Blog: Rybí prsty |NL25|

• prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Registrace: 13.02.2013 Příspěvky: 154
      Ahoj, jmenuju se Adam a jsem ryba.

About me (klidně to přeskoč)

[COLOR=royalblue]Pokr sleduju/hraju/nestuduju asi tak dva roky. Vždycky jsem si myslel, že je to hra snobů a hra o štěstí, ale pak jsem zjistil, že bejvalej spolužák ze základky ho hraje a daří se mu a řek jsem si, že když to dokáže takovej debil jako on, musí to bejt pro mě, největšího borce světa, hračka. No, trochu jsem se sek.
      Popravdě řečeno jsem hlavně nekorunovanej král lenochů a mistr prokrastinace. Už na gymplu mě tížila představa, že někdy budu muset pracovat, a tak jsem hledal činnost, u který platí: bez práce ranec koláčů. Kurzový sázení ani obchodování s komoditama (ehm...) nevyšlo, tak přišly na řadu kartičky.
      Už ani nevim, kolik jsem si na stáry nahrál, pade nebo kilo. Můj start docela dobře definuje slovní spojení "štěstí začátečníka". Nejdřív milestone handa a pak dva dny po sobě 2. a 3. v 4,5$ 180 turbu. Za těch asi tři sta vyhranejch babek jsem si koupil tygra a zbytek prochlastal a profetoval (jasně, že kecám, ale nechtěl jsem, aby tenhle odstavec byl moc krátkej). Takže teda, část výhry jsem vybral, nechal si tam 150 a projel ho na 4,5$ 180 turbech (bankroll mana... cože? co to kecáš? to je nějaká hovadina). Mám hodně špatnou paměť, takže nevim, jak to bylo dál přesně, ale myslim, že jsem nahrál pade a začal hrát jenom jednodolarový mttčka a sem tam něco jinýho. Když jsem finaltabloval dva měsíce po sobě to samý mttčko s polem 3000+ hráčů, řek jsem si, že mám přirozenej talent a s trochou studia o mě zejtra budou mluvit v pokrovejch kruzích jako o bohovi a na živácích mi bude Patrik Antonius masírovat hlavu.
      Nic z toho se nestalo, ale řek jsem si "Hrome! Sper to ďas!"...
      [SPOILER][I]ve skutečnosti jsem řek něco jako "kurva do prdele piča drát! já chci prachyyyy!" ale rád bych si mezi čtenářema udržel i nějaký roštěnky a nechci je urazit vulgární mluvou[/I][/SPOILER]
      ...a trpělivě čekal až do září loňskýho roku, kdy jsem v nějakym turnaji vyhrál asi 350. Za dvě kila jsem si koupil HEM2, abych vypadal jako správnej profík. Zbytek peněz jsem klasicky projel na drahejch turnajích.
      Pak jsem se konečně začal koukal na staty z hudu a pomalu začínal zjišťovat, co znamenaj.
      Polehounku jsem se začal věnovat studiu a jelikož jsem nikdy nic dobrovolně nestudoval, usoudil jsem, že pokr má u mě potenciál. Jedna hodina studia měsíčně byla možná tehdy nad moje síly, ale řekl jsem si, že musím kout železo, dokud je žhavý, a zatnul jsem se. Jako správnej feťák jsem postupně navyšoval dávky abych uspokojil svojí potřebu po vědění. Najednou jsem se zastyděl nad tim, jak jsem dřív hrál a s ještě větším zápalem se ponořil do studia (no dobře, zas tak jsem to neprožíval, ale představujte si u těhle keců takový ty brainstorm scény z filmů. Má to něco do sebe, že jo?). V prosinci už dokonce počet mnou shlédnutejch naučnejch pokrovejch videí převyšoval počet mnou shlédnutejch... jinejch videí... A teď jsem konečně tady, píšu tenhle blog, čímž dokončuju poslední část mojí přípravy na tenhle rok, první rok, kdy chci brát pokr vážně, poctivě studovat a posunout se co nejdál. Doufám, že mi s tim pomůžete, protože jsem šílená ryba, nechutně propadám tiltu (losing i winning), mám mraky leaků a jsem netrpělivej a zvědavej, což jsou podle mě dvě nejhorší vlastnosti, jaký hráč pokru může mít.
      Sečteno podtrženo, rovná se.
      [/COLOR]

Cíle na leden

:club: nebustnout
      život je otázkou priorit
      :club: nahrát platinum star
      vim, že to je na nl5 hračka, ale už to vyžaduje větší než malý volume, takže to mám hlavně jako motivaci kvůli tomuhle, ty výukový materiály zatím těžko využiju
      :club: kouknout na videa o preflop planu ze všech pozic
      twinn má sexy hlas, škoda, že nejsem gay
      :club: víc mě zatim nenapadá, inspirujte mě!

Graf

zatim hraju docela žumpu, až v posledních dvou třech dnech mám ze sebe dobrej pocit (a často se prohlížím před zrcadlem), kterej je způsobenej hlavně tim, že jsem našel dobrou antitilt muziku, při který v pohodě udržuju svojí A game (A= A pořád hraju jak debil)

Co jsem při psaní příspěvku poslouchal pořád dokola jako idiot

• 33 odpovědí
    • AriKCZ
      AriKCZ
      Bronz
      Registrace: 08.03.2011 Příspěvky: 632
      Ahoj prontosuare :)

je to super čtivé jen tak dál držím palec. Jen by mě zajímalo co to teda teď hrjaeš? NL5?

A jak si to udělal s tou ALL IN křivkou v tom grafu? Mě ta mrcha lítá furt někde nahoře a nejraději by mrcha vylezla horem ven :D

Jinak přeji GL a ať ti píle, chuť a smysl pro humor vydrží dál.

Lenochům zdar! :D
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Dík za podporu!

K tvejm otázkám:
      Ano, momentálně hraju NL5 speed na William Hillu. Chtěl jsem NL2 kvůli bankrollu, ale ten na WHčku neni a jinde hrát zatim nechci (PS nemám tracklý a WH má nejlepší poměr stategy points: rake), takže mám trochu agresivnější bankroll, ale pořád lepší než nic a při mojí hře na to beru ohledy, takže se třeba vyhýbám variančnějším spotům, abych neměl velký swingy (i tak to neni žádná hitparáda, ale snažim se na tom zapracovat).
      Co se grafu týče, takhle to vypadá, když tě chytne hot run na tiltu. Asi třikrát jsem vyhrál all-in pre s nižším párem + nějaký klasický točky, ale zbytek hry jsem hrál šíleně fishy (to je ta moje zvědavost, i když jsem si téměř jistej, že jsem horší, tak musím callnout river, abych viděl, co má soupeř, s tim fakt něco musím udělat), takže jsem byl většinu času kolem nuly.
      Hodně štěstí u stolů i tobě (ale né zas tak velký jako mě)!

Dneska dopolední session nic moc, hodně často jsem měl overpair a odcalloval safe board, jenom abych se podíval na vyšší overpair a tak, ale ze hry celkově celkem ok pocit. Před odpolednem nejspíš ještě upravim hud (abych měl pocit, že jsem frajer, co rozumí tomu, co dělá).

Tohle jsem si pustil na lepší náladu
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Takhle runuju posledních pár dní. Ani nemůžu nic rozstřískat, protože jsem badbeatama přišel o všechny prachy na nákup novejch věcí, kurva piča.
      Jinak dělám celkem pokroky, zkouknul jsem pár videí a udělal si z nich poznámky. Aktuálně mám (celkem pochopitelně) největší problémy s tiltem, ale už tak každou druhou session zvládám předčasně ukončit po nějaký omrdávce. V tý druhý polovině sessions začnu hrát jak totální kokot a stejně všechno projedu, takže tady ještě mám co zlepšovat.

Tři z mejch nejoblíbenějších hand. Aspoň jednou denně si je přehrávám a onanuju u toho:

IPoker, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

BB: $6.49 (129.8 bb)
      UTG: $11.93 (238.6 bb)
      MP: $1.91 (38.2 bb)
      Hero (CO): $5.25 (105 bb)
      BTN: $5.70 (114 bb)
      SB: $1.81 (36.2 bb)

Preflop: Hero is CO with A:diamond: A:club:
      UTG folds, MP raises to $0.15, Hero calls $0.15, BTN folds, SB calls $0.13, BB raises to $0.67, MP raises to $1.19, Hero raises to $5.25 and is all-in, 2 folds, MP calls $0.72 and is all-in

Flop: ($4.64) 5:spade: 9:spade: A:heart: (2 players, 2 are all-in)
      Turn: ($4.64) 4:club: (2 players, 2 are all-in)
      River: ($4.64) Q:spade: (2 players, 2 are all-in)

Results:
      $4.64 pot ($0.30 rake)
      Final Board: 5:spade: 9:spade: A:heart: 4:club: Q:spade:
      MP showed K:spade: A:spade: and won $4.34 ($2.43 net)
      Hero mucked A:diamond: A:club: and lost (-$1.91 net)

IPoker, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 4 Players

BB: $1.12 (22.4 bb)
      Hero (CO): $5.02 (100.4 bb)
      BTN: $2 (40 bb)
      SB: $6.25 (125 bb)

Preflop: Hero is CO with A:club: A:diamond:
      Hero raises to $0.15, BTN folds, SB raises to $0.50, BB folds, Hero raises to $5.02, SB calls $4.52

Flop: ($10.09) 5:spade: K:club: K:heart: (2 players)
      Turn: ($10.09) J:heart: (2 players)
      River: ($10.09) T:spade: (2 players)

Results:
      $10.09 pot ($0.67 rake)
      Final Board: 5:spade: K:club: K:heart: J:heart: T:spade:
      Hero mucked A:club: A:diamond: and lost (-$5.02 net)
      SB showed K:spade: K:diamond: and won $9.42 ($4.40 net)

IPoker, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (BB): $7.55 (151 bb)
      UTG: $5.46 (109.2 bb)
      MP: $2.45 (49 bb)
      CO: $5.10 (102 bb)
      BTN: $3.44 (68.8 bb)
      SB: $3.35 (67 bb)

Preflop: Hero is BB with K:spade: K:diamond:
      UTG raises to $0.15, MP calls $0.15, 2 folds, SB calls $0.13, Hero raises to $0.80, UTG raises to $5.46 and is all-in, 2 folds, Hero calls $4.66

Flop: ($11.22) Q:heart: 7:spade: Q:diamond: (2 players, 1 is all-in)
      Turn: ($11.22) J:club: (2 players, 1 is all-in)
      River: ($11.22) T:heart: (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $11.22 pot ($0.74 rake)
      Final Board: Q:heart: 7:spade: Q:diamond: J:club: T:heart:
      Hero mucked K:spade: K:diamond: and lost (-$5.46 net)
      UTG showed A:club: K:heart: and won $10.48 ($5.02 net)

ÁÁÁÁCH
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Půlměsíc je v úplňku, čas na další cupcake
      Bustnul jsem WH. Už vim, jak to vypadá, když člověk běží špatně. Jasně, část jsem odtiltoval, ale většinu času mi nic nechodilo, na boardech ani backdoory, když jsem měl esa nebo krále, tak buď všichni složili pre nebo můj 3bet dorovnal pan čurák s 85off a flopnul dva páry a když jsem se jednou pokusil o bluff na vhodnym boardu, callne mě týpek s Ace high, to bych si ho vyškub.
      A teď pár pozitivních žvástů: dřív bych se po takhle špatnym runu na pokr chvíli vysral, než by to přešlo, pak bych znova depositnul a buď bych jel nahoru nebo dolů. Ale jelikož jsem si začal psát tenhle blog a nechci psát nějaký sračky o tom, jak mě kluci šikanujou reraisama a že to povim mámě, ale spíš o tom, jakej jsem hustokrutej borec, kterýmu se péro houpe u kolen, rozhod jsem se tenhle měsíc přesunout hlavně na studium, v únoru se na WH vrátit s lepšim bankrollem a plánem a vzít si zpět to, co mi patří!
      Zároveň jsem oživil účet na stárech a trochu nabral zpět sebevědomí ve hře. Za prvý pole je určitě lehčí než na WH, je taky asi 5x větší, takže víc fishek. Za druhý se mi tu hraje líp z toho důvodu, že na WH jsem se už chtěl někam dostat a bál jsem se, že ztratim roll, čimž byla určitě negativně ovlivněná moje hra (rozhodně to není hlavní důvod bustnutí, ale nějakej podíl tam bude), kdežto na strárech jsem poslední rok házel baksy z okna lopatou, takže mi agresivní hra (soupeřů i moje) nedělá problém. No a konečně za třetí, jak jsem na Hillu runoval špatně, tak tady zatim jedu jak bůh. Za 4k hand mám 35bb/100. Moje standardní session má asi hodinu, ale tady na stárech v 90% případů musim session ukončit dřív kvůli winning tiltu.
      Takže zbytek měsíce budu kuchat ryby na stárech a hodně se šrotit a na začátku února rozmyslim jak dál.
      Taky jsem začal číst 'Poker jako byznys' a poznatky z týhle knihy zapracuju do mejch dalších plánů.
      To je asi všechno, do konce února se asi ještě párkrát krátce ozvu.

Můj tajnej pokrovej sen
      Zúčastnit se živáku a až mi villain řekne po nějaký hře "nice hand," podívat se na svojí ruku a říct, že jsem rád, že jsem investoval do těch drahejch vyživovacích krémů

PÍS!(nička)
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz

Poslední dobou zjišťuju, jak je k dobrý hře důležitá dobrá psychika, resp. že jsem hodně psychicky labilní.

Takže jsem se rozhod investovat na začátku roku víc času do řešení všech nepokrovejch záležitostí, od čehož si slibuju posílení psychiky a tudíž i zdokonalení hry a rychlejší posun ve hře. Jsem zvědavej, jestli to vyjde.

Co se pokru samotnýho týče, od února budu každou neděli postovat cíle na následující tejden a budu vyhodnocovat tejden uplynulej. Tak jednou měsíčně se možná budu krátce vyjadřovat k nějakejm né úplně pokrovejm záležitostem, ale to je takovej dílčí cíl, prioritou tohohle blogu bude od února posílit si disciplínu tím, že budu dodržovat to, co si sám stanovím.
      Tenhle měsíc čtu kromě 'Poker jako byznys' taky knihu 'Jak drahé je zdarma', která není o pokru, ale hodně ovlivňuje moje chování i myšlení.
      Nó, dneska to byla taková krátká nuda, hlavně jsem si potřebova přečíst svoje myšlenky, rozhodně z toho nechci udělat pravidlo.

Cya v únoru

• prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Vyhodnocení ledna

Výsledkově byl leden pěkně na hovno. Ale co se týče pokroku ve hře a hlavně v přístupu ke hře, jsem celkem spokojenej.
      Bohužel jsem bustnul na WHčku, ale aspoň jsem díky tomu zjistil, že na Pokerstars by to mohlo jít líp. Vzhledem k bustnutí se mi nepodařilo nahrát platinu, ale zpětně si uvědomuju, že to byl špatně stanovenej cíl. Videa, který jsem chtěl zkouknout, jsem zkouknul a dokonce si z nich i vypsal poznámky, ale ještě mám na studiu co zlepšovat. Po přečtení nějaký literatury, kterou už jsem tady zmiňoval, jsem přehodnotil můj postoj k blogu, Hodlám se míň soustředit na nějakou pózu vtipálka a víc se zaobírat plněním cílů a cestou kupředu. Odteď tedy hodlám postovat shrnutí každého týdne, pokaždé stanovovat co nejkonkrétnější cíle a efektivně využívat každé volné chvíle.

Graf Ipoker

Graf Pstars

• prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Týden 5/2014

Cíle:
      :club: Nahrát 10k hands na PS
      :club: Nahrát 1k hands na IP
      :club:P odívat se na 2 videa a udělat si z nich poznámky
      :club:P řečíst si dva články a udělat si z nich poznámky
      :club: Nekontrolovat v HM2 ani cashieru profit
      :club: Nehrát nic jinýho než cash games

Až do čtvrtka nebudu mít na poker moc času, tak jsem se tomu snažil cíle přizpůsobit. Ale i tak moc nevim, jestli je zvládnu s přehledem, tak tak nebo vůbec. Prostě je to první tejden novýho plánu, tak odrazim a uvidim, jak dopadnu. Nejdůležitější cíl bude asi věnovat se výhradně cash games, protože doteď jsem vždycky sem tam zapnul nějakej satelit do většího turnaje nebo sngčko, prostě jsem dělal takový debilní spews, což mě brzdí v budovaní rollu a posunutí na vyšší limit. Nesledování cashieru už se mi docela daří, to by neměl bejt problém. Co se týče tý tisícovky hand na ipokeru, rád bych si udržel nějakej status tady kvůli studijním materiálům, stříbro by mělo stačit. Studování by mělo bejt v pohodě, těch 10k hands netušim, čas na to asi bude, ale ještě potřebuju nějak nabrat motivaci. Taky si po tomhle týdnu udělám hrubou statistiku, kolik hands odehraju za hodinu a kolik času mi bere studium, abych moh mít v budoucnu lepší plány.

Random grind music
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Shrnutí cílů týdne
      Stanovování týdenních cílů se ukázalo býti krokem správným směrem! Podařilo se mi splnit 5/6 cílů. K volume cílům nemám moc co dodat, rozhodně to je pro mě ta správná motivace a budu v nich zatím pokračovat. Co se učebních cílů týče, tam mám hodně co zlepšovat, v pracovním týdnu jsem na to totálně kakal, články i videa jsem projel až dneska a rozhodně jsem jim nevěnoval dostatek pozornosti, takže v téhle oblasti musím hodně zapracovat. Dodržel jsem i cíl, že budu hrát jenom CG, a vzhledem k tomu, že jsem veškerou svojí snahu upíral k tomuto formátu, ztratil jsem zatím zájem o jakýkoliv jiný formát, což je pro mě určitě dobře. Do budoucna už si tento cíl stanovovat nebudu, protože si myslím, že už ho dokážu dodržovat defaultně. Zbývá kontrola profitu. Přestal jsem kontrolovat cashier, když prohrávám, ale čím víc se mi daří, tím častěji do něj koukám. I v tomhle cíli jsem zaznamenal nějaký posun, rozhodně tu ale je co vylepšovat, každopádně formulaci cíle musím lehce upravit, protože nedívat se vůbec na stav bankrollu je 1. nesmysl a 2. moc velký skok, musím tenhle zlozvyk nějak odstupňovat.
      Shrnutí týdne obecně
      Jsem spokojenej, udělal jsem progres ve hře i v přístupu k mnoha věcem okolo, podařilo se mi získat motivaci, přestal jsem být tolik líný, s čímž bojuju neustále, takže v tomhle ohledu jsem nadmíru spokojenej a psychicky jsem na tom víc než dobře. BR se zvětšuje, mám představu, jak by měl vypadat zbytek měsíce po jednotlivých týdnech, a pokud se ta představa naplní, tak bych na začátku března mohl začít oťukávat NL5.

Cíle na další týden
      :club: Nahrát 17k hands na PS
      :club: Nahrát 2k hand na IP
      :club: Kontrolovat cashier max. 1x za 2 dny
      :club: Sestavit si hrubý týdenní rozvrh hraní a učení

Na hraní by příští týden mělo být víc času než tento. Podle HM2 odehraju cca 600hands za hodinu, takže bych měl nahrát něco kolem 32 hodin a pokud chci dodržovat hraní a studium v poměru 4:1, měl bych studiem strávit 8 hodin. Na studium se chci příští týden hodně zaměřit, stanovit, co vlastně počítat do studia a všechny studijní aktivity rozdělit do celého týdne, vychází to na pohodovou hodinku a kus denně, takže počítám, že ze začátku se k tomu budu muset hodně nutit, ale pak už to bude čím dál lehčí. Taky bych chtěl začít do blogu sem tam postovat zajímavé handy, myšlenky nebo cokoliv dalšího kolem pokru, ať je trochu pestřejší.
      GL u stolů!
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      Čau, solidně vypadající blog a zatím dobrej přístup, tak ať se ti daří, budu sledovat. :sdrink:

• prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      @Pinny1990: dík za podporu! V nejbližší době mám v plánu zahrnout do studia tvůj thread o mental game.

Tenhle tejden vypadá zatim následovně: hraju dobře -> uvědomuju si, že hraju dobře a začnu bejt namyšlenej -> hraju špatně, spewuju -> uvědomuju si, že hraju špatně, začne mě to tiltovat -> hraju ještě hůř -> přerušuju session, seberu se dohromady -> repeat.
      Taky musim něco udělat s tim, že jsem hodně result a money oriented, rád bych to změnil na decision oriented, rozhodně se pak ušetřim o hodně tiltování.

Něco z dneška, nevim, jestli jsem měl takhle 4bet shovenout nebo tam dát nějakej normální 4bet sizing, ale původní raiser hodně fishy a nechtěl jsem jít s jackama oop na flop ve třech. Tahle handa mi taky připomíná, že si musím pořídit nějakýho antistresovýho panáka.

Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

BTN: $1.97 (98.5 bb)
      SB: $5.88 (294 bb)
      Hero (BB): $7.72 (386 bb)
      UTG: $1 (50 bb)
      MP: $0.75 (37.5 bb)
      CO: $2.97 (148.5 bb)

Preflop: Hero is BB with J:club: J:diamond:
      2 folds, CO raises to $0.06, BTN raises to $0.30, SB folds, Hero raises to $7.72 and is all-in, CO folds, BTN calls $1.67 and is all-in

Flop: ($4.01) 2:heart: 6:spade: K:spade: (2 players, 2 are all-in)
      Turn: ($4.01) 6:heart: (2 players, 2 are all-in)
      River: ($4.01) 3:diamond: (2 players, 2 are all-in)

Results:
      $4.01 pot ($0.14 rake)
      Final Board: 2:heart: 6:spade: K:spade: 6:heart: 3:diamond:
      BTN showed T:club: 6:club: and won $3.87 ($1.90 net)
      Hero showed J:club: J:diamond: and lost (-$1.97 net)
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      kvalita mojí hry jde neustále nahoru (ze dna to ani jinam nejde)! hodně tomu pomohla i změna wallpaperu:

• prontosaur
      prontosaur
      Bronz

Z týdenních cílů se mi na 100% podařilo splnit jenom jeden, ten asi uhodnete z grafu. Na ipokeru jsem neodehrál skoro nic, soft mě šíleně tiltuje, takže v budoucnu tam budu hrát vždy jen tolik hand, abych si udržel status potřebný k přístupu ke studijním matrošům. V nekoukání se do cashieru jsem udělal pokroky, asi dva dny v týdnu jsem do něj vůbec nekouk (a ano, i v těch dnech jsem hrál :) ), ale ty ostatní jsem sledoval stav peněz rozhodně víc než jednou. Rozvrh hraní a učení jsem si stanovil celkem dobře, ale zatím jen na dny, kdy mám úplně volno a jelikož nemám žádnej pravidelnej režim ani týdenní ani měsíční, budu muset vypracovat ještě pár dalších denních plánů a vždycky se řídit podle toho, kterej se bude na konkrétní den hodit.
      Ve dnech volna jsem to stanovil následovně: ráno 2-3 sessions, podle toho, jak vstanu, na začátek spustit jen jeden stůl, abych plynule převedl soustředění a myšlení stoprocentně na pokr a pak, třeba po dvaceti minutách nebo půl hodině, teprv rozjedu standardní počet. V poledne jídlo, chvíle studia a odreagování (v libovolném pořadí), odpoledne sessions podle energie, k večeru pauza a večer session a pak relax před spaním. Sessions mám zhruba 60 minut dlouhý, výjimkou je večer, kdy to zapnu jenom jednou a pak už se nedonutim, takže hraju i třeba 3 hodiny v kuse, když mám náladu, s max. 5 minutovejma přestávkama po každý hodině. Jinak si dávám 15-60 minut pauzu, zas hodně podle nálady. Na začátku každý pauzy na sobě udělám takový psychologický samovyšetření, podle kterýho odhadnu, jak dlouhou pauzu potřebuju a co při ní dělat. Když mám třeba za sebou session, při který jsem zažil pár badbeatů nebo jinejch hand, který mi uvízly v paměti, zajdu se nadejchat čerstvýho vzduchu na balkón a potom si na chvilku pustim televizi, rozvalim se na gauč, dám si nějaký pití a třeba kus ovoce, popřemýšlím o těch handách a u každý udělám nějakej závěr (zahrál jsem to špatně, nedalo se s tím nic dělat, měl jsem se víc zamyslet nad rangí soupeře...), abych už se k nim nemusel vracet, tim si vyčistim hlavu a můžu nastoupit na další session se stejným sebevědomím jako vždy.
      V uplynulém týdnu jsem měl den volna jeden, a když jsem se pak podíval do hemu a zjistil, že jsem hrál téměř 10 hodin, byl jsem hodně mile překvapen, protože jsem za celý den v pauzách stihnul hromadu non poker věcí a nahrál obří volume, aniž bych byl večer extrémně unavenej. Ono to uspokojení z efektivně využitého dne člověku dodá hodně energie, a jelikož jsem vždy mezi sessions něco malého udělal, tou energií jsem byl zásobován celej den. Klíčem ke dveřím úspěchu je tady konkrétní plánování. Stačí, abych si v hlavě řekl, co budu dělat následující ne den nebo dopoledne, ale každou hodinu nebo časový blok v rozvrhu. Je mnohem lepší z každé hodiny ubrat 5 minut na přemýšlení, čím tu hodinu naplním, než abych půl dne bezcílně chodil po bytě, kontroloval ledničku, brouzdal po netu atd.
      To jsem se nějak rozjel, týden tedy jen krátce: začátek dobrej, ke konci moc kaleb a velká únava, horší efektivita využití času. spokojenost s profitem, částečná spokojenost s učením, nadprůměrná spokojenost s hrou.

Cíle na další týden
      :club: Odehrát 20k hands

Nic jinýho mě na tenhle týden nenapadá. od začátku roku mám na NL2 cca 15bb/100, ale na každym limitu chci odehrát minimálně 100k hands abych si ho moh odškrtnout za splněnej a jít dál. tohle jsem si stanovil sám, nevedla k tomu žádná logická úvaha ani rada chytrejch knih a určitě (teda aspoň doufám) mě to zbrzdí v postupu limitama, ale slibuju si od toho pozitivní vliv na psychiku a ten mi za to stojí. krom toho i takhle poletim nahoru dost rychle, teda pokud mi tempo vydrží a bude se mi dařit stejně na každym limitu, což je ve hvězdách (původně jsem napsal že to je hovadina, ale jeden nikdy neví). Dneska konec, jdu usnout u filmu, včera v jedný ruce gin tonic, v druhý vodka džus a pivo všude okolo...

• prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Trochu línej tejden, 60% hand jsem odehrál během prvních tří dní a pak jsem to tak nějak došudlal takovou B-C game...

Týdenní cíl splněn. Hodně jsem prděl na učení, což by na jednu stranu nemuselo tolik vadit, jelikož v pokrovém světě se doporučuje poměr hraní k učení 4:1 s tim, že čim víc člověk vyhrává, tím míň má studovat, aby si nesnižoval hodinovku, na druhou stranu osobně mám s učením hodně velký problémy a nerad bych, aby se mi tahle nedůslednost vymstila na vyšších limitech.

Cíle na další týden
      :club: Odehrát 25k hands
      :club: Podívat se do pátku aspoň na 1 video a článek
      :club: podívat se do pátku na 10 zhodnocených hand v HJ fóru a porovnat svůj názor s judgem

Původně jsem se chtěl posunout na NL5 koncem týdne, ale do 100k hand na NL2 mi zbývá ještě cca 37k a nechci zvyšovat kvantitu na úkor kvality, takže postup o týden prodloužím. Aspoň si potrénuju trpělivost a vytrvalost. Krom toho, pokud zvládnu týdenní volume cíl, bude to znamením, že dokážu každý další měsíc odehrát aspoň 100k hand, což by znamenalo, že v ideálním případě se každý měsíc posunu o limit výš :s_cool:
      V pátek se můžetě těšit na zhodnocení celýho měsíce a prognózy do března. Na konci března taky zhodnotím dosavadní průběh roku a na základě toho se pokusim stanovit nějaký realizovatelný cíle do konce roku. Jednomu se to může zdát jako hromada nudnýho hodnocení a plánování, ale tenhle způsob sebemotivace na mě hodně funguje, takže s tim budu otravovat pořád. Ale rád bych na blogu vytvořil i takový relaxační okýnko, kde bych se zaobíral všemožnejma non poker věcma na odlehčení. Koneckonců, když začnete brát poker vážně, všechno, co děláte, ovlivňuje poker, protože všechno, co děláte, ovlivňuje vaší psychiku a ta tvoří 80% úspěchu ve hře. Takže i takovej non poker koutek je vlastně poker related a můžete díky němu objevit nějakej svůj leak.
      A nebo taky ne, zdarec jindy!
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Zdar!
      Zatím to vypadá, že budu mít náročnej víkend, odehrál jsem zatím asi tisíc hand, vůbec nebyl čas. Jedna zajímavá handa z dneška:

Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

BTN: $2.41 (120.5 bb)
      SB: $1.30 (65 bb)
      BB: $2 (100 bb)
      UTG: $1.59 (79.5 bb)
      MP: $2.12 (106 bb)
      Hero (CO): $2.45 (122.5 bb)

Preflop: Hero is CO with 8:club: 8:heart:
      UTG folds, MP raises to $0.08, Hero calls $0.08, 3 folds

Preflop standardně calluju v pozici, na 3bet bluff je moje ruka moc silná, na 3bet for value se mi zdá zase moc slabá.

Flop: ($0.19) Q:spade: 3:club: 2:club: (2 players)
      MP bets $0.18, Hero calls $0.18

Můj defaultní plán tady je callnout a přehodnotit na turnu. Soupeř má v rangi dost královen, ale i hromadu kombinací bez nich. Přichází pot sized bet, což mi řiká, že soupeř ve většině případů queenu nemá, může se jednat buď o totální bluff (na NL2 hodně fishí pot betuje každej flop nehledě na to co na něm je a pak give upujou turn), draw, občas takhle někdo hraje overpár. Calluju, abych získal víc infa na turnu.

Turn: ($0.55) 4:diamond: (2 players)
      MP bets $0.52, Hero calls $0.52

Opět pot sized bet. Vyřazuju většinu bluffů a queen (u nich obvykle přichází lehkej slowdown v betsizingu). Ve většině případů to bude draw spíš než overpár, takže myslim, že jsem pořád lepší. Když nad tou handou zpětně přemýšlim, měl jsem ho tady reraisnout all-in, teď se to zdá jako jedinej logickej závěr mých úvah... tady budu mít asi menší leak.

River: ($1.59) K:spade: (2 players)
      MP bets $1.34 and is all-in, Hero calls $1.34

Tady už jsem calloval bez většího přemejšlení. Villain to tam poslal tak rychle, že se mu snad ani informace o riveru nemohla stihnout dostat z očí do mozku. Flop i turn betoval taky dost rychle, což mě utvrdilo v přesvědčení, že má missnutou draw.

Results:
      $4.27 pot ($0.15 rake)
      Final Board: Q:spade: 3:club: 2:club: 4:diamond: K:spade:
      MP showed A:club: T:club: and lost (-$2.12 net)
      Hero showed 8:club: 8:heart: and won $4.12 ($2 net)

Bezprostředně po odehrání jsem byl se svojí hrou spokojenej, ale teď vidim, že to nebylo úplně ideální. Asi je na čase zapojit do studia i session review!
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Zdar lidi,
      včera jsem nějak neměl čas, tak udělám shrnutí tejdne i celýho únoru dneska.
      Únor byl první měsíc, kdy jsem se pokru věnoval trochu víc, než rekreačně a nahrál celkem dobrý volume i strávil několik hodin učením a zlepšováním hry na teoretické úrovni. První dva týdny jsem na tom byl hodně dobře, co se motivace týká, potom nějak nadšení opadlo a tenhle tejden byl otřesnej, volume bude někde na úrovni prvního týdne (10k) oproti stanoveným 25k. Ze studijních cílů jsem splnil jenom shlédnutí jednoho videa...
      Částečně byla tahle závěrečná lenost způsobená začátkem letního semestru, účast na hodinách mi sebrala hodně sil, ale už jsem si vypracoval novou verzi herního rozvrhu, abych měl energii jak ve škole tak při hraní. Ztráta motivace byla způsobena mnou stanoveným pravidlem 100k hand na každém limitu. Už mám solidní roll na shotování NL5, ale na NL2 mi zbývá odehrát ještě 30k ruk. Poslední dobou pochybuju o smyslu tohohle volume cíle, ale bojím se, že když to teď poruším, bude to na mě mít negativní dopad, takže už to nějak doklepu.

Graf za únor

Cíle na březen
      :club: Rozhodně chci odehrát aspoň 100k hand. Vychází to na nějakých 95 hodin, což by neměl být problém a určitě mi s tímhle cílem pomůže i fakt, že v březnu je 5 celých víkendů, při nichž toho odehraju nejvíc. Příští týden nejspíš začnu mixovat NL2 a NL5 sessions, to by mě mohlo zas trochu nakopnout v motivaci.
      :club: Taky bych chtěl navýšit počet studijních hodin, asi to nebude nějak rozložené rovnoměrně, nejvíc učení plánuju v první polovině měsíce, kdy se budu pomalu přesouvat na NL5 a až se tam zabydlím, tak zas trochu polevím.
      :club: Při plnění předchozích dvou cílů bych měl docílit 100k lifetime hands na NL2 a kompletní přesun na NL5.

Cíle na následující týden si žádné nedávám, budu hrát a učit se tak, abych se přibližoval měsíčním cílům a až podle toho, jak první týden měsíce proběhne, si stanovím cíle na další týden.

Cya! :banana:
    • DonRoberto91
      DonRoberto91
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 183
      Tá redline je sick na NL2 :D

Dobrá práca, nech to pokračuje :)
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      @DonRoberto91: dík! :) ad redline: znám tajemství, jak bluffovat fishe :s_cool:

Minulej tejden byl otřesnej, co se týče pokeru. Nejvíc času na hraní mám v druhý polovině a ve čtvrtek mě sundala nějaká zákeřná nemoc (rýma a tak...), takže jsem za celej tejden odehrál asi tak tisíc hand :-/
      Předtim v neděli jsem ještě vykvaldil lístek do výročního sunday millionu, a místo, abych si těch 215 turnajovejch dolarů nechal, tak jsem si to zahrál, protože jsem naivní idiot...

Cíle na tenhle tejden jsou jasný: doléčit se, obnovit ztracenou herní disciplínu a nahrát aspoň 25k hand.
      Poslední dva tejdny mám trošku problémy s motivací, dostavila se velká lenost a prokrastinace, takže taky musim zase začít nějak bojovat s tímhle. Docela mě oslovilo tohle motivační video, myslim si, že jeho text je dokonale výstižnej. Zkoušel jsem si pouštěť i jiný videa, ale žádný už mě takhle nedostalo.

Taky na tiltbooku sleduju challenge jedonoho maníka, kterej chce v březnu odehrát 500k hand na NL25 a už jich má přes 150k (můj měsíční volume goal udělal za tejden). Vždycky mě dokáže nakopnout, když vim, že cíl, kterej si stanovim, nejen že je splnitelnej, ale dá se i o parník překonat. Hned se to pak zdá lehčí.

Na závěr se ještě vrátím k tomu sunday millionu. Hrál jsem tu 55$ kvaldu, kde ticket do ní dostal každej, kdo depositnul aspoň 100 baksů s kódem. Dost lidí o týhle nabídce nevědělo a lidi, kteří ji někde sdíleli, se o ní taky vyjadřovali jako o podpultovce. Pokud vám tahle nabídka unikla a příště byste o podobnejch událostech rádi věděli, doporučuju pravidelně číst ty otravný pokestars maily, popřípadě se opět přihlásit k odběru, pokud jste ho zrušili.

Tak to je pro dnešek všechno, ať se vám daří, a i když už je jaro za rohem, pořád se oblíkejte dostatečně teple!
    • Wexxicek
      Wexxicek
      Bronz
      Registrace: 01.08.2013 Příspěvky: 93
      Tak to KLOBOUČEK!! :s_love:

Perfektní a čtivej blog! Takový romány sem nečetl ani od žádné štiky :D
      Každopádně tě budu sledovat dál a převezmu tvoje dobré postupy :) mam stejný problém (mmm spíš problemy..) jako si měl na začátku a koukám, že si se stím popral jako boss :s_cool:

Rybám zdar! :f_p:
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      @Wexxicek: Čau, moc dík za takovej povzbuzující příspěvek! Moc rád čtu, že můj blog kromě pobavení může někomu dát i něco víc :) Jo, problémů mám hodně, ale rozhodně v jejich řešení dělám (nejen) díky sebereflexi v tomhle blogu pokroky, a pěkně jsi mě namotivoval, abych v tom pokračoval.

Tenhle tejden (a vlastně zatim celej měsíc) mám solidní shitrun, -12BI, -9 pod EV, první zpomalení mojí spanilý jízdy. Musím se přiznat, že to na mě dost působí, ovlivnilo to moje volume a taky jsem po pár bad beatech odtiltoval stack nebo dva.
      Ale včera jsem se po konci session, kterej byl opravdu výživnej (KK<JJ, K4<A4 all-in na flopu 10K4...), zhluboka nadech a řek si tak to teda né. Už jsem taky na pokerstrategy přečet dost příspěvků o downswingu, abych se proti němu obrnil a dokázal ho využít na max.

Nevim jak u ostatních lidí, ale co mě děsí na downswingu nejvíc je tohle: přijdu o peníze, který jsem pracně x hodin nahrával a budu je muset nahrát znova, takže ztratim hromadu času, abych se dostal tam, kde už jsem přece byl, a tahle vidina ztráty je šílenej demotivátor a ničitel mindsetu.

Do pozadí následujícího čtení doporučuju pustit tohle

Ale downswing je nedílnou součástí pokru, stejně jako upswing, ryby nebo big blind. Tak to prostě je a i když jsem dělal, že o něm nevim, teď tu je a já se s nim musim vypořádat. A já to udělám, protože v týhle hře chci bejt dobrej, chci bejt nejlepší a taky překonám ten down nejlíp jak je to vůbec možný. A udělám pro to cokoliv! Je třeba víc studovat? Budu se před spanim dívat na videa a snít o nich a v mhdčku si budu číst strategický články! Je třeba hrát víc tight a vyhnout se složitějším spotům? Dočasně upravim svoje range, budu míň 3betovat a míň callovat 3bety! Je třeba žrát hovna? K snídani si udělám koktejl z průjmu! Prostě mě nic nezastaví! Protože život neni o tom, jak tvrdě dokážu udeřit, ale o tom, jak tvrdou ránu dokážu inkasovat a přitom jít pořád dopředu, kolik toho zvládu unést a přitom se pořád posouvat dál! A já rozhodně zvládnu mnohem víc než jeden trapnej downswing!
    • 1
    • 2