BLOG: Osud míchá karty, hrajeme však my! [martin89s na NL100 FR]

• martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Registrace: 10.06.2012 Příspěvky: 564
      Ahoj,

dnešním dnem jsem se konečně dokopal k tomu, abych si na PokerStrategy založil blog :) . Jsem tady už nějaký ten rok, denně navštěvuji tyto stránky a občas se zapojím do nějaké té diskuze nebo soutěže.

Poker hraji asi 4 roky, přičemž poslední asi 2 a půl se snažím stát co nejlepším hráčem pokeru. I kvůli tomu jsem si založil tento blog. Chci se neustále zlepšovat ve své hře, probírat s Vámi strategii a hand historii a především se pořád učit novým věcem a nezapomínat přitom na to co už jsem se naučil. No a jednou bych se snad i já mohl propracovat hodně vysoko :)

Přidávám ještě moje představení, které není sice úplně aktuální, ale i tak toho o mě a o mé kariéře dost vypoví ;)

Momentálně válčím na NL25 FR na Pokerstars na 8-mi stolech. Tuto hernu nemám bohužel propojenou, ale mám nějaké drobné na WH tak se každý měsíc pokusím, alespoň nahrát stříbro popř. zlato, abych mohl do zamčených sekcí.

Ve spoileru se můžete podívat na moji prozatímní účast na NL25 FR. Mám zatím odehráno jen nějakých 25k hand, ale už jsem stihl dostat nepříjemný swing ;( Po skvělém začátku se vše otočilo a já nebyl schopný vyhrál žádný větší pot, do toho se přidal tilt a už to jelo. Naštěstí jsem se už z toho docela oklepal a pomalu se vracím. Downswing jsem už zažil podobný na NL10 zhruba před rokem, tam to bylo nějakých 25BI a musel jsem níž. Tady mě od sestupu na nižší limit dělila jedna minusová session. Zachráněný definitivně nejsem, ale teď už to snad bude na NL25 FR lepší :)

Edit 5.7.2017
      V současnosti jako Poker Pro bojuji na NL50 FR :f_cool:

Edit 28.11.2017
      Už na NL100 FR :f_cool:
  • 94 odpovědí
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Plán na leden

:spade: Přečíst pro zopakování všechny basic články o CG
      :spade: Dočíst knihu od Sklanskeho NLH: Teorie a praxe

:diamond: Obhájit stříbrný status na PokerStars
      :diamond: Dosáhnout na stříbrný status na PokerStrategy (WH - jediná propojená herna co mám)

:club: Postnout alespoň 10 hand do fóra
      :club: Zanalyzovat všechny odehrané session

Jelikož mám momentálně poslední zkouškové období tak počítám, že toho moc moc nenahraji. Mimo to mám dobře rozjetou jednu pokerovou ligu a na konci tohoto měsíce bych se měl kvalifikovat na hlavní turnaj :)
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Takže zatím jsem neodehrál ani handu, protože se musím stále připravovat na zkoušky ale počítám, že tento týden pár prvních session odehraji.

Zatím si jen na pár minut denně pinknu nějakou mikro cashku na WH, abych udělal stříbrný status na PS. No a dneska mi přišla královská :spade: :) Už 4. do sbírky :P

• martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Ahoj,
      dneska jsem byl na poslední zkoušce v tomto týdnu a další mě čeká nejdřív za dva týdny, takže se konečně můžu věnovat pokeru a mým cílům :)
      Zatím se mi povedl jen jeden a to, jak můžete vidět, je dosažení stříbrného statusu na PokerStrategy. Bohužel forum pro postovanání hand z NL25 je otevřené jen pro zlatý status, takže ty svoje handy umístím zde popř. do otevřeného fóra pro handy.
      Dneska mě každopádně čeká grind na NL25 FR :)
    • kumarviky
      kumarviky
      Bronz
      Registrace: 19.01.2012 Příspěvky: 149
      Zdar,

taky válčim na stejnym limitu jako ty. Momentálně teda pendluju mezi nl10 a nl25. Každopádně hodně štěstí :s_cool: Budu sledovat ;)
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Ahoj,
      takže dneska jsem se rozhodl zrekapitulovat poslední dva týdny. Bohužel žádná sláva to není. Ve škole mě pořád ještě čekají nějaké povinnosti, takže jsem odehrál jen asi 7k hand a navíc asi třetinu na 6-maxech X( ..... už tam nevlezu ani za nic :tongue: Kvůli těm pitomých šestkám jsem dole asi 4 BI. Něco jsem odehrál i na zoomu a ani tam se moc nedařilo. Nejlépe se mi vedlo přirozeně na normálních FR stolech, které mám hrát a nevymýšlet blbiny na jiných variantách!! Proč lezu na 6-max, když ho neumím? Jedním slovem KRETENISMUS! :facepalm:

No takže se zase uklidním a budu dál hrát to co umím nejlépe :pokerface:

Jinak jsem se kvalifikoval na ten turnaj v Brně, o kterém jsem psal výše. Někteří možná tuší o co se jedná, protože mám pocit, že ho hrají i někteří lidi odsud. Každopádně nebudu dělat reklamu, i když se nejedná, řekl bych o přímou konkurenci :)
      A ještě jsem k tomu chtěl říct, že jim od února budu dělat Ambassadora pro Ostravu :P Je to samozřejmě jen určitá forma výpomoci. Srdcem i duší jsem stále PokerStrategista :heart: Každopádně pokud by měl někdo zájem dozvědět se více této pokerové lize může mě kontaktovat zde do zpráv.

To by bylo jen tak bokem a teď zpátky k tomu hlavnímu :) Zatím jsem se "nepochlubil" se svými handami, tak tady jich pár přidávám a budu rád za jakékoliv hodnocení.

Handa č.1
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      MP1:
      $10.71
      MP2:
      $22.94
      MP3:
      $32.20
      CO (Hero):
      $39.92
      BU:
      $10.35
      SB:
      $9.17
      BB:
      $25.25

Preflop: Hero is CO with A, K.
      MP1 folds, MP2 calls $0.25, MP3 folds, Hero raises to $1.00, 2 folds, BB calls $0.75, MP2 calls $0.75.

Flop: ($3.1) 5, 8, K (3 players)
      BB checks, MP2 bets $0.94, Hero raises to $2.90, BB folds, MP2 calls $1.96.

Turn: ($8.9) 7 (2 players)
      MP2 bets $1.04, Hero raises to $6.85, MP2 raises to $12.66,

villian 47/11/5,3 (57 hand)

Handa č. 2

Přehrát handu

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      MP1:
      $17.93
      MP2:
      $24.32
      MP3:
      $10.00
      CO:
      $25.00
      BU:
      $25.00
      SB:
      $31.70
      BB (Hero):
      $25.00
      UTG2:
      $17.58

Preflop: Hero is BB with K, A.
      UTG2 folds, MP1 calls $0.25, MP2 calls $0.25, 4 folds, Hero raises to $1.10, MP1 calls $0.85, MP2 calls $0.85.

Flop: ($3.4) T, 5, K (3 players)
      Hero bets $2.17, MP1 raises to $4.34, MP2 folds,

villian - unknown

Handa č.3

Přehrát handu

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      CO:
      $26.77
      BU:
      $25.43
      SB:
      $32.98
      BB:
      $30.01
      UTG1:
      $25.85
      UTG2 (Hero):
      $36.07
      MP1:
      $11.85
      MP2:
      $4.83
      MP3:
      $26.22

Preflop: Hero is UTG2 with 9, 9.
      UTG1 folds, Hero raises to $0.75, 3 folds, CO calls $0.75, 2 folds, BB raises to $1.25, Hero calls $0.50, CO calls $0.50.

Flop: ($3.85) 6, Q, 9 (3 players)
      BB bets $2.50, Hero raises to $7.10, CO raises to $15.00, BB folds,

CO - 37/11/5 (37 hand)

Handa č.4

Přehrát handu

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      MP3:
      $28.16
      CO (Hero):
      $26.28
      BU:
      $10.34
      SB:
      $25.77
      BB:
      $25.35
      UTG2:
      $11.44
      MP1:
      $44.55
      MP2:
      $24.65

Preflop: Hero is CO with T, J.
      4 folds, Hero raises to $0.75, BU folds, SB raises to $2.50, BB folds, Hero calls $1.75.

Flop: ($5.25) 6, T, 2 (2 players)
      SB checks, Hero bets $3.35, SB calls $3.35.

Turn: ($11.95) 6 (2 players)
      SB checks, Hero bets $6.27, SB raises to $19.92,

villian - 25/13/4,2 (1,5k hand)
      VPIP SB - 34, 3-bet SB 3,4, Resteal vs. Hero 8
      C-bet f/t - 48/46

Tady vážně nevím co může mít, občas na mě hraje osobku.

Handa č.5

Přehrát handu

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP3:
      $13.08
      CO (Hero):
      $25.00
      BU:
      $34.31
      SB:
      $45.15
      BB:
      $31.25
      UTG1:
      $20.77
      UTG2:
      $13.49
      MP1:
      $10.30
      MP2:
      $21.03

Preflop: Hero is CO with A, J.
      4 folds, MP3 calls $0.25, Hero raises to $1.00, 3 folds, MP3 calls $0.75.

Flop: ($2.35) 8, 6, A (2 players)
      MP3 checks, Hero bets $1.60, MP3 calls $1.60.

Turn: ($5.55) 9 (2 players)
      MP3 checks, Hero bets $4.10, MP3 raises to $10.48(All-In),

villian - unknown
      Snap call or Snap fold?

Díky za každý názor (pokud chcete znát výsledek handy stačí kliknout na přehrát)
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Ahoj,
      tak Vám po krátké pauze opět přináším report.

Začnu se svými cíli na leden. No... nedopadlo to úplně podle mým představ a to hlavně kvůli zkouškovému. Momentálně je pro mě škole určitě na 1.místě a tak není divu, že jsem teď tak trochu odsunul poker na vedlejší kolej. Všechny zkoušky jsem ale udělal a do státnic mi zbývá udělat už jen 2 zkoušky a napsal diplomku.

Tak tedy k těm mým cílům na leden:
      :spade:P řečíst pro zopakování všechny basic články o CG - nesplněno
      :spade: Dočíst knihu od Sklanskeho NLH: Teorie a praxe - nesplněno
      Za celý leden jsem nepřečetl ani písmeno. Jednak se Sklansky čte strašně blbě a druhak nebyl čas.

:diamond:O bhájit stříbrný status na PokerStars - splněno
      :diamond: Dosáhnout na stříbrný status na PokerStrategy (WH - jediná propojená herna co mám) - splněno
      Tohle nebyl problém. Na Nl25 je stříbro na Stárech hotové za pár hodin. Se stříbrem na PS to je horší kvůli propojení s hernou, ale i tak se to dá easy dát.

:club: Postnout alespoň 10 hand do fóra - nesplněno
      :club: Zanalyzovat všechny odehrané session - splněno tak napůl
      Postovat handy tady zatím nemá moc smysl, protože je můj blog ještě v plenkách a nemá moc příznivců. A kvůli tomu, že nemám zlato nemůžu postovat handy do fóra. Takže handy zatím dále řešit nebudu. Co se týče analýzy tak jsem si projel to málo co jsem za leden nahrál (as 7k hand), ale spíše tak zběžně. Chtělo by to detailněji pro příště a psát si poznámky.

Suma sumárum. V lednu jsem skončil v mínusu 4 BI, přičemž 3,5 BI pod EV, ale jak už jsem psal výše mixoval jsem tam i jiné varianty. To jsem udělal naposled :evil: Od února si zase jedu pěkně NL25 FR. Takže s měsícem leden nejsem vůbec spokojený :rolleyes:

Graf za leden
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Plán na únor

:spade: Přečíst pro zopakování všechny basic články o CG
      :spade: Dočíst knihu od Sklanskeho NLH: Teorie a praxe

:diamond: Obhájit stříbrný status na PokerStars
      :diamond: Dosáhnout na stříbrný status na PokerStrategy (WH - jediná propojená herna co mám)

:club: Ujasnit si preflop ranges - vypracovat tabulky
      :club: Odehrát alespoň 15k hand
      :club: Zanalyzovat všechny odehrané session

Mimopokerové cíle:
      :heart: Minimálně 4 krát do měsíce zajít na squash - min. 1 hodina hraní
      :heart: Udělat 1 ze 2 zbývajících zkoušek
      :heart: Napsat alespoň 30 stran do diplomky

Tento měsíc se chci daleko více věnovat strategii a samozřejmě toho odehrát více než minulý měsíc. Mezitím se učit do školy a psát diplomku. No a taky konečně začít něco se sebou dělat a cvičit a hýbat se hlavně! Zase začít chodit pravidelně na squash a plavání. Bude to chtít zatraceně dobrý TIME MANAGEMENT!!! :s_cool: Držte palce.

Mějte se!
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Ahoj,

přináším info ohledně turnaje v Brně, který jsem včera hrál.

Nakonec z toho bylo pěkné 5.místo a 8 000 cash + vstupenka na ČPT :) Takže určitě spokojenost a už se nemůžu dočkat až si zahraji své první čéptéčko :) Možná už teďka v pátek, ale ještě nejsem rozhodnutý. Každopádně bude nějaký report.
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Tak na ČPT jedu v dubnu :) Mezitím si alespoň vyřeším věci do školy a trochu nastuduji turnajovou hru. Doporučili byste mi někdo nějakou kvalitní literaturu?
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Ahoj,
      přináším report za únor.

:spade: Přečíst pro zopakování všechny basic články o CG - nesplněno
      :spade: Dočíst knihu od Sklanskeho NLH: Teorie a praxe - nesplněno

Ne, ne, ne, tohle mi fakt nejde, nenašel jsem si ani chvilku na studium pokeru. Tohle musím do budoucna zlepšit. Ideálně tak 50/50 studium/hra

:diamond: Obhájit stříbrný status na PokerStars - splněno
      :diamond: Dosáhnout na stříbrný status na PokerStrategy (WH - jediná propojená herna co mám) - nesplněno

:club: Ujasnit si preflop ranges - vypracovat tabulky - téměř splněno
      :club: Odehrát alespoň 15k hand - 33% splněno
      :club: Zanalyzovat všechny odehrané session - nesplněno

Preflop range mám už skoro ujasněné, teď je to, ale stále ve fázi testování. Odehrál jsem jen cca 5k hand, ale se solidním winrate. V podstatě hraji tak hodinku obden, což je dost málo.

Mimopokerové cíle:
      :heart: Minimálně 4 krát do měsíce zajít na squash - min. 1 hodina hraní - 25% splněno
      :heart: Udělat 1 ze 2 zbývajících zkoušek - splněno
      :heart: Napsat alespoň 30 stran do diplomky - 50% splněno

Na squashi jsem byl jednou :D . Pohyb je pro mě momentálně něco na co nemám čas a popravdě ani náladu. Naštěstí jsem minulý měsíc dost radikálně změnil stravu a výsledky na sebe nenechali dlouho čekat, když jsem zhubl 5 kg :f_cool:
      Ve škole se zadařilo a zbývá mi poslední předmět a napsat tu proklatou diplomku :s_confused: . Na to se soustředím tento měsíc, takže poker bude muset jít zase až na druhou kolej.

Za mě vše :)
    • 1000a1noc
      1000a1noc
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 172
      Ahoj,

řekněme, že jsem na tom herně podobně jako ty. Doporučil by si mi tu knihu Sklanskeho? V čem byla pro tebe přínosná? Zatím jsem četl Online Cash Game od Dustyho Schmidta a Poker jako byznys a mám právě v plánu koupit další knihu.
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Se Sklanskym se trápím strašně dlouho. Chce to mít čistou hlavu a uvažovat o tom co píše, protože to je samá matematika. Každopádně ti to dá hodně. Nejde o to, abys vždy přesně věděl jak si kde co vypočítat, ale spíš aby si začal o některých rozhodnutích více uvažovat.

Jinak o CG jsem si teď koupil knihu od Roba Tuckera - No Limit Holdem, ale zatím jsem jí nečetl.
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Ještě bych málem zapomněl na graf za únor. V celku se mi dařilo ikdyž to je jen něco přes 5k hand. Cítím se teď herně docela v pohodě a sleduji na sobě, že se dost zlepšuji na NL25 FR. Tak snad to budu brzo porážet, ikdyž vím, že to bude ještě dřina :)

• martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Jinak plán na březen je jasný a stručný :)

:club: Odehrát co největší počet hand s co nejvyšší winrate.
      :club: Napsat alespoň 80 % diplomky

Btw
      Dneska konečně první session s profitem nad 100$ (110$) :s_cool:
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Ahojte,

po více než měsíci jsem se rozhodl napsat krátký report.

Na ČPT se nezadařilo a vypadl jsem první den. Poker jsem jinak moc nehrál a staral jsem se spíše o školu. Za měsíc budu mít státnice, takže si od pokeru dám na nějaký čas pauzu. Každopádně v červnu opět naplno naskočím do hry a budu zde více aktivní.

Do té doby se mějte fajn!! :)
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Ing. martin89s :D :D :D

Jdu se pustit do hraní :D
    • marlean
      marlean
      Bronz
      Registrace: 09.01.2014 Příspěvky: 74
      gratulujem! ;)
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Ahojte,
      posledních několik dní se snažím vrátit do herního tempa, ale nedaří se mi tak jak jsem si představoval. Rozhodl jsem se proto najít v mojí hře chyby, které dělám. Nejlepší bude asi začít u preflop hry a tak jsem (už poněkolikáté :evil: ) vytvořil opening ranges optimalizované pro NL25 FR

Budu rád za jakoukoliv připomínku, kritiku, prostě cokoliv co se týká preflop hry.

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,439
      čau ty tvoje range jsou neuvěřitelne tight a nitty. Nevim kolik máš staty ale asi musíš hrát tak 13/11. Já na UTG1 otvírám např. 77+, AJs+, KQs, QJs, JTs, T9s, AQo+ běžne. A to nejni loose tabulka pro mě. Na buttonu pak mám 50% takže rozhodně doporučuju to rozšířit aspon postupně jak se budeš cítit myslim že na nL25 to už je potřeba určitě.