pajinuv blog

• Pajod
      Pajod
      Bronz
      Registrace: 05.08.2008 Příspěvky: 326
      Tak jsem se rozhodl, že si založím blog, abych mohl někam zaznamenávat svůj pokerový vývoj. Snad to k něčemu bude a doufám, že až to budu třeba po roce projíždět, tak nebudu pořád zaseklej na NL30. Nějaké moje představení je zde

Můj takovej menší cíl po pokerové pauze byl dostat se někdy do ledna na NL50. Jelikož mi dosloužil 31.12. PC a musel jsem kupovat novej a použít na to část rollu, tak jsem byl nucen setrvat na NL30. Trošku jsem to přehodnotil a na NL50 půjdu až budu mít na ten limit 40BI. Není kam spěchat, těch mezer ve hře je pořád hodně a na NL30 se můžu zlepšovat stejně.

Taky jsem chtěl odehrát 90k+ hands v lednu. Ale kvůli tomu problému s PC + nemoc + 3 dny úplně bez pokeru mě stály tak 10-11 dní. Takže volume bude, když budu pořádně makat zbytek měsíce, tak kolem 70k hands, což by bylo furt ok.

V posledních týdnech jsem se hodně zaměřil na boj s tiltem, nepozorností a podobných věcí během sessions. Tilt se u mě projevoval tím, že jsem měl chuť něco pořádně zdemolovat a produkoval jsem úžasný nadávky (bych nevěřil, co všechno se dalo vymyslet za nadávky v tom stavu :D ). U stolů se to projevovalo víc loose callováním. Naštěstí to nikdy nedopadlo nějakým openshipováním a podobně :) a hlavně jsem to vždycky včas vypnul.
      Popřemýšlel jsem, co jsou vlastně pro mě hlavní důvody každé session: je to snaha posunout se dál, něco se naučit, analýza vlastní hry. Od té doby nemám žádnej problém s tiltem, hraju v naprostým klidu a to mám teď docela shit run. Pravda, občas pociťuju pocit frustrace, což je ale asi ok při shit runech.

Teď chci zamakat na dalších věcech, kterých jsem si na sobě všimnul:
      :spade: občas nepřemýšlím dostatečně o range soupeřů, což pak vede ke zbytečným chybám
      :spade: chtěl bych hrát v naprostým klidu a nepociťovat žádnej stres při hraní. Stává se mi, že když bluffuju za stack nebo něco podobnýho, tak se mi občas rozbuší srdce.
      :spade: když mi nějakej soupeř zatápí, zaměřím se vpodstatě jen na něj a přestávám se koncentrovat na další stoly.

Co se týče samotné hry, tak se chci teď zaměřit na:
      :spade: agresivnější defendování z blindů, když callnu. Strašně málo check/raisuju. Takže si hrát ve flopzille.
      :spade: check/call, check/raise jako PFR. Na tomhle se mi povedlo udělat pořádnej krok v před a snížit podstatně check/fold. Když jsem si to ale vyfiltroval v HEMu "by position", tak to vypadá, že na nějakých pozicích je to úplně stejný jako před tím.
      :spade: sledování vlastní hry. To je největší zdroj informací. Uvědomil jsem si, že jaký leaky mám já, ty stejný leaky mají i ostatní hráči na mojim limitu. Co dělá problémy mě, bude dělat nejspíš problémy i jim.
      :spade: makat, makat, makat, makat!

co se týče nějakých mimopokerových cílů, tak:
      :diamond: vydřepit 200 do konce června
      :diamond: benchnout 140-150 do konce června
      :diamond: military press +/- 100 do konce června
      :diamond: pokud budou záda držet při dřepech, začít aspoň zlehka mrtvolit
      :diamond: neutrácet za hovadiny. Sice su starej skrblík, ale občas utratím za nějakou kktinu :D

To by bylo zatím všechno, gl :s_cool:
  • 8 odpovědí
    • Pajod
      Pajod
      Bronz
      Vendelín Updatoslávek (shrnutí)

Chtěl jsem nahrát nějakých 90k hands za leden. Aji se zítřkem to bude necelých 50k. Stalo se to, že jsem začal nahánět asi až moc tu ztrátu ze začátku měsíce = málo spánku, poprvé a naposled v životě jsem začal pít kávu, málo odpočinku, překopanej celej denní režim. No během týdnu se mi 2x udělalo úplně uber blbě. Poprvé jsem myslel, že je po mě a to nepřeháním. Takže pak lítačky po doktorech a ještě teď se dávám do kupy, ale už se to lepší konečně.

Jinak jsem se tu druhou půlku zaměřil spíš na mentální stránku. Musím říct, že ten pokrok v přístupu k sessions je obrovskej. Hrozně mě baví hrát, tilt už neexistuje, prostě se cítím úplně skvěle. Pořád je tam hromada věcí, který chci zlepšit. Chci zapracovat na lepší koncentraci, přemýšlení. Pořád dělám hromadu zbytečných chyb jenom proto, protože "přemýšlím na prázdno". Vykouzlím nějakej retardovanej bluff a tramtadadááááá, BI v prdeli.

Konečně jsem si uvědomil po pár odpálených BIs, že bluffovat nějaký nový random regy je prostě spew a vyhozený peníze.

Co se týče posilky, tak zatím všechno ok. Po skoro dvouměsíční pauze to vypadá, že už bude snad všechno ok a konečně se na to budu moct vrhnout. Zkoušel jsem dřepy up to 160 a záda drží, zbytek tež ok. Ještě tak týden, dva a síla se vrátí.

Cíle na únor:
      :spade: aspoň 90k hands, nahrát 48% rb+cb
      :spade: makat na hře. Tam je toho hodně, pořád mě čekají desetitisíce hodin práce :D
      :spade: dál pracovat na menální stránce, vymýšlet způsoby, jak se cítit ještě líp při hraní, jak udržovat koncentraci, jak přemýšlet...
      :spade: vrátit se zpět ke kvalitnímu jídelníčku, už žádnej bordel. Kvalitní sachry, blkoviny, ovoce, zelenina, žádný pičoviny jako rohlíky a podobně :D
      :spade: odpočinek
      :spade: makat, makat, makat, makat! (ale s rozumem)

graf:

GL!
    • DonRoberto91
      DonRoberto91
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 183
      Super ciele, držím palce :f_cool:
    • Pajod
      Pajod
      Bronz
      Že bych teda něco málo napsal.

Začal jsem dávat větší důraz na table selekci v poslední době, protože sedět na stole s 5tima dalšíma regulárama při rakování 9bb/100 je hovadina. To je jak kdybych si udělal ruličku ze stovek místo hajzlpapíru.

V lednu jsem odpálil dost BIs na spew blufy. Prostě spoty, kde jak jantar jsem to tam napral s random handama na random boardu vs random opp. Tento měsíc se mi daří téměř nespewovat.

Na konci ledna jsem si koupil PokerRanger. Dobrá věcička. Zatím se s tím seznamuju, ale vypadá to, že u toho strávím tisíce hodin. Když splním svoje únorové cíle, tak se odměnít něčím podobným.

-občas udělám úplně nesmyslnej nit-fold

-daří se mi využívat HUD líp než dřív

-všichni jsou stationy

-všichni umí hrát 3bet poty: 3bet, CBet

-odehrál jsem pár hands, za který bych si naliskal

-soupeři mi nadávají v chatu víc než dřív

DonRoberto91: díky, na konci února si snad budu moct říct, že všechno splněno :)

GLGLGL
    • Pajod
      Pajod
      Bronz
      Hoj,

moje únorové cíle se mi podařilo splnit až na volume, který bylo nakonec jen poloviční. Všechno začlo jít do frdele, když udělali na osmičkách update a nejel mi asi 4 dny HUD a podle všeho jsme na to doplatili hlavně my, kteří hrajem na LA a pak olympiáda.

Naštěstí se dařilo a dokázal jsem nahrát plánovaných 30BI na NL50 při polovičním volume. Včera jsem se šel poprvé mrknout na NL50: dojmy dobrý, fishe jsou, regové podobní jak o limit níž, ale objevili se tam asi 2 regové, co hráli/jou NL200.

Budu hrávat jen 4 stoly, dokud si nezvyknu na jinačí sizingy atd. Jak se začnu cítil pohodlněji, tak začnu přidávat stoly.

Cíle zůstávají stejné jako na únor, jen chci odehrát nějakých 60k místo 90k

graf za únor:

GL!!!
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Pekne!

Po privyknuti si das 50ku uplne v pohode. :f_thumbsup:

Co sa tyka novych sizingov, tak by som ti odporucal spravit si jednoduchu tabulku s xbet sizingami na novom limite - zvyknes si ne o 50% rychlejsie a nebudes stracat cas pocas hry.
    • Pajod
      Pajod
      Bronz
      hoj,

Tady něco napíšu nebo mi to tu shnije a zaroste lišejníkem.

Musím utíkat pryč s LA, protože mi zrušili rakeback a nehodlám tam zůstávat při tak hnusným rakování - rake kepnutej na 4USD je nehorázná zlodějina. Ten jejich "VIP" program je na nic, vychází to na 9-18% cashback a to je tristní. Škoda, hrál sem tam dlouho a rb, software aji hráčský pole byly v pohodě.

Takže hledám hernu, kde bych se usadil, zatím to zkouším na pokerheaven, kde ke 30% rb stačí narakovat nějakých 200USD/month, navíc body jdou přeměnit na denáry kdykoliv. Když se mi tam nebude líbit, tak vyclearuju bonus a pudu dál, když se mi to tam bude zdát ok, tak se přesunu na 24hpoker, kterej bych měl tracknutej přes psgy. Zatím mám odehrátých 10k hands a řekl bych, že hráči jsou srovnatelní s osmičkama, možná je tam trochu míň fishý, ale furt to je ok. Neexistuje tam waiting list, ale to se dá přežít. Takže si jenom lisknout, vždycky když budu sedět na stole s 5ti regama, protože porážet stůl plnej regů a +/- 9bb/100 rake není nic jednoduchýho.

moje působení na LA za tento rok:
      NL30

NL50

Těch pár shotů na NL50 sem tam nehrál kdo-ví-co. Hrál sem připosraně a občas jak Retardinho, ale zkušenost dobrá. Škoda, že to zrušení rbacku přišlo teď, protože mi to znemožnilo shotovat dál. Příští pokusy se na to musím líp připravit a nevnímat, že hraju vyšší limit.

Dík všem, co se podíleli/jí na mojem pokerovém vývoji, je to znát.

Cíle si teď žádný konkrétní dávat nebudu, prostě budu makat, jak to půjde a snad se vyšplhám brzo na tu 50ku.

Goid luk
    • beuiksaer
      beuiksaer
      Bronz
      Registrace: 06.04.2010 Příspěvky: 111
      tak to ma teda zaujima, aky RB si na LA mal? Mas na mysli nieco v zmysle clearovania FDB? Pretoze, co viem, tak ziaden RB Pacific neponuka.
      Dik a GL!
    • Pajod
      Pajod
      Bronz
      Zařizoval sem si to ještě kdysi dááávno, tehdy to ještě šlo.