jak na SHOT?

• hellokitty83
      hellokitty83
      Bronz
      Registrace: 01.08.2012 Příspěvky: 2,444
      :heart: hi girls and boys :heart:

zacatkem roku se na forum objevil tento thread Rada pri presune na vyssi limit jedna se o velmi zajimavou problematiku nejen pro cash game hrace. kazda varianta se ridi vlastnymi zakony a tady mate sanci zeptat se zkusenejsich hraci komunity:

jak na shot?

shotujete vyzsi limit? jakym spusobem? dari se vam to na prvni pokus? mate pritom nejake mindset problemy, jste money scared? jak se s tim snazite vyrovnavat?

postujte sem, budeme radi kdyz se vsichni podeli o sve zkusenosti v te oblasti.
  • 21 odpovědí
    • hellokitty83
      hellokitty83
      Bronz
      Registrace: 01.08.2012 Příspěvky: 2,444
      hraju ko sng na pokerstars. dvakrat jsem delala shot na 7s poprve s rollem kolem 75bi potom s 65bi.
      pokazde to dopadlo stejne. na blogu jsem zverejnila,ze shotuju vyzsi limit na coz mi bylo napsano,ze to nemuzu hrat,ja jsem se zhroutila a prohrala pulku rollu [ted mozna jeste vic]
      kdyz shotuju tak hraju jen 5,6 stolu kolem 2h/ssn pouze 7s

nevim kdy se ted vratim k shotu kvuli brm ale prosim o radu, jestli si myslite,ze muj brm je priliz agresivni. zajima mne taky jak jste vy prechadzali z micros vyse a jestli se vam to povedlo na poprve. a jestli jste meli pocit,ze se te limity az tak lisi.

prosim o vyjadreni nejen hrace zamirene na ko sng ale i jine sttecka. budu vdecna za kazdou radu. diky a GL vsem!
    • sorcerer777
      sorcerer777
      Bronz
      Registrace: 18.01.2011 Příspěvky: 1,245
      tiez som mal svojho casu cca 75 BI na vyssi limit SnG, zacal som to hrat, za par dni som bol -20 BI, co ma na nizsom limite stalo cca 5 tyzdnov prace a to ma teda velmi nepotesilo po psychickej stranke. najblizsie pojdem na to inak, ak sa k tomu vobec dostanem, budem mixovat nizsi VS vyssi BI v pomere 2:1, 1:1, 1:2 ... a podla toho aky budem mat pocit z hry na vyssom limite a ako to bude v statistikach vyzerat, uvidim co dalej
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      sorcerer777 původně napsal
      tiez som mal svojho casu cca 75 BI na vyssi limit SnG, zacal som to hrat, za par dni som bol -20 BI, co ma na nizsom limite stalo cca 5 tyzdnov prace a to ma teda velmi nepotesilo po psychickej stranke. najblizsie pojdem na to inak, ak sa k tomu vobec dostanem, budem mixovat nizsi VS vyssi BI v pomere 2:1, 1:1, 1:2 ... a podla toho aky budem mat pocit z hry na vyssom limite a ako to bude v statistikach vyzerat, uvidim co dalej
      Najproblematickejsia cast tvojho pristupu sa ukryva v tejto casti. Predpokladam, ze pracujes a poker hras rekreacne alebo v pripade, ze si student a hras ten volume co hras a nemas super zamestnanie/brigadu tak ta nazvem :censored: alebo nejaka ina varianta.

Kazdopadne tvoj problem tkvie v tom, ako u mnohych ludi (vratane mna pred nejakym casom), ze jednoducho ked dneska odmakam tak chcem mat hned vysledky (tyka sa to napriklad aj cvicenia apod.) a najlepsie keby som sa posuval stale len dopredu (napr. s rollom). Faktom je, ze mozno 5x skusis 5x failnes, ale ak skusis 6ty krat, tak to moze ako to ja nazyvam VYSTRELIT. Ide len o to ci to chces a co tomu obetujes.

Peniaze z pokru na tvojej sucasnej urovni ti zivotnu situaciu nezmenia tak preco by pripadny fail na vyssom limite mal sposobovat negativne stavy? Chces mas plusovy kazdy mesiac, v horsom pripade kazdy tyzden a v tom najhorsom kazdu session?

Predstav si, ze vyhras mesacne na pokri 100$ (na kavu) a mas takyto problem aky mas. Skus ten poker nehrat par mesiacov, a zamysli sa nad tym, ake to je teraz super, ked nemas z toho ziaden ten prijem. Aky je rozdiel medzi tym, ze teraz nemas prijem po urcitu dobu v porovnani so situaciou kde taku istu dobu chodis hore dole medzi limitmi bez profitu?

Samozrejme je tam nejaky cas, ktory tomu venujes, ale na tej tvojej urovni ta to nemusi trapit. Nemusi ta to trapit ani v pripade, ze hras 100h mesacne, preco ? Lebo tato situacia ta ma nieco naucit:

- mas/nemas na to
      - naucit sa nieco o sebe

a vzhladom na to by som cas venovany pokru napriklad 300h za 5 mesiacov nepokladal za "zabity" pretoze ak dokazes vnimat jednotlive pritomne podnety tak ta to nasmeruje a rozsiri pohlad na veci v tvojom dalsom zivote.

PS: zdravim karmu :D
    • sorcerer777
      sorcerer777
      Bronz
      ved zase netrieskal som si hlavu o stenu, moj pokrovy roll je uplne odcleneny od mojho osobneho zivota, ale jednoducho dostavil sa ten pocit, ze sa s niecim, s prepacenim, :censored: 5 tyzdnov a potom to cele za 3 ci 4 dni odpalim, bolo to take dost demotivujuce. potom som zacal mixovat tie BI ako pisem vyssie a pomalicky som stupal hore, toto mam odskusane, ze to v mojom pripade bude lepsie a bezpecnejsie. som dost result oriented, to je pravda, ale zase urcite sa nikam neponahlam, citam tu blogy a viem ze nikto okrem slecny kiwi za tri mesiace a niektori ani za dva ci viac rokov nezbohatli :)
    • solosk
      solosk
      Bronz
      Registrace: 05.03.2008 Příspěvky: 297
      for CG players

1.Zakupenie si HH na vatsi limit staci 2M hands napr. na ipoker cca 9$
      2. TST hladat stoly s fiskami a poziciou
      3. Hrat max 2stoly a byt maximalne koncentrovany ,ziadny fast poker!
      4.Ss by mala trvat max 50min
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Platina
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      nedavaj si ziadny shot.
      nesnaz sa "posunut" na vyssie limity
      nesnaz sa zdolat nejaky "level"

Poker je biznis!

to ake hry hrajes sa vola game selekcia. Vyberas si hry ktore su optimalne pre tvoj bankroll a tvoje schopnosti.
      Pred kazdou session sa pozri do "zrkadla" na svoje schopnosti. Pozri sa na svoj bankroll a najdi hry, ktore su optimalne pre tvoj bankroll a skill.

Ak nebudes hrat optimalne hry tak uskodis svojmu biznisu. Bud skrachuje kvoli downswingu, alebo bude dlho stagnovat, alebo budes z neho v obrovskom emocionalnom strese...

Rozvijaj svoje pokrove schopnosti studiom, pracovanim na svojej hre.
      Rozvijaj svoj bankroll napriklad tym, ze si nekupis dalsi par topanok a neprepijes cely profit z pokru na party. :)

uspesny pokrovi hraci su nie len dobry v kartach, ale su v prvom rade dobry biznismani. Napriklad taky masuronike dokazal z 150$ urobit SNE za neviem kolko malo mesiacov, pretoze on pokrovemu biznisu rozumie a vie ako na to.
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 2,077
      solosk původně napsal
      Blbost...
      Co ked hram denne session na dvoch fast stoloch 2-3 hodiny a pauzu si robim len vtedy ked potrebujem a vobec nestracam koncentraciu?
      Kazdy ma zauzivane uz aj vlastne standardy tak preco ich menit?...ked fyzicky a psychicky dokaze tvoje telo zvladat takuto zataz, tak preco to pri shote obmedzovat? To mi absolutne nedava zmysel...
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      sorcerer777 původně napsal
      ved zase netrieskal som si hlavu o stenu, moj pokrovy roll je uplne odcleneny od mojho osobneho zivota, ale jednoducho dostavil sa ten pocit, ze sa s niecim, s prepacenim, jebem 5 tyzdnov a potom to cele za 3 ci 4 dni odpalim, bolo to take dost demotivujuce. potom som zacal mixovat tie BI ako pisem vyssie a pomalicky som stupal hore, toto mam odskusane, ze to v mojom pripade bude lepsie a bezpecnejsie. som dost result oriented, to je pravda, ale zase urcite sa nikam neponahlam, citam tu blogy a viem ze nikto okrem slecny kiwi za tri mesiace a niektori ani za dva ci viac rokov nezbohatli :)
      skor ako demotivujuce by to malo byt nieco motivujuce alebo to brat ako podnet, ktory sa ti snazi povedat, ze treba nieco zmenit, ale zmenil si, takze snad ti to pojde lepsie ;-)
    • solosk
      solosk
      Bronz
      Llord717 původně napsal
      solosk původně napsal
      Blbost...
      Co ked hram denne session na dvoch fast stoloch 2-3 hodiny a pauzu si robim len vtedy ked potrebujem a vobec nestracam koncentraciu?
      Kazdy ma zauzivane uz aj vlastne standardy tak preco ich menit?...ked fyzicky a psychicky dokaze tvoje telo zvladat takuto zataz, tak preco to pri shote obmedzovat? To mi absolutne nedava zmysel...
      ja neviem IMO od NL 50 by som to robil tak ako som napisal ,aspon prvy tyzden si otukat ten novy limit :) pouzivat spravne sizingy atd ,ked si viac skuseny ako pises a mas odohranych viac ako 300k ruk nech sa paci shotuj aj fast pokrom ,zalezi natom ako si clovek veri :)

na fast pokri bustol aj mosambo tak no comment :)
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716

to se jako muze jo? Vzdyt za to zaviraji ucty na PS
    • sorcerer777
      sorcerer777
      Bronz
      ako moze herna zistit, ze som si u niekoho anonymne kupil HH?
    • solosk
      solosk
      Bronz
      rosta1972 původně napsal

to se jako muze jo? Vzdyt za to zaviraji ucty na PS
      ano mas pravdu je to nelegalne ,je to na vlastnu zodpovednost ,ale nato ti nikdy nikto nepride ,sql databaza je v pc ,ked hovoris ze zatvaraju zato ucty tak by som chcel vidiet nejaky dokaz ,jedine ze by si natacal nejake video ,nejaku sweet ss alebo nieco ,inak to asi neni mozne.

to je vsetko uz na tuto temu neodpisujem
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
      tak se koukni tady na foru ve fix limit oddeleni :-)
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      SNE hracovy za to daly pulrocni ban, a z blizkych zdroju ti muzu rict ze vyreseni dataminingu je pro ps numero uno pro 2014...

tim tu obv nemoralizuju ze to je neco spatneho...

Jinak at to neni uplne OT

Tak mi prijde fajn co napsal player, to docela vystihnul..
      S tim ze neni problem si dnes at uz v cg nebo sng domluvit leakfinder...
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,046
      Nestihla jsem to ještě pročíst celý, tak se třeba budu opakovat :) .. Ale tady jsou mé poznatky (všechno, co se týká shotování je neskutečně individuální, tak pls brát s nadhledem):

První imo hodně podstatná věc, jak na mindset.. Je si přesně stanovit, kolik tomu shotu obětuješ. Prostě oklamat mindset tím, že si řekneš a i se jakoby v duchu rozloučíš s určitým počtem bis, prostě brát to jako, "sakra, tak dlouho jsem to vyhrávala, to prostě nemůžu jen tak prohrát", je to nejhorší, co můžeš udělat. Pak...

Je to o přístupu. Jakmile shotuješ s tím, že se naučíš/okoukáš lepší věci, bereš to prostě jako příležitost, tak máš imo o 200% větší šanci uspět, než když jseš mindsetově: "shit, oni tu jsou tak dobří, shit, to tady nemůžu tak zahrát, i když si jsem jistá, že to je profitabilní, přece neodbluffuju hned stack"...

A asi poslední věc, co mě teď napadá, ubrat stoly. Hrát jich tolik, u kolika se cítíš totálně komforně, máš spoustu času promyslet každý move... Někdy hodně pomáhá zapnout camtesiu s tím, že to pak s někým probereš... Nebo si nahlas komentovat každý move co děláš, ať jseš zase mindsetově v tom, že víš všechno co a proč děláš...

Je toho asi ještě víc, ale tohle je imo tak nepodstatnější... A když shot nevýjde, tak co už, bude další, co jsme si odnesli, že jsme o zkušenost bohatší + nižší/současný limit nám zase příjde o trochu jednodušší :) ... S každým shotem se bude lepšit i mindset, uvidíš...

O dost věcech rozhoduje prostě naše nastavení mysli, jak k těm věcem přistupujem a co jsme si z nich schopni odnést.

Snad to aspoň trochu pomohlo, tak glgl, ať se daří :) !

Tady ještě výpisek z mýho blogu, když jsem posledně shotovala nl100 snad na 5x:

"Strašně jsem váhala v průběhu týdne, jestli má smysl hrát to kilo, že tam akorát nechám, co pracně vyhraju jinde etc.. Naštěstí jsem ale zrovna četla o křečkovi. Jedná se o experiment o naučeném pesimismu – zavřeli křečka do krabice se skleněným víkem, křeček první den skákal jako divý ve snaze dostat se z krabice, pokaždé ale narazil do skla.. Druhý den a dny další bylo pokusů míň a míň až to zkoušet úplně přestal.. A i když tam to víko později nebylo, počáteční nezdary jej odradily od těch dalších.. "
    • arionecek
      arionecek
      Bronz
      Registrace: 20.08.2010 Příspěvky: 313
      podle mě je sng opravdu dobře fungující shotovat v poměrech :) budeš hrát svůj komfortní limit a k tomu 2 stoly limitu vyššího, tzn. budeš se víc soustředit, než když si rozjedeš 6 stolů vyššího limitu a budeš raději foldovat, protože nemáš čas si rozmyslet akci :)
    • Vovino16
      Vovino16
      Bronz
      Registrace: 20.09.2010 Příspěvky: 460
      hmm neviem asi som divny ale mne to pride jednoduche cele.. tu vase uvahy su dost funny a niektore krutim len hlavou ake amaterske myslienky sa tu postuju ...

v prvom rade vase rozmyslanie nesmie byt na urovni 11 rocneho decka

nieje to ziadna jadrova fyzika
      ak chcete byt v comkolvek uspesny musite mat par vlastnosti a pracovat na nich:

disciplina, sebakontrola, sebakritika, schopnost pracovat na sebe...a vela dalsich...

spravny bankroll managment neznamena to ze yes mam 100bi mozem ist vyssie...neviem ci ste postrehli ale tato teoria bankroll managmentu ma zaujimavu podmienku pre ktoru ten managment plati... a to je vas SKILL

mozem mat aj 10k roll a nepojdem hravat stovky ked neviem porazat 3.5$..ci to funguje inak?

bankroll treba stale navysovat
      skills treba stale zvysovat
      mindset treba stale vylepsovat

ale bez analyzy seba sameho a az potom svojej hry nikdy nedokazete byt uspesny ci uz pri shotovani alebo hrani jedneho limitu alebo cohokolvek do coho sa v zivote pustite...

ak chcete ist vyssie je to jednoduche

crushujem limity ktore hram?
      mam dobry mindset?
      mam dobry bankroll managment?
      verim si?

nemozte dojst vyssie a povedat si oooooh idem nizsie ten up bol zly...jediny dovod preco ist nizsie moze byt ze ste busto kvoli variancii lebo spravny dovod ist UP by mal byt hlavne vas skill nie len vas BR

mozno som divny ale ja osobne nechodim skusat vyssie pokial suverene neporazam svoje limity...
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      @luciik: Zaujímavý post. Súhlasím s tebou, ja keď som v minulosti shotoval tak som si vždy vyhradil časť rollu na to určenú. Efekt to malo dobrý, nebol som money scared, čo u mňa bolo mnohokrát kľúčové. Myslíš si, že má význam prikladať taký dôraz a celkovo prípravu na shotovanie aj na nižších limitoch, kde tie rozdiely zase nie sú až tak veľké?

Inak som toto zaujímavé vlákno prečistil od zbytočného spamu, tiež by som chcel poprosiť aby sa zvyšok diskusie riadil pravidlami fóra a vyhli sme sa tak zbytočným komplikáciám a nepríjemnostiam. Vďaka za pochopenie. ;)
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,046
      Branjo: To je strašně těžký říct... Všechno je o tom, jak se k tomu stavíš hlavně ty sám. Jaký máš mindset, co pro tebe ten shot "znamená" (jestli jseš "poker pro", hraješ for fun, strašně dlouho jseš na limitu a nechceš out of comfort zone, nebo naopak jseš na něm strašně dlouho a nemůžeš se z něj dostat), jaký máš skill, broll... Na každé drobnosti záleží, bych řekla. Každý shot je úplně jiný a čím víc jich za sebou máš, tím jseš úplně jinde i ty sám... Mně se kolikrát stává i teď že každým tím shotem přicházím na nový věci (hlavně mindsetově) a další shot tomu, na co jsem přišla zase uzpůsobuju..

Někdo vůbec naopak třeba zase neuznává shotování, já si to bez něj třeba neumím představit.. Nejlepší prostě vzít papír, tužku, ujasnit si sám věci ohledně tohohle a postupem škrtat, přes co jsme se už dostali a přidávat nové věci, co se nám zase postavily do cesty :) ...

Všechno fakt čistě můj osobní názor a postoj.
    • 1
    • 2