[PLO] dotaz na omahu

• hrbol
      hrbol
      Bronz
      Registrace: 06.07.2011 Příspěvky: 133
      zdravím všechny plejery omahy, měl bych k vám pár otázek :D

hrával jsem zoom holdem, ale už se mi to nechce ani pouštět..koukal jsem na tréninky boarrdera a docela se mi omaha zalíbila.

1)Chtěl bych se zeptat jestli má cenu začínat s PLO od začátku,jestli se to "vyplatí"?
      2)Jaké je pole třeba na PLO20-50, je tam hodně ryb/regů?
      3)nějaké rady, jak studujete? dneska jsem si projížděl equilab omaha
      4)Je lepsí Hem nebo PTR na omahu?
      5)Kde začít hrát? stáry nemám tracknuté, chtěl bych hrát na tracknuté herně. koukal jsem na herny s 30% Rb, ale nevím na které herně se rozjede dost stolů přes den i večer. Jede ještě někde speed omaha?

Děkuju moc za každou odpoved i radu.

hezký den, hrbol
  • 7 odpovědí
    • trpaslik
      trpaslik
      Bronz
      Registrace: 09.11.2011 Příspěvky: 460
      Ahoj a vitaj v omahovskej sekcii :)

1. Vo všeobecnosti je asi ťažšie mať rovnaké winnings ako pri holdeme. Jedna vec je, že hráči na rovnakom limite hrajú horšie na omahe ako na holdeme. Ale stále sú musíš uvedomiť, že aj keď niekto hraje nejakú blbosť, tak má väčšiu šancu ako keď hraje blbosť na holdeme. Z toho vyplývajú vcelku časté suck-outy. V podstate session bez nejakého suck-outu nie je session. :s_biggrin: Čiže výhodou je byť psychicky odolný.

Ale osobne si myslím, že sa oplatí. 4 karty sú proste fun. :s_cool:

2. Pokiaľ viem, tak pole medzi PLO10-25-50 je podobné. Momentálne hrajem PLO 10 Zoom a sú tam aj vcelku pekné ryby. K ostatným limitom ti ja teda viac povedať nemôžem, keďže ich ešte nehrajem. :)

3. Videá, tréning a hlavne postovanie hand. Bez toho posledného to pôjde pomalšie. Najlepšie by asi bolo si zobrať na začiatok osobný tréning. Hlavne pokiaľ chceš prejsť z holdemu. Omaha je jednoducho povedané úplne iná hra a ľudí, ktorí to hrajú ako holdem je ľahké porážať.

4. Neviem. Používam Holdem manager 2 pre omahu a som spokojný. Nič iné som nikdy nepoužíval. A neviem o nikom z komunity, ktorý by používal niečo iné.

5. Najlepšie je hrať s nejakým bonusom samozrejme. Osobne sa omahe venujem už nejaký ten čas a aj napriek tomu som posledné mesiace bol len break even z hry. Na ipokery je vcelku dobrý traffic. Na 24hPoker som hral v novembri a večer behali stoly. Ale tam sa toho mohlo viac zmeniť za ten čas. Speed omaha ešte ide na FTP. Ale len PLO 25 a len okolo 70 ľudí tam je naraz.
    • hrbol
      hrbol
      Bronz
      především díky moc za odpoved.
      začal bych na PLO4-5, na rozkoukání, přemýšlel jsem o koučingu od PLO10. handy postovat budu, chci se tady víc zapojit a časem i nějaký blog vymyslet.

myslím si že psychicky jsem na tom celkově dobře, jsem takovej trošku flegmatik a swingy byli i na speedech NL docela velké.

btw: jak si utváříš range? máš nějaké open range?
    • trpaslik
      trpaslik
      Bronz
      Registrace: 09.11.2011 Příspěvky: 460
      Tak open range je spracovaná napr. vo videách od boarrdera: http://cs.pokerstrategy.com/video/28281/ http://cs.pokerstrategy.com/video/28501/

Čiže si to určite pozri a spoznámkuj.
    • hrbol
      hrbol
      Bronz
      Dekuju moc za pomoc :s_cool:
      btw:jste nejak aktivni na skypu?
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
      no pokud ti nebudou vadit veci jako tahle:

Poker Stars $0.25/$0.50 Pot Limit Omaha Hi - 6 players - View hand 2411906
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $140.83
      SB: $49.00
      Hero (BB): $27.75
      UTG: $25.69
      MP: $142.65
      CO: $53.55

Pre Flop: ($0.75) Hero is BB with 5 :spade: T :club: A :club: A :heart:
      1 fold, MP raises to $1.75, CO calls $1.75, 2 folds, Hero raises to $7.25, MP calls $5.50, CO calls $5.50

Flop: ($22.00) 7 :spade: 3 :spade: K :club: (3 players)
      Hero bets $20.50 all in, MP raises to $82.51, CO calls $46.30 all in

Turn: ($135.10) J :diamond: (3 players - 2 are all in)

River: ($135.10) 3 :diamond: (3 players - 2 are all in)

Final Pot: $135.10
      Hero mucks 5 :spade: T :club: A :club: A :heart:
      MP shows J :spade: 8 :spade: 3 :club: 6 :club: (a full house, Threes full of Jacks)
      CO mucks 8 :club: J :club: K :heart: T :spade:
      MP wins $51.60
      MP wins $81.00
      (Rake: $2.50)

... Tak je PLO docela zabava :D
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Ahoj hrbol,

omlouvám se, že reaguji trochu déle. Děkuji Trpaslíkovi, že tě hezky přivítal :)

1. Začít s omahou se vyplatí, ale je potřeba si uvědomit, jak důležité příjmy z pokeru jsou pro tebe (máš to brigádu nebo hlavní příjem), protože učit se nový formát chvilku trvá než budeš generovat penízky.

2. Pole na těchto stakes je dost fishy.

3. Tady je to v podstatě stejné jako u nlhe.

4. Zde je to myslím vcelku jedno, protože nevím o nějakých extra funkcích, co by jeden software měl a druhý ne.

5. Nejlepší se zdá být 24poker, ale bohužel nikdy se to nevyrovná stárům :(

V případě dalších otázek se určitě neváhej ptát!
    • hrbol
      hrbol
      Bronz
      Ahoj, jsem rád že si reagoval. pro mě z pokeru právě přijmy nejsou tolik důležité, i když nějaká kačka pro radost je dobrý vždycky :s_biggrin:

stárům se bohůžel nevyrovná nic, je škoda že to nemám tracknutý , ale aspon budu hrát regular stoly a ne zoom a naučim se to hrát snad :D ještě bych se chtěl zeptat jak jede omaha na 24h? přemýšlel jsem že bych začal s PLO2 abych prohrál co nejmín peněz, zautomatizoval bych si to a dotankoval na PLO5-10.
      Jede tam vůbec PLO2? a jedou stoly i kolem oběda?

btw: počítám že je 24hpoker věrohodná herna? vklady výběry apod.
      díky moc