PT4 nejede

• HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 992
      Zdravím,

potřeboval bych radu - nejde mi spustit PT4. Zkoušel jsem i přeinstalovat a stejně nic. přikládám screeny:

Jako první se objeví toto:

Po kliknutí na Configure následuje toto:

Connect nepomůže, cancel taky ne. Pokud jsem po prvním obrázku nedal configuje, ale cancel objeví se toto:

NO nikam nevede (vypne pt4) a YES mě navede na seznam dostupných databází. Je tam jedna (moje), ale je šedivá a nejde vybrat:

Nápady co s tím? Díky
  • 12 odpovědí
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,281
      cau,

pozri, ci ti bezi sluzba postgresql. start/napisat services.msc a enter. v zozname vyhladaj postgresql. status musi byt started a startup type musi byt automatic.

mas?
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Startup mám automatický, ale status je prázdnej. Když dám ''Spustit'' tak to chvíli zkouší spustit, ale pak se objeví toto:

• PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      v tom pripade radim reinstall postgresu. o data (databazu) neprides. staci postupovat podla navodu tu: https://www.pokertracker.com/guides/PT4/databases/how-to-uninstallmanually-install-postgresql-90-windows

ak mas 64bitovy system, tak odporucam x86-64 verziu 9.0.x.
      vyssie verzie (9.1+) mozes skusit, ale pripadne problemy nie su supportovane podporou PT z dovodou, ze obsahuju nejake chyby.

ak si nebudes niecim isty, tak kludne napis. radsej sa dva krat spytaj, ako by si mal spravit nejaku blbost. ale ako vravim, odinstalovanim postgresql neodstranis data. tie by mali ostat na svojom mieste.
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Vybral jsem teda verzi 9.0.x. , ale nechce mě to pustit přes heslo. Nepamatuju si, že bych někdy v minulosti zadával nějaký svoje. Nebylo dřív nějaký jiný?
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      tento krok v instalacii prave ma zadat nove heslo. vyzera to tak, ze si nepostupoval podla toho navodu a zabudol si na ten krok s prikazovym riadkom (Deleting the PostgreSQL Service Account). ten ma odobrat komplet postgress uzivatela z tvojho pocitaca. ak si to robil, tak skus znova, ale prikazovy riadok spusti ako administrator (pravy klik a spustit ako spravca). ujisti sa, ze ti prikazovy riadok odpovedal "the command completed succesfully". mozes potom skusit restart a az potom instalovat novu verziu postgresql.
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Já to nedělal jako admin, takže se to asi neprovedlo. Teď už je tento krok v pohode. Přepsal jsem pak to heslo, nainstaloval. Když ale spustím PT4, tak na mě vyskočí ještě tohle:

Tu mojí databazi to nechce vzít, nejde kliknout na nic jinýho, než na NEW a nebo křížek vpravo nahoře, kterej mě vykopne.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      ak si neskusal, tak skus restart. vyzera to, ze sa opat nespustila sluzba posgres. skus to opat skontrolovat ako vyssie cez services.msc. ak nie je sluzba spustena, tak ju teda skus spustit a startup type automatic.
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      V services.msc je to spuštěno, počítač restartován a stejně nic.
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Tak problém bude asi jinde. Protože když si udělám novou databázi, tak mi funguje, trackuje a jede i HUD. Nemohl jsem něco nešikovně udělat s tou svojí starou databází?
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      v tom pripade dalej uz neviem. jedine skusit podporu PT.
      ak mas cas, tak mozes skusit naimportovat do novej databazy stare ruky. ak si ich nemazal, tak by mali byt v Processed foldri. u mna na win8 je cesta: C:\Users\uzivatel\AppData\Local\PokerTracker 4 (je mozne, ze bude ta zlozka skryta a treba povolit zobrazovanie skrytych zloziek [v anglictine je to vo folder options/show hidden files])

ako som pisal, tak odinstalovani postgresu, sa odstrani len sluzba, data by mali ostat tam kde boli. teda ak je nejak databaza poskodena, tak uz bola pred tym, konieckoncov preto ti to asi ani neslo a pisal si sem :)

trochu ma trapi to, ze vravis, ze sluzba je spustena, ale v prilozenom screenshote su zasednute moznosti start service/restart service. ale nenapada ma kde by mohla byt chyba.

EDIT: teraz ma napadlo, ze by mohla byt chyba v tom, ze skusame pouzit databazu vytvorenu v 8.3? zeby ju 9.0 nevedela nacitat? aj ked sa mi to nezda, tak by tam teoreticky chyba byt mohla. skusil by som teda este raz odinstalovat postgress a skusit teda nainstalovat starsiu verziu 8.3, ze ci to pojde. ak ano a bol by zaujem, mozme neskor vymysliet ako prejst na novsiu verziu...
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Ta stará databáze je asi tak rok stará, a netuším, jaká je to verze (8.3, 9.0...).

Budu za pár dní přeinstalovávat operační systém, takže zkusím nějak tu historii vytáhnout a pak ji naimportovat do úplně nový.

Každopádně díky za pomoc, aspoň můžu slušně hrát. :)
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      je mi luto, ze som nevedel lepsie pomoct :)