Non-poker aplikace

• Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Registrace: 20.03.2013 Příspěvky: 970
      čau,
      chci se zeptat jaké používáte nepokerové aplikace k pokeru. Myslím tím, někdo si třeba vede reporty v Excelu, někdo si píše poznámky do příslušné appky nebo třeba kalendář na důležité akce a turnaje. Skype zase pro diskuzi s ostatními, přehrávač hudby pro hudební kulisu atd atd.
      Jaké aplikace používáte Vy a k čemu? :f_grin:
  • 36 odpovědí
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      Evernote - poznámky všetkého druhu/zálohovanie zaujímavých clankov(Any.do potom na malé poznámky, ak som len na telefone)
      Focus booster - timer na session
      Dropbox - zdieľanie súborov /postovanie obrázkov na forum
      Foobar2000 /Spotify - muzika
      F.lux - úprava teploty farieb monitoru podľa denného času
      Trillian - kecalek
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Taky používám Evernote - nejlepší app na poznámky ever :s_cool:
      na sdílení používám SkyDrive, teď už OneDrive, ale minimálně protože nesdílím
      Spotify - nuts aplikace, platím si premium a nemůžu si to vynachválit

Za ten F.lux thanx, určitě využiju :f_cool:
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,024
      Super topic a díky za inspiraci, už to mám skoro všechno nainstalovaný :f_biggrin:

Tady nějaké tipy ode mě:
      - Customise Fences - pokud Vám vadí bordel na ploše:)
      - Sleep as Android - na mobil, celkem chytrý budík
      - a potom na přes web používám: chains.cc (pokud se snažíte udělat si z nějaké aktivity zvyk, tak toto trochu pomůže), lumosity.com (ještě nemám sample na to, abych posoudil, jak pomáhá, ale minimálně velmi zábavná forma tréninku mozku), calm.com (meditace).
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      mnozstvo zo spomenutych + PlaceMint. Nie je to prave user friendly, ale to co robi, robi dokonale. :f_love:
    • gersiL
      gersiL
      Bronz
      Registrace: 06.12.2012 Příspěvky: 2,028
      ahoj, vcem je dobry spofity s porovnanim s youtube?
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      mě osobně vyhovuje, že má stolní i mobilní aplikaci, které se mezi sebou synchronizují. V placený verzi (5,99€ měsíčně) je bez reklam, pouslouchám ve vysoké kvalitě 320kbps (v základu 160kbps). A hlavně si můžu vybrat playlisty a ty poslouchat offline, to se hodí do mobilu, takže pořád u sebe mám nějakou hudbu kterou nemám oposlouchanou (když jsem vyčerpal FUP, tak se to hodilo).

Ale to mluvím za sebe, nemůžu srovnávat, protože ny youtube jsem nikdy hudbu neposlouchal, nevím jaký jsou vychytávky tam. Mě ale Spotify rozhodně sedí, je to fajn k pokeru, dobrý do mobilu a už vlastně nestahuju/nekupuju žádnou hudbu protože mám všechnu v jedný app.
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Poradíte někdo aplikaci na plánování úkolů/projektů? Ideálně i s mobilní app.

Na něco stačí kalendář a na něco Evernote, ale není to ono.
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Stáhl jsem si addon do prohlížeče WasteNoTime, a určitě můžu doporučit pro ty, kteří jako já jsou zbytečně na různých stránkách příliš dlouho. :f_biggrin:
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Nevím si rady s nastavením to f.luxu. Nevím co znamenají ty jednotky a jak jsem si s nima hrál, všechno to vypadá skoro stejně. Jak to nastavím aby se to samo nastavovalo podle denní doby do optimálu? :(
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      tym hornym sedym hejblatkom si nastavis dennu teplotu (ja mam 6500K) a dolnym nocnu (pouzivam 4500K). nastavis si spravnu location (transition speed mam slow)a ostatne uz prebieha automaticky.

co sa tyka jednotiek, tak tu je to celkom vycerpavajuce ;) http://en.wikipedia.org/wiki/Color_temperature
    • Cheecco
      Cheecco
      Bronz
      Registrace: 04.06.2009 Příspěvky: 148
      Caanigia původně napsal

skus apku Any.Do
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      ok? :)

• PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      hej, ja to mam rovnako

• Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Cheecco původně napsal
      Caanigia původně napsal

skus apku Any.Do
      Tak jsem to zkoušel a musím říct že má opravdu parádní design a je jednoduchá a to se mi líbí, akorát je až tak jednoduchá že se na složitější plánování nedá použít.
      Potřeboval bych si rozplánovat dny, ale hlavně zároveň dělit úkoly/projekty na kategorie/skupiny a přidávat podúkoly. Teď budu zkoušet dvě GTD app. Škoda, že ty GTD app, který by se mi líbili a asi by vše splňovali stojí 60€+ a to je celkem dost.
      No uvidíme, hledám dál....

Jinak addon WasteNoTime se osvědčil :D bych neřekl kolik jsem schopnej zabít času nesmyslným brouzdáním po internetu.

Edit: to Any.Do jsem zkoušel na mobilu. Nevím jak je na tom pc verze.
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      Katrisone původně napsal
      lumosity.com (ještě nemám sample na to, abych posoudil, jak pomáhá, ale minimálně velmi zábavná forma tréninku mozku)
      Jak jsi na tom s touhle appkou? Zkoušíš tu free verzi nebo sis zaplatil ten strašnej balík za plnou?
      Já to teď zkouším v mobilu, a celkem se mi to líbí, ale je to takový ořezaný ta free verze a platit se mi to nechce, protože to stojí opravdu moc.
      Mám tu ještě FitBrains což má stejnej účel a stojí o dost míň, ale tam se zase nedá po určitým levelu používat ani free účet.

Jinak teď jsem začal používat další dvě super app:
      30:30 - pomáhá rozplánovat si práci do cyklů, podle toho jak chcete. Má spoustu možností, ale každý si musí najít to svoje využití, mě se to hodí spíš na domácí práce a tak než na poker, ale díky tomu všechno splním rychlejš a můžu se vrhnout dřív na poker :D

TimePlanner - Klasika, plánování času/dne, to jsem v posledních 2 týdnech hledal a vyzkoušel cca 30 app a tahle mi sedla úplně nejvíc. Navíc zadarmo a user-friendly. Můžu plánovat jen v app nebo povolit přístup do kalendáře a mám všechno na jednom místě.
    • nomorefish
      nomorefish
      Stříbro
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,387
      ad appky podobné lumosity tak odporúčam free http://www.cambridgebrainsciences.com/
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,407
      Díky za tipy, to lumosity.com jsem zatím zkoušel jen dva testy/hry ale fakt mě to baví :D

Přidám nějaké svoje programy:

prntscr.com (lightshot) - miluju tendle program, jednoduše a rychle udělá a upne screenshot a když máte účet tak se vám to všechno ukládá tam... lze i rychle upravovat než to screenete
      OneNote-zapisování poznámek, jde propojit ze skydrivem a psát i přes mobil je to přehledný a rychlý
      Pocket - doplněk do prohlížeče, lze tím jednoduše uložit stránku a prohlížet jí i offline a přehlednějc vyhledat (používám na ukládání vyhodcených hand) lepší než mít tisíc záložek
      AlwaysonTop nebo podobný nazev - někdy se to hodí když potřebuejte mít okno/program furt na vrchu při práci..
      Leechblock-blokování/omezování času na stránkách (pro firefox)
      CleanMem Mini Monitor - někdy zapnu, může se vám to hodit když máte zaplých hodně programů nebo nemáte tak výkoný pc. Refreshuje to ramku u mě každý 3 minuty..
      Autohotkey - asi znáte, dělání zkratek a různých maker používám je na jednoduché věci (musíte si najít nebo naučit ten skript)
      VirusTotal Windows Desktop Application - pokud znáte stránku virustotal.com je to jeho desktop verze, stačí dát na stáhnutý program pravý>check file hash... lepší než antivir^^

už mě nic nenapadá kdyžtak ještě něco přidám :s_cool:
    • Caanigia
      Caanigia
      Bronz
      HHHuBi původně napsal
      Pocket - doplněk do prohlížeče, lze tím jednoduše uložit stránku a prohlížet jí i offline a přehlednějc vyhledat (používám na ukládání vyhodcených hand) lepší než mít tisíc záložek
      Taky jsem to dřív používal, ale od tý doby co to zvládne prohlížeč tak ji už nevyužiju.
      Ale u obou způsobů je dobrý, že se to synchronizuje přes cloud a stejný obsah máš jak v pc tak v telefonu a z obou zařízení s tím můžeš pracovat/editovat.
    • peedek
      peedek
      Stříbro
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 784
      Tohle vlákno asi neni primárně zaměřený na bezpečnost, no myslim že někdo kdo tohle čte to nemusí všechno znát a tak by mu to mohlo pomoct.

KeePass - asi nejlepší free správce hesel (teda pokud už neni nějaký lepší), vytvoří zakryptovaný soubor, kde si uložíte všechny své loginy a hesla.

TrueCrypt - skvělý program na šifrování, vytvoříte si kontejner o vámi zvolené velikosti a můžete ho použít na ukládání důležitých dat. K těm pak přistupujete, že zadáte heslo a kontejner se vám namountuje (připojí) jako nová disková jednotka. Možná to pro laiky zní složitě, ale je to úplně jednoduchý se to naučit používat a dokonce je v TrueCryptu dobrý průvodce který vás to krok po kroku naučí. Lze šifrovat i celé disky, včetně systémové (to jsem ještě nezkusil ale mám to v plánu).

Sandboxie - skvělý pomocník co se týče bezpečnosti počítače. Vytvoří chráněnou a kontrolovanou oblast v počítači (sandbox=pískovistě). Cokoliv se pak na pískovišti děje, se z něj nemůže dostat pokud mu to nedovolíte. Můžete tam bezpečně surfovat třeba i bez antiviru, protože i když nějaký vir pronikne, tak je pouze v pískovišti a po smazaní jeho obsahu vir umírá. Můžete tam dokonce instalovat programy a pak jednoduše po vysypání sandboxu program zmizí jako by v počítači nikdy nebyl, nemusíte ho odinstalovávat, čistit registry, prostě nic. Dobré pokud nějaký program hodláte použít pouze jednou a nechcete si s nim svinit počítač, nebo pokud instalujete neznámý program o jehož bezpečnosti si nejste jisti. Taky je sandbox skvělý na ochranu soukromí, pokud bude brouzdat na internetu, nemusíte řešit žádné čištění prohlížečů, historie, cookies, hesel apod. Prostě jen prohlížeč pustíte pod sandboxem a když ste hotovi tak smažete obsah a je to jako byste prohlížeč nikdy nespustili, protože vy ste ve skutečnosti se všechno dělo v kopii prohlížeče v sandboxu.

Rozhodně si to dejte to poznámky a alepoň to vyzkoušejte, nebo aspoň nějaké alternativy těchto programů. Pokud se tyto programy naučíte používat, budete se cítit mnohem bezpečněji. Kdo hraje trochu vyšší stakes tak je to imho hodně důležitý.
    • 1
    • 2