BLOG: bedofour 2017

• bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 931
      Zdravim,

rozhodol som sa zalozit si tu na ps blog a to z tradicnych pricin - bude to priestor na verejne vyjadrovanie mojich random myslienok ako aj sposob ako si zaznamenavat svoj progres. Samozrejme obcas nejaky (ne)pekny graf a nejaky obycajny brag, ale to uz k tomu asi patri.

Nieco o mne
      Mam 19 rokov, profesionalne sa zivim sportom a studujem na UK v Bratislave. Skola mi ale v poslednej dobe vela nedava a po skonceni bakalara to chcem v lete ukoncit a sustredit sa na karieru. Pripadne studovat nieco cez internet, ale to este nemam uplne premyslene. Poker tym padom beriem ako hobby a zmysluplne travenie volneho casu, lebo chcem mat aj nejaku mentalnu aktivitu. Momentalne po silnom hotrune shotujem NL50 na Stars.

Pokrove ciele
      V poslednej dobe som mal kvoli zraneniu dostatok casu rozmyslat, co vlastne od pokru ocakavam a vdaka skvelemu materialu od EN productivity coacha Schnitzelfisch som si toto celkom ujasnil. Neplanujem sa stat poker pro, ani sa nechcem za 3 mesiace dostat na midstakes... Chcem jednoducho nezabijat volny cas bullshit pasivnymi aktivitami ako FB, youtube alebo pozeranim TV, ked ma to nebavi. Poker je preto idealny, lebo ma bavi, mozem sa zlepsovat a aj nejake eura navyse ocenim. Neznamena to ale, ze nemozem pozerat telku alebo co, je dolezite, aby ma vsetko, co robim, bavilo a ked nemam chut hrat, ale chcem si oddychnut, tak proste hrat nebudem.
      Dolezite je, aby ma poker bavil dlhodobo, nie len v kratkych boomoch inspiracie, preto aj zakladam blog. Chcem hravat mesacne aspon nejakych 10-15k ruk a postupne sa midterm dostat niekde na uroven nl200, kde uz mozem mat solidny side income aj pri takom nizkom objeme. Pri tom rozvijat cez poker aj nejake logicke a analyticke myslenie, aby som uplne nehodil moj potencial do kosa.

Kde sa nachadzam
      Po prechode z Party na Stars som zistil, ze field je tazsi, ale kvoli tomu, co sa deje na Party, sa to urcite oplati. Bol som zvyknuty na 9 stolov, ale teraz si zvykam na soft, tak hram 7-8 stolov. Hravam tolko stolov, lebo ma to tak proste bavi, skusal som hravat menej a prvych par session to bola zabava vsetko bez problemov stihat do hlbky, ale potom ma to vzdy omrzelo. Pri viacerych stoloch sa lahsie dostavam do stavu uplneho flowu a vtedy taktiez hram najlepsie.
      Momentalne si uzivam obdobie, ked zistujem aka som fish, ze nic neviem. Vzdy mam obdobia, ked si bohuzial myslim, ze som majster sveta, ale potom ma nejake video, clanok, nieco v HJ fore vrati do reality a zistim, ze stale neviem o NLH ani hovno a to ma motivuje. Chcem hlavne vela postovat do HJ a tiez vela tam komentovat, co povazujem za daleko najefektivnejsie vzdelavanie plus obcas nejake video od dobreho producera. Navyse, mam pocit, ze kvalita nasho HJ fora je fakt skvela.

Tolko predstavenie, blog planujem updatovat pravidelne, urcite vsak nie kazdy den, lebo viem, ze pridu obdobia, ked sa pokru na niekolko dni vobec nedostanem. Navyse, hlavnym cielom je pisat blog dlhodobo, preto to nechcem prehanat, aby ma to za dva tyzdne neomrzelo.
  • 430 odpovědí
    • bedofour
      bedofour
      Diamant

Pokerwise je december pre mna mimoriadne pozitivny mesiac, prezivam velmi prijemny hotrun, vdaka ktoremu som sa vlastne dostal na NL50. Citim, ze uroven je o nieco vyssia a obcas mam strach, ked narazim na niekoho z psgy, ale inak si myslim, ze dokazem tento limit postupne beatovat, aj ked asi tazko s takou winrate, ako mam doteraz.

Celkovo mam zatial odohranych 13k ruk, co nie je uplne idealne na to, kolko som mal casu, ale nie je to ani katastrofa. Este nejake ruky urcite pridam a okolo 20k by som mohol na konci mesiaca mat. Treba vyuzit sviatky, potom bude casu podstatne menej a budem sa sustredit hlavne na sport a dokoncenie skusok v skole.

Herne sa ale necitim najlepsie, mam problemy hlavne v dvoch oblastiach:
      1) neistota vo velkom pocte spotov - toto prameni proste z toho, ze nie som tak dobry hrac. je to problem a zaroven je to skvele pozitivum, lebo viem, ze sa musim strasne zlepsovat a vidim tam ten priestor. myslim, ze ovela vacsi problem by bol, keby som mal istotu aj v spotoch, ktore by som vlastne hral zle a nevedel o tom. hlavne musim dalej vela postovat do HJ
      2) hlupe chyby prameniace z nesustredenia/ nedostatku casu - obcas sa nedostatocne sustredim, hlavne neskor v session, rozmyslam nad hovadinami => musim si znova pozriet nieco zo super serie Finding your A-game a poctivejsie pracovat na warm-up routine. dalej to chce niekedy hrat menej stolov (stale nie som uplne vyrovnany so zmenou softu) + lepsie si pripravit pracovne prostredie.

Mimo pokru zistujem, ze vianoce mam sice rad, ale nevydrzim viac ako 1-2 dni nicnerobenia, musim jednoducho na niecom pracovat, za co som celkom rad, opacny pripad by bol omnoho horsi. Fyzicky sa davam po zraneni dokopy, takze aj tam ma caka kopec roboty.
      Tiez mam zaujimavu knihu na citanie po dlhsej dobe - Sila zvyku, tusim tu uz bola spominana. Presne typ knihy pre mna, takze som zvedavy. Za posledny rok som precital niekolko podobnych knih a rozhodne nepoznam lepsi sposob ako ziskavat nove napady ako zlepsit svoj zivot.
    • penguin13
      penguin13
      Platina
      Registrace: 20.04.2013 Příspěvky: 906
      Pěkné, můžu se zeptat, co děláš za sport a kde?
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Pěkné, můžu se zeptat, co děláš za sport a kde?

Cau, vdaka. Nechcem to tu nejak moc konkretizovat pre istotu, nech to je radsej hlavne poker blog, ked tak do spravy potom :)
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Posledne dni prislo par BI dole, vysledkovo prakticky o nic nejde, ale tak trochu som stratil nejaku hernu pohodu, ak som vobec nejaku mal... Na NL50 som teraz od zaciatku cca 1BI down. Kazdopadne davam si taku minipauzu od vcera, chcem hlavne zanalyzovat zvysok decembra, co som este nestihol, vdaka tomu ziskat trochu istoty v niektorych spotoch a vratim sa spat.

Tiez od zajtra uz koncim s vianocnym jedlom a idem na tvrdy ocistny rezim, lebo co vsetko som zjedol za posledne dni, to sa snad ani neda :)

The other guy may in fact be the favorite, the odds maybe stacked against you, fair enough. But what the odds don’t know is this isn’t a math test. This is a completely different kind of test. One where PASSION has a funny way of trumping logic. So before you step up to the starting line, before the whistle blows, and the clock starts ticking. Just remember out here the results don’t always add up. No matter what the stats may say, and the experts may think, and the commentators may have predicted, when the race is on all bets are off. Don’t be surprised if someone decides to flip the script and take a pass on yelling uncle. And then suddenly as the old saying goes, WE GOT OURSELVES A GAME!
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Zdar,

posledne dni som mal trochu casu, tak som planoval odohrat co najviac, kedze v januari som sa k tomu este poriadne nedostal. nejako som ale jednoducho nemal az doteraz chut, takze som minimalne jeden den uplne zabil (viac by sa hodilo stavnatejsie slovicko, ale nehcem byt vulgarny) pozeranim TV a bezcielnym surfovanim. nebolo by na tom nic zle, po tyzdnovom tvrdom treningu si zasluzim trochu totalneho relaxu, lenze to prerastlo do takej apatie, ze som nemal 2 dni absolutne ziadnu chut robit nic zmysluplne a zaroven som si ani neuzival to volno.

uz som davno pochopil ten paradox, ze aj ked chcem co najviac volna, po chvili ma to totalne omrzi a chcem uz ist na niecom pracovat a preto som necakal, ze dokazem tolko casu takto uplne pochovat. po par hodinach pred TV a PC som sa dostal do stavu maximalnej lenivosti a ukoncil som to konecne az dnes vecer, ked som konecne dostal chut trochu hrat.

nie je to ale nic moc, mam za januar nejakych 6k ruk, co je sice malo, ale nebola by to katastrofa, keby som hral dobre, co sa vsak tiez neda povedat. vsetky aha momenty a myslienky o tom, ako uzasne komplexnu hru mam tu cest hrat, ktore prevladali koncom minuleho roka su niekde v dialke a hram strasne plytko, bez nejakych hlbsich uvah a kvalitneho rangeoveho myslenia. jedinou cestou z tohto je trochu studia, musim si prejst viac ruk z HJ, zanalyzovat vlastne sessions z januara a pozriet aspon jedno dobre video. inak znova upadnem do autogrind modu, ktory je sice nenarocny, ale rovnako aj nudny.

ale aby nebolo vsetko len cierne, aspon jeden pokrok som oproti minulemu roku spravil. aj ked som posledne dva tyzdne nemal cas a energiu na hru, snazil som sa aspon obcas to otvorit na 15min jednak kvoli tomu, aby som uplne vsetko nezabudol, a tiez by sa mi to mozno zrazu zapacilo tak, ze by som tu session aj predlzil. hlavne prvy bod to splnilo a ked som cez vikend spustal normalnu session, tak som nemusel zacinat uplne od nuly a rovnako aj to, ze trochu mam ten poker stale na ociach je vyhoda z hladiska motivacie.
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Celkovo hodnotim januar z pokrovej stranky pozitivne, odohral som celkom slusny pocet ruk, na to, ze zacali treningy, takze s objemom som spokojny. Herne bolo solidnych len poslednych ~5k ruk, kedy som hraval skoro kazdy den a myslim, ze hram momentalne najlepsiu hru ever.

Skoda, ze vysledky dopadli tak ako dopadli, ale runnujem fakt dost zle, nastastie FDB a sustavny prisun stellar rewards a VIP bonusov ma zachranuju pred prechodom spat na nl25, za co som velmi rad.

Studijne bol mesiac priemerny, videl som par videi, ale nic moc to nebolo, napriklad coach Internet ma celkom sklamal so svojim nevysvetlenym LAG stylom, takze z toho som si moc nezobral. Ale aspon nase HJ NL50 forum je vdaka bankerovi zarucena kvalita, pozeral som aj HJ v EN a trochu aj v DE komunite, ale CZ/SK mi pride najlepsie (mozno ciastocne aj tym, ze po nemecky viem napriek 7 rokom studia velke hovno, moja chyba). A zasluhu na tom ma aj imo dobry krok, ze NL25 a NL50 maju oddelene fora.

IRL je to dost shit, uz ~7 mesiacov sa so mnou tahaju problemy s kolenom a zatial to nevyriesila ani operacia, takze sa snazim aspon v posilke nieco robit a celkom ma zaujali ludia co robia workout alebo calisthenics alebo ako sa to vola vsetko. aj ked nie som uplny zaciatocnik v posilovani, absolutne nedavam ziadne ich cviky a triky, o to vacsi respekt mam pred nimi a potom si nedokazem ani predstavit, ake tazke musia byt napriklad gymnasticke kruhy. pritom v telke to vyzera, ze sa tam len tak tocia na vsetky strany :) celkom dobry [INVALID EMAIL] ma na YT jeden chalan, aj s tutorialmi ako sa k comu dostat...
    • bedofour
      bedofour
      Diamant

Za chvilu to bude presne rok, co som si zacal pisat vlastny dennik. Urcite je to jeden z naj zvykov, ake som kedy rozbehol. Aj ked nedokazem pisat uplne kazdy den, za rok mam 325 prispevkov, co je na mna velmi slusne cislo. Je to vacsinou jedna z poslednych veci, ktoru robim pred spanim a fakt super ritual, ked si teraz mozem spatne precitat a uvedomit, kde som bol vtedy a vtedy... Kvoli dostupnosti a tiez rychlosti pisania pouzivam app na smartfone, konkretne Diaro. Basic verzia je free, ale mal by som si uz konecne zaregistrovat na google kartu, aby som si mohol kupit premium verziu. Zacinam sa totiz bat, ze telefon mi skape skor, ako si stihnem vsetky prispevky preformatovat do pdfka, co ponuka premium verzia, a to by bola velka skoda. Verim inak, ze existuju aj nejake kompletne free aplikacie, ktore tiez ponukaju takuto moznost, ale ked som zacinal, tak ma nenapadlo, ze mi to takto dlho vydrzi a ze to budem niekedy potrebovat, o to radsej som :)

Aj vdaka tomuto som si uvedomil, kolko dobrych veci sa mi za posledne roky podarilo, kolko som sa posunul vo vsetkych oblastiach a o kolko som sa priblizil k mojmu idealnemu zivotu. Ci uz to je v kariere, vo vztahoch s ostatnymi ludmi, v osobnom rozvoji a v sebapoznavani a sebareflexii. Hlavne schopnost serbareflexie povazujem za najdolezitejsiu, imo to je asi uplne najdolezitejsia vlastnost.

Poker-wise je zaciatok februara podobny ako januar, takze hra slusna, vysledky hrozne, ale vdaka predoslemu heatru sa este drzim na NL50. Mal by som ale teraz cez vikend uz znova aj nieco zanalyzovat.. Aj by som si dal nejake konkretne ciele na najblizsie dni, ale kedze sa zacinaju ZOH, tak vobec neviem, ci sa mi bude chciet hrat alebo pozerat, ale tesim sa na oboje, hlavne na hry s novym logom

Inak skvelu knihu citam, Predictably irrational, potom sa pokusim aj o postnutie par klucovych myslienok, ktore si zapisujem. Aj ked si myslim, ze aby clovek tie myslienky mohol realne aplikovat, musi knihu samotnu precitat a to plati vseobecne pre vsetky knihy. Kedysi som si myslel, ze staci precitat nejaky vycuc a clovek usetri cas, ale pisanie poznamok je uzitocne asi len vtedy, ked som samotnu knihu uz precital a chcem si tie veci len ozivit.
    • bedofour
      bedofour
      Diamant

Pobyt na NL50 sa teda skoncil, myslim, ze tam sice nie som longterm losing, ale ze by som tam nejak moc vsetkych crushoval sa tiez neda povedat. Mal som aj niekolko dni pauzu teraz, jednak som musel pisat bakalarku a hlavne som potreboval oddych, uz som nehral s cistou hlavou. Hral som zle a to napriek tomu, ze som si stale celkom myslel, ako solidne tie prehry zvladam, klasika.

Kaslat na to, to by mi ani nevadilo, ze si neviem poradit so swingom, ale vacsi problem je nasledovny. Ked reviewujem session, tak nachadzam neuveritelne hlupe chyby, ktore nechapem ako mozem urobit. Je to uz celkom longterm problem, ale vzdy som si myslel, ze sa vsetkym casto stava, ze proste pri review nechapu, ako to mohli tak zahrat. Ked sa vam to ale stane pri kazdfej druhej ruke, tak nieco bude asi nahovno.

Preto si myslim, ze naj problem pre mna na micros nie je ani technicka neznalost, ktora by na tieto limity teoreticky mohla stacit. Ale su to nejake problemy v koncetnracii alebo co, kedy jednoducho absolutne missreadnem superovu range a tiez postavenie mojej ruky v mojej range. Potom to vyusti do uplne nepochopitelnych linii. Ofc mam aj obrovske technicke nevedomosti (to sa imo velmi prejvauje na redline), ale to vyssie popisane je asi moj najvacsi problem.

Takze zostava otazka co s tym?
      1. znizit pocet stolov. toto si tbh neviem moc predstavit, uz ked hram 6 stolov, tak sa celkom nudim a proste si neviem predstavit, ze by som robil nieco, co ma nebavi.
      2. lepsi warm-up - na tomto uz pracujem, snazim sa naozaj si pred session ukludnit mysel, vyriesit vsetky kraviny okolo a odstranit distractions. hravam sam vo svojej izbe, takze toto nejaky problem nebude
      3. get in the zone - musim sa jednoducho vediet lepsie uplne zazrat do session a nemysliet na nic ine. toto je asi najvacsi problem, odkedy nechodim uplne pravdelne do skoly, tak sa nedokazem v kuse prilis sustredit. neviete niekto, ako sa to mam lepsie naucit proste? nejake napady?
      4. pred zaciatkom session vzdy zanalyzovat tu predchadzajucu. inak to dopadne ako vzdy, ze analyzujem 15k hands naraz a idem co najrychlejsie, nech to mam za sebou. nepamatam si uz svoje myslienkove pochody a hovno mi ta analyza da, toto musim zmenit pre svoj posun!
    • bedofour
      bedofour
      Diamant

takze som zisiel na nl25, kde po poslednom hotrune prekvapivo skoro dokazal ziskat potrebnych 20BI a idem spat na NL50 s 40 BI. dolezitejsia je ale velka herna zmena, ktora je uplne uzasna a jedine, co je na nej zle je to, ze som ju neurobil uz davno. lebo asi po 3 rokoch som sa do tejto hry znova uplne zamiloval :f_love:

ide hlavne o to, ze som sa po velmi dlhej dobe vratil k 6 stolom. aj ked stale plati, ze ma strasne bavi 9 stolov a casto sa mi zda, ze vsetko stiham, samozrejme to tak nie je, len som si to nechcel pripustit. pretoze pri 6 stoloch musim premyslat ovela viac do hlbky a to ma boli. normalne ma boli premyslanie, lebo aj skolu uz prechadzam len kvoli diplomu a nie kvoli vedomostiam a nic sa neucim a mozog jednoducho zlenivel.

ked som ale prekonal tie prve kriticke session, zacalo ma to neskutocne bavit a tiez som konecne zacal pozerat nejake matuskove videa, ktore su absolutne nuts.

k tomu som este pridal niekolko veci, ktore som aj naposledy spominal a su tiez velmi dolezite:
      - warm-up - guided meditation na par minut
      - review oznacenych ruk z predchadzajucej session
      - zdrava strava, to je tu teraz silny trend ocividne a fakt je to asi dolezite, citim rozdiel
      - skonstruoval som si priblizne PF range v x-bet wars, kde som vo vela spotoch overfoldoval
      - pre inspiraciu po dlhej dobe rad bludim po twoplustwo, sledujem nejake high stakes vysledky a podobne veci, co mi tiez brutalne zvysuje motivaciu

Kedze zajtra ma caka druha operacia kolena, kedze tu prvu doktor pokazil, budem mat znovu nejaky cas sa trosku vaznejsie pokru venovat a velmi sa na to tesim, let's crush NL50!

P.S.: readers' corner: odporucam The last lecture, Power of now a tiez starsie The art of non-conformity
    • bedofour
      bedofour
      Diamant

Podla ocakavania mam teda tieto dni vynimocne vela casu, po operacii mam cca tyzden uplne free, este je aj na rehabilitacie priskoro a teda som skoro cele dni doma. Musim sa prekonat a zacat uz aj do skoly pracovat na nejakych veciach, ale predsalen, poker ma vyssiu prioritu :)

Navrat na NL50 zatial nejde vysledkovo podla predstav. Neviem, kam konkretne sa redline vybrala, ale nepaci sa mi to X( horsie ale je, ze neviem ani identifikovat pricinu, tak tajne dufam, ze je to z velkej casti len variance, ale nie som si isty.

Herne mam zo seba daleko najlepsi pocit EVER, hram menej stolov, na vsetko mam ovela viac casu a stiham takmer vsetky spoty pekne premysliet. Akurat sa musim lepsie naucit managovat chvilky ked sa mi pocas tableselekcie nahromadi viac stolov, ale pracujem na tom. Obv mam overall trochu menej akcie pocas session, s cim som mal vzdy obrovske problemy, ze som sa nudil. Ale zatial sa mi dari si tie volne sekundy viac uzivat a vyuzit ich na nejaky mikroddych.

Za posledny tyzden som tiez pozrel viac videi ako za cely posledny polrok, musim sa pochvalit :f_cool:

Zmenil som vo svojej hre nejake veci, s niektorymi spotmi dalej velmi bojujem, napriklad:
      • cbet spoty vseobecne. doteraz som mal brutalne nebalancovany pristup, kedy bol hlavny problem, ze som niektore boardy vyrazne overbluffoval. samozrejme vs nejakym fit-or-fold hracom to nie je problem, ale ja som to casto robil proti uplnym stations. obv aj stations maju na niektorych boardoch slusnu folding range, ale vyrazne proti nim overbluffovat je hlupost
      • cbet spoty oop s medium handou. s tymto mam naozaj velky problem proti regom, niekedy mam pocit, ze prilis casto hram zbytocne prilis pasivne a oni ma vybarreluju vzdy na T alebo R. musim si zacat viac vsimat, ci je konkretny reg skor 1&done alebo je to solidny rozmyslajuci hrac a adjustnut sa. tiez musim OVELA viac defendovat svoju range cez x/raisy na F aj na T
      • preflop x-bet wars. tu som upravil viac veci. musim vyrazne rozsirit call3bet range a tiez trochu aj samotnu 3bet range. taktiez musim zapracovat na balancovanejsej 4bet range, kde som niektore spoty velmi over/underbluffoval. aj ked nie som zastanca vopred skonstruovanych preflop ranges, 1.-krat v zivote som sa o to pokusil. nie je to uplne na 100% kvoli lenivosti a aj kvoli tomu, ze si nemyslim, ze je to uplne spravny pristup, ale v mnohych spotoch mi to pomaha zorientovat sa. a tiez musim zacat aj 5bet bluffovat s dobrou range, co je velky leak, ze som tam vzdy mal len valuerange
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      poker vie byt so sick X( long story short: o polnoci som zapol klasicky nl50, uz trosku tiltnuty z predchadzajucich tazkych dni. ale stoly boli vyborne, na dvoch som mal poziciu na ultrafish 90/30. najskor som proti nej pustil par BI na NL50, po com som sa tilted rozhodol ze vyuhrat to proti nej naspat v HU NL200 bude lepsi napad a vysledok asi nepotrebuje komentar :f_confused:

ale aspon redline je v pluse :f_cool:

moj roll to obv nezvladol... nastastie som mal este nejake body, ktore som vymenil za bonusy a dnes rano zacianam novu kapitolu na NL2. chcem sa hned aj spytat na jednu ruku:

PokerStars - $0.02 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $2.47
      SB: $1.70
      Hero (BB): $3.62
      UTG+1: $2.17
      UTG+2: $2.01
      MP1: $2.66
      MP2: $3.88
      MP3: $2.33
      CO: $1.97

SB posts SB $0.01, Hero posts BB $0.02

Pre Flop: (pot: $0.03) Hero has 2:club: 7:heart:

fold, fold, MP1 raises to $0.08, fold, fold, CO calls $0.08, BTN raises to $0.40, SB calls $0.39, Hero ???

tu si vobec nie som isty, co robit. samozjreme, fold do uvahy neprichadza.

pre call hovori to, ze v MW pote by sme mohli mat vyborne IMPs, hlavne v pripade, ze hitneme quads. kedze to mozu byt aj sedmicky aj dvojky, sanca je 66% (bud pridu dvojky, sedmicky, alebo nic).

na druhej strane ale, BTN je velmi light sqzer a nasledne rad calluje 4bety so spekulativnymi rukami, ktore dominujem, napriklad 32o a 42o, kde by som teoreticky mohol ziskat value navyse. pre 4bet hovori aj to, ze by sme svoju solidnu SD value s 7hi protectovali proti overkartam, ktore by v MW pote znamenali nebezpecenstvo.

co myslite?
    • nitrooxidus
      nitrooxidus
      Bronz
      Registrace: 05.08.2010 Příspěvky: 350
      april?
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Dobrej pokus, až po tu NL2 ruku jsem tomu i věřil, ale tu ruku jsi měl vybírat trochu pečlivěji, aby to bylo uvěřitelný :f_biggrin:
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      jasne, ze april :) tu ruku som tam dal naschval, nech si vsetci zase nemyslia, ze som broke, to by moje ego nezvladlo :f_biggrin:

aj na FB som si to dnes uzil, narodeniny som mal iba 3 tyzdne dozadu, ale aj tak som skusil nastavit si ich na dnes na FB. a som rad, kolko blahozelani som dostal :f_biggrin:
    • beuiksaer
      beuiksaer
      Bronz
      Registrace: 06.04.2010 Příspěvky: 111
      NICE JOB! Ja som si dal dnes na FB, ze som "zasnubeny" tak som zvedavy na reakcie kamosiek:P
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      beuiksaer původně napsal
      NICE JOB! Ja som si dal dnes na FB, ze som "zasnubeny" tak som zvedavy na reakcie kamosiek:P
      haha aj to som spravil (s gf sme spolu asi polroka) a hned prisli nejake telefonaty, ci som normalny :f_biggrin:
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      ok, teraz uz vazne, bohuzial ani druhy pokus usadit sa na NL50 absolutne nevysiel. vacsinu si myslim, ze som hral ale dobre. problemy nastavali az ku koncu, ked som mal pocit, ze vo svojej hre musim nasilu nieco zmenit a viedlo to k uplnym FPS vymyslom, bluffraisom a podobnym veciam.

vseobecne som si vsimol, ze malo napriklad bluffraisujem na F aj T, lenze teraz som to robil uplne neuvazene a overbluffoval som ako monkey. takze som ucinkovanie na 50ke ukoncil dnesnou zlou hrou. nechodil som sice PF allin s 72o, ale bol to proste tilt.

nevadi, idem naspat na nl25 s cca $1,4k BR a idem to vygrindit naspat. dnes si ale zakazujem hrat, idem studovat a zajtra to mozem rozbalit :)

jedna vec co ma ale trochu strasi je ta cervena. pocital som s tym, ze na nl50 by som ju mohol aspon nad -10bb/100 drzat a zatial ani zdaleka, neviem, kde je chyba. ale zatial nechcem vela investovat do coachingu. mozno skor nejaku free video review by som skusil.

nl50, 2. pokus celkovo:

IRL som dnes zacal robit nejake lahke cviky s kolenom, znova opuchlo, ale to je normalne. tesim sa, ze by som konecne mohol byt za par tyzdnov fit.

GL vsetkym :)
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      okej, po kratkom oddychu som dnes dal prvu session na NL25. bohuzial ocividne som na tom psychicky kazdym dnom ovela horsie a po 250 rukach som to musel ukoncit, lebo hram katastrofalne a s nulovym sebavedomim.

takze musim dalej studovat a to uz nielen technicku stranku, ale aj tu mindsetovu stranku hry. je krasne, ze vzdy ked jednu z nich zanedbavam a studujem iba tu druhu, tak sa mi to pocas session skor ci neskor vrati.

vo svojej hre som inak dost veci upravil, vela som rozmyslal za posledne dni. konecne som si teda spravil default open range a defend vs 3bet range, co mi robilo problemy. a velmi mi pomohlo prechadzanie threadov v stats review sekcii v gymnaziu, to bolo super a vela veci som si uvedomil. musim:
      - ovela menej foldovat na cbety, dostat foldtocbet niekde okolo 30-35
      - jemne zuzit BTN open range, ale hlavne vyrazne rozsirit call3bet range, dostat foldto3bet na BTN niekde na 55
      - viac raisovat cbety
      - nevymyslat *&^@#*%

takze, more studying ahead:
      - rozcitat applications of nl holdem
      - mindset study - rozmyslam ako, asi najskor cez videa tu na PS a tiez nieco z mental game of poker
      - rewatch bankerove play the fish
      - pred prvou zajtrajsou session predlzit warmup
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Aby som este stihol update predtym, ako pride obdobie mojho pokroveho upadku:

- strasne ma mrzi, ze sa nebudem moct pokru venovat ako posledne tyzdne, po dlhom case ma ta hra samotna strasne zacala bavit a je mi to luto, ale musim to obetovat. sportova kariera je pre mna ovela dolezitejsia. je to velmi smutne, ale clovek nemoze mat v zivote vsetko, bohuzial..

- nic nestiham uz teraz a musim sa s tym psychicky vyrovnat, ze nemozem mat vsetko. uz som si ale zvykol posledne tyzdne na taky pokoj, ze na vsetko mam cas a nikam sa nemusim ponahlat. a teraz musim naopak zamakat na time a energy managemente, aby som toho stihol co najviac. ale aj tak som za to rad, nemat cas na vsetko je 100x lepsie ako mat vela casu a nevediet, co s nim! kazdopadne nechcem sa zase za vsetkym cely den nahanat a je dolezite, aby som si zivot uzival, takze verim, ze najdem tu spravnu balance. zakladom bude, aby som nemal hluche dni, kde sa mi absolutne nic nechce, tam stracam vela casu

- mam velku neistotu pri hre, vela spotov neviem riesit a to je dobre aj zle, ale negativa prevazuju. som ofc ovplyvneny swingom, ale mohol by som to zvladat ovela lepsie. lenze som prisiel na vela spotov, ktore som hral zle a chcem vsetky tie leaky fixnut ASAP, lenze to chvilu trva. takze teraz som v takom transformacnom obdobi, na vsetky rozhodnutia potrebujem kopec casu a rozmyslam, ze zacnem docasne 4-tablovat. hlavne aby som vsetko stihal a aby nedochadzalo k obcasnym tiltujucim timeoutom. OTOH ale aspon vidim, ake obrovsky room for improvement mam vo vsetkych oblastiach hry

- musim vela postovat aj citat HJ forum, lebo tam si tym prechadzanim spotov ziskavam hernu istotu, ktoru nejakymi teoretickym studovanim neziskam. (ale zaroven sa velmi tesim na applications of nlhe)

- moj herny feeling je strasne zavisly od mojho runu. nejde o to ako dopadnu nejake PF tocky, ale o to, ci mi vyjde nejaka nestandardna bluffline alebo ci mi vychadzaju thin valuebety. niekedy mam pocit, ze dokazem vyriesit kazdu situaciu a vsetko ma svoju logiku a potom zase pride obdobie ako teraz, ked markujem jednu handu za druhou..

- nedokazem si pocas session zapamatat, aby som niekedy hral x/r oop as PFA. toto je zdanlivo sice len drobnost lenze to mam velkymi pismenami napisane v poznamkach uz par dni/tyzdnov a stale som v tom absolutne ziadny posun neurobil