Nová varianta pokeru

• NeznyDebil
      NeznyDebil
      Stříbro
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,030
      Kamarád vymyslel zajímavou variantu pokeru - byl by to v podstatě Texas holdem, ale lišil by se tím, že po rozdání karet by byla známa výherní kombinace (v případě, že by všichni dohráli handy až do konce)

Tedy třeba: fullhouse
      hi-card kicker
      flush
      straightflush

....atd... - dávalo by to nové zajímavé možnosti počítat s tím, co jde z mých karet složit...

co si o tom myslíte? :) :)
  • 14 odpovědí
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Borca co by věděl že má best hand bys nedonutil položit :D
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Stříbro
      To jo, ale ne vždy by to věděl a ne vždy by to bylo jasné už na flopu - navíc by to třeba nevěděl, protože ne vždy by se vůbec ta best hand dostala na flop - 72o položíš - a třeba by z nich měl 7 straightflush :-)
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      Já to hlavně nechápu.

Příklad:
      Já mam 88 a vim dopředu, že board bude 8AAT6, a že tedy budu mít fullhouse.

Soupeř má A2o a tedy ví dopředu, že bude mít set?
    • azukaj
      azukaj
      Bronz
      Registrace: 19.06.2011 Příspěvky: 343
      Já to chápu tak, že budeš vědět, jestli bude výherní kombinace pár, high card nebo třeba royal flush, ale nebudeš vědět, jestli přijde tobě nebo někomu jinému.
      Takže dealer by musel vědět dopředu karty všech hráčů i board, ale možná to chápu špatně :)
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Stříbro
      Neví dopředu.

Příklad (pro zjednodušení v 6-ti hráčích):

Rozdají se karty:

A) 8 :club: 2 :heart:
      B) 5 :club: 6 :club:
      C) A :spade: A :diamond:
      D) 8 :spade: 8 :diamond:
      F) K :heart: Q :heart:
      G) 2 :diamond: 3 :spade:

Poté (ještě před prvními sázkami) se vyhlásí, že výherní handa je straightflush (to platí ovšem pouze v případě, že by všichni šli)

A) fold (s jeho kartami příliš šancí na straightflush nemá)
      B) raise
      C) Call
      D) fold
      F) reraise
      G) fold
      B) call

Flop:

3 :heart: 4 :heart: 5 :heart: (straightflush by tedy šla pro hráče A, který už ale položil)

B) check
      C) bet
      F) call (sice má nutflushdraw, ale evidentně nedostane avizovaný straightflush - a neví, zda je hráč se straightflush ještě ve hře)
      B) fold

Turn:

A :heart:
      C) check
      F) bet
      C) call

River:
      3 :diamond:

C) bet
      F) fold

- vyhrál by tedy hráč s fullhousem (protože hráč, který by vyhrál, kdyby šli všichni allin položil preflop)

atd :-)
    • FakyCZ
      FakyCZ
      Bronz
      Registrace: 28.11.2011 Příspěvky: 472
      Taky nejak nechapu ale vzdy mi to vychazi tak, ze pokud se bude vedet vyherni kombinace dopredu tak tenc o ji drzi to bude vedet a nikdy nezahodi:)
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Stříbro
      právě že klidně zahodí - nebude se vědět, že výherní kombinace bude fullhouse AA888, ale bude se vědět, že to je fullhouse - a fullhouse tam může dojít více lidem - a ani nemusí držet pár.. - a vtip je v tom, že ne vždy se vůbec hráč s kartami, které by vyhrály dostane na flop..

Q5 prostě preflop foldnete, protože to nevypadá na fullhouse - a pak přijde flop QQ5 :D
    • K0UB31K
      K0UB31K
      Bronz
      Registrace: 25.05.2013 Příspěvky: 157
      Je to asi špatně vysvětlený jenom..
      Já jsem to teda pochopil, ale stejěn se mi to zdá jako blbost a nehratelná hra ;)
      To se dá hrát tak doma v pár lidech po několika pivech, jinak bych to neviděl :D
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      větší blbost sem asi nikdy neslyšel/neviděl :D
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      A když na riveru otočí karty dva hráči, ani jeden nemá SF, tak splitujou?
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Stříbro
      Dakra:

nene, pak už se hraje normálně - nikdo neříká, že musí vyhrát ta kombinace, která byla vyhlášena jako výherní - je to jen přidání dalšího faktoru do hry - dost to míchá s odds a se všema zakořeněnýma postupama, proto by to mohlo být atraktivní.

Zkrátka se vyhlásí kombinace, která by vyhrála, kdyby všichni šli až do showdownu - a jak hráči s touhle informací naloží, to už je na nich :)
    • maxtere
      maxtere
      Bronz
      Registrace: 23.03.2009 Příspěvky: 1,899
      já vymyslel lepší poker nazval jsem ho allin holdem všichni daj předtim než dostanou karty allin a pak se rozdaj karty a otočí board :D
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      A stáry ti to tak sprostě okopírovali :D
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 462
      Mě by bohatě stačilo, kdyby se to hrálo tak jak se to hrát má. Řekl bych, že varianta, kterou zvolili v poslední době stáry (SD vyhraje na flopu x PF nejslabší kombinace), nebyla krokem k lepším zítřkům... :s_p: