Thailand grindhouse project

• blackbbooo
      blackbbooo
      Bronz
      Registrace: 15.12.2013 Příspěvky: 12
      Ahojte strategisti,

zatim me zde neznate, ale ti co hraji 9man na starech, tak si urcite vzpomenou :)

Chtel bych vas oslovil s projektem, ktery vzniknul na jinem serveru a rikam si, ze by byla skoda nepozvat k ucasti lidi odsud, kdyby mel nekdo zajem.

Sestavujeme skupinu lidi, kteri maji chut si zpestrit zivot rokem v Thajsku, v tuto chvili mame uz 11 zajemcu. Nize hodim post, ktery jsem zverejnoval i jinde a pokud budete mit jakekoliv dotazy, tak piste nebo me kontaktujte na blackbbooo@gmail.com, sraz mame jiz pristi sobotu(11.1.) v Praze.

Thailand grindhouse project

Proc Thajsko?

- Prijatelna infrastruktura (elektrina, internet, kvalita bydleni a sluzeb)
      - Cenova hladina – rozumne ceny za bydleni a dobre za jidlo
      - Lokalita – Thajsko je vyborna startovni destinace pro poznavani asijskych zemi, pripadne Australie a umoznuje vycestovani do okolnich zemi treba i na dobu jednoho tydne, coz pri ceste z CR nikdy neudelate a hlavne nemusi byt dovolena koncetrovana v nekolika tydnech jedne dlouhe cesty, ale prijemne rozlozena v dobe celeho roku, coz je pro grindery idealni pravidelny odpocinek

Pro koho?

- Lidi, kteri maji chut poznavat svet a jinou kulturu, maji radi teplo :)
      - Zkusene hrace, kteri uz idealne hraji fulltime nebo dlouhodobe(min. 1mio. hands)dosahuji vysledku, ktere jim zaruci pohodlne preziti (odhadem min. $15/h)
      - Alespon zakladni kumunikativni znalost anglictiny je nutna

Thajsko a zakony:

- Online poker v Thajsku ma bohuzel stejnou pozici jako v CR, tzn. dovolene to neni, ale nikdo to neresi
      - Visa jsou na dobu 2 mesicu + 1 mesic prodlouzeni v mistnim imigracnim uradu a pak je potreba vycestovat ze zeme http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_s ... /visa.html

Zpusob zivota:

- Skupina min.3 a vice lidi, kteri si pronajmou dum/byt, ve kterem budou dostatecne velke spolecne prostory a vlastni pokoje s kvalitnim zazemim pro grind
      - Sociokulturni rozdili jsou pomerne velke a mentalita mistnich lidi je opravdu jina, ale urcite nic na co se neda zvyknout nebo si dokonce oblibit
      - Postrehy o zivote grinderu v Thajsku jsou kratce a vystizne shrnuty na blogu BlackRain79 http://www.blackrain79.com/2013/08/online-poker-players-living-in-thailand.html

Lokalita:

- Urcite na pevnine, kvuli infrastrukture a zaroven s rozumnou dostupnosti na letiste, v teto chvili jsou vytipovane oblasti:
      Krabi – vyhodou je dostupnost more, tzn. valeni na plazi, vylety lodema na okolni ostrovy(ktere jsou pokladem Thajska), vylety na kajacich nbo treba objevit kouzlo potapeni. Nevyhodou je vyssi cena
      Chiang Mai – zasadni vyhodou je levnejsi bydleni a lehce priznivejsi pocasi, obzvlaste chladnejsi noci nez na jihu, ale i tak je zde pekelne vedro. A snad se da mezi vyhody i zapocitat, ze tu neni tolik „plazovych“ aktivit, ktere by nas vyvadeli z koncetrace v grindicim modu :)

Naklady:

- Urcite se zde neda nejak vyrazne usetrit (coz se neda v zadne opravdu civilizovane zemi, v CR je levne – pokud chce setrit, tak je lepsi si pronajmout levne byt nekde v CR a nechodit chlastat)
      - Bydleni by se melo vlezt do $400/mesic
      - Jidlo – pokud si nevarite sami, tak jidlo v restauraci stoji kolem $3-5, takze pocitam $400/mesic
      - Doprava – k pronajmu jsou scootry, ktere jsou nejvyuzivanejsim dopravnim prostredkem, nebo koupit auto (jezdi se na druhe strane), busy jsou zde opravdu za par korun – celkove odhadnu $100/mesic
      - Pojisteni – je asi dobre uzavrit v CR (je potreba jeste zjistit) $150/ rok
      - Letenky tam a zpet + vnitrostatni lety - $1000
      - Jinak vseobecne v Thajsku uvidite stejne cenovky jako v CR, jen menou je thajsky bath (100THB = 63Kc), tzn. je tam zhruba o tretinu levneji. Porovnat naklady na zivot v ruznych mestech sveta je mozne zde: http://www.numbeo.com/cost-of-living/rankings.jsp

Na jak dlouho?

- Myslim, ze idealni dobou je jeden rok, ale pokud si mam tipnout, tak nekdo to vzda drive a naopak nekomu se tam zalibi a pobyt protahne. Ale zakladnim prepokladdem je do toho jit s presvedcenim, ze tam chcete poctive odgrindit rok a mezi tim neco procestovat

Kdy?

- priprava na cestu bude chvili trvat, proces ockovani take, takze zacatkem dubna nejdrivejsi termin pro odlet

Uz jsme na miste:

- Prvni dny urcite nebudou easy, protoze se budeme muset ubytovat v cilove lokalite, kterou vytipujem v hotelu a nejak komplikovane se dopravovat k nemovitostem, ktere by se nam pro grind libily. Bohuzel nepredpokladam, ze se to bude dat zaridit uz z CR, protoze ne vsechno je v nabidkach na netu a navic nedilnou soucasti thajske kultury je smlouvani, ktere pres internet odpada. A i kdybychom nasli pres net neco, co se nam zamlouva, tak zaplatit deposit predem neni idealni, protoze Thajci jsou sice hodne usmevavi, ale umi byt celkem i podrazaci a tak neni moc prozirave udelat toto rozhodnuti na zaklade nekolika fotek a osobne preferuju danou nemovitost a jeji okoli videt na vlastni oci, nez se k necemu upisu.

Grindhouse members:

Prozatim mezi zajemci prevazuji sitkari vsemoznych formatu, jeden MTT a jeden CG hrac.

Verim, ze to bude +EV projekt nejenom pro vase volume, pokerovy rozvoj, ale predevsim pro zivot a jeho bohatost na zazitky a zkusenosti!

Takze uz nezbyva, nez se zeptat: kdo z vas by do toho sel???
  • 20 odpovědí
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Vyzerá to zaujímavo. Našiel si do partie niekoho z komunity? :)
    • blackbbooo
      blackbbooo
      Bronz
      Z PokerStrategy se mi nikdo neozval, coz me zaujalo, protoze jsem si myslel, ze je tu ohromna kupa hracu, kterym by se ta myslenka mohla libit.
      Kazdopadne aspon dam update:
      Po sobotnim srazu mame 9 adeptu. Pojedeme ve dvou vlnach, protoze ne kazdy je pripraveny odjet rychle a podle toho vzniknou i dva domy. Prvni vlna na prelomu brezna/dubna a druha nekdy v kvetenu az cervenu.
      Jinak porad si myslim, ze cim vice, tim lepe, takze pokud ma nekdo zajem, at se ozvve ;)
    • TheDandis
      TheDandis
      Bronz
      Registrace: 23.10.2012 Příspěvky: 179
      nazdar ja letim do thajska v pondelok teda 20.1. minimalne na rok s partiou (sme 4) tak ked budete mat pred odletom daj vediet a mozme sa stretnut pokial by ste isli niekde blizko nas, mi ideme pravdepodobne do chiang mai ;)
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      urcite zajimavy projekt... byt to v druhe polovine roku tak bych o tom seriozne uvazoval:(
    • blackbbooo
      blackbbooo
      Bronz
      TheDandis původně napsal
      nazdar ja letim do thajska v pondelok teda 20.1. minimalne na rok s partiou (sme 4) tak ked budete mat pred odletom daj vediet a mozme sa stretnut pokial by ste isli niekde blizko nas, mi ideme pravdepodobne do chiang mai ;)
      Me celkem zaujalo, ze odletate za 4 dny a jeste nevite kam :) Chiang Mai je super, co se tyka trhu s nemovitosma, kvalitou netu a vseobecne nizsich cen, ale my budem hledat asi neco u more. Jeste musi padnout nejake skupinove rozhodnuti. Mne se zatim nejvic zamlouva Pattaya. Kazdopadne se ozvu, abych se zeptal, kde jste ;) Diky.
    • blackbbooo
      blackbbooo
      Bronz
      gersiL původně napsal
      urcite zajimavy projekt... byt to v druhe polovine roku tak bych o tom seriozne uvazoval:(
      Muze se stat, ze druha skupina pojede nekdy i v tomhle obdobi, tak by se to dalo treba nejak dat dokupy ;)
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      Registrace: 29.08.2011 Příspěvky: 473
      urcite zajimave, laka me to uz dlouho, kazdopadne bych ti doporucil si neco precist o Patongu (resp Phuket) a Pattaya, jde o to, ze Pattaya je tak trosku bordel a to nejen kvuli holkam, ale i plaze, voda a tak, o tomhle jsem zelbohu neslysel/necetl zatim nic dobreho: ) Chang Mai zni sice lakave, ale je to ve vnitrozemi coz pro mne, jakozto plazoveho povalece je dost problem. kazdopadne bych doporucil i tenhle blog , ten je supr http://thajskyraj.com/
      pokud jde o myslenku, samozrejme se mi zamlouva, jen to je takovy "zavazujici" rovnou planovat rok, myslim tak vseobecne a o to vic s cizima, urcite by bylo dobre tam trebas letet na dovcu nebo na par mesicu apod. planovat to na rok, je dost hezke, ale dost optimisticke, clovek nikdy nevi, na koho narazi a jestli jsou vsichni stejna krevni skupina :-) nemyslim to zle, jen jsem realista. jinak odkud jste...?
    • TheDandis
      TheDandis
      Bronz
      Registrace: 23.10.2012 Příspěvky: 179
      ja idem s kamaratmi co sa pozname par rokou, sme zo zahoria a vsetci sme fulltime pro hraci jedneho urcite vsetci poznate, magorka... v septembri sme boli na dovolenke na koh samui a tak sa nam tam pacilo ze sme sa rozhodli prestahovat do thajska... najprv sme chceli ist na koh phangan aby sme boli u mora ale po dlhej uvahe sme sa rozhodli pre chiang mai ... 20teho letime ale vsetko sa moze zmenit, mozu nastat nejake nepriaznive situacie alebo sa nam tam proste nebude pacit tak pojdeme na phangan, no uvidime :) mozno si zalozim blog a budem davat info o nasom zivote v thajsku ale asi sa mi nebude chciet :D
    • blackbbooo
      blackbbooo
      Bronz
      To dreamer14:
      Ja uz jsem si kus Thajska projel, primo u Patong beach jsem par dnu bydlel a bylo to snad nejhorsi misto, jake jsem tam navstivil. Je mi jasne, ze Pattaya je neco podobne, ale na kraji jsou super rezidencni ctvrti, kde je klid, kousek k mori a hlavne trh s nemovitosma tam je skvely, takze by nemel byt problem opravdu rychle najit nejakou vilu pro vetsi skupinu. S tim zavazovanim se je to samozrejme slozite, ale pocitame s tim, ze ne vsichni to zvladnou dodrzet ;) Vsechno tohle uz se resilo ve vlaknu pod stejnym jmenem na jinem pokerovem serveru, ale nechci sem postovat linky, takze kdyz mi poslete email, tak vam ho poslu a muzete se dozvedet vice o tom, jak to cele vzniklo a co uz se resilo ;)

V soucastne chvili uz mame neverejny komunikacni kanal, kde resime vsechny detaily a rad do nej vpustim dalsi pripadne zajemce ;)

To TheDandis:
      Samozrejme, magorka znaji vsichni :) tak chlapi GL a rad se podivam na nejaky blog, pokud sem budete postovat vase zkusenosti ;)
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      posli link teda, gersi.lukas@gmail.com diky
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      a proc? to by me zajimalo, ja tam mozna brzy poletim, ja naopak slysel prave o tom Patongu samou chvalu :) mysleno ted na dovcu...

blackbbooo původně napsal
      To dreamer14:
      primo u Patong beach jsem par dnu bydlel a bylo to snad nejhorsi misto, jake jsem tam navstivil.
    • blackbbooo
      blackbbooo
      Bronz
      Protoze je to tam tak prervane turistama, ze se neni kudy pohnout, na plazi si nemas ani kam hodit rucnik, na ulici te kazdych 20m zastavi a neco ti nabizi a nikdo si tam nevazi zakaznika, nejhorsi sorta jsou tam taxikari. Jedine k cemu je to dobre je jeden strip club/bordel/ping pong show vedle druheho, ale to je i vsude jinde a v prijemnejsi atmosfere. Myslim, ze je to dobry se tam podivat na dva dny a to bohate staci...Ostrovy kolem, jako Phi Phi nebo Lanta jsou uplne jiny raj...
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Registrace: 20.03.2013 Příspěvky: 970
      jen se tak chci zeptat..... Proč zrovna Thajsko? Nějak mi nejde do hlavy proč se chystají všichni pokerový hráči do Thajska :D asi mi něco uniká, tak se jen ptám abych byl v obraze :)
    • blackbbooo
      blackbbooo
      Bronz
      Je to kompromis mezi kvalitou dostupnych sluzeb a cenou. Jedine v cem se neda udelat kompromis je kvalita netu a ten je na akceptovatelne urovni v Thajsku k dispozici. Zaroven je to skvela startovni pozice pro cestovani do vsech okolnich zemi, kdyz si chce udelat clovek tyden dovcu...
    • slemo69
      slemo69
      Bronz
      Registrace: 30.10.2009 Příspěvky: 701
      Thajsko laka aj mna, ale iba na dovcu a cestovanie.... Kto uz bol, resp. tam je tak by mohol postnut nejake info co v thajsku je must see, mozu byt aj okolite staty, vdaka :)
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Registrace: 20.03.2013 Příspěvky: 970
      aha, tak to jo, já sem už myslel jestli v tom není ten sex túúúrismus :coolface:
      Procházka vykřičenou ulicí
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      no u par tech "holek" jsem si fakt nebyl jisty a trosku bych se obaval toho, ze cloveka muze potkat nemile prekvapeni:D D

jinak s tim Patongem jsem dost prekvapen, ze tj tak zly:(

Caanigia původně napsal
      aha, tak to jo, já sem už myslel jestli v tom není ten sex túúúrismus :coolface:
      Procházka vykřičenou ulicí
    • Sanny123
      Sanny123
      Bronz
      Registrace: 23.02.2012 Příspěvky: 513
      Cauko, zvazujeme s priatelkou vycestovať.... toto vlákno nas docela zaujalo... sice niesom profi hráč, ale určite by som mal záujem sa akcie zucastnit... mohli by ste ma prosím zkontaktovat na skypu??
    • blackbbooo
      blackbbooo
      Bronz
      Sanny123 původně napsal
      Cauko, zvazujeme s priatelkou vycestovať.... toto vlákno nas docela zaujalo... sice niesom profi hráč, ale určite by som mal záujem sa akcie zucastnit... mohli by ste ma prosím zkontaktovat na skypu??
      Ahoj, tato akce je urcena vyhradne pro pokerove hrace a v uvodnim postu jsou stanoveny minimalni pozadavky na jejich zkusenosti a kvalitu. Pokud je splnujes, ta mi pls posli email (uveden take v uvodnim postu) a rekneme si vice.
    • 1
    • 2