BLOG: FidolZ plave na micros

• FidolZ
      FidolZ
      Bronz
      Registrace: 29.03.2012 Příspěvky: 613
      Ahoj,

již nějakou dobu tady na PSGy působím a teď jsem se konečně odhodlal založit si blog. Hraju micro CG shorthanded stoly. Aktuálně je to NL5 speed poker na Titanpokeru. Nějakou dobu jsem byl neaktivní a poker vůbec nehrál. Před tím jsem se ze svých $50 od Pokerstrategy dostatl z NL2 FR na NL10 SH kde jsem byl break even a nebyl schopen ten limit porazit a po dlouhodobějším tiltu jsem se na poker vykašlal vybral svých cca $300 a dal si přes rok pauzu.

Na začátku tohoto prosince jsem dostal nějaký druhý dech nebo co. Začal jsem se o poker znovu zajímat. Depositnul jsem necelých $50 na Titanpoker, který jsem měl již s Pokerstrategy z dřívějška propojený a začal hrát. Rovnou jsem dostal insta cash 20$ a startovní bankroll tedy činil asi $67 + FDB který clearuji. I kvůli bonusu hraju NL5 což je nejnižší limit pro speed poker, ale ten limit porážím a jsem díky tomu schopný nahrát nějaké větší volume. Hraju 3 stoly. Je to takový nobrain nobankroll shot s tím, že když (až) se dostanu na startovních $50 vrátím se na NL2 a začnu hezky od začátku, takhle se to jen snažím trochu urychlit.

Hlavním cílem tohoto blogu je zavést si nějaký řád ve své hře a studiu a hlavně abych měl kontrolu nad sebou a nevyváděl nějaké blbosti a zůstal namotivovaný.

Plány na tento měsíc:

:spade: zúčastnit se co nejvíce možných coachingů (pokud nebudu v práci)
      :spade: napostovat dostatek hand do HJ fóra - 20 hand za půl měsíce
      :spade: odehrát alespoň 15k hand
      :spade: shlédnout 3 videa (strategické, session review, live game)
      :spade: přečíst 3 strategické články
      :spade: každý týden aktualizovat blog

Týden 1.-3.
      :diamond: startovní bankroll: $67
      :diamond: aktuální bankroll: $95
      :diamond:profit: $28
      :diamond: hands: 15 879
      :diamond: limit: NL5 speed poker

jinak spamujte, raďte, nadávejte co vám jen klávesnice dovolí :f_cool:
  • 7 odpovědí
    • FidolZ
      FidolZ
      Bronz
      btw. čistě teoreticky když bych se chtěl zúčastnit cornieho challenge z $50 do $10k nevíte kde se přihlásit a co to všechno obnáší? Musím mít vlastní blog a do něj psát každej týden počet hand a profit a eště něco? Píše se to ještě někam? Myslíte že bych si mohl napsat jako startovní bankroll to co jsem depositnul plus insta cash bonus co jsem dostal nebo se píše současný bankroll, který má hráč v den kdy se přihlásí do výzvy? Hraju 4. týden a jde mi o to jestli bych si měl napsat počátečný nebo současný bankroll a od kdy si počítat handy...jednodušší by bylo od začátku pro mě jinak bych musel nějak promazat HH. Začínám o tom trochu přemýšlet přijde mi to jako dobrá motivace tahle challenge :)
    • FidolZ
      FidolZ
      Bronz
      shrnutí posledních hracích dnů

teď jsem měl docela dost času na poker poslední dva tři dny takže jsem toho stihl docela hodně. S předstihem jsem již napostoval přes 20 hand do HJ fóra a budu postupně přidávat další abych měl co největší šanci trefit coaching. Udělal jsem si session review po všech odehraných sessions a vybrané handy vložil do fóra a každé handě jsem věnoval dostatek času nebylo to jen nobrain postnutí, z kterého bych si nic neodnesl. Musím říct, že HJ fórum mě opět i po pauze utvrdilo v tom, že jde o nejvíc +EV formu vzdělávání a proto ho budu brát jako hlavní studijní nástroj.

Přečetl jsem strategický článek o trychtýřovém efektu a o ranges TAGa. Pokoušel jsem se zařadit přemýšlení nad rangemi více do své hry a do rozboru v HJ fóru, více nad nimi přemýšlím, zadávám do equilabu a řekl bych, že mě to hodně posunulo dopředu.

:club: napostováno 22hand do HJ fóra (s předstihem splněn půlměsíční plán)
      :club: přečtené strategické články: Hand reading (3): Trychtýřový efekt, Průměrné preflop ranges TAGa na NL10 + související videa, kvízy
    • FidolZ
      FidolZ
      Bronz
      Live cash game

včera večer jsem poprvý ozkoušel live cashku 10/20
      Super zkušenost hodně mě to bavilo. Byl to teda fullring hrálo se max 10 hráčů, později nás bylo u stolu třeba jen 7. Hodně se měnila dynamika hry, chvílema se limpovalo jak o život a chvílema se hrál solid pokr s raisama 3-betama preflop. Odzačátku jsem dostával semtam hratelné karty a udělal si trochu aggro image, v pozici jsem vhodné hráče často 3-betoval a nasbíral hodně potů bez showdownu, a z této image jsem pak ještě nějakou dobu čerpal a nechal si zaplatit set vs. tptk a další. Nakonec pěkný 1400,- profit takže spokojenost. Úroveň hráčů něco jako na micro CG. Někteří hodně špatní, ale byli tam i tací, kteří hráli solid game, naštěstí jsem byl docela dobře usazen a ti lepší hráči na mě neměli pozici. Hrál jsem asi 2 a půl hoďky, ke konci už jsem byl card dead a hra se začla šíleně zpomalovat kvůli hráči co neznal pořádně pravidla, blbě viděl a snad to eště celé hrál a schválně zdržoval. To mě dostalo trochu pod tilt dal jsem ještě dva orbity protože jsem na něj měl pozici a chtěl ho stacknout, ale věděl jsem, že už nehraju dobře tak jsem vybral a odešel. Ale celkově vydařený večer, určitě se tam vydám znova je to pěkné zpestření onlinu :)
    • FidolZ
      FidolZ
      Bronz
      Týdenní review

+
      :heart: založení blogu - super věc, mám ve hře větší přehled, lépe plánuju studium, pomohlo mi to s motivací, chutí do hry
      :heart: čas na poker - věnoval jsem mu hodně ať už samotné hře tak studiu
      :heart: session reviews - projel jsem všechny větší poty ze všech sessions
      :heart: HJ fórum - napostoval jsem hromadu hand, prozkoumal hodně spotů, kde jsem si nebyl jistý
      :heart: splnil jsem limit pro zařezení do slosování o coaching od HJ - 36/20
      :heart: mindset - byl jsem schopný hrát svou A-game, netiltoval jsem
      :heart: live cash game - skvělá zkušenost, viz. předchozí post

-
      :spade: nízký profit - profit tvoří víceméně asi jen bonusy jinak se mi moc nedařilo
      :spade: tragická redline -> hrál jsem poslední dobou dost tight a začalo to mít špatný dopad na redline a na celkový profit, rozhodl jsem se proto v následujících dnech, týdnech zaměřit na preflop hru

studium
      :club: články - Hand reading (3): Trychtýřový efekt, Průměrné preflop ranges TAGa na NL10
      :club: videa - Herní plán - 1. část (UTG), Herní plán - 2. část (MP)

začal jsem se věnovat své preflop hře, rozšířil jsem svou range, kterou jsem v posledních dnech zužoval, což mělo dobrý dopad na showdown winnings ale redline to vyvážila, že jsem nebyl schopný vyhrávat
      navíc postflop se mi na tomto limitu hraje čím dál lépe i nějaké marginální handy
      Rozkoukal jsem tedy sérii videí o herním plánu na jednotlivých pozicích od Twinna. Jsou to opravdu nuts videa všem doporučuju.
      Zatím mám zkouklé první dva díly, vypsal jsem si poznámky a začal to aplikovat do své hry.
      Dopady na mou hru z UTG a MP to má následující:
      :diamond: neotvírám nízké PP
      :diamond: otevírám více SC, všechny suited broadways karty, vysoké suited onegappery
      :diamond: rozšiřuji či zužuji range podle hráčů u stolu - více si všímám hráčů než něco otevřu (hraji speed poker kde jsou každou hru jiní hráči)
      :diamond: neotevírám z MP KJo a ATo - pouze když je vhodná příležitost pro rozšíření range
      :diamond: celkově hraji mnohem více suited kombinací z early pozic než jsem byl zvyklý a vypustil některé dominované handy
      :diamond: hraji mnohem širší range a zatím to vypadá jako velice profitabilní, protože hráči dávají OR z early pozic obrovský kredit

Plány na následující týden:
      následující týden bude bohužel především pracovní, mám dlouhý týden takže po, út, pá, so, ne budu dělat 12h směny a to mi pak na poker moc času nezbyde, ale pokusím se ty volné chvíle nějak vyplnit

:club: zkouknout další videa od Twinna o herním plánu - tentokrát se chci zaměřit na late pozice CO a BTN
      :club: pracovat na své hře, především se soustředit na preflop hru, openraise range, calling range, defending range
      :club: sehrát pár sessions, udělat session reviews, postovat handy do HJ fóra

Plány do konce měsíce:
      měsíční plány jsem rozebíral hned v prvním postu v blogu, ale byly to takové načrtlé plány, které jsou ještě potřeba trochu upravit

:heart: nahrát zlatý status - sice si zatím vystačím se stříbrnými videy a články, ale už pro ten pocit že jsem zase zlatý člen to stojí :f_biggrin:
      :heart: zkouknout sérii videí od Twinna - Herní plán
      :heart: zkouknout sérii videí od Twinna o ZOOM pokeru
      :heart: napostovat hodně hand - přemýšlet nad spoty, zlepšovat svou postflop hru, myšlení v rangích a pokusit se trefit coaching od HJ

Týden 4.
      :diamond: aktuální bankroll: $102
      :diamond: profit za tento týden: $7
      :diamond: profit celkem: $35
      :diamond: hands tento týden: 4447
      :diamond: hands celkem: 20 326
    • FidolZ
      FidolZ
      Bronz
      Live poker

tak včera večer po práci jsem nakonec zase zajel do klubu na poker. Hrál se nějaký deepstack freezout za 400
      no zjistil jsem, že jako turnajový hráč vážně stojím za ... :f_biggrin: zaslouženě jsem vypadl už před final tablem
      velký problém mi dělalo při neustále se zvyšujících blindech počítat výše potů, kterých se účastnilo více lidí a následné vhodné velikosti sázek
      první fáze kdy jsme byli všichni deep se hrálo hodně limpovaných potů a jaká koli agrese byla ignorováná a následovalo hromada callů
      ikdyž jsem tedy dostával pěkné karty na flopu jsem je moc neconnectnul a proti třeba 5ti hráčům na flopu nemělo ani cenu c-betovat
      celkově jsem hrál ale hodně pitomě a byl rád když přišla push fold fáze kde jsem točil A3s do silnějších es offsuit

po turnaji se rozjela cash game 10/20 kde to šlo o poznání lépe
      byl jsem sice card dead, ale díky tight imige z toho vzniklé se mi podařilo několik preflop stealů, light 3-betů a dostal i něco zaplaceno v SD
      kvalita cashky mi přišla o poznání lepší než v turnaji a mnohem více mě bavila proto příště až pojedu tak rovnou na cashku
      profitem z cashky jsem pokryl BI do turnaje a ještě mi zbyl pěkný profit navíc takže spokojenost :f_cool:
    • FidolZ
      FidolZ
      Bronz
      Týdenní review

+

:heart: zlepšení preflop hry - zvýšení redline
      :heart: slušný profit
      :heart: snížení počtu speed stolů na 2 - zlepšování hry

-

:diamond: málo času na poker - kvůli práci, novému notebooku a s tím spojené problémy, střevní chřipka
      :diamond: nízké volume
      :diamond: málo aktivity v HJ fóru
      :diamond: minimum studia

Studium:
      :club: Videa: Herní plán - 3. část (CO)

:club: zkouknout video Herní plán - 4. část (BU), udělat z něj výpisky a projít si zpětně výpisky k předchozím třem videím z této série a aplikovat nové poznatky do hry
      :club: větší volume
      :club: postovat handy

Týden 5.

:diamond: aktuální bankroll: $153
      :diamond: profit za tento týden: $51
      :diamond: profit celkem: $86
      :diamond: hands tento týden: 1971
      :diamond: hands celkem: 22 297
    • FidolZ
      FidolZ
      Bronz
      Týdenní review

+
      :heart: napostoval jsem dostatek hand pro slosování v HJ fóru 52/20
      :heart: trefil jsem session review s HJ!! :f_grin:
      :heart: nahrál jsem na mě solidní volume
      :heart: profit
      :heart: dokoukal jsem další videa Herní plán od Twinna a vytiskl si tabulky, pracoval na své preflop hře
      :heart: překonal jsem svůj druhý menší downswing 8BI, minimalizoval ztráty v tiltu

-
      :diamond: dostal jsem se na tilt :f_biggrin:
      :diamond: malá aktivita v HJ fóru ke konci týdne
      :diamond: vynechal jsem některé session reviews

Studium:

:club: Videa: Herní plán - 4. část (BTN)
      Herní plán - 5. část (SB)

:club: připravit se na coaching, nahrát session, session review

Týden 6.

startovní bankroll: $67
      aktuální bankroll: $183
      profit za tento týden: $30
      profit celkem: $116
      hands tento týden: 7759
      hands celkem: 30 056

Shrnutí:

Tento týden jsem začal hotrunem, z kterého přišel menší downswing a s ním spojený tilt. Ikdyž jsem věděl, že jsem na tiltu pár hand jsem přesto odehrál, ale nakonec jsem zvládl včas vypnout. Zkoukl jsem pár videí a prošel pár svých klíčových hand a už s lepším mindsetem jsem se vrhl zpátky do hry, kde se mi zezačátku sice stále nedařilo ale byl jsem schopen odehrát větší množství hand a nakonec jsem downswing zlomil díky volume. Byl to ale jen pidi swing a takový dobrý trénink na větší hlíny.
      Nahrál jsem větší volume oproti jiným týdnům a tím pádem zaostávaly ostatní činnosti jako postování hand a session reviews.
      Mimo hry jsem však zvládl zkouknout dvě videa o preflop hře od twinna a vytiskl a neustále si před každou hrou procházel preflop a defending range.
      Vyvrcholením mého týdne však bylo dnešní slosování kde jsem vyhrál coaching od HJ a příští týden se proto budu připravovat na tento coaching a ostatní plány půjdou stratnou :)