Blog: Grinding it UP aneb from Zero to Hero

• Himbus
      Himbus
      Bronz
      Registrace: 20.11.2009 Příspěvky: 188
      Zdravím,
      v poslední době sleduji hodně různých druhů výzev, a proto jsem se sám rozhodl také jednu zkusit. Na internetu jsem narazil na videoblog hráče Pokerstars team xflixx a to se stalo pro mě velkou inspirací a zároveň i motivací. Konečný cíl výzvy zatím nemám stanovený, ale mám stanovený průběžný cíl a to je to, že bych rád přešel z herny Party Poker na hernu Pokerstars, samozřejmě po vybudování dostatečného bankrollu. Rozhodně nemám v současné době v plánu žádné peníze vkládat, takže pojedu opravdu od nuly. Budu se sem na toto místo snažit dávat update co nejčastěji, rozhodně ne proto, že bych se chtěl chlubit, ale hlavně z důvodu toho že to pro mě bude motivací a bude mi to pomáhat dodržovat bankroll management a hlavně nervy na uzdě, abych nedělal velké blbosti.

Krátké představení
      Poker hraji rekreačně již několik let, takže snad nějaké základy mám, tak uvidíme jak to půjde. V současné době stále studuji na magisterském studiu na univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, ale pocházím z Královéhradeckého kraje z malé vesničky :D
  • 103 odpovědí
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 1 :s_biggrin:

Počáteční Bankroll: 0$

Už několik dní sleduji pokerovou serii Grinding it UP! od uživatele xflixx člena Pokerstars team. Proto jsem se i já sám rozhodl, že se o něco podobného pokusím. Největší rozdíl bude v tom, že já budu začínat od nuly zatímco on začíná s 80$. První peníze se mi podařili nahrát na pokerové herně Party Poker, proto jsem se rozhodl odstartovat tuto výzvu právě zde. Později bych se rád přesunul do herny Pokerstars, ještě s přesností nevím kdy to půjde, ale doufám, že to bude co nejdříve. První peníze se mi podařili nahrát v kvalifikačním Sit n' Go turnaji, kde jsem skončil na 2. místě a získal tak 0,4 turnajových dolarů. Hned poté jsem se vrhnul na hraní, vzhledem k tomu že to byly turnajové peníze bylo potřeba je v nějakém turnaji potřeba proměnit na reálné, proto jsem se zaregistroval do 0,2 $ Double or Nothing SNG, jeden ze dvou turnajů se mi podařilo zdárně dokončit a tak jsem byl na 0,38$ real money. V tu chvílí jsem se rozhodl změnit trochu taktiku a zaměřit se na 0,1$ Double or Nothing SNG turnaje. Vcelku se mi i začalo dařit, výhry převládaly nad prohramy a navečer jsem se dostal na 1,2$ poté přišel menší propad na 0,8$. S tím přišla i menší frustrace, protože se mi nic moc nedařilo a tak jsem udělal tu největší hloupost co jsem mohl. Vzal jsem peníze a šel na cash game, stůl neobešla ani jedna otočka a už se mi podařilo prohrát polovinu buy-inu, proto jsem odsedl a rozhodl se vrátit na DoN SNG turnaje. Bylo to ovšem zase spíše takové kostrbaté a proto jsem nic moc nevyhrál ale na druhou stranu ani neprohrál. Takže jsem první den končil s 0,38$.

Konečný Bankroll: 0,38$
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 2 :s_biggrin:

Počáteční Bankroll: 0,38$

Po troše spánku jsem se znovu vrátil ke své osobní Grinding it UP výzvě. Už od rána se dařilo vcelku dobře do oběda se mi podařilo navýšit bankroll na zhruba šedesát centů. Hraní jsem prokládal učením, takže jsem nehrál tolik. Navečer jsem se dostal ke stolů znovu a opět se dařilo. Postupně se mi podařilo nahrát bankrol až na hranici jednoho dolaru. V hlavě jsem si také ujasnil pravidla bankroll management, který chci dodržovat a to bude 40 buy-inů. Takže přesun na 0,2 DoN SNG bude při bankrollu 8$, snad se mi ho podaří dohnat co nejdříve. Neustále pokračuji ve sledování xflixxova Grinding it UP!, což je pro mě obrovskou motivací a hnacím motorem, rád bych se až mi to bankroll dovolí přemístil na Pokerstars a začal hrát tam, protože podle toho co zatím pozoruji tak herna Party Poker není úplně ideální. Spousta věcí, které bych rád využil, zde chybí, takže uvidíme, jak to půjde. Večerní hraní šlo také vcelku dobře nakonec se mi podařilo se vyšplhat na hranici 1,23$.

Konečný Bankroll: 1,23$.
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 3 :s_biggrin:

Počáteční bankroll: 1,23$

Dnes vzhledem k tomu, že jsem musel jet na zkoušku a strávil skoro celý den na cestě toho hraní moc nebylo. Pár turnajů DoN SNG jsem odehrál při čekání na vlak ve škole, ale žádný větší úspěch nepřišel, bylo to tak 50:50. Po příjezdu domů jsem se do hraní pustil více a chytil menší down swing, i když chodily dobré variace karet tak to prostě nikdy nestačilo a lehce jsem se sklouzl k hranici zhruba devadesáti centů. Poté se to ovšem naštěstí obrátilo a hra se zlepšila a začalo se opět dařit a bankroll začal znovu mířit tím správným směrem. Pomalu začínám mít na dost hráčů stats, takže od některých už vcelku víc co můžu očekávat a na co si dávat pozor, takže doufám, že i to pomůže ke zlepšení mé hry. Jen doufám, že budu mít v dalších dnech více času na hraní a trošku se pohnu z místa. Časem bych se rád přidal i nějaké grafy nebo zajímavé handy, abych to tu trošku oživil a budu jen rád, když se zapojí ostatní. Dnes také dorazil bonus, na který jsem již delší dobu čekal. Pro upřesnění je to 10$ free bet ticket, takže jsem musel peníze vsadit, abych je mohl dále použít na rozšíření bankrollu, tak uvidíme jestli sázky vyjdou a podaří se navýšit bankroll. Tak s potěšením můžu říct, že alespoň jedna sázka vyšla, takže bankroll se nám pěkně navýšil :)

Konečný bankroll: 6,72$
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 4 :s_biggrin:

Počátečný bankroll: 6,72$

Tento den se nesl spíše v neutrálním duchu výhry střídaly prohry, takže žádný větší posun nepřišel. Ale stejně jsem dost rozladěn Party Poker hernou v několika turnajích přišli hrozné lagy a tak jsem přišel o dobré karty jako KK a AA, což mě dost rozladilo obvzláště když to kolikrát přišlo ve finální části turnajů, kdy je potřeba tyto druhy variací, co nejvíce využít. Snad se to trochu zlepší a hlavně doufám v to, že se začne více dařit. V mé hře pořád vidím dost chyb, což je na jednu stranu i dobře, protože je zde dost místa pro zlepšení, ve které doufám. Také doufám v to, že budu mít více času, abych se mohl věnovat více výzvě a trošku navýšit bankroll. Rád bych také v příštích dnech určitě pár cílů, na které se zaměřím. O víkendu bych také rád zkusil pár turnajů, protože mám dost vstupenek, tak snad bude čas. ¨

Konečný bankroll: 6,86$
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 5 :s_biggrin:

Počátečný bankroll: 6,86$

Po noční směně jsem si dal ráno menší session a dařilo se velmi dobře, podařilo se mi pokořit sedmi dolarovou hranici a tak nějak všechno vycházelo, v těchto hodinách zde bylo více fishek než je obvyklé, a tak jsem toho využil co to šlo. Odpolední session šla tak nějak opět tak padesát na padesát. Večer jsem se díky vstupenkám pustil do turnajů na Party Pokeru bez nějakého většího úspěchu. Také jsem hrál dva turnaje na Pokerstars. Jeden bez úspěchu a ve druhém jsem vyhrál 15 centů. Turnaje jsem proložil pár DoN SNG a vcelu se i dařilo.

Konečný bankroll: 7,27$
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 6 :s_biggrin:

Počátečný bankroll: 7,27$

Ranní session byla vcelku úspěšná, odpolední už tolik ne, zato večer se dařilo naprosto skvěle. Asi jsem sedl na nějakou up swing vlnu, protože to chodilo a chodilo, prostě jsem vyhrál, co šlo. Prorazil jsem hranici osmi dolarů, takže kombinuji NL1 a NL2 DoN SNG. Další hranice je na 20 dolarech, kdy přidám NL5 DoN SNG. Jak jsem slíbil přidávám nějaké statistiky.

Celkový počet turnajů: 188
      z toho: 6 max: 123
      10 max: 65
      Celkový počet hand: 3104
      z toho: 6 max: 1334
      10 max: 1770

Konečný bankroll: 9,05$

Ještě dodávám graf toho, jak se daří na DoN SNG
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 7 :s_biggrin:

Počátečný bankroll: 9,05$

Dnešek nebyl zrovna vydařený ke hře jsem se pořádně dostal až večer a nešlo to zrovna nejlépe, tak nějak to prostě nechodilo a když to přišlo, tak soupeř vyhrál i s horší kombinací. Od zítra mi opět začíná semestr, takže nevím jestli budu schopen sem dávat příspěvky každý den, každopádně se budu snažit je sem dávat co nejčastěji.

Konečný bankroll: 8,59$
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 8 :s_biggrin:

Počáteční bankroll: 8,59$

Dnešek byl oproti včerejšku velmi úspěšný, zase se mi podařilo trefit nějaký up swing a šel jsem nahoru, ikdyž to chvíli vypadalo, že se to otáčí, tak opak byl pravdou a zase se to začalo hýbat správným směrem. Musím ještě podotknout, že jsem byl většinu dne na cestě do školy a také ve škole, takže k opravdové intenzivní session jsem se dostal až navečer, ale i ve škole se mi podařilo pár turnajů vyhrát. Nejspíš se opravdu začíná vyplácet, že jsem se začal plně soustředit pouze na 6-max, který mi jde opravdu dobře.

Pár statistik ze dnešního dne:
      Celkový počet DoN SNG: 46

NL1 DoN SNG - celkem 3
      Net Winnings - 0,06$
      ROI - 20%
      Počet hand: 60

NL2 DoN SNG - celkem 43
      Net Winnings - 2,92$
      ROI - 34%
      Počet hand: 1505

Konečný bankroll: 12,03$
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 9 a 10 :s_biggrin:

Počáteční bankroll: 12,03$

Skoro celý devátý den challenge jsem strávil ve škole, takže jsem hrál pouze o přestávkách, ale zrovna to nebyl nějak extra můj den takže, jsem skončil se ztrátou asi 60 centů. Večer jsem byl tak unavený, že jsem už ani nic nestihl napsat a už vůbec hrát, z toho důvodu dávám tyto dva dny do kupy. Den desátý jsem se k pořádné session dostal až večer, kdy jsem přijel domů. Musím říct, že to ze začátku nevypadalo dobře, moc se mi nedařilo a i když to občas přišlo, tak to prostě nestačilo. Potom se to ale vcelku dobře obrátilo a začalo se mi opět dařit, takže jsem se opět dostal přes hranici 12 dolarů a pokořil i hranici 13 dolarů, takže se blížím sice pomalu ale jistě k další bankroll hranici 20 dolarů potřebné pro přechod na vyšší DoN SNG.

Stats za dva dny:
      Celkový počet turnajů: 82 (pouze NL2 DoN SNG)
      Celkový počet hand: 2603

Konečný bankroll: 13,10$
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 11 :s_biggrin:

Počáteční bankroll: 13,10$

Den 11 byl jako zkouška bankroll managementu, který se mi zatím daří úspěšně dodržovat. Chytil jsem neskutečný downswing, nechodilo to a když něco přišlo tak ať to bylo sebelepší, tak jsem stejně prohrál. Až si říkám, že to snad je naschvál :D že server občas zkouší jestli má člověk dostatečný bankroll, aby tyhle výkyvy přestál. K večeru se to nakonec docela obrátilo a začal jsem se vracet znovu nahoru.

Stats dnešního dne:
      Celkový počet turnajů: 21 (vše NL2 DoN SNG)
      Celkový počet hand: 635

Konečný bankroll: 12,91$
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      Teda, pročítám tvůj blog a fandím - já bych neměl nervy začínat od nuly :D

Ať to točí i nadále ;)
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 12 a 13 :s_biggrin:

Konečný bankroll: 12,91$

Víkend byl trošku náročnější, takže ke hraní jsem se dostal pořádně teprve v neděli večer a pokračoval jsem v pěkném upswingu :) Začíná mi připadat, že v takovýchto večerních hodinách se na stole vyskytuje extrémní počet fishek, takže je vcelku snadné je přehrávat a navyšovat bankroll. Jediná černá tečka na dnešním dni je software Party Pokeru, hrál jsem již na spoustu hernách, ale s něčím takhle špatným, nestabilním a často lagujícím jsem se ještě nesetkal, už se vcelku nemůžu dočkat až nahraju dost a budu moct přejít jinam.

Stats za tento týden
      Celkový počet turnajů: 252
      NL1 6-max: 54
      NL1 FR: 10
      NL2 6-max: 188
      Celkový počet hand: 7943

Konečný bankroll: 15,57$

to NeznyDebil: Díky moc za podporu, zatím to jde všechno dobře ani jsem to nečekal, že to půjde takhle nahoru.
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 14 a 15 :s_biggrin:

Počáteční bankroll: 15,57$

Den 14 nebyl co se týče hraní nijak úspěšný, byla to spíš taková houpačka chvíli vyhrávání a chvíli prohrávání. Nakonec jsem skončil v lehké ztrátě. Větší úspěch nastal na Pokerstrategy, protože se mi podařilo získat stříbrný status. Za to v 15. dni mé challenge se mi vedlo výborně prorazil jsem i hranici 17 dolarů a blížím se k další hranici bankrollu, kdy budu moci přejít na vyšší DoN SNG.

Stats těchto dnů
      Celkový počet turnajů : 95 (vše NL2 DoN SNG)
      Celkový počet hand: 3381

Cíl do konce týdne:
      Dosáhnout další hranice bankrollu 20$

Konečný bankroll: 17,26$
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 16 :s_biggrin:

Počáteční bankroll: 17,26$

Tento den jsem se dostal k pořádné hře i ve škole a večer hrál spíše oddechově. Ve škole jsem až koukal jaký jsem chytil run, chodilo to až se mi tomu nechtělo věřit. Nakonec se mi podařilo prorazit hranici 19 dolarů a rychle se blížím k týdennímu cíli 20 dolarů potřebných pro vstup na vyšší limity, 20 dolarů je taky polovina 40 dolarového bankrollu, který potřebuji pro vstup do Cash Game, na což se sám velice těším, protože to je moje lepší parketa. Tak uvidíme jak rychle se mi této hranice podaří dosáhnout.

Konečný bankroll: 19,07$
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 17 a 18 :s_biggrin:

Počáteční bankroll: 19,07$

Den 17: Ke hře jsem se bohužel skoro nedostal, odehrál jsem pouze dva turnaje navečer, když jsem dojel ze školy ze Zlína, poté mě čekala 13 hodinová noční směna v práci.

Den 18: Po návratu z práce jsem tak tak stihl závěr druhé třetiny hokeje :D třetí jsem už neviděl, ale žádný gol nepadl, tak jsem nejspíš o moc nepřišel. Po probuzení jsem se pustil do hry, ikdyž ne v nijak závratném tempu jel jsem pouze dva stoly místo obvyklých čtyřech nějak jsem se na to prostě necítil. Míchal jsem turnaje o vstupenky a NL2 DoN SNG. V turnajích se vcelku dařilo bohužel na placená místa to nedalo, v jednom jsem skončil 30. (20 placených míst :( ) ze zhruba 2900 účastníků. Na DoN stolech to šlo vcelku lépe a už mi chybí pouze 40 centů ke 20 dolarové hranici a tím pádem splnění týdenního cíle.

Konečný bankroll: 19,60$
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 19 a 20 :s_biggrin:

Počáteční bankroll: 19,60$

Den 19 (sobota): Ke hře jsem se dostal k večeru při hokeji jsem rozjel session, ale chytil jsem hrozný downswing, i když přišli dobré karty tak to nikdy nestačilo. Až jsem se divil co mě poráželo, ale to se tak občas stává. Dobře dodržovaný bankroll vše v klidu ustál.

Den 20 (neděle): V neděli jsem se ke hře moc nedostal, protože jsem byl do pěti hodin v práci a přijel jsem vcelku vyšťavený. Takže napravit downswing se mi nepovedlo. Tím pádem se mi bohužel ani nepovedlo splnit týdenní cíl a dosáhnout hranice 20 dolarů, snad to vyjde příští týden.

Konečný bankroll: 18,17$
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      Stats k minulému týdnu

Celkový počet turnajů: 213 (vše 6-max NL2 DoN SNG)
      Celkový počet vyhraných turnajů (1. až 3. místo): 125
      ROI: 5,63%
      Celkový počet hand: 7550

Graf celé challenge
    • Himbus
      Himbus
      Bronz
      Bankroll Point 20$

Tak sice o den později ale podařilo se mi konečně dosáhnout další bankroll hranice, níže vidíte důkaz, že nekecám :D

• Himbus
      Himbus
      Bronz
      :s_biggrin: Den 21 a 22 :s_biggrin:

Počáteční bankroll: 18,17$

Dvaceti dolarová hranice konečně padla, ani jsem si nemyslel, že se mi to povede, ale dodržování bankroll managementu opravdu funguje a daří se mi ustát i pořádné downswingy. Bohužel jsem se asi překoukl, protože na Party Poker na limitu NL5 nejsou DoN No Limit Holdem ale jsou tam pouze v Omaha Hi, což mi moc nedává smysl ale co se dá dělat. Tak jsem si řekl že zkusím více stolové SNG NL, jenomže na tomto limitu je tak špatný trafic, že se turnaj ani po třech hodinách nenaplnil, takže jsem v úterý začal zkoušel Omahu, sice s ní nemám tolik zkušeností jako s NL Holdem, ale také ji umím a musím říct, že v kombinaci se NL2 DoN SNG NL se mi vcelku dařilo a překročil jsem na chvíli i hranici 22 dolarů poté sice trochu spadl ale i tak dobré.

Konečný bankroll: 21,64$