MSS tabulka pro 3bet - špatně vysvětlená nebo špatně pochopená

• flancek
      flancek
      Bronz
      Registrace: 08.06.2013 Příspěvky: 50
      Dobrý den mám dotaz na handy v tabulce pro 3-bet pro MSS. Příklad Mám QQ a jsem na MP2. Předemnou 1 raise z pozice MP1. Podle tabulky bych měl reraisovat pokud mám QQ. To taky udělám. Co mám ale udělat pokud mě hráč na CO reraisne a hráč který raisoval jako první z MP1 ho dorovná. Mám QQ složit nebo jít all in?
      Vím že bych se při hraní pokeru neměl řídit jenom podle tabulek. Pokud ale z pokerem začínám jsou tabulky pro začátek to nejlepší. Jak mám ale podle teto tabulky hrát když nevím jak.
  • 10 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,170
      Čau,
      predpokladám, že hovoríme o limitoch NL5 a nižšie. Osobne by som QQ proti neznámemu hráčovi na CO zahadzoval. Cold4bety sú dosť zriedkavé na micro limitoch a takmer nikdy nie sú bluff. Pokračoval by som len s KK+.

Pokiaľ by si ale hráča na CO videl hrať veľmi aktívne, veľa by 3betoval a stackoval sa preflop (bol by to nejaká maniakálna fish), tak kľudne môžeš ísť AI. Hráč na MP1 bude často dosť poctivý (nejaký slowplay by som často neočakával), takže by to malo byť ok.
    • flancek
      flancek
      Bronz
      Díky za odpověd. Nic proti ale vysvětlení bych rád slyšel od někoho z týmu pokerstrategy a nejlepe od tvůrce tabulky. Nedívam se na to z pohledu toho jak hrajou hráči ale hlavně z pohledu matematiky podle ktere byla tabulka vytvořena.
      Ta tabulka taky nevi jaci hrači sedi u stolu ale jsou tam vypsane ty a ty handy. Doufam že jste mě pochopili
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Stříbro
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,170
      V pohode :) Pokiaľ viem, v českej komunite sa nikto MSS nevenuje a tvorcovia určite sú iných národností, takže myslím, že kompetentné vysvetlenie bude treba hľadať možno v inej komunite.
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Bronz
      Registrace: 16.01.2012 Příspěvky: 3,765
      Edit 2 : Missnul jsme ze to je pro MSS

ja bych to hral tak jak psal John
    • flancek
      flancek
      Bronz
      Díky pánové, asi mi nezbývá nic jiného než to hrát tak jak jste mi poradili
    • twinn1
      twinn1
      Black Member
      Registrace: 09.03.2009 Příspěvky: 2,268
      Nepíšeš, o jaké hráče se jedná (LAG, TAG, NIT, looose-fish, passive-fish...), ale defaultně za 50bb NIKDY QQ nefoldnu, obzvlášť na NL5-.

Re-raisneš na 9bb třeba, efektivní stack je 50bb, takže když půjdeš allin, tak potřebuješ 27,3% equity (41bb pro zisk main potu o velikosti 150bb - 3x 50bb; 41 / 150 = 0,273 = 27,3%).

A to budeš mít podle mě určitě.
    • flancek
      flancek
      Bronz
      Nevim jestli jste se na tu tabulku pro 3-bet vubec dival (MSS) ale vubec se tam nezminuje o typu hracu vim ze je to dulezite jaky hrac za mnou raisuje ale tabulka a cely clanek o hre pred flopem se o tom nezninuji. Zajimalo by me jak to tvurci tabulky mysleli. Akce predemnou jsou v tabulce popsane ale co kdyz za mnou prijde reraise nebo all in a hrač ktery navyšoval jako prvni navyšoval foldne nebo dorovna. Vcera jsem v ceske pokerove tour videl presne tenhle priklad. Hrac 1 raise, hrač 2 reraise (QQ), hrac 3 reraise all in (AA), hrac 1 fold, hrac 2 call
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Ahoj, přidám taky něco ze svých myšlenek...

Ty tabulky tady jsou velmi zjednodušené, protože obsahují jen základní situace které mohou u stolu nastat. Je to proto, aby se v nich začínající hráč vyznal a hned nalezl "správné" řešení. (slovo správné dávám záměrně do uvozovek)

Situaci, kterou popisuješ ty, je už dost specifická a základní tabulka ji jednoduše nemůže zahrnovat. Pak už by to nebyla jednoduchá a přehledná tabulka na jednom listě A4 ale spíš malá knížka :) .

Ke správnému rozhodnutí se musíš dopracovat sám vlastní analýzou a výpočtem. Například takovým, jaké ti tu napsal Twinn. A samozřejmě je vždy dobré si nechat i poradit v HJ sekci.

(MTT live turnaj a MSS na cashgame micro limitech online bych vůbec nesrovnával, to je jako srovnávat běžecký maraton a závod v plavání na 50m :)
    • flancek
      flancek
      Bronz
      OK tvoji odpoved beru.
      Jenom jsem trosku nepochopil ten twinův výpočet proč potřebuju jen 27,3% equity?
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Twinn to ve svém příspěvku vysvětlil a přiznám se že líp než on to vysvětlit nedokážu. :) Riskuješ 41bb na výhru 150bb a proto tedy 41/150 = 27,3 %

Mrkni se na články o outech, odds a implied odds kde by toto mělo být rovněž vysvětleno.