BLOG: jsem hloupá fish a chci to změnit!

• johnyx5
      johnyx5
      Bronz
      Registrace: 04.07.2008 Příspěvky: 161
      Zdravím všechny,
      Jak je patrné z nadpisu jsem fish a jsem fish už hrozně dlouho :) Nyní jsem se s tím však rozhodl skoncovat! Rozhodl jsem se vystavit stopku své lenosti a demenci :) Je mi 24, jsem z Ostravy a jsem brněnský student s monemnátlně přerušeným studiem (lenost a demence, viz. výše :) ).

Na poker mám v současnosti spoustu času, hraju hodně a snažím se i studovat (ikdyž stále málo). Hraju NL 20 na ipokeru, momentálně střídám speed poker a klasické stoly. Problém je však v tom, že mi ani jedno poádně nejde :) . Pokud hraju A game, jsem zřejmě lehce winning hráč, pokud však hraju unavený, na tiltu, v depresi z výsledků a podobně má hra se rapidně zhoršuje, což se projevuje na výsledcích. Tohle chci zásadně změnit, stanovit si denní plán, jak co se týče pokeru tak i nepokerových činností. A s tímhle mi pomůže tenhle můj skvělý blog. Vzhledem k tomu, že jsem povaha velice introvertní, nikdy jsem nebyl v žádné pokerové komunitě příliš aktivní ani jsem příliš nepostoval handy apod. Tento blog budiž mi jakousi základnou a zároveň zpovědnicí. Budu sem tedy (jako asi většina blogerů, takže nic nového) psát své cíle a následně vyhodnocovat úspěšnost jejich plnění.
      Mými největšími chybami všeobecně je asi přílišné bluffování, ikdyž možná někdy ve správných spotech ale proti špatným hráčům a zároven z druhé strany barikády přílišné callování ve spotech, kdy často čekám bluff ale oni to vždycky mají :D Jednoduše to asi chce trochu zjednodušit hru. Zároveň cítím, že mám problém v 3betnutých potech. Samozřejmě hraju určitě celkově špatně, ale tohle jsou asi nejdůležitější chyby :)

Komu se nechtějí číst ty pindy nahoře, pro toho přidávám stručné shrnutí: Hraju jako debil a chci to změnit a zlepšit se a proto tady budu o svém snažení pindat, což by mi mělo pomoct s motivací. :)

Následují mé cíle:
      - stanovit si denní plán a dodržovat ho (jeho součástí by měly být alespon 3-4 hodiny pokeru denně plus odpovídající doba studia strategií a anylýzy vlastní hry v hemu)
      - hrát jenom v dobré psychické kondici (fyzické zřejmě taky)
      - pořádně nad hrou přemýšlet, neklikat automaticky na tlačítka, snažit se co nejpřesněji určit range soupeře
      - postovat handy adiskutovat o nich (minimálně 3 denně)
      - zbytečně nebluffovat protože to nikdo nechápe
      - zbytečně necallovat marginální handy, protože nikdo nebluffuje :D
      -updatovat tento blog alespon jednou za tři dny
      - učit se, učit se, učit se!

Dlouhodobý cíl
      - NL 100 do léta (žádné přesné datum, protože ono to taky nemusí vyjít že :D )

Nepokerové cíle
      - chodit do posilovny 1 za 2-3 dny, což v současnosti provozuji, ale důležité je se na to zase nevysrat :D
      - koupit si a naučit se hrát na kytaru nebo ukulele :D
      - začít se více sebevzdělávat, tedy hlavně víc číst
      - nebýt tak líný :)

Pokud to někdo přečet tak respekt a díky :) Pokud to nikdo číst nebude tak to zas až tak nevadí, protože blog zakládám hlavně pro sebe že jo :)
  • 9 odpovědí
    • johnyx5
      johnyx5
      Bronz
      Snad to dává aspoň trochu smysl :)
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Čus, držím palce ať se daří a budu sledovat :)
    • illbemillionaire
      illbemillionaire
      Bronz
      Registrace: 18.06.2012 Příspěvky: 155
      good luck , jelikoz mam demenci asi trosku vyssiho stupne, tak vim jak tezke je s tim bojovat
    • johnyx5
      johnyx5
      Bronz
      Díky za reakce!

Moje snažení je zatím dost fail, protože jsem byl na víkend v Ostravě a do Brna jsem se vrátil až dnes. O víkendu jsem toho sice nahrál málo, ale prohrál dost, tudíž po odečtení nutného cashoutu mi zůstal bankroll přibližně 300 eur. Přešel jsem tedy na NL 10, kterážto se mě však přivítala velmi vřele pěti buyiny za 850 hands. Takže na NL 10 ještě krátce zůstanu (doufejme ne však na dlouho, mám nahráno docela dost VIP points, takže je kde brát v případě nějakého vetšího downswingu, takže jakmile dosáhnu 400 eur, jdu zpět na NL20). Jediné pozitivum je, že jsem už zhotovil svůj denní plán a od středy bych se podle něj chtěl řídit. Tolik dnešní krátké shrnutí mého dosavadního failure :D
    • johnyx5
      johnyx5
      Bronz
      Zdravím!

Opět se opožděně hlásím se summary mého snažení.
      Takže:

Následují mé cíle:
      - stanovit si denní plán a dodržovat ho (jeho součástí by měly být alespon 3-4 hodiny pokeru denně plus odpovídající doba studia strategií a anylýzy vlastní hry v hemu) - denní plán existuje, nicméně určitě není dodržován tak, jak by měl být. NIcméně v této oblasti jsem určitě učinil pokrok a studuji hru určitě víc než doposavaď.
      - hrát jenom v dobré psychické kondici (fyzické zřejmě taky) - to se mi snad daří a pokud se necítím dobře radši si pustím nějáké video
      - pořádně nad hrou přemýšlet, neklikat automaticky na tlačítka, snažit se co nejpřesněji určit range soupeře - moje hra stoprocentně není tak automatická jako dřív
      - postovat handy adiskutovat o nich (minimálně 3 denně) - asi největší fail, způsobený převážně tím, že nemám dostatečně výkonný harware na HEM2 a práce v něm je poměrně vysilující, což chci co nejdříve napravit pořízením nového ntb či stolního počítače
      - zbytečně nebluffovat protože to nikdo nechápe - daří se
      - zbytečně necallovat marginální handy, protože nikdo nebluffuje - daří se
      -updatovat tento blog alespon jednou za tři dny - fail :)
      - učit se, učit se, učit se!

Od posledního updatu jsem hrál jenom NL 10 fast, které dá se říct crushuju (8bb/100 po 20k hands), což se však rozhodně nedá říct o NL20, kde je to téměř přesně naopak, což tak úplně nechápu, protože zase takový rozdíl tam být nemůže. Takže spíš půjde o nějáký psychický blok, kdy si možná namlouvám, že vyšší limit rovná se o hodně lepší hráči a snažím se hrát nějak víc tricky (možná, možná to tak vůbec není a prostě nehraju na NL20 dostatečně dobře :) ) NIcméně můj bankroll se blíží hranici 500 euros, což jsem si určil jako hranici kdy se opět vrátím na NL 20, takže to tam snad půjdu zas brzy zkusit :)
    • Wdoomek
      Wdoomek
      Bronz
      Registrace: 31.07.2011 Příspěvky: 376
      Zdarec jakej nick mas na Ipokeru ? :) nejspis se na NL10 potkavame :f_biggrin: . A jak tady ctu tak to mam podobne :D akorat ze jsem si beatoval NL5 a na NL10 to tedka moc nejde. Taky jsou tam stejni hraci jen se do toho nak nemuzu dostat :) Kazdopadne GL za stolama :gl:
    • johnyx5
      johnyx5
      Bronz
      a
    • Wdoomek
      Wdoomek
      Bronz
      Registrace: 31.07.2011 Příspěvky: 376
      Jojo ted na to koukam a uz na tebe mam 722 hand :D No jo u me je to tedka dane hlavne tim ze runnuju dost pod EV a taky musim neco udelat s nonSD krivkou ta mi to cely tedka dost kazi :/ a jinak mam tedka casto klasicky setupy KK vs AA, set do setu.. tim se samozrejme nevymlouvam jsem porad jen fishka :D
    • johnyx5
      johnyx5
      Bronz
      Zdravím,
      tak jsem se včera vrátil na nl20 a světe dív se, úspěšně! Nicméně se potvrdilo, že mě NL20 nemá ráda, ale i tak jsem ji to nandal :D Co mě udivuje je ta redline, ale to bude těžko udržitelné a zřejmě jsou to jenom moje hloupé bluffy, které náhodou vyšly a nevyslyšené vyluebety :( nicméně není to podle mě úplně beznadějný graf :)