BLOG: z bahna k 10k

• iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      Registrace: 13.07.2012 Příspěvky: 327
      Ahoj,

Na psgy se pohybuju už nějaký ten pátek, viz moje představení

Poker hraju zhruba rok a půl, začínal jsem na FL stolech, ale momentálně se věnuji hlavně hraní CG a MTT sng. Poslední dobou mi však přijde, že herně stagnuju, navíc prožívám lehce swingy období, jak v pokeru, tak v real life. Proto jsem se rozhodl zapojit se do cornieho challenge a založit tento blog, který bude mapovat moji (snad zdárnou) cestu k 10k. Celý tento nápad se zrodil v mé hlavě před cca 10 dny, kdy už mi ruply nervy, vybral jsem celý bankroll a na herně nechal něco okolo 6$ s tím, že dávám od pokeru pauzu. No vydržel jsem to ani ne dva dny a musel sem si pinknout NL 2ku s rybkama :f_biggrin: . Naštěstí jsem svůj 3bi roll nebustnul a momentálně mám 49,20$, takže ideální čas do toho vlítnout :s_cool: . Updatovat budu cca jednou týdně. Zatím pokud to traffic dovolí budu hrát převážně FR stoly. Ke hře používám HEM 2 a občas pokerstrategy equilab. Vzdělávat se budu zejména pročítáním blogů a HJ fór (tam brouzdám tak nějak pořád, ale spíš jako pasivní pozorovatel, takže by to chtělo se trochu aktivněji zapojit), sledováním videí a tréningů. Hodlám dodržovat BRM s tím, že shotovat NL 4 a NL 10 začnu asi už s 20bi, limity výš pak nejdřív s 25bi.

Na závěr přidávám graf za poslední týden a kousek (od těch 6$):

Díky za Váš čas a GL u stolů, see ya ;)
  • 22 odpovědí
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      zrovna sedím na nudné přednášce, takže sem radši místo koukání na FB hodím update :D

Roll mi poskočil na téměř 20 Bi pro NL4, takže jí začnu pomalu shotovat. Chytnul sem heater a za 3,5k hand jsem udělal 15 bi na NL 2. Doufám že zítra mě to začne řezat :D :D

Budu updatovat koncem týdne s tím, že si stanovým přibližné cíle na následující týden. Od toho si slibuju zejména zvýšení efektivity. Za minulý týden jsem zkouknul Twinnův koučing, postnul sem jednu handu do HJ fóra, několik cizích hand jsem shlédnul a tak nějak pročítám blogy. To člověku dodá motivaci do hry.

Cíle na tento týden:

:diamond: 7 - 10 k hands
      :diamond: postovat nejisté/špatně sehrané handy
      :diamond: kouknout na NL trénink
      :diamond: nagrindit 25 bi na NL4 abych jí mohl hrát stabilně

uvidíme jak to pojede, přeju všem GL
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      Tak týden se s týdnem opět sešel a tak hodím malý update. Z hlediska cílů co jsem si stanovil byl celkem úspěšný, volume 8085hand a slušný profit, který mi dovoluje stabilně hrát NL 4, takže se přesouvám na ni. Celkově jsem rád, protože se ta hra o kousek víc podobá pokru než to, co se děje na NL 2 (samozřejmě v LR na tom tiskneme peníze, ale občas je to na palici :/ ). Akorát jsem nepostnul žádnou handu, protože jsem imho dokázal určit sám jesli sem jí missplaynul nebo ne. Pravda ale je, že jsem nedělal pořádně session review, koukal jsem jen na handy, které mi utkvěli v hlavě během hry, takže tady je prostor pro zlepšení do příště. Twinnův trénink s live hrou jsem stihl a momentálně koukám na jeho série s game planem, potřebuju ještě zkouknout a zpracovat hru z CO, BU a blindů, což bych chtěl stihnout tento týden. Jinak na NL 2 v rámci challenge mám odehráno 3275 hand s runnem 6 Bi nad EV :D ... O vyrovnávání se momentálně stará právě NL 4 kde pro změnu sem 4bi pod EV takže tak.

Cíle na tento týden:
      :diamond: obdobné volume
      :diamond: Spamnout trochu HJ fórum
      :diamond: dokoukat herní plán od Twinna

GL do dalšího týdne :s_cool:
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      Tak uplynulý týden bych zhodnotil jako nic moc :D pokud pominu hru samotnou, nejsem spokojen se svým plněním cílů, zejména proto, že jsem splnil akorát tak volume. Studium nula nula nic. To bych chtěl napravit tento týden a konečně dokoukat a zpracovat si sérii herní plán od Twinna. Mimo jiné mě včera "konečně" navštívil swing ...

Zažil jsem asi nejhorší session, kdy jsem během půl hodiny protopil 6 BI. Sice jsem si v půlce říkal, že bych měl končit, ale myslel sem že ještě pořád hraju OK. Nicméně ke konci oné půlhodiny už jsem byl slušně na tiltu a dodržením stoplossu jsem si mohl jeden, dva BI ušetřit. Ale whatever, to je prostě poker.

Taky chci zkusit experiment. Tento týden budu hrát jen Zoom stoly. Chtěl bych do konce měsíce začít shotovat NL10 ale k tomu bude ještě dlouhá cesta, jelikož momentálně mám polovinu toho, s čím chci shot zkusit (Bankrollově). Taky chci opět nahrát zlato na Psgy, což by ale takový problém být neměl.

Takže všem GL a jde se na grind :s_cool:
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      Shrnutí uplynulého týdne:

Udělal jsem volume 8k rukou, což bude koukám asi takový standard, co jde vpohodě nahrát i se školou. Moje volume plány se tedy budou odvíjet od tohoto předpokladu. Na to jak týden začal mizerným swingem, tak sem se nakonec přehoupl do zelených čísel :s_cool:

Nicméně, "Projekt s FastForward" nezdařen :rage: ... Jako co se tam dělo, no comment. Odpálil jsem 8,5 BI a můj winrate na tomto limitu po dobu challenge klesl na 0,5BI breakeven po 15k handách. Za jednu session jsem třikrát naběhl preflop AI do AA... To už mě mávalo s mindsetem solidně a nutilo k úvahám co to tam ty lidi stackujou (obv jen AA :f_biggrin: )? ..

U normal stolů to však šlo parádně, a připsal sem si celkově i přes ten nepříjemný swing 3BI +, což je fajn. Teď jak spustili na PP ty promo akce, tak jsem se chtěl do jedné přihlásit a koukám, že mi to nejde ?( odkazovalo mě to na web a tam když sem dával opt in po přihlášení, tak mě to přehazovalo na německou mutaci webu s 404 chybou :D :D ... Tak jsem musel kontaktovat support, kde to nakonec vyřešili tak, že mě přihlásili nějak oni. V lobby ale bonus nevidím, klasika... :D nicméně prý běží (pro jistotu jsem je kontaktoval znova po pár nahraných PP ) a je super + EV

Takže plány na tento týden:

:diamond: Dodělat si konečně preflop game plan
      :diamond: clearnout 30$ bonus (neměl by být problém, dnes jsem nahrál 8PP za 2hod hry, a potřebuju jich 50 celkem, vyšší kategorie pro mě nemá smysl)
      :diamond: postnout handy co mám označené v HEMu
      :diamond: obhájit svoje average volume

Pozn. : V sobotu večer jsem si pustil jeden stůl NL 10, říkal jsem si, že bude dost opilejch moronů za stolama a asi ano :D Druhá handa mě stála celý stack
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      super, tak příspěvek se kterym se rozepisuju hodinu se mi právě smazal :D :D .. takže na to kašlu a zkráceně shrnu své citové výlevy.

poslední dva týdny byli ve znamení nahoru dolu nahoru dolu.. dvakrát jsem překonal hranici 200$ abych dva dny po tom osciloval okolo 150$ (ztráty byli hlavně z NL 4 ale hrál sem i pár NL10 hand, které teda dopadli vyloženě tragicky, ne z pohledu jak sem to sehrál ale jako result.. ale s tím nic nenadělám). Teď sem zase nějaký drobák přes tak uvidíme jak dlouho to vydrží.

Kvůli honění bonusu jsem hrál dost mizerně, plus se do toho připojil nic moc run a nervy byli na pochodu. Nicméně bonus jsem nakonec i přes problémy s party supportem dostal (nechtěli mi uznat nějaké body co jsem nahrál, ale druhý den mi psali mail a nabídli mi extra 25$ bonus za to že byla chyba u nich). Dokoukal jsem herní plán serie a teď se je snažim aplikovat, hlavně 4bet bluff mi teď přijde dost sexy :D taky šetřim peníze díky cbetování půl potu v 3bet potech. FE funguje stejně a občas to někoho pěkně inducuje..

V HEMu čeká pár hand, které chci dát do HJ fora. Do konce dubna bych se chtěl stabilně usadit na NL 10 (s pravidlem shotovat opravdu až >25bi ... možná o dva méně, jakožto správná :f_biggrin: )

Graf místo slibů - poslední dva týdny nervů plus dnešní 6bi + sešn
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      CRY POST

tyvole tohle se prostě musí zákonitě stát když se jde shotovat vyšší limit ... (nejhorší session vůbec co se ammount lost týká, nicméně rozhodně sem nehrál tak špatně max 2bi jsem mohl ušetřit)

tohle je už druhý shot NL10 co dopadl stejně katastrofálně.. sere mě to o to víc, že pořád je to limit plný ryb a mentálů

http://imgur.com/RTjEUV3
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      uuuuuuuufffff :D tak už jsem trochu klidnější a tak sem zkusím hodit nějaký report tohoto týdne ....

Oproti předchozím měl, obrácený průběh, na začátku jsem neprohrál x BI abych je pak během týdne vybíral po kouskách zpět, ale uplně naopak :D :D

Jelikož jsem gamble monkey, tak jsem zkoušel shot na NL 10 (viz. post výše). Hrál jsem 2 stoly NL 4 a 2 NL 10. Včera jsem měl dobrý run a vyhrál 2 bi na NL 10 plus něco na čtyřce a už jsem měl 23 BI na NL 10. S pocitem close to immortality jsem šel dnes hrát, a pěkně mě to vytrestalo :D ... Mohl jsem session vypnout po 3BI, ale měl jsem pocit, že hraju pořád dobře. Spoty jako QQ<10 , AK<QQ, QQ<AK vše AI pre proti agresivnějším hráčům nemá smysl řešit... Pak jsem ale začal tiltovat, vyměnil dva NL 4 stoly za další NL 10 a protopil chybama další téměř 2 BI :s_mad: pak jsem to už radši vypnul a snad příště.

Celý týden jsem hrál výlučně FF stoly, kvůli 10$ bonusu (nakonec jsem ho tedy dostal, ale do úvah co mě "stál" se radši pouštět nebudu). Odehrál jsem pěkných 16k hand, profit čistě ze hry je v červených číslech, díky clearnutí bonusu 3x 5$ jsem však skončil v mírném plusu. Fast varianta mě očividně nemá poslední dobou moc v lásce, tak si od ní teď dám nějaký čas pokoj. Možná však bude clearování 10$ bonusu podmíněno hraním na FF stolech ( o god jen to ne :D )

Nejsem moc spokojen se studiem, kouknul jsem na pár videí, ale hlavně by to chtělo začít využívat aktivněji HJ fórům, nicméně teď se budu muset řídit hlavně tím co mi dovolí škola.

Plány na násl. týden

:diamond: clearnout zbytek 25$ bonusu (60% cleared)
      :diamond: začít clearovat 10$ bonus
      :diamond: odehrát 10 k hand
      :diamond: kouknout na nějaká videa/ navštívit koučing
      :diamond: postnout 10h do HJ fóra (dám si tvrdý číslo jinak tam zas dám dvě :D :D )
      :diamond: nepo*rat se z odvrácené mince flipu :D (ten dnešní swing kdy jsem přišel o víc jak 20% rollu byl teda dost juicy)

Takže všem GL :f_biggrin:
    • wwwdafy
      wwwdafy
      Bronz
      Registrace: 07.12.2012 Příspěvky: 21
      Uz aby jsi byl na NL10 a dal mi pokoj u stolu na NL4 :-)
      Gl :P
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      díky za příspěvek wwwdafy :D tak se snažim dát ti za pravdu a potkám tě na NL 10 :D ...

Rychlé shrnutí minulého týdne

Co se týče volume, byla to celkem slabota, odehrál jsem míň jak 7 k hand tuším, ale udělal sem nějaký profit a jako správná gamble monkey už zase shotuju NL 10, uvidíme na jak dlouho (samozřejmě že sem na 25BI nečekal a šel rovnou s 22 :D )

Jsem rád docela za svoje studium, koukal jsem na videa a využíval HJ fóra, 10 hand jsem sice nepostnul ale postnul jsem handy které jsem nevěděl, takže tenhle cíl by byl ok. Jinak ten super 10$ bonus za kterym sem se honil na FF stolech (a stál mě xy dolarů :D ) samozřejmně je podmíněn hrou na FF stolech :D takže ho clearovat ted rozhodně nehodlám, vyprší až někdy v červnu tuším tak třeba do té doby vezmu FF na milost

cíle na tenhle týden budou dost podobné týdnu minulému, odehrát rozumné volume a rozumně se věnovat i studiu

Všem GL u stolů :s_cool:
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      Tak hodím malý update blogu pro občasného čtenáře (kterým jsem pravděpodobně jen já sám :D )

Minulý týden byl herně velmi slabý, čas mi žere škola, kde musím zabrat abych mohl odjet příští semestr na Erasmus, takže tomu se teď podvoluje vše. Z toho plyne nízké volume (okolo 5k hand), které jsem však odehrál už na NL 10 a můžu říct že zatím jde shot dobře (obv heater). Přijde mi že hráči jsou kolikrát ještě tragičtější než na NL 4 (respektive jejich tendence easy stackoffnout cokoliv) ale to mi nevadí, jelikož na tom tisknu peníze. Co mě dělá problémy je hra proti shortům, přijde mi že je tu tak 400% nárust SSS hráčů, vadí mi jejich široké 3bet ranges a agresivní styl hry. Docela sem se divil když mě jeden short 3bet bluffnul za téměř polovinu stacku a pak našel fold :D :D

Doufám že už na NL 10 vydržím, hraju teď FR protože mi přijde méně varianční, SH začnu zapojovat asi až na 35BI + (momentálně 31BI). Už sem si i zvykl na větší bety, což sem rád, protože vždy když sem přecházel výš, tak jsem měl problémy s money scared hraním. I když je možné že je to díky heateru protože jsem vyloženě ztrátovou sešn zatím neměl, takže brek ještě možná přijde :D :D ale snad ne, a snad se mě furt bude držet můj run. Na NL4 bych slézat už opravdu nechtěl, nicméně když bude třeba tak se nedá nic dělat.

Všem GL u stolů
    • wwwdafy
      wwwdafy
      Bronz
      Caucau, neboj uz to budu cist pravidelne, tak muzes psat o 106 :-)
      At se ti tam dari a moc me neoberes, kdyz tam nahoru za tebou zaskocim :-) cau
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      Update: ku*va ku*va ku*va !!!

asi tak nějak bych shrnul uplynulý týden. Neuvěřitelně mě to řezalo, zásadně sem si vždy nabíhal do top range (pre stacknutý KK jsem zásadně prohrával do raket vůči 45/25/20 hráčům). když jsem flopnul set někdo flopnul str8, když já flopnul str8 někdo vyriveroval FH.. no prostě taková ta bída kdy byste se mohli nakrásně třeba posrat a nic z toho .. suma sumárum jsem nějakých 8 bi dole od svého maxima.

Ale všechno negativní má svoje pozitiva. Začal jsem číst Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity (stylem mě vlastním, podle feelingu) a rozhodně zajímavý koncept. Myslím že bych se měl zaměřit taky na podporu mindsetu protože ty swingy budou čím dál tím horší, za předpokladu že mířím víš, což samozřejmě mířím.

Celou dobu jsem hrál NL 10 hlavně FR a ke konci SH (kdy mě už začalo fakt štvát ta nitty hra). Ted mám necelých 26 bi takže snad ještě nějakou dobu vydržím, chtělo by to hot run :D :D .. pokud spadnu na 20 BI tak jdu z5 na 4ku :/ snad ne...

Hrál jsem i pár FF hand, a clearnul 2,5$ z 10$ bonusu, za cenu stacku a půl :D :D klasika..

snad to tento týden pofrčí normálnějc, takže GL všem
    • wwwdafy
      wwwdafy
      Bronz
      Ahoj. Clearovat bonusy jsem se uz odnaucil. Radsi jsem spokojenej s winem me hry :-)
      Myslis, ze na NL10 FR je to zanitovane? Ja tam byl parkrat a prijde mi to jeste horsi jak na NL4. Ti sami "reg" hraci co na nl4 a blaznu jeste vic :-) Ale kouknul jsem se jen kukatkem, takze nemuzu rict. A doufam, ze se pletes, protoze sh hrat jeste nechci... Tak at se ti to otoci. GL
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      nazdáárek :) přijde mi že fullring je dost, jako samozřejmě tam je spousta agresivních lagish hráčů i na FR, ale poměrově je to imho horší, jinak sem si stáhnul trial Table scanneru a ten mi dává za pravdu :D zásadně mě doporučuje SH stoly se zásobou ryb :D takže teď kombinuju FR a SH spíš v prospěch SH

Jinak TS mi přijde jako nuts :D člověk zapne scan a nemusí se ani registrovat přes bláznivý party loby :D .. sick life :D teď jen začít runnovat good

a na ten bonus fakt kašlu :D nehodlám odpálit zas týdení profit kvůli 0,75 bi :D :D takže reg speed bonusy only, party plís :D :D ani nevim kdy by mělo začít smysl řešit směnu party bodů za bonus, už jich tam mám skoro 1k, ale řekl bych že to má ještě doost času
    • marrius1979
      marrius1979
      Bronz
      Registrace: 13.01.2012 Příspěvky: 747
      iceblast56 původně napsal
      CRY POST

tyvole tohle se prostě musí zákonitě stát když se jde shotovat vyšší limit ... (nejhorší session vůbec co se ammount lost týká, nicméně rozhodně sem nehrál tak špatně max 2bi jsem mohl ušetřit)

tohle je už druhý shot NL10 co dopadl stejně katastrofálně.. sere mě to o to víc, že pořád je to limit plný ryb a mentálů

http://imgur.com/RTjEUV3
      Ahoj.

Už si sa udomácnil? Ako si na tom s grafom teraz? Pár krát sme spolu sedeli pri stole v poslednom čase...
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      Ahoj,

no pořád hraju NL 10 i přes lehčí swing který jsem teď měl. Mám tam 16 k hand a WR pořád solidních 5,07 ( s tim že reálně si mylim, že můžu mít tak 6+ ale uvidíme, na 4ce jsem měl lehce pod 10 bb/100). Moje hra je teda furt tragická takže prostor pro zlepšení uplně nedozírnej :D Jakej máš nick abych si tě marknul ? :D :D i když dokud mi pojede trial table scanneru tak se snad moc potkávat nebudeme :D jinak na grafy moc nekoukám ale zde je od počátku challenge:
      http://imgur.com/yRFJxmb
      obv sem ryba co ani obrázek postnout neumí, rady kdyžtak uvítám :D ... a je hezky vidět jak sem začal hrát tu 10 a red line jde dolů jak blázen, furt jsem moc scared a nechám se vyšoupnout bez SD oproti NL4ce až moc snadno
    • marrius1979
      marrius1979
      Bronz
      Registrace: 13.01.2012 Příspěvky: 747
      Ahoj.

Zdá sa to neuveriteľné, ale na Partypokri mám rovnaký nick ako tu(tak ako aj ty) :-) .Mne odišiel harddisk na laptope a to takým spôsobom, že sa mi nedala spraviť záloha z Pokertrackeru. Takže som kúpil nový disk a skúsil nainštalovať HEM2 a celkom sa mi poľúbil. Takže od začiatku apríla hrám s HEM2. Začiatok bol zlý-asi tak 4000 hand sa moja WR motal okolo nuly. Momentálne mám 10k hand, takže už aj nejaké štatistiky na hráčov. Včera keby som dva krát neprehral celý stack preflop all in AA (raz do J8s potom KTs) s jedným dánskym maniakom ktorý obidva razy chytil flush, tak som mohol mať WR okolo 13. Momentálne mám 11,4 aj keď robím veľmi často strašné kraviny a proste to tým hráčom niekedy neverím. Ale oni to fakt vtedy majú...

p.s. Poslal som ti žiadosť o priateľstvo. Takže ak nemáš nič lepšie na práci, tak sa nehanbi a kľudne ju príjmi...

Mário
    • iceblast56
      iceblast56
      Bronz
      Právě se opět brodím žumpou.. od včerejška jsem protekl 6BI za ani ne 2 k hand, z toho půlka byli špatné plays a druhá půlka nesmyslné fish moves a suckouty. Pěkně mě ty karty točej takže si možná dám na chvíli pauzu.
    • wwwdafy
      wwwdafy
      Bronz
      Cus, tak jak se vede? Pauza asi zadna nebyla vid? :-)
    • 1
    • 2