Deskovky

• Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773

Hrávate niekto stolné hry (česky deskovky) ? Ja som ich nikdy nejak extra nehral, ale v poslednom čase objavujem ich kúzlo.

Aké deskovky sú vaše najobľúbenejšie? Ktoré vás naopak sklamali?

Máte radšej komplikované, komplexné a dlhé hodiny trvajúce dobrodružstvá alebo dávate prednosť jednoduchým záležitostiam na pár minút k vínu?

Jeden moj známy fanatik do deskoviek mi odporúčal tieto:

Arkham Horror - dosť komplikovaná ale vraj veľmi napínavá hra, hráči nehrajú proti sebe navzájom ale spolupracujú proti hre. Ešte som to nehral ale už som si ju kúpil.

Game of Thrones: - strategická hra pre fanúšikov GoT

Studená vojna 45-89 - Vraj jedna z naj hier pre 2 hráčov.

Ja mám celkom rád túto:

Maršal a špion . zaujímavá strategická hra kde prebiehajú napínavé leveling wars :D

A táto je tiež dobrá akurát som sa ju ešte nenaučil poriadne hrať :D

Carcassonne
  • 31 odpovědí
    • luciikk
      luciikk
      Stříbro
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,007
      cau :)

nejsem zadny expert, ale má snad úplně nejoblíbenější je Osadníci z Katanu. Není to žádná extra strategie a tak, spíš oddechovka, nejvíc se mi líbí, že je pokaždé jiný herní plán - nikdy neomrzí :) .
    • FakyCZ
      FakyCZ
      Bronz
      Registrace: 28.11.2011 Příspěvky: 471
      Deskovky mam fakt rad, nastesti kamos je ma jeste radsi tak vsechny kupuje on. Arkham horor ma a muzu doporucit.

naposledy co sem hral noveho bylo 7 wonders celkem fajn hra z antického prostredi, a rychle utíká.

Pokud muzu zaradit nejen čistě "deskovky" tak klasicky Bang, a super hra je Munchkin srandovni hra se super zpracovanejma kartickama.

V lete sme hodne hrali King of Tokio.. zajmava hra taky to odsejpa.. hodne hledame hry ktery rychle jedou a moc se nečeka protože nejčastěji hrajem při nějakém popíjení a posezení a těžko se udržuje pozornost..

Další hry se kterejma mam zkusenost a muzu doporucit:
      Proroctví - takovej zaklad, jednoducha "rpg deskovka"
      Citadela - hodně taktická hra (mě osobně nebaví protože nemam rad kde se delaj svinarny navzajem:D ale ostatni ji milujou)
      Dungeon twister, dorn, mage knight, terra mystica - s tema nemam tolik zkusenosti a moc sme je jeste nehrali pripadne uz nehrajem:)

snad si neco vyberes a snad to pomohlo, kazdopadne je spousta her ktery bych chtel zahrat, ale kazda hra stoji vetsinou kolem 1000kč a samotný hraní zabere dost hodin takze se to neda tak ryhcle stridat a zkouset

a urcite doporucuju tuhle stranku
      http://boardgamegeek.com/
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      tohle je největší pecka

http://boardgamegeek.com/boardgame/31260/agricola
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Zlato
      Registrace: 16.01.2012 Příspěvky: 3,737
      luciikk původně napsal
      cau :)

nejsem zadny expert, ale má snad úplně nejoblíbenější je Osadníci z Katanu. Není to žádná extra strategie a tak, spíš oddechovka, nejvíc se mi líbí, že je pokaždé jiný herní plán - nikdy neomrzí :) .
      +1
      Ale se mnou to nikdo nechce hrat :D Asi jsem moc dobry :coolface:
    • penguin13
      penguin13
      Platina
      Registrace: 20.04.2013 Příspěvky: 851
      Osadníci z Katanu, jednoznačně :)
      Žádná jiná hra mě nikdy nezaujala tolik, jednoznačně doporučuji, a ano, taky nemám s kým hrát :D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Jn, s deskovkami je dosť problém že treba na to mať dostatok RL friends čo je pre niektorých z nás celkom problém :D
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Neru79 původně napsal
      tohle je největší pecka

http://boardgamegeek.com/boardgame/31260/agricola
      No neviem.. moja priatelka ju ma velmi rada, ale ja som pri tom castokrat takmer zaspal.

Osobne mam radsej Caylus (velmi dobre sa hra aj HU) alebo Vysoke napatie (idealne pre 4 hracov imo; daju sa prikupit/stiahnut dalsie mapy; menej strategie => lepsie ku alkoholu ;) )
    • padrinoooSVK
      padrinoooSVK
      Bronz
      Registrace: 10.05.2012 Příspěvky: 221
      FakyCZ původně napsal

Pokud muzu zaradit nejen čistě "deskovky" tak klasicky Bang, a super hra je Munchkin srandovni hra se super zpracovanejma kartickama.

Munchkin je velka parada...kedze som to nemal s kym hrat po anglicky tak som si musel sam prekladat karty a nechat ich tlacit ale stalo to za to...urcite odporucam ak sa chcete zabavit

Odporucam popozerat a vyskusat niektore hry z webserialu Table Top od Wila Wheatona.
    • FakyCZ
      FakyCZ
      Bronz
      Registrace: 28.11.2011 Příspěvky: 471
      Jak rikam deskovek je spousta a spousta urcite suprovejch:) ale vyzkouset jich hodne je jak casove tak financne nakladny.. a vybrat vzdy jednu za nejakou dobu je jak sofiina volba:D
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Ja mám doma lokalizovaného Pána Prsteňov (LCG). Celkovo som fanúšik hlavne LCG hier, čo sa týka doskových hier.

Ale Arkham je super, tiež to teraz vychádza v češtine, resp. rozšírenia, Pán Prsteňov sa priebežne lokalizuje.

Game of Thrones je vraj super, bohužiaľ som sa k tomu ešte nedostal. A Bang!, aj keď sú to skôr karty, ale dá sa to zaradiť aj tu určite. :f_biggrin:

Jo a konečne som dostal key na Heartstone, tak to doporučujem každému, kto má rád kartičky(je to online). Magic The Gathering a pod. :)
    • Cublajz
      Cublajz
      Bronz
      Registrace: 12.04.2008 Příspěvky: 584
      Pro pokerovy hrace je imho jedna z nejlepsich Cosmic Encounter

http://www.tomovyhry.cz/cosmic-encounter-cs.html?filter_name=cosmic%20encounter

Jinak doma mam asi 30-40krabic od HC eurovek az po americke dice festy, v podstate nemam s kym hrat. Tak kdyby se seslo vice lidi, muzu zapujcit hry.
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      Jsem vášnivý hráč deskovek (většinou každý víkend se potkáme s pár lidma a paříme třeba 20 hodin v kuse). Můj koment k hrám:

Dorn - asi best hra, která se neohraje (téměř žádná náhoda), všechno je předem dané - pohyby, útoky, kouzla.... prvky RPG (hraje 5 hrdinů proti jednomu pánu zla - všichni ovládaní hráči), hrdinové i temný postupují na úrovně, sbírají předměty... - super hra pro 2-6 lidí (v každém počtu skvěle hratelná). Nikdy se neomrzí

Puerto rico - pošlete své černochy makat na plantážích, odkud pak vyvážíte cukr a kávu... - taktická hra na úrovni nepřímého soupeření... - čím více hráčů, tím zábavnější (maximum tuším 4) 1-4 hráči

Dominion - karetní hra se skvělou variabilitou a skládáním balíčků... po prvních pár stovkách her se ale omrzí, přesto doporučuju 1-6 hráčů

Through the ages - skvělá a komplexní hra na základech Sid Meyers civilization pc hry - svůj národ vedete k vítězství pomocí armády, technologií a kultury... záležitost na delší hraní, ale kvalitní zážitek 1-4 hráči

Arkham horror - poměrně rozsáhlá deskovka, u které mi vadí obrovská míra náhody (vlastně si můžete místo toho hodit kostkou, kdo vyhraje). Hra má navíc pár much, AI není moc dobře udělaná a pokud hráči nejsou lamy a nemají extrémní smůlu, vždy vyhrají. 1-6 hráčů (nejsem si jistý)

Proroctví - poměrně stará hra, založená na primitivních mechanikách - budete spíše zklamáni, nedoporučuju 1-6 hráčů

Munchkin - parodie na hrdinské hry.. sranda, zejména ve větším počtu
      1-6 hráčů

Osadníci - nenáročná oddechová hra, z velké části závislá na náhodě.. nedoporučuji

Letos na Vánoce od přítelkyně dostanu Mage Knight, což by měla být celkem pecka... a taky chci zkusit Game of thrones..
    • med2videk
      med2videk
      Bronz
      Registrace: 10.11.2011 Příspěvky: 91
      Carcassonne, Proroctví, Sank Petersburg, Osadníci, Warcraft .... stovky hodin v čajovně :) než jsem začal hrát poker
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      vlastně si můžete místo toho hodit kostkou, kdo vyhraje

pokud hráči nejsou lamy a nemají extrémní smůlu, vždy vyhrají

Celkom solídny protimluv nie? :D Ja som to ešte stále nehral, ale čo som videl gameplay videá a recenzie tak som mal pocit, že na taktike závisí docela dosť a že to ani nie je jednoduché (zvlášť ak hrá menej hráčov, alebo začiatočníci). Až to zahrám poreferujem.
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      fisky:

jo, o té kostce mluvím pro začátečníky ...to s těma lamama atd je upřesňující dodatek ...je to nevyhnutelné v každé hře, kde hraješ proti AI - časem, když hru ovládáš tak už umělá inteligence nemá šanci.. a ze začátku je to naprostý random... proto tu hru nemám moc rád.

Věř mi, na strategii tam nezávisí vůbec :-D závisí jen na tom, jaké si vytáhneš karty z balíčku... a jestli máš Mandy Thompson, což je imba postava
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Epické vlákno.

Nikdy jsem deskovky neměl s kým hrát, ale teďka se posledního půl roku sházíme (pokud jste z olmu a chcete hrat/hledate hrace tak pm :megusta: :megusta:) . Nejraději mám work replacement.

Dlouho pro mě byli nejlepší Osadníci, nicméně v poslední době je můj oblíbenec Yedo. Je to luxusní hra v dobách starého japonska. Je to eurovka/work replacement.

Už jako mládě jsem ujížděl na mmorpg, takže Munchkin pro mě byla jasná volba.

Arkham, Dominion a Mage Knight snad stihnu odehrát do nového roku, tak snad to bude stát za to. :)

Díval jsem se po Manhattan Pojectu, hrál to někdo? Dojmy?

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/manhattan-project-the-2728/
    • MacrosCZ
      MacrosCZ
      Bronz
      Registrace: 27.10.2010 Příspěvky: 222
      Kámošova sbírka, nechápu ho, u poloviny z těch her nezná pravidla :D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Včera sme si s MBranjo a nežnými polovičkami zahrali prvý raz Arkham - skoro hodinu trvalo rozbalenie krabice a príprava hracej plochy (s premiestňovaním stolov aby sa to vošlo). Do toho nejaké víno, ktoré nám asi moc nepridalo na rozume. No proste boli sme total lamy, polku času sa listovalo v pravidlách....

Čo som zatiaľ vypozoroval - v hre figuruje náhoda (hody kockou, poradie ťahaných kariet) ale jej úloha nie je kľúčová pre výhru, veľmi doležité je robiť EV+ rozhodnutia (v rámci pravdepodobnosti priaznivého výsledku na základe štatistík), vyhýbať sa marginal spotom ak je to možné atd. Takže zatiaľ skor pozitívny dojem, najťažšia prekážka sú komplikované pravidlá so far ( spojené s nedostatkom skúsenosti s podobne zložitými hrami).
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,384
      Fiskantes původně napsal
      Jn, s deskovkami je dosť problém že treba na to mať dostatok RL friends čo je pre niektorých z nás celkom problém :D
      This :f_biggrin:

Zahraju si vždycky párkrát do roka když máme s lidma z rodného města nějakou akci na chatě nebo tak. Většinou se ale nehraje nic náročnějšího, protože jak píšeš později, alkohol není kamarád u těchto her. Takže to skončí většinou jen něčím jako monopoly, osadníci nebo nějakou chlastací hrou.
    • 1
    • 2