takové aktivity. Cíl přes svátky byl nenabrat, toť vše. Dal jsem si dva volné dny týdně, začal jsem cvičit s ketlebelly. Fakt pecka. Jsem na 127,5kg takže jsem vánoce přežil bez větších problémů. Zatím tedy cca 11kg dole za necelé dva měsíce s dvěma stagnujícími týdny během vánoc.
      ---------------

Díky a gl u stolů.
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Ahoj, POZOR jedná se o crying post!! :heart:

Tak jsem právě odehrál tu nejúchylnější nejzrůdnější session ve svém životě.
      1200 hand na ZOOMU NL2 Sh = -8BI...! -16$

Nechápu co se dělo, bylo to neuvěřitelný. Sety do flush, esa do flush, všechny prohrané sety do postupky nebo flushe, nakonec esa do 99 preflop a já šel do kolen. Hraju poměrně tight, hráči si platí svoje backdoor flushdraw a vždy jim dojde. Pamatuju si proč jsem přestal hrát FL, tohle je 10x horší.. Ten ZOOM mě baví, cítím že ti hráči jsou hrozný telata a nejsou schopni položit ani střední pár, dnes jim ale vždy došel river apod. Fakt nevim jestli dokážu ustát +-10BI denně..
      Otázka druhá je jak velká jsem ryba. Hraju možná dost pasivně. Ale pokud shovnu top set na rainbow dry boardu a třikrát za 100 hand mě docalluje borec s backdoor flushdraw a ta mu dojde tak na to je muj rybí skill asi krátký.

No nic. Eistují nějaké kvalitní materiály na ZOOM?? Je tu někdo ochotný udělat nějaký placený coaching pro micro stakes? Peněz mam dost, mě ty prohraný drobný netrápí, štve mě to z principu že nevím co je špatně. Kdybych na tom ZOOMU bustnul s tím že jsem nejhorší hráč historie tak mi to vadit nebude, prostě realita, ale mě přijde že nějaké brutální chyby nedělám, možná neumím zahodit 2+ páry na river bet a málo 3betuju. :f_confused:

Navíc jsem se vytiltovanej překlikl a hodil se omylem na stůl NL100 a zaplatil blindy než jsem utekl..Demence :s_biggrin:

Něco na uklidnění..
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Tak jsem si udělal takovou menší session review a zjistil jsem pár znepokojivých faktů.

1. Přehrávám handy protože nevěřím soupeřům raisy na riveru.. a bez statů nejsem schopný se správně rozhodnout
      2. Nejsem schopný určit soupeřovu range protože nemám žádné staty a jsem přesvědčený že každý se mě snaží vyblufovat
      3. Neumím hrát handy jako TPTK protože netuším proti jakému soupeři hraju, nemám staty..
      4. Nechal jsem se zblbnout tím že nahraju na NL2 10SP denně, hraju roboticky bez pořádného přemýšlení nad handou, ve skutečnosti nemám nad hráčema žádnou edge
      5. Začínat s NL SH na Zoomu je asi blbost..Nejsou tu žádné staty, nenaučím se tu post flop hru, preflop je tu ovlivněný hráči kteří využívající toho vakua a raisují vše vždy což bych dokázal na normálním stole exploitovat ale na Zoomu to neumím..

Takže nechám Zoom Zoomem a půjdu hrát dva stoly NL2 SH, klasicky s HUDEM, otevřeným Equilabem, budu přemýšlet nad každou handou a vykašlu se na nesmyslné honění nějakého volume na microlimitu. Cíl je naučit se hrát, ne vydělat. Dočítám Harringtona na cash games, dělám si výpisky ze silver článků. Po každých 2 hodinách hraní zařadím 0,5h session review a postnu problematické handy na forum. Až se budu cítit dobře přidám další stoly. Ponaučení mě nestálo naštěstí nic díky heateru první dny :heart: jen trochu nervů.
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Update ?