BLOG: Let’s Rock and Roll

• prduch
      prduch
      Bronz
      Registrace: 18.07.2013 Příspěvky: 596
      Pokeru se věnuji, a celkem ziskově, již několik let. Až do současné doby jsem hrál hlavně SNG Double or Nothing (DON) FR turnaje. Mám zde již několik měsíců blog, kdyby to někoho zajímalo.
      DONy hraju na William Hill a jsem díky bonusům break even, nějak mě ty turnaje v poslední době nebaví. Možná jsem burn out, možná ztrácím motivaci. Hlavně mě dost dusí vysoké fee u turnajů, které už neumím přehrávat tak, jako to šlo kdysi na jiných hernách, dokud DONy ještě frčely. V poslední době jsem proto hodně přemýšlel jak dál.
      Ještě než jsem začal s DONy, hrál jsem na Paradisu něco přes rok CG FR 0,05/0,10. Byl jsem trvale lehce ztrátový, jeden čas se mi sice podařilo shootovat 0,12/0,25, abych se nakonec vrátil na 0,10, kde jsem s posledními pár EUR DONy objevil. Tam se mi začalo dařit a tak jsem u toho už pak zůstal. Ještě když jsem hrál CG, byl jsem nejspíš NIT, staty 9/6, po většinu času jsem čekal na prémiové handy, které jsem pak přehrával a prohrával do setů a podobně.

Kromě DONů celkem pravidelně hraju live turnaje s přáteli v hospůdce, nebo někdy i v Praze v CC Smíchov. Věřte nebo ne, ale i taková ryba jako já může vyhrát turnaj. Je k tomu třeba kromě značné dávky štěstí i stoly plné agresivních maniaků, kteří si myslí, jak to hrají moderně, alá Gus Hansen :)
      Vždycky jsem věděl, že moje silné stránky jsou trpělivost, odolnost proti tiltu, celkem dobrý výběr startovních kombinací, a pak push/fold. Na druhé straně, díky návykům z DONů, mezi výběrem startovních kombinací a push/foldem leží pro mě velké neprobádané území. Moje hra na flopu a dál je tragická. Začíná to neschopností zjednat si respekt při bránění blindů a pokračuje to problémy při střetávání se s agresivními protivníky, kterým neumím čelit. Foldování je tak snadné…

A tak jsem se nakonec minulý týden rozhodl vrátit se ke svým začátkům - CG. Poctivě jsem načetl (několikrát!! ) strategické CG FR články v bronzové sekci, vytisknul startovní tabulky a Let’s Rock and Roll Cash Game !! Vzhledem k tomu, že povahou jsem celkem kliďas, jediný způsob jak čelit agresivním hráčům je pro mě odpovídající reakce vycházející z přesvědčení o její správnosti. A to se naučit bude dřina.
      I když nemám problém s bankrollem, začal jsem na limitech 0,02/0,04. Do dnešního dne jsem odehrál 1500 hand a jsem v plusu 2USD. Plán je odehrát 10K hand a pokud budu v plusu (a budu mít pocit, že na to mám) tak postoupit na 0,5/0,10. Jinak zůstanu dalších 10K hand na 0,02/0,04.
      Včera jsem postnul svojí první handu i do threadu hodnocení hand, další budou postupně následovat. Rovněž plánuji účast na live trénincích (jednoho jsem se už účastnil).

Staty mám nyní 12/9, doufám že jsem se definitivně odpoutal od pozice NIT. Hraju většinou kratší session cca 2 hodiny, 2 stoly současně. Do toho mi na pozadí na autopilota běží ještě 2-3 turnaje DON, hlavně z důvodu clearování bonusů za nasbírané WH points a nahrání dostatečného rake pro udržení Gold statusu, abych měl větší přístup ke studijním materiálům ve strategické sekci. Pokud bych se úspěšně dostal na vyšší limity a body získané za rake by stačily na udržení Gold statusu, tak bych asi DONy opustil natrvalo, ale to zatím hodně předbíhám.
      Protože mě poker neživí a nikdy nebude, neplánuju do budoucna žádný ohromující grind. Chtěl bych se to naučit porážet, tedy přinejmenším aspoň microlimity a tím současně zlepšit svojí postflop hru.
      Blog píšu hlavně pro posílení vlastní motivace. Ono když si člověk něco myslí, tak se mu to lépe omlouvá, když to nedopadne, než když si to pěkně napíše a pak se k tomu musí vrátit a vyhodnotit si to.

Tak to by na úvod stačilo, teď už budou následovat jen pravidelné crying posty o mých suckoutech a o tom jak mi to tam s tím 23o nemoh callnout :)

Přeji GL všem!!
  • 80 odpovědí
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Zapojuji se do programu "Učíme se vyhrávat". :f_grin:
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Dnes jsem dosáhl hranice 2500 hand. Žádný velký důvod k oslavě to ale není. Jsem v mínusu 3,31 USD a už 4 sessions v řadě jsem nezkončil v plusu.
      Přijde mi, že místní regové si mě ze začátku okoukli, nasbírali nějaké statistiky a teď mě trvale "ozobávají" o malé částky, které v součtu dělají víc, než moje občasné výhry.
      Dnes jsem to ještě podepřel pěknou botou s QQ, která mě naštěstí nestála příliš, protože soupeř byl short stacked. Podle statistik byl hodně tight, 3bet měl jen 3%, takže jsem se od těch queen měl hodně rychle odmilovat :(
      Tak příště už takhle ne:

IPoker No-Limit Hold'em, $0.04 BB (8 handed) - IPoker Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

UTG+1 ($4.12)
      MP1 ($5)
      MP2 ($7.72)
      CO ($4.03)
      Button ($5.77)
      SB ($1.78) VPIP: 9, PFR: 7, 3B: 3, AF: 4,5, Hands: 217
      Hero (BB) ($4.82)
      UTG ($1.40)

Preflop: Hero is BB with Q, Q
      4 folds, CO raises $0.10, 1 fold, SB raises $0.26, Hero raises $0.64, 1 fold, SB raises $1.50 (All-In), Hero calls $1.10

Flop: ($3.66) 4, 5, 10 (2 players, 1 all-in)

Turn: ($3.66) 7 (2 players, 1 all-in)

River: ($3.66) A (2 players, 1 all-in)

Total pot: $3.66

Results below:
      SB had K, K (one pair, Kings).
      Hero had Q, Q (one pair, Queens).
      Outcome: SB won $3.42

Asi nejvíc peněz jinak rozdávám s AK. Dostal jsem tip na videa od corneiho, tak jak budu mít čas, tak se na ně musím kouknout a strávit je. Jsou docela dlouhá, tak doufám že je rychle strávím a bude to vidět i na mojí hře :)
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Dnešní den je potvrzením toho, že i šťastná :f_p: může občas něco trefit :)

Podařilo se mi uhrát satelit (na který jsem dostal bonusový token na herně William Hill) na nedělní turnaj Super Series £5000 Sunday:

Kromě toho jsem měl konečně opět plusovou session na CG. Sice jen 12BB, ale i to se počítá. Nedělal jsem blbiny a foldoval i queeny :)

IPoker No-Limit Hold'em, $0.04 BB (7 handed) - IPoker Converter Tool from http://poker-tools.flopturnriver.com/Hand-Converter.php

UTG ($1.60)
      MP1 ($6.13)
      MP2 ($6.29) VPIP: 20, PFR: 10, 3B: 5, AF: 2,8, Hands: 187
      CO ($5.28) VPIP: 23, PFR: 9, 3B: 4, AF: 1,4, Hands: 98
      Button ($1.14)
      SB ($1.96)
      Hero (BB) ($6.16)

Preflop: Hero is BB with Q, Q
      2 folds, MP2 raises $0.16, CO raises $0.28, 4 folds

Total pot: $0.38

První raise mohl být pokus o steal, ale 3bet hned za ním reprezentuje podle mě velmi silnou handu, tipuju QQ+, AK. Podle Equilabu jsem dopočítal, že QQ má proti této range equity cca 40%.
      Ještě jsem si s tím trochu pohrál a zjistil jsem, že QQ by tady měly navrch (51%) až proti range JJ+, AQ+, což tady nebude, takže správný fold.

• prduch
      prduch
      Bronz
      Tak mám za sebou 3000 hand a zřejmě mě čeká ještě spousta učení:

Co mi zatím jde:
      Výběr PF kombinací, hra před flopem. Už před flopem se rozhodnu, zda chci se svým skillem hrát postflop proti někomu, něčemu, co reprezentuje. Když si nejsem jistý, většinou folduju.

Co mi nejde:
      Rozšiřování preflop range, jsem příliš opatrný.
      Čelení postflop agresi: Pořád si nejsem jistý odhadem range soupeřů, tak jim to příliš často věřím.
      Získání max value z hand: řekl bych že se nedostávám dost často do stack off situací s dobrými handami. Soupeři už mě odhadli a tak vědí že když to hraju silně, tak to mám. Rovněž value betování je zatím slabé. Souhlasím s tím, že slowplay jen za příznivých podmínek, ale tato situace nenastává často. Téměř vždy je nějaké draw, takže raději vsadím, no a soupeři většinou složí.

Závěr:
      Sice moc neprohrávám, ale ani dost nevyhrávám...

Co dál:
      Zkouknout Corneiho videa Strategie hry s AK (když bude čas, tak i ostatní videa)
      Znovu projít články v bronzové sekci, složit bronzový test výzvy "Učíme se vyhrávat"
      Začít studovat články ve stříbrné sekci.
      Zúčastnit se úterního coachingu NL Holdem od twinn1.

Včera jsem dokoukal video Záznam coachingu Cornie4ever & Darthrider a vyšlo mi z toho, že stále jsou situace, kdy uvažuju jako NIT. Typicky situace v cca 33 minutě, kde s AQs z BTN 3betuje v situaci, kdy ve hře jsou již 3 hráči, a ještě jsou na řadě blindy. Taky se přiznám, že pro mě je to stále fold, protože nemám ujasněnou představu co s tím pak budu dělat na flopu (tedy já ji mám: dostanu minimálně jeden call, na flopu do mě někdo donkne a já foldnu :( )
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Dnes jsem splnil 2 úroveň výzvy "Učíme se vyhrávat".

Herně se však pořád nedaří. Kouknul jsem na videa k AK od corneiho, stále mám dost daleko k správnému způsobu uvažování. Zítra je plánovaný live training, tak doufám že se mi konečně rozsvítí :)
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Dnešní live training jsem nakonec vynechal. Důvodem bylo včerejší a následně i dnešní studium videí od corneiho na téma hraní AK (dvě videa) a následně i jak hrát QQ. Videa jsou poměrně dlouhá, ale jinak super. Až si říkám jak jsem vůbec mohl bez nich přežít :)
      Protože učení jsem měl až až, nakonec jsem dal přednost hraní. Těšil jsem se, až nabyté vědomosti uplatním ve hře. Dopadlo to samozřejmě jako obvykle. Soupeři neměli pochopení pro mojí hravou náladu a nespolupracovali. Dostal jsem 1x AA na BB a dostal jsem walk. 3x KK, z toho jsem 2x vyhrál blindy a jednou jsem je blbě zahodil , 1x QQ a 1x AK, opět pouze výhra blindů. Trefil jsem jeden set a největší ryba u stolu mi foldnula už na turnu. Na 400 hand je to akce spoustu, ale nakonci jsem byl opět v mínusu cca $1.
      Poprvé jsem ale měl pocit, že trochu rozumím tomu, co se u stolu děje a co bych měl udělat. Snad mi to vydrží.
      Mimo to jsem se naplno vrhnul do postování hand s plánem získat training v rámci akce Prosincové sweat session. FR na NL 5 hodnotí confidant (kterému tímto děkuji za super komentáře), tak snad budu mít štěstí a dostanu se k němu.
      Jestli ne, zůstanu NIT forever :f_biggrin:
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Dnešní nálada je mírně melancholická. CG se prozatím nenese v duchu Rock and Rollu, pocitově se cítím spíše jako Rolling Stone.

Bob Dylan – Like A Rolling Stone
      Once upon a time you dressed so fine
      You threw the bums a dime in your prime, didn't you?
      People'd call, say, "Beware doll, you're bound to fall"
      You thought they were all kiddin' you
      You used to laugh about
      Everybody that was hangin' out
      Now you don't talk so loud
      Now you don't seem so proud
      About having to be scrounging for your next meal.

How does it feel
      How does it feel
      To be without a home
      Like a complete unknown
      Like a rolling stone?

You've gone to the finest school all right, Miss Lonely
      But you know you only used to get juiced in it
      And nobody has ever taught you how to live on the street
      And now you find out you're gonna have to get used to it
      You said you'd never compromise
      With the mystery tramp, but know you realize
      He's not selling any alibis
      As you stare into the vacuum of his eyes
      And say do you want to make a deal?

How does it feel
      How does it feel
      To be on your own
      With no direction home
      Like a complete unknown
      Like a rolling stone?

You never turned around to see the frowns on the jugglers and the clowns
      When they all come down and did tricks for you
      You never understood that it ain't no good
      You shouldn't let other people get your kicks for you
      You used to ride on the chrome horse with your diplomat
      Who carried on his shoulder a Siamese cat
      Ain't it hard when you discover that
      He really wasn't where it's at
      After he took from you everything he could steal.

How does it feel
      How does it feel
      To be on your own
      With no direction home
      Like a complete unknown
      Like a rolling stone?

Princess on the steeple and all the pretty people
      They're drinkin', thinkin' that they got it made
      Exchanging all kinds of precious gifts and things
      But you'd better lift your diamond ring, you'd better pawn it babe
      You used to be so amused
      At Napoleon in rags and the language that he used
      Go to him now, he calls you, you can't refuse
      When you ain't got nothing, you got nothing to lose
      You're invisible now, you got no secrets to conceal.

How does it feel
      How does it feel
      To be on your own
      With no direction home
      Like a complete unknown
      Like a rolling stone?

Přitom dnešní session nezačala špatně. Po dlouhé době se podařil stack off s AA, který jsem dokonce vyhrál.
      Měl jsem v plánu hrát trochu víc sebevědomě, a zaměřit se na situace, kde konečně začnu získávat value. Za dnešní session se mi podařilo se 3x dostat do allinu (což je na "nita forever" jako já heroický výkon), ale bohužel kromě zmíněných raket jsem zbytek smolně prohrál. S AK jsem dostal po raise PF call od limpera s T2 (evidentě fanda Doyla Brunsona) a na boardu A22 si dovedete představit, jak to dopadlo. Pak jsem prohrál se setem Jacků na flopu do setu Kingů, když soupeři třetí king přišel na turnu. Celkově to naštěstí nedopadlo tak tragicky, výsledek -$1,5 je vzhledem k průběhu session celkem milosrdný.
      Napostoval jsem rovněž handy do HJ vlákna a tentokrát žádná pochvala. Dělám všechno obráceně. Když mám checkovat, sázím, když mám sázet, checknu. Možná to bude návod do dalších dní. Jak se pro něco rozhodnu, udělám prostě jen pravý opak :)
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Dosáhl jsem poloviny z plánovaného počtu hand :

V současné době jsem -$8.05. Graf sice stále klesá, nicméně úplně na konci to vypadá už jen na stagnaci :f_biggrin:
      Je zcela jasné, že po první várce 10 tisíc hand bude následovat další. Čím víc se do toho dostávám, tím víc vidím, co vše neumím. Ale rozhodně nelituju. Za ty dva týdny, co se věnuju CG jsem se toho naučil víc, než za několik posledních let na DONech. Hlavně mě to baví.
      Tento týden jsem dosbíral body na Gold status, takže i příští měsíc mám zajištěn přístup ke studijnímu materiálu.

Na závěr jedna motivační:

The Rolling Stones - Satisfaction
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Opět mě postihl black out s queenami: :f_frown:

IPoker No-Limit Hold'em, $0.04 BB (9 handed) - IPoker Converter Tool from http://flopturnriver.com/

UTG ($1.48)
      UTG+1 ($1.68)
      MP1 ($4.13)
      MP2 ($1.54)
      Hero (MP3) ($5.36)
      CO ($2.45)
      Button ($2.07)
      SB ($1.67)
      BB ($2.12) VPIP: 7, PFR: 2, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 92

Preflop: Hero is MP3 with Q, Q
      4 folds, Hero raises $0.16, 3 folds, BB raises $0.46, Hero raises $1.12, BB raises $1.62 (All-In), Hero calls $0.84

Flop: ($4.26) 4, 6, 9 (2 players, 1 all-in)

Turn: ($4.26) J (2 players, 1 all-in)

River: ($4.26) J (2 players, 1 all-in)

Total pot: $4.26

There you have it:
      BB had A, A (two pair, Aces and Jacks).
      Hero had Q, Q (two pair, Queens and Jacks).
      Outcome: BB won $3.98

Bylo to už na konci session. Nevím zda ztráta koncentrace, či frustrace z toho, jak na mě dneska něktěří hráči hráli zpět. Tento mě konkrétně takhle 3betnul PF po druhé v krátké řadě a tak jsem necouvnul. Přitom podle statů naprostý rock, tam nebylo co řešit. Stálo mě to celý dnešní profit. Takhle se nahoru nikdy nevyškrábu, takže doufám, že už se to nebude opakovat!!

Queen: I'm going slightly mad

When the outside temperature rises
      And the meaning is oh so clear
      One thousand and one yellow daffodils
      Begin to dance in front of you - oh dear
      Are they trying to tell you something
      You're missing that one final screw
      You're simply not in the pink my dear
      To be honest you haven't got a clue

I'm going slightly mad
      I'm going slightly mad
      It finally happened - happened
      It finally happened - ooh oh
      It finally happened
      I'm slightly mad
      Oh dear

I'm one card short of a full deck
      I'm not quite the shilling
      One wave short of a shipwreck
      I'm not my usual top billing
      I'm coming down with a fever
      I'm really out to sea
      This kettle is boiling over
      I think I'm a banana tree
      Oh dear

I'm going slightly mad
      I'm going slightly mad
      It finally happened - happened
      It finally happened - uh huh
      It finally happened
      I'm slightly mad
      Oh dear

Ooh ooh ah ah
      Ooh ooh ah ah
      I'm knitting with only one needle
      Unravelling fast it's true
      I'm driving only three wheels these days
      But my dear how about you

I'm going slightly mad
      I'm going slightly mad
      It finally happened
      It finally happened - oh yes
      It finally happened
      I'm slightly mad
      Just very slightly mad

And there you have it
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Užívám si Vánoce, takže moc nehraju. Navíc jsem dva dny věnoval přípravě game planu, což jak doufám zlepší mojí hru proti agresivním protivníkům. Zatím se tak ale neděje.
      Odehrál jsem pouze dvě sessions. První byla sice velmi úspěšná, ale s notnou dávkou štěstí. Druhá, dnešní, naopak velmi nepovedená. Bouhužel na WH prakticky neexistuje table selection, takže když jsem dneska hrál dva stoly, zbývaly už jen další dva, kde se vyskytovali stejní aggro hráči, na které to neumím. Už si toho asi všimli, dělali si ze mě trhací kalendář. Raisovali moje stealy i středně silné handy už PF, vycallovali moje 3bety, které jsem pak nebyl schopen uhrát postflop. A když už jsem něco dostal, disciplinovaně všichni fold.
      Aspoň že netrpím nedostatkem čokolády :)
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Poslední dvě session mě stály dohromady víc než prvních 5t hand. Snažím se hrát trochu aktivněji a moc to nefunguje. Takže se vracím zpět k nitovi, snad se propad aspoň zpomalí. Nemám dostatečnou herní praxi na to, abych se správně rozhodoval ve spotech, kam se teď dostávám. Většinou si hned na začátku handy vytvořím nějakou představu co by mohl soupeř dělat nebo mít, a té se pak tvrdohlavě držím až do konce, bez ohledu na to, jak se mění situace. Chce to prostě víc myslet během vlastního hraní, ne jen na začátku. To nejdou DONy, kde se rozhodne ještě před flopem zda push nebo fold, a pak se už jen sleduje, jak se to dohrává samo...

• prduch
      prduch
      Bronz
      A je to tu, odehráno 3/4 z (první) plánované dávky hand:

Je vidět, že jsem prošel velkou krizí kolem 6,5t. Zpětně to vidím, že to bylo v období, kdy jsem tvořil game plan. Vyšlo mi z toho že jsem stále moc tight a snažil jsem se hned hrát podle plánu. A místo toho jsem se začal hrnout do spotů, které zatím neumím. Naštěstí jsem na to včas přišel a návrat k nitovi přinesl zastavení pádu. Nové věci se teď snažím zapracovávat postupně. Prozatím neplánuju např. 4betování hráčů kteří na mě hrají zpět, ani 3betování light. Buď to mám, a hraju fast, nebo to nemám, a zahazuju. Je to levnější.
      Ve studiu jsem postoupil k prvním šesti článkům ve stříbrné sekci. U videí se inspiruju corneiho návodem a pustil jsem se do hasenbratenových videí. Už jsem u druhého a o frázích co lepšího nám foldne, co horšího nás dorovná se mi začíná i zdát :)
      Sice dokážu nabyté vědomosti použít při analýze hand, ale jejich aplikování přímo ve hře zatím moc nejde. Naučit se správně myslet je prostě dřina a nebude to hned. Prozatím jsem si napsal na kartičku základní 4 věci které bych si chtěl při každé akci uvědomit: POSITION, STATS, ODDS, Previous ACTION. Mám to vystavené pod monitorem, pomáhá mi to při sehrávce myslet na správné věci.
      Napostoval jsem za poslední dva týdny 31 hand do HJ sekce, chtěl bych vyhrát sweat session s coachem. Tak doufám že budu mít štěstí.
      Přeji všem GL v novém roce, nejenom u pokerových stolů :fdrink:
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Protože jsem nějakým nedopatřením dostal v poslední době pár lepších hodnocení v HJ fóru, musím vybalancovat úspěchy i nejnovějším výbuchem. Podobnou handu jsem diskutoval s xpravdou tady, nijak mě to bohužel nepoznamenalo :(

IPoker, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 8 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $1.56 (39 bb)
      BB: $4.64 (116 bb)
      UTG+2: $2.40 (60 bb)
      MP1: $3.07 (76.8 bb)
      Hero (MP2): $4.78 (119.5 bb) VPIP: 23, PFR: 10, 3B: 0, AF: 3,0, Hands: 52
      MP3: $4.10 (102.5 bb)
      CO: $2 (50 bb)
      BTN: $5.13 (128.3 bb)

Preflop: Hero is MP2 with K K
      CO posts BB OOP, UTG+2 folds, MP1 calls $0.04, Hero raises to $0.24, MP3 folds, CO calls $0.20, 3 folds, MP1 calls $0.20

Flop: ($0.78) A 9 9 (3 players)
      MP1 checks, Hero bets $0.40, CO calls $0.40, MP1 folds

Turn: ($1.58) 6 (2 players)
      Hero bets $0.84, CO raises to $1.36 and is all-in, Hero calls $0.52

River: ($4.30) 2 (2 players, 1 is all-in)

Preflop otevírám 6BB, je tam jeden postnutý blind a jeden limper. Limper calluje. Na flopu místo ch/c přichází naprosto zbytečný cbet, kterým se izoluju prakticky do všech Ax hand a ještě nafukuju pot. Hrůza pokračuje i na turnu, kde opět nesmyslně betuju a na soupeřův následný allin už nemůžu zahodit.

Results: $4.30 pot ($0.28 rake)
      Final Board: A 9 9 6 2
      Hero mucked K K and lost (-$2 net)
      CO showed 6 A and won $4.02 ($2.02 net)

Takže ještě jednou, rada za $2:
      stredne silné handy (2nd páry) zbytočne neprehrávať valuebetmi, ale radšej bluffcatchovať. ako píše Flada. tvojím silným betom sa často iba izoluješ do lepšieho, pretože odstrániš súperovi z range bluffy

... snad příště, pane učiteli :f_eek:
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Dnes je důvod ke slavení, takže vítězný song hned na úvod:

It's good to be king, if just for a while
      To be there in velvet, yeah, to give 'em a smile
      It's good to get high and never come down
      It's good to be king of your own little town

Konečně se mi podařilo hrát něco, co by se dalo nazvat A game. V session jsem našel jen jednu malou chybu za 20 centů, jinak naprostá spokojenost. Navíc se k tomu přidala ochota soupeřů dopácet moje valuebety a samozřejmě nezbytný kousek štěstíčka. Soupeři mi vypláceli sety, a když oni barvu, tak já fullhouse :

IPoker, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 9 Players

UTG+2: $8.42 (210.5 bb)
      MP1: $5.08 (127 bb)
      MP2: $6.05 (151.3 bb)
      MP3: $5 (125 bb)
      Hero (CO): $5.11 (127.8 bb)
      BTN: $4.86 (121.5 bb)
      SB: $9.61 (240.2 bb)
      BB: $1.60 (40 bb)
      UTG+1: $5 (125 bb)

Preflop: Hero is CO with 7 7
      3 folds, MP2 raises to $0.12, MP3 folds, Hero calls $0.12, BTN calls $0.12, 2 folds

Flop: ($0.42) 5 7 3 (3 players)
      MP2 bets $0.21, Hero raises to $0.52, BTN calls $0.52, MP2 folds

Turn: ($1.67) 9 (2 players)
      Hero bets $1.20, BTN calls $1.20

River: ($4.07) T (2 players)
      Hero bets $2.03, BTN calls $2.03

Results: $8.13 pot ($0.54 rake)
      Final Board: 5 7 3 9 T
      Hero mucked 7 7 and won $7.59 ($3.72 net)
      BTN showed J J and lost (-$3.87 net)

MP1: $6.40 (160 bb)
      MP2: $1.98 (49.5 bb)
      MP3: $6.57 (164.3 bb)
      CO: $6.88 (172 bb)
      BTN: $1.07 (26.8 bb)
      SB: $5 (125 bb)
      Hero (BB): $6.72 (168 bb)
      UTG+2: $1.08 (27 bb)

Preflop: Hero is BB with 7 7
      UTG+2 folds, MP1 raises to $0.12, 3 folds, BTN calls $0.12, SB folds, Hero calls $0.08

Flop: ($0.38) 7 2 5 (3 players)
      Hero checks, MP1 bets $0.19, BTN calls $0.19, Hero raises to $0.60, MP1 calls $0.41, BTN calls $0.41

Turn: ($2.18) J (3 players)
      Hero bets $1.56, MP1 calls $1.56, BTN calls $0.35

River: ($5.65) 5 (3 players)
      Hero bets $3.16, MP1 raises to $4.12 and is all-in, Hero calls $0.96

Results:$13.89 pot ($0.92 rake)
      Final Board: 7 2 5 J 5
      MP1 showed A Q and lost (-$6.40 net)
      BTN showed 6 4 and lost (-$1.07 net)
      Hero mucked 7 7 and won $12.97 ($6.57 net)

Vyhrál jsem i několik dalších menších potů a podařilo se mi neudělat žádnou botu v ostatních handách a zisk do konce session nepromrhat. Nakonec to dělalo neuvěřitelných $13,86 za 220 hand :)
      Je mi jasné, že to bylo něco naprosto výjimečného a že realita mojí hry je trochu jinde. I tam mám pocit, že velký vliv na skvělý výsledek měly zejména videa a články, které jsem studoval v poslední době a hlavně postování hand do HJ fóra a zpětná vazba kterou tam dostávám od hodnotitelů. Ještě před měsícem bych z těchto situací nevytěžil ani zdaleka tolik, co dnes.
      Navíc jsem vyhrál sweat session za postování hand, tak to snad mojí hru dále posune a střetnutí s realitou, až se to zase otočí, nebude tak tvrdé.
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Tento týden jsem se dočkal nemilého překvapní od iPokeru. V rámci změn zrušili, bez předchozího oznámení, DONy pro 10 hráčů. Děkuji tedy tímto oficiálně iPokeru za urychlení mé transformace na čistokrevného CG hráče :)
      Na konci tohot měsíce proto přijdu o gold status, na nl 5 ho neobhájím. Všechny materiály k učení, které jsem dosud využíval jsou ale silver, tak to tolik nevadí.
    • prduch
      prduch
      Bronz
      První plánovaná dávka hand je za mnou. Ještě na počtu 7500 to vypadalo bledě, ale nakonec se to otočilo:

Přesto jsem se rozhodl zůstat na NL4 ještě nejméně 5000 hand. Důvodů je několik:
      - graf vypadá příliš dobře, je to spíš hot run. V poslední době jsem měl ve spoustě situací štěstí. Karty chodily a ryby se samy věšely na háček :)
      - začátek grafu je ještě z doby, kdy se hrály na iPokeru stoly v USD. Dnes se hrají v EUR nebo GBP a HEM to přepočítává na dolary. Takže zisky rychle rostou. Stejně rychle pojedu na téhle vlně i dolů.
      - Pocitově jsem sice nabyl trochu sebevědomí, ale pořád je hodně spotů kde tápu. Moc mi nejde přemýšlení v rangích. Spíš než určení range PF a eliminaci na flopu, až na flopu přemýšlím podle toho co přijde, zda by ho mohlo něco trefit. Také to funguje, ale není to správně.

Na druhou stranu, podařilo se mi zlepšit přemýšlení v handách o pozici, akcích a statech soupeřů a hlavně value betting.
      Rozhodně si zasloužím na oslavu trochu šampaňského :f_grin:

• prduch
      prduch
      Bronz
      Včera proběhla sweat session s confidant91, kterou jsem získal za postování hand v HJ fóru. Hodně jsem se těšil a bylo to super. Prošli jsme moje staty, game plan i záznam z mojí session. Jsem stále příliš tight, ale není to beznadějné :) Hlavní doporučení se týkalo rozšiřování PF range, časté foldování na 3bety, izolování špatných hráčů a pak i některé chyby v postflop hře. Soupeřům toho moc věřím a málo bareluju jejich nehitnutou část range.
      Není toho málo a proto půjdu svým postupným tempem. Plán na nejbližší období bude rozšiřování PF range, především o suited connectory z pozice a izolace špatných hráčů. Měl bych se tak dostat častěji na flop, kde bude víc příležitostí jak se tady dál zlepšovat.
      Hlavně ale budu pokračovat ve spamování HJ fóra, abych získal další sweat sessions. Budu je určitě potřebovat :f_grin:
    • prduch
      prduch
      Bronz
      Teda nevím co těmi změnami na iPokeru sledují, ale pěkně mě s tím s****.
      Traffic na FR nebyl ani před tím nic moc, ale teď jsou na NL4 přes den zaplněné pouze nové stoly s polovičním buyinem a žádný normální :(
    • prduch
      prduch
      Bronz
      V jednom videu jsem slyšel, že i ty největší ryby mají ve své hře nějakou logiku. Někdy je ale fakt těžký ji najít. A že jsem hledal :)

První handa byla chvíli po usednutí ke stolu. Na fišku už byly nějaké staty, takže s AK stack off:

MP1: $2.92 (73 bb) VPIP: 48, PFR: 33, 3B: 25, AF: 1,8, Hands: 54
      MP2: $2.10 (52.5 bb)
      Hero (MP3): $3.94 (98.5 bb)
      CO: $4.10 (102.5 bb)
      BTN: $3.82 (95.5 bb)
      SB: $7.29 (182.3 bb)
      BB: $4 (100 bb)
      UTG+2: $4 (100 bb)

Preflop: Hero is MP3 with A K
      UTG+2 folds, MP1 raises to $0.12, MP2 folds, Hero raises to $0.36, 4 folds, MP1 raises to $0.68, Hero raises to $1.52, MP1 calls $0.84

Flop: ($3.10) 3 9 7 (2 players)
      MP1 bets $1.40 and is all-in, Hero calls $1.40

Turn: ($5.90) 6 (2 players, 1 is all-in)
      River: ($5.90) 4 (2 players, 1 is all-in)

Results: $5.90 pot ($0.39 rake)
      Final Board: 3 9 7 6 4
      MP1 showed 6 4 and won $5.51 ($2.59 net)
      Hero mucked A K and lost (-$2.92 net)

Když jsem se vzpamatoval z překvapení, s čím se se mnou PF stackul, dostávám KK a tentokrát byl kartibůh na mojí straně:

MP2: $5.95 (148.8 bb) VPIP: 48, PFR: 33, 3B: 25, AF: 1,8, Hands: 54
      MP3: $2.06 (51.5 bb)
      Hero (CO): $3.94 (98.5 bb)
      BTN: $4.04 (101 bb)
      SB: $3.84 (96 bb)
      BB: $7.33 (183.3 bb)
      UTG+2: $4 (100 bb)
      MP1: $3.94 (98.5 bb)

Preflop: Hero is CO with K K
      2 folds, MP2 raises to $0.12, MP3 folds, Hero raises to $0.40, 3 folds, MP2 raises to $1.12, Hero raises to $1.92, MP2 raises to $5.95 and is all-in, Hero calls $2.02 and is all-in

Flop: ($7.94) 2 A 8 (2 players, 2 are all-in)
      Turn: ($7.94) J (2 players, 2 are all-in)
      River: ($7.94) A (2 players, 2 are all-in)

Results: $7.94 pot ($0.52 rake)
      Final Board: 2 A 8 J A
      MP2 showed Q Q and lost (-$3.94 net)
      Hero mucked K K and won $7.42 ($3.48 net)

To není konec příběhu. Fišce ještě zbylo, a tak po několika orbitech s 99 plánuju jak si to s ní zatočím. Bohužel mi do toho vstoupil solidní hráč za mnou, ale i tak, když jsem viděl s čím to zas ta fish dává :f_love:

MP1: $2.39 (59.8 bb) VPIP: 48, PFR: 33, 3B: 25, AF: 1,8, Hands: 54
      Hero (MP2): $7.48 (187 bb)
      MP3: $4 (100 bb)
      CO: $3.99 (99.8 bb) VPIP: 16, PFR: 10, 3B: 13, AF: 0,0, Hands: 49
      BTN: $7.21 (180.3 bb)
      SB: $4 (100 bb)
      BB: $3.74 (93.5 bb)
      UTG+2: $4.11 (102.8 bb)

Preflop: Hero is MP2 with 9 9
      UTG+2 folds, MP1 raises to $0.12, Hero raises to $0.36, MP3 folds, CO raises to $1, 3 folds, MP1 raises to $2.39 and is all-in, Hero folds, CO calls $1.39

Flop: ($5.20) T 8 J (2 players, 1 is all-in)
      Turn: ($5.20) 4 (2 players, 1 is all-in)
      River: ($5.20) 2 (2 players, 1 is all-in)

Results: $5.20 pot ($0.34 rake)
      Final Board: T 8 J 4 2
      MP1 showed 6 5 and lost (-$2.39 net)
      CO showed K K and won $4.86 ($2.47 net)