Beat yourself (NMF blog)

• nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,388
      Motto tohto blogu: Nik sa nestal nesmrteľným svojou lenivosťou. Benjamin Franklin :diamond: :diamond: :diamond:

Aloha každému kto si práve klikol na môj ''novoupečený'' blog. Moje meno je Matúš mám 19 rokov a aktuálne sa snažím študovať v Prahe. Dlho som premýšľal nad tým či si zakladať blog alebo nie...Po čase som zistil že jediný dôvod pre ktorý si ho nechem založiť je moja ukrutná lenivosť.Po preskúmaní celkom slušného počtu blogov tu na pokerstrategy.com (čo je moja najnavštevovanejšia stránka a baví ma sledovať čítať komentovať no som skrátka za ňu veľmi vďačný :) ) som narazil na veľa úžasných blogov a uvedomil som si že všetci tí hráči nie sú pre mňa vzorom len kvôli ich XY winnings z pokru ale aj kvôli ich prístupu k povinostiam.

Tak čo ma teda k tomuto blogu nakoplo?

Je to jednoduché.Pred nedávnom som si čítal blog Katrisoneho(mimochodom parádny práve jeden z tých nuts :) ) a narazil som v ňom na článok (Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity. (PŘEKLAD POZASTAVEN - cca do května)) ktorý som bez očakávaní otvoril že ho len letmo preletím.Otváral som ho aj preto že mi do oči vrazilo slovíčko produktivita, čo je vec s ktorou mám obrosvký problém.Celý môj doterajší život a postoj k povinostiam by som nazval iba slovami lenivosť a chaos( týmto pozdravujem môjho super kamaráta @vonHarmani-ho! :f_biggrin: sme v tom spolu kamoško ).Vždy som si dokázal nájsť desiatky výhovoriek prečo to a to nemusím robiť a prečo to môžem odložiť veď aj tak nie som snáď najhorší na svete ..hovoril som si.Tento prístup sa samozrejme týka aj pokru! Dúfam že konečne som si uvedomil že tento prístup je strašne zlý!!! .Hovorí sa predsa že prvý krok k polepšeniu je uvedomiť si kde je problém. Ale späť k veci. Otvoril som teda tento vyššie spomenutý článok (za ktorý chcem takisto poďakovať :) ) a na základe úvodných inštrukcií som sa rozhodol ho prečítať aktívne, teda vziať si pero a papier a ísť podľa pokynov autora. Postup bol taký, že som mal na papier spísať veci čo si cením na iných ľuďoch a potom napísať ako si myslím, že ma vnímajú ľudia z môjho okolia a keď som sa tak nad obomi vecami samostatne zamyslel, po spätnom prečítaní som zistil sick vec a to tú že očakávam od ľudí také správanie a vlastnosti ktoré sám nespĺňam, čo je pre mňa neskutočný paradox. Dalo mi to celkom slušnú facku a bol to aj impulz prečo si založiť tento blog (i keď určite nebude patriť medzi najčítanejšie a najzaujímavejšie ) ale budem vďačný za hociaký koment alebo odozvu. :)

Na čo budem tento blog využívať?

Možno na prvý pohľad dosť hlúpa otázka :D ale okrem teda pokru (k tomu prejdem neskôr) by som ho chcel použiť ako nástroj na môj self-improvment v riadení si svojich aj nepokrových cieľov. Napokon aj v spomínanom článku Schnitzelfish odporúča založiť si blog a aj keď je možné že to tu bude len tak celý čas ležať bez odozvy ale užitočná vec je aspoň mať veci spísané takto verejne. Malo by to posilniť pocit zodpovednosti. Tak isto ho mám v pláne využívať aj niake zdieľanie infos a videií (hlavne pokru,hudby a pod).

Poker:Čo sa týka tejto veci a zároveň na tomto fóre ja veci najdôležitejšej. Zaujímam sa oň už cca 4 roky ale zatiaľ to bolo len bezmyšlienkovité ''mlátenie''. Už mám za sebou pár ciest na NL10 ale teraz by som to chcel zobrať naozaj vážne a teda začať podstivo z NL2 (konk. ZOOM-u na stars) a k tomu ma vyhecovala do veľkej miery hlavne naša ročná challenge s @vonHarmani-m o lepši ročný profit(o tom tak isto neskôr).Môj plán je nezverejňovať tu len nezaujímavé čísla podľa šablóny (pocet hands,BR,profit.. :s_confused: ) ale chcel by som sa tu venovať najmä tým vačším posunom a pádom. Chcel by som sa sústrediť hlavne na moju prácu mimo stoly,slabé stránky a diskusiu o hernej teórií + poznatky o limitoch prípadne sick handy. Nápad čo mi skrsol v hlave je, že by som niakym spôsobom pravidelne natáčal svoje sessions a postoval ich sem .Nechal si tu od Vás poradiť a možno diskutoval o handách ak toho budem schopný alebo ak bude vôbec čo hodnotiť. :D

Na záver aj keď som nechcel v prvom poste začať konkretizovať ale neodpustím si toto video týždňa pre mňa. Nech Vás aspoň toto pobaví ak ste ho ešte nevideli ak náhodou počas čítania zaspíte alebo ho odvrhnete už vpred. Čo samozrejme chápem. :f_frown:

LOVE IT :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin:

Moje nabližšie kroky a ciele v prvom update SOON v najbližšých dňoch(hodinách). :)

Držím palce pri stoloch ale aj mimo nich GL ;)
  • 87 odpovědí
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Registrace: 30.06.2013 Příspěvky: 354
      Teším sa že máš konečne blog :f_cool:

Napíšem len pár info k našej challenge. Je to simple as fuck. Súťažíme o to, kto bude mať v HM 31.12.2014 väčší profit s tým, že obaja začíname na NL2 a aby sme mohli prejsť na vyšší limit, musíme mať čistý profit (teda bez rakebacku, bonusov, turnajových výhier, depositov, etc.) vždy taký, aby sme mali na vyššom limite 20BI(resp. 20BI-50USD ako starting BR). Odmenou pre víťaza bude 5BI z limitu, na kt. sa akutálne porazený bude nachádzať. Pre lepšie trackovanie nášho progresu sa ideme v najbližšej dobe prihlásiť do Cornie Challenge.
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      1.UPDATE

Zdravíčko komunita :)
      Včera bol prvý deň môjho blogu a keďže som nedočkavý, som tu hneď s prvým updatom (dúfam že ma ten entuziazmus len tak skoro neprejde :D )

Môj prvotný plán bol si v prvom update zvoliť prvé plány a ciele ale rozhodol som sa že sa tomu povenujem hlbšie až po posledných dvoch skúškach.(Btw jedna skúška e z Mat.analýzy čo je pre mňa mega ťažký predmet...možno tí čo ho niekedy mali tak mi rozumejú a druhá z programka ktorého štúdium som počas semestru masívne missplayol takže neviem ako to dopadne.. :f_confused: ). Dovtedy si stanovím aspoň menšie body ktorých by som sa chcel držať.

:diamond: denne okomentovať čo najviac hands na fórku a pýtať sa couchov na !zmysluplné! otázky.Neurčujem si počet hands pretože v poslednom čase sa kvoli súťaži o couchingy na judging fóre roztrhlo vrece s handami a teda minimálne na tom, ktoré sledujem ja, mi prídu niektoré handy postnuté len tak na silu na kolene,bez rozboru a hlavne niektoré sú imo jasné aj pre samotného autora ale len kvôli súťaži ich postnú a popíšu dvoma vetami. Čo je podľa mňa aj zbytočná práca naviac pre judge-ov ale to nieje v mojich kompetenciách to súdiť. Asi vedia prečo to tak urobili :D . Budem sa teda snažiť rozobrať nejaké zaujímavé ruky prípadne so zaujímavými otázkami.

:diamond: tak isto aj keď zatiaľ stále nehrám ale rozhodne nechcem missnúť Twinnove a imbankerove couchingy.

:diamond: absolvovať nejaké sweat sessions s vonHaramani (teda ja v pozícíí komentátora) a trošku ho usmerniť (just kidding :f_biggrin: )No proste baví ma to..

:diamond: Rád by som si pozrel niake zo Schnitzelfish-ových videí a napísal k nim nejaké short obsahy zaujímavosti prípadne poznatky na diskusiu :)

ZAUJÍMAVOSTI:

:heart: včera som len náhodou narazil na Wiki na Viktora Blooma a bolo to naozaj zaujímavé čítanie. Kto ste to ešte nečítali alebo ak o ňom neviete všetko tak vám sem hodím aspoň najzaujímavejšie pasáže.

After turning 15, Viktor and his brother decided to deposit some money onto an online poker site. After a few more months of play the 15-year-old Viktor Blom had made over $275 000 total at various sites...

:f_confused: :f_confused: :f_confused:

After Viktor had turned 17, he deposited $2500 on to PartyPoker. He discussed his plans with a friend and off he went, two days later the friend asked him how much he had on PartyPoker expecting him to say he busted or had at most $30 000. He was wrong. Blom had actually won over $200 000 in just 2 days of play. After another heater on iPoker, he managed to win over $1.7 million in 2 weeks..

počas čítania som vyzeral asi takto presne :f_eek: :wtf: :wtf: :wtf:

:heart: Kedže som sa regol do komunitného HU Championshipu tak sa veľmi teším na prípravu na túto udalosť( do istej miery aj preto že je HU čo je disciplína korú si myslím že nejako dobre neovládam). Predpovede hovoria že v semifinále pravdepodobne vyradím TheLastNaila :coolface: a vo finále si to rozdám s Haramanim samozrejme.Čo sa týka tejto témy tak ma napadla zaujímavá otázka. Ako všeobecne vnímajú nás (microstackes) hráčov hráči z NL50+?( nemyslím že len veci typu...slabá hra postflop) ale niečo konkrétnejšie. Napríklad či nás vnímajú ako príliš tight?a pod..Každopádne sa na túto akciu teším. (dokonca som sa regol aj do ENG komunity keď som ešte nevedel že to bude aj ČR/SR).

MIMO TÉMU:
      :heart: Včera podpísal slovák Vlado Wei$$ (futbalista) nový kontrakt tímu z prvej Katarskej ligy(áno fakt Katarskej...) po dlhoročnom blúdení po kluboch (Glasgow rangers,Manchester city,Espanyol..) sa mu konečne začalo dariť v Olympiakose Pireus a dokonca sa dostali do vyraďovačky v Lige Majstrov a stabilne hrával v základe dával góly...a on odišiel za peniazmi v 24 rokoch ....:facepalm: :facepalm: :facepalm: strašne ma to nasralo. Tomu sa hovorí money oriented level 1000.

Na záver ma dnes strašne baví toto(som strašne hudobne štýlovo rozmanitý takže tu bude stále niečo iné :D ) hlavne to neskutočné intro od 1:25 cca.. :f_o:

Ozvem sa v najbližšej dobe kde sa už začnem venovať aj môjmu postupu v rámci zefektívnenia a '' zproduktívnenia '' svojej práce v každom smere. Zatiaľ spomeniem len meno Stephen R. Covey a jeho kniha 7 návykov skutočne efektívnych ľudí .

Seeya zatiaľ sa opatrujte :gl:
    • vonHarmani
      vonHarmani
      Bronz
      Registrace: 30.06.2013 Příspěvky: 354
      No co moj, ako? :fouet:
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Zdravím po dlhšej odmlke.
      Prešiel február, ktorý sa niesol hlavne v znamení skúškového (tbh otrasný mesiac)...Nepodarilo sa mi vysporiadať so skúškou z matalýzy, ktorú úspešne spravilo circa 25/150 ľudí takže úroveň ako má byť.Postupom času zisťujem, že som sa pravdepodobne precenil v tomto smere a začínam sa ohliadať po novej škole.Zatiaľ mám dve varianty IES (ekonómia financie) a podobný odbor v Bratislave na EU.Ak by sa medzi vami našiel hocikto so skúsenosťou s nejakou z týchto škôl budem veľmi rád za niaku odozvu :)

Celkovo by som veľmi rád vyskúšal život v Bratislave,predsa len tam mám viac známych a môj študentský život by mohol byť pestrejší.Je síce pravda,že v podstate podleziem svoju laťku ktorú som si zadal v Prahe ale očividne som to nezvládol :/.Ďalšia vec na ktorou dumám je ako je to s celkovou mentalitou v Bratislave pretože dosť počúvam od známych že ľudia sú tam v celku nepríjemní ale netuším či je to nejaký všeobecný črt alebo iba narážali na tú horšiu vrstvu.Malo by to pre mňa aj niektoré ďalšie plusy ako napríkald menšia vzdialenosť od Žiliny a parvdepodobne aj menšie výdaje.

Ad poker:aktuálne mám za sebou mesiac s minimálnym volume len niečo okolo 20k hand.Čo sa týka hry nie som vôbec spokojný.V poslednom čase hľadám nejaký zdroj zlepšovania sa či už niake sweat sessions alebo nejakých hráčov so zápalom do hry podobným môjmu.Doteraz sme dosť makali s vonHaramnim ale začína to dosť flákať asi aj preto že ho zatial v našej výzve ničím :D ( je to určite len dočasne ale treba sa tešiť aj z toho).Celkovo som začal rať veľmi overaggro štýlom.začal som over3betovať preflop a dosť ma to dostáva do out of comfort zóny (maybe spôsobeé aj ostrasným runom+neustálymi top of ranges súperov).
      Ďalej som pristúpil na taktiku 100% open btn a niečo ako 45% Co.Začínam aj viac spewovať postflop takže musím znova navrátiť starý unbeatable mindset.Aj keď profitovo to je celkovo dobre stále si držím ~15bb/100 ale imo moje očakávania sú 20+.Takisto sa zatiaľ nehrniem na NL5 zatiaľ je predbežny plán nagrindiť 400$ (prípadne ak by ma začal vonHarmani dobiehať v challenge tak aj skôr) čo sa týka live hry tak sa spämatávam z otrasnej session v jednom nemenovanom kasíne v ZA kde som v CG prehral v prepočte na moje aktuálne BI cca 20BI čiže sick.. pre príklad zaujímavá točka pre JJ<62o (nesrandujem)predtým ma dokázalo dosť vytilovať keď som namesto na 4.5bb otvoril na 24bb :D (samozrejme 3way OTF)

Ad HU champ tak ma vyradil high stakes grinder smidlo.Inak veľmi príjemný chlapík a celkom ma potešila jedna vec keď mi povedal po hre, že si myslel že hrám NL50 a keď som mu povedal že NL2 vyzeral vcelku zaskočene.Bol som z tej prehry dosť sklamaný ale zaslúžil si vyhrať.Ofc sa musím vyhovoriť že som nevytočil ani jednu točku :D

Štve ma celkom že som prestal pracovať na svojej hre.Robím len minimum a to komentujem handy vo forku.Mám označených množstvo hands v HM a prestal som pozerať videa je to z časti aj preto že vačšinu som už videl a preto zrejme začnem aj cez slzy a moju nie naj english sledovať anglické videá.Ak by ste niekto mali nejaký návrh čím začať tak budem vďačný.
      Rovnako by som sem chcel postnúť moje zoradenie HUDu

Hands/VPIP/PFR/AG
      EP/MP/CO/BTN/SB
      3b/fold to 3b/4bet/fold to 4bet
      BBftBTNsteal/BBftSBsteal/SbftBTNsteal/BB3betBvB
      flop cbet/turn cbet/stab

Zaujíma ma čo pridať prípadne ubrať pretože na ZOOMe sa handy naberajú značne pomalšie a preto by som chcel vyškrtnúť nejaké staty na ktoré treba väčšiu databázu ? :)

Na záver by som chel poprosiť hocikoho na poodbných stakes s voľou sa zlepšovať nech sa mi ozve sem alebo hociakým spôsobom.Som otvorený sweatkam, rozborom HH hocikedy. :) GL vám.

na záver ..07:00+..
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      [FONT=comic sans ms]
      NL5[/FONT]

čaute som tu s menším updatom.
      Keďže som sa rozhodol zrušiť môj pôvodný plán (400$ BR na NL5) a včera som za prvé prihlásil do Cornie-ho challenge (aj keď ma ešte nezapísali to novinky ale čakám že to hádam urobia :D ) a zároveň som sa rozhodol presedlať na NL5.Včera som si spravil prvú session.Začal som najprv s 2 stolmi ZOOM-u ale po zvážení som sa rozhodol dočasne hrať 3.Dôvodov zopár a to hlavne ten, že NL5 je oproti NL2 oveľa viac aggro(teda môžem hrať viac aggro)a range z NL2 budem musieť prestavať..Reggovia sa mi zatiaľ strašne stab heavy často barellujú min2 streety a daľšími rozdielmi sú napríklad x/raisy a aggro lines s FDs.Celkovo je ten limit dosť iný ako 2-ka ale nemal by to byť problém.V začiatkoch si takisto budem poznamenávať skoro každú pre mňa zaujímavú note o každom hráčovi. Zatiaľ mi robila celkom problémy jedna ich často používaná gay line a to flop call cbet/turn donk/river donk na dry boarde?!...

:diamond: Blíži sa víkend a ja som ostal sám na koleji takže v pláne je grind,grind,grind....cieľ je reachnuť bonus na ps.com ale minimálne volume je 18k rúk čo chcem odohrať nech sa deje hocičo.Taisto mám v pláne konečne vyriešiť si 4bet/fold range
      (už som bol dokonca pár krát svedkom bluff 5betu ale 3bet majú naozaj overaggro.Takže pravdepodobne zaradím do hry aj niake 3bet/cally s monsters pretože sú dosť barell happy.

:spade: Potencionálne by som chcel natočiť aj video review do súťaže ale neviem či to bude možné a to z dôvodu že hrám prakticky bez statov na hráčov kedže som na 5ke sotva deň a natáčať to na NL2 nemá zmysel.

:club: Off poker chcem každý večer cvičiť(brucho,kliky,hrazda).V celku ma teší aj to že som si odvykol od prežierania a takmer nejdedávam cez deň až na obedy a pitný režim.
      Každý večer sa snažím zakončiť menším workoutom a začal som si orbiť výborné šaláty(ľadový šalát,cherry paradajky,tuniak,niva! )Trošku ma sere že nemôžem behať lebo som si pri baskete natiahol lýtko.(Ešteže sa je na čo vyhovoriť :D )

:heart: Čo sa týka školy tak som dosť spokojný s voliteľným predmetom čo som si zapísal a to je Štatistika,čo je imo asi najzaujímavejší predmet z môjho rozvrhu.Aj keď je ešte len začiatok semestru,myslím že
      sa tam budú riešiť zaujímavé a helpful problémiky.

Na záver moja grind muzička enjoy :f_love:

• DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Registrace: 19.02.2014 Příspěvky: 480
      Serús nomorefish

Prajem veľa šťastia v grindení. Odohrať 18k hands je imo pekný objem.

Inak Pls. Hoď mi nejaký luxusný recept na šalátik. :f_biggrin:

:gl:
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      čauko dolly :f_thumbsup:

môj špeciálny recept spočíva v jednoduchosti :D natrhám ľadový šalát,nakrájam cherry paradajky pridám tuniaka a na kocky nakrájanú nivu,osolím a okorením a potom to už len pomiešam a done. :f_cool:

ad volume ja si do víkednu počítam aj piatky (vtedy nemám školu) tak preto by to nemal byť problém.

Inak v najbližšom čase očakávajte crying post :f_o: takýto shitrun som ešte nezažil..a ani dúfam že už nezažijem.
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Registrace: 19.02.2014 Příspěvky: 480
      Aha :D takže žiadne magické formulky ani nič podobné :f_biggrin: ooukej určite vyskúšam a dám vedieť či chutilo. :f_thumbsup:

Očakávam post že si už cez tie hov*a prebehol a dávaš lekcie regulárom na NL5 :f_cool:
      Triezvu myseľ prajem :fdrink:
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      tak po niekoľkých dňoch s menším updatom.Som rád že sa mi podarilo splniť víkendový goal týkajúci sa objemu a podarilo sa mi prekonať aj celkom slušný 6 BI down a zmeniť to na slušný profit minulý týždeň.

Čo sa týka tohto týždňa tak som ho začal veľmi okish ale potom mi skrsla myšlienka že by som chcel dať tento mesiac golden star na PS.com :D .Ide hlavne o ot že ak by som dokázal nagrindiť do konca marca tento status tak automaticky môžem vyclearovať rakeback cash bonus čo je v podstate mojich 15 BIs.Čo neznie zle ale sú tu problémy.

Poprvé je to moja hra ktorá sa značne zhoršila vzhľadom na to že massgrindim(na moje pomery ofc) preože potrebujem dávať denne 90VPP a to je na nl5 tak 4k rúk cca :evil: ale snažím sa to crushnúť.

Najväčší prúser nastal dnes v noci keď som dobiehal volume (potrebné VPP naplánované na dnešný deň) keďže som chytil proti tým monster fishkám čo hrajú v noci super down(suckoutzz everywhere).

Toto video dokonale vystihuje nočnú session :s_mad: Najväčší rozdiel je ten že ja som sa na ten ''sešup'' až tak nepripravil...
      najzaujímavejšia časť mojej session korešponduje s cca 1:20 vo videu

Takže sa neviem teraz aktuálne rozhodnúť či sa zamerať na winrate a ok hru alebo nagrindiť golden star a mať celý budúci mesiac 1VPP=2FPPs + vstupenku do 100k freerolu a 15BI RB alebo kašlať na to :f_confused: cya
    • Sporophyte
      Sporophyte
      Bronz
      Registrace: 28.01.2014 Příspěvky: 129
      Kasli na goldu, ja o tom taky premyslel a nema to smysl, ten narust rakebacku je smesnej v porovnani s tim, ze ti poklesne winrate. Goldu das v suchym triku na NL10.
      Na nakup bonusu taky kasli a radeji to progambli v 235FPP satelitech :) , ale o tom jsme se uz bavili.
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Ano jasné už som to prehodnotil a skúsil tie 235FPP saty a vyšlo to celkom v pohode ~1/3 som cashoval aj s v celku zlým runom.

Ad ten goldstar tak už som to mal v celku rozplánované ale kedže som využil tie 235saty na RB tak mi to naháňanie za statusom prestalo pripadať dôležité ale budúci mesiac už isto :)
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      tak menší updatis.
      aktuálne mám za sebou asi najhorší týždeň.skončil som pre niekoho možno smiešnych 6BI down ale ak mám mať takéto týždne na NL5 neviem čo sa bude diať vyššie.v podstate som nehral celý týždeň ale už v stredu som bol v tilte z môjho runu tak som sa rozhodol si dať pauzu do konca týždňa.break som využil na anglickom fóre a narazil na niektoré zaujímavé thready/videá/ pre microstakes hráčv hlavne od w34z3l.videá mám ešte len v pláne pozrieť takže uvidíme.

od začiatku týždňa to ale nevyzerá vôbec lepšie,práve naopak.previously som aspoň predvádzal B/C game ale tento týždeň som zatiaĺ hrozne spewy a overaggro.dá sa povedať že runujem tak štandardne takže tu bude problém práve v hre.myslel som že problém mohol nastať aj preto že som si čítal na eng fore nejake diskusie ,ktoré vo mne asi zanechali nie najlepšie nápady (3bet s ATC BvB :D ,defendy s T6o etc). ale prišiel som na to že to je znova ten starý problém keď som to ešte nebral vážne a nedodržoval BR.

Mindsetové problémy zatiaľ nemám.preniesol som sa cez suckouty/coolery a celú túto zberbu.oveľa viac ma vie natiltovať nejaká moja missplay(tu je riešenie ľahké^^hrať A game :s_evil: ) ale najväčší problém mi robí situácia keď mám ako teraz za sebou nesupešnejšie obdobie (týždeň/deň/session) tak mám alarm v hlave musíš tú stratu zmazať !!! v skratke som si uvedomil po dnešných session že sa snažím dostávať do vačších potov a robiť veľké bluffcatchy iba kvoli doháňaniu strát.kedysi sa to prejavovalo tým že som nedodržoval BR teraz ,keď už to beriem serioznejšie tak ''iba'' spews.
      neviem či je na to nejaké riešenie alebo je to iba leak ktorý sa nedá cielene odstrániť. mám v pláne kontaktovať niekoho povolanejšieho a dúfam že to safnem aj to budúcnosti :f_mad:

na tento týždeň si dám asi len nejaké ľahšie ciele.určite chcem do konca týždňa clearnuť VIP stellar na PS a zajtra mám v pláne prejsť si preflop range odznova + vystaviť si BB range a základné veci. po tejto pauze cítim to na sebe že som neistejší.určite by som chcel pozrieť pár w34z3lových vids.nedávam si žiadny profit goal(i keď sa necítim 2x naj s tým že budem za dva týždne v - na nl5)iba skončiť v + ....:fouet:

mimo poker som aspoň dopozeral super seriál True Detective rozhodne odporúčam.cez hercov,hudbu,režiu,prostredie námet.asi najlepší seriál čo som doteraz videl. a vrhol som sa na Sherlocka zatiaľ to nieje nejaky heartbreaker ale vyzerá to zaujímavo(hlavne to že je to postavené v modernom prostredí)+krimi+motív génia v hlavnej roli :]
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      tak píšem update trošku skôr ako na konci týždňa ale už teraz presne viem aké ciele splním a ktoré nie. profit goal nesplním určite lebo je to dosť tragédia.začnem off poker.začal som aj s kamarátom cvičiť Insanity a je o vážne monsterkill/a to som len na druhom!!! videu/.svalovicu som dostal hned po prvom fitteste a druhý deň som ho opakoval lebo som to na prvý krát vôbec nepočítal.teraz som si dal druhé video a som fakt mrtvy....nedá sa povedať že som nejaky antišportovec veď som 10 rokov hrával futbal v podstate súťažne/3liga/ ale teraz som skoro rok nič nerobil a tie workouty mi prídu o dva stupne ťažšie ako hociaký môj bývalý tréning.zatiaľ som rád že ma to dokáže motivovať---dúfam že to vydrží :f_love: .

k hre sa nebudem vyjadrovať lebo nechcem byť ako ostatní a vyplakávať pri každej priležitosti ked ma niekto suckne alebo som card dead.mám plán hrať do konca tohto týždňa a ak sa výsledky ani trošku nezlepšia tak určite prestávam hrať a budem celkovo prekopávať svoju hru od každej maličkosti.najhoršie na tomto celom je jediná vec.
      Totálne mi to znižuje dôveru v moju hru!!!keby na mňa takýto downswing prišiel po milióne rúk poviem ok iba variacia ale kedže ma to trafilo po 100k handách tak neviem či som len nemal doteraz hotruna odteraz to bude takto takže si v mojej hre nie som istý už vôbec ničím....

kedže ma toto obdobie dosť ovplyvnilo mám pár nových cieľov:

• ciele ktoré závsia iba na mne: odohrať tento víkend čo najväčší objem a v prípade príliš zlých sessions sa venovať aspoň teórií (analýza sa mi po zlých session robiť vôbec nedá to ma asi jediné dokáže vytiltovať) + doclearovať ten 10$ bonus + urobíť HW do w34zel3vho threadu a prípadne shipnuť couching s ním (i keď angličtinu mám celkom slabú až priemernú)
      • ciele ktoré môžem ovplyvniť ale nezávisia iba na mne :v tomto orbite mám v pláne vyhrať súťaž v HJ fóre o couching :s_evil: čiže urobím preto všetko čo sa týka postovanie hands
      • ciele ktoré ovplyvniť nemôžem: vyhrať 100$ v týždennom losovaní (pls aspoň raz :gl: ,zatiaľ mi všetky súťaže na PS unikajú o kúsok a poznám ľudí čo to shipli dva kraát) +
        prosím kur.. mohol by som začať normálne runovať ? ?( ?( ?(

umrnčaný graf za asi 10 hracích dní (väčšina ovplyvnená swingom takže žaida radosť do hry = malé volume)

PS. ak je hocikto čo by mal chuť si dať so mnou sweatku a povedať čo to mám skara za monster leaky tak hocikedy hocikto....

EDIT: zabudol som dodať že na NL10 idem na 100% a reg stoly !!! lebo nie je podľa mňa nič lepšie než mať na regov tisíce hand a analyzovať si ich hru :)
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 931
      Hlavu hore, nemozes cakat, ze hned pojdes milion ruk na 15bb/100. Je to len nejaych 11 BI, co absolutne nie je katastrofa a navyse EV line je skoro BE, nemas o com pochybovat, just keep playing :)

Inak dobry blog, GL :f_thumbsup:
    • Sporophyte
      Sporophyte
      Bronz
      Zustan na zoomu, jen si na nl10 kup 1-2M hand (investice cca 10-20 dolaru) a mas uz celkem solidne zmapovany regy (budes na ne mit cca 2-10K hand).

Ja mam takto v palnu kazdy shot vzdy zacit, nakoupit HH a pak teprve hrat, je to rozhodne vyhodnejsi, jak se tam bez zadnych notes placat xy tydnu, nez naberes aspon nejaky handy + usetris mnohem vic na winrate.

Klido ti ted 1M hand na zoom 10 nl poslu, kdyz mas ten swing tak ti to dam zadaco :) , at je aspon karma up :) .

Jinak ten swing je uplne zanedbatelny, priprav se na mnohem horsi. Ja v roce 2013 mel vsech 10 mesicu co jsem hral run silne pod all in ev, a zivoril ciste z rakebacku.
      Letos se to zatim drzi v pohode a dokonce runuju lehce nad ev :)
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      @bedofour vďaka :f_love:

myslím že by som takéto swingy na NL5 nemal mať.je to celé spôsobené tým že som domotal hlavu a začal hrať príliš variančne na čom už pracujem a ak tuálne som upreavil hru z preflop max3betu na loose passive a hľadám spoty s čo najvyššou edge :)

@Sporophyte skús napísať aké sú podľa Teba výhody MICROSTAKES ZOOMu?na vyšších stakes to chápem kde máš krásny rakeback ale mne osobne sa začína viac páčiť myšlienka toho že si môžem rozobrať do detailu regov a sadať si za nich trápiť ich.myslím si že mám dosť entuziazmu na to aby som si väčšinu regov rozobral a mal na nich mnoho rúk.

ad dataminované handy za prvé to je nelegálne (áno viem že to nemajú ako zistiť) ďakujem ti za ponuku budem nad tým rozmýšlať vážim si to a keď tak sa ti ozvem :)

ad ev line- vôbec ju neregistrujem. mám ju celý čas vypnutú nehovorí takmer o ničom.mylsím že ak ukazovateľ runu je to dosť chabé.zapol som si ju len teraz na kamarátovo vyžiadanie :rolleyes:

EDIT: zistil som že ten graf čo som psotoval bol zlý! pretože zasahoval ešte do týždňa keď to vyzralo normálne čiže reálne to nebolo 12 bi ale 16 BI :f_cool: :f_confused: :f_confused: :f_confused: :f_confused:
    • Sporophyte
      Sporophyte
      Bronz
      Ad zoom
      Zalezi to na preferenci a hernim stylu a hlavne na tom jak dlouho jsi schopny udrzet pozornost pri session. A samozrejme tvych real life aktivitach :)

Popisu ti jak hraju ja:
      Nemam pevne danou herni dobu, kdy hraju. Hru prizbusobuji svemu volnemu casu, ne naopak. Takze jsou dny kdy prijdu utahanej jak pes a dam jednu session nebo taky klidne za den dam session 5.
      Postupne jsem metodou pokus omyl nasel optimalni dobu, pri ktere jsem schopny udrzet uplnou koncentraci na hru - 45 minut, ale potom jsem schopny uhrat klidne xy session za den - na reg stolech je takto kratka session s tableselekci uplne nerealna. Pokdu jsi schopny hrat A+ xy hodin, hraj reg stoly :)

Mne osobne vyhovuje zoom vic z techto duvodu:
      :diamond: zapnu a hned hraju
      :diamond: nemusim resit tableselekci
      :diamond: kdyz mam nejaky tezsi spot, tak nemusim resit jestli me to timeoutne a pak si trebas orbit nezahraju
      :diamond: hraje se relativne dost deep (pokud samozrejme chci - kdyztak muzes udelat reseat)
      :diamond: regove jsou vic tight + nejak extra se mezi sebou nemelou, protoze fold je snazsi jak nejaka post flop war :)
      :diamond: plus prechod ze zoomu na reg stoly se mi zda lehci jak naopak
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      plus prechod ze zoomu na reg stoly se mi zda lehci jak naopak

mohol by si toto rozviesť? ja mám opačný názor práve :rolleyes:
    • Sporophyte
      Sporophyte
      Bronz
      Na zoomu porad hrajes s relativne malo informacemi (bez nejake gameflow). Pokud prejdes na reg stoly, tak mas po par session mrte hand na kazdeho, jsi schopen pochytit tendence hrace, no a kdyz chytnes opici na tiltu na reg stolu, tak jsi schopny ju vybrat do sucha .). Toto se ti na zoomu nestane (kdysi na nejakem foru psal jeden reg, ze pul roku mel silenej run a zazil session, kdy prisedl ke stolu nejakej opilec a rozdal tam tolik BI, ze si tim zahojil rocni BE run.

Ad datamined hands:
      Jeslti se beres za "rega" a ostati "regove" ve hre ty datamined hands pouzivaji tak proste ztracis edge. A to edge ztracis ve hre, kde muze byt maly rozdil mezi wininng a losing (prerakeback) hracem. Takze v tom potom vidim jen ego problem, to nepouzivat.
      Pokud to bude globalne osetreno, abys se to nedalo vyuzit, tak jsem pro :) .