BLOG: valašská nátura versus poker

• Moonfear
      Moonfear
      Bronz
      Registrace: 26.11.2012 Příspěvky: 48
      Kdyby někdo hledal moje představení tak je v rok starém tématu :) chvíli jsem poker zkoušel, ale pak mě začaly zajímat jiné věci, minulý týden jsem se rozhodl vrátit se k tomu a dát tomu druhou šanci....

Po tom týdenním plácání se okolo si říkám, že blog by mi mohl pomoct a taky by mě mohl trochu dokopat k tomu abych u toho vydržel. Po tom roce jsem zjistil několik zajímavých věcí:

-dost věcí si pamatuju a ani nevím jak
      -ještě víc věcí si nepamatuju
      -no a kdvadrilion věcí ani neznám a nevím o jejich existenci
      -valašská nátura a poker nejde dohromady

Jak to začalo? Minulý weekend jsem se nudil, chvíli jsem přemýšlel jestli hospoda (neprošlo, po školení v praze mi bylo ještě tak blbě, že jen ta představa mě děsila a prázdná peněženka tomu nepomohla), nebo jestli si zaplatit zase na měsíc EVE online, nakonec jsem si vzpomněl na poker a řekl si, že to na chvíli zapnu. První rána byla, když jsem zjistil, že partypoker mi těch mých pár dolarů zabavil po roce neaktivity. Takže kde začít? Když znova tak zkusím něco jiného a využiju různé bonusy, tudíž jsem se vydal směrem k P770, vložil 20 euro a pustil se do toho, po cca hodině mě ten jejich software docela lezl na nervy, takže jsem zapl pokerstars a dal tam 10 dolarů :)

Chvíli jsem se rozhodoval co vlastně chci, kdysi jsem zkoušel FL, ale jediný kouč kterého můžu pozvat na pivo a otravovat 24/7 hraje zoom NL. Takže proč ne.

Během tohoto týdne (díkybohu týden kdy mám v práci pohotovost takže mě alkohol nerozptyloval) jsem na střídačku testoval zoom, klasické stoly na pokerstars, klasické stoly na P770 a zjišťoval znova a pomalu jak co funguje. Zajímavé zjištění pro mě bylo, že NL je o dost zajímavější a nasírací než FL. Omaha mě nějak obchází a k FL se mi už vracet nechtělo.

Povedlo se mi odehrát skoro přesně 5K hand, 3K7 na zoomu a zbytek na klasických stolech, docela dlouho mi trvalo rozhodnout se jestli chci hrát zoom nebo klasiku, ale jak řekl yurao, rozhodni se brzo, navíc poučen z prvních kroků před rokem si vedu dva deníky (jeden tahám sebou když mě něco napadne, druhý mám na stole ať si do něj můžu psát jaké jsem pako) padlo pero na první stranu a napsalo tam ROZHODNI SE. Po týdnu už mám jasno, budou to klasické stoly, a aby vám to nebylo líto, hodím sem tiskacím písmem proč vlastně.

zoom PROS:
      - volume, bez debat.
      - nevidím co se stane když foldnu takže to u mě eliminuje flop nasírací faktor
      - ze začátku můžu hrát dost strojově než pochytím různé fígle
      - nečekám na BB, nečekám na sitout
      zoom CONS:
      - moc fofry
      - subjektivně mi tam přijdou všichni až moc tight
      - dělám tam nehorázné chyby až bych se mlátil cepínem do hlavy
      - nemám staty na enemy

klasické stoly PROS:
      - příjemně klidná hra protože si můžu otevřít stolů kolik mi vyhovuje
      - subjektivně více loose hráči
      - tak nějak mi příjde, že se mi u toho líp přemýšlí
      - mám staty na ostatní hráče a ač se tomu sám divím, občas je i využiju
      klasické stoly CONS:
      - vidím flop potom co foldu, takže vysoký nasírací faktor, obzvláště co 4x v řadě přijde flop co by mi udělal nuts
      - musím čekat na BB při usazení
      - musím čekat na sitout

Ve výsledku budu raději koukat na flopy co mě naserou než sekat děsné chyby v zoomu, a na 4 stolech nahraju přibližně stejné volume jako na zoomu.

Co se týče vzdělávání, tady jsem trochu na štíru, protože když jsem depozitnul na P770 odemkly se mi stříbrné články a to je pro mě asi v této chvíli největší zlo, snažím se přečíst co se dá a pak dělám u stolu věci které bych neměl, protože si vzpomenu na něco co jsem četl a vůbec mi nedocvakne, že na to nemám dostatečné know-how abych to využil tak jak se má. Po tom týdnu se teď snažím zase hrát jen podle startovní tabulky a bronzových článků, bohužel horko těžko se mi to daří, ale to přijde.

Pry je fajn si tady psát cíle a podobné vylomeniny takže to vezmu zpětně a poté vpředně. Začátkem týdne jsem si napsal toto:

1) držet se startovních kombinací
      2) nehrát hi-card
      3)nehrát top pár a slabší
      4) hodně zvažovat dva páry
      5) držet se startovních kombinací
      6) hlídat si range
      7) odehrát aspoň 3K hand
      8) dávat handy na forum
      9) nedělat blbosti (jo přiznám se, myslím tim bluff all in)
      10) naučit se pokerovou matematiku předškolního věku
      11) naučit se dělat s equilabem

a jak to dopadlo?
      1) řekněme z 80% a lepší se to, ustřeluje mi button a blindy kdy hraju docela divné kombinace
      2) no... řekněme... že.. můj bankroll by mohl vyprávět
      3) viz bod 2 :f_confused:
      4) viz bod 3 :f_mad:
      5) daří se protože sem si to napsal dvakrát
      6) díky tomu že sem si to napsal i potřetí jsem na těch 80-ti procentech :f_biggrin:
      7) úspěch, 5K hand
      8) není to co bych si představoval ale progress tam je nebo jak by řekl můj bývalý šéf než zamával na mou valašskou náturu rudým šátkem "tah na branku"
      9) potřebuju někoho s lopatou, aby mě dycky šastnul po te pali
      10) tady jsem trošku podváděl, udělal jsem si tabulku pro různé handy a jakou mají % šanci na kompletaci
      11) tohle bylo easy, splněno

a na další týden plánuju:

1) nedělat kraviny
      2) nepřehrávat páry a dva páry
      3) totálně ignorovat overcard (check fold a nic jiného)
      4) nekoukat na stříbrné články dokud nebudu mít zažité bronzové
      5) naučit se aspoň odds a pot odds
      6) začít studovat postflop hru protože tam to koním nejvíc

A jelikož se za sebe nestydím tak se i pochlubím jak se mi dařilo :f_cool:

Bankroll statečně krvácí, na P770 jsem se vypracoval z těch 20E až na 41E (ja vim, z větší části jsou to bonusy co se mi povedlo odemknout) takže nějaké malé plus jsem tam vytvořil, na PS to bylo veselejší, celý týden po troškách nahoru z 13 dolarů až na nějakých 22 a zpět na dnešních 8. Pozitivní je, že z toho viním variaci (23x mi dneska přišlo AK, 1x z toho byla "rozumná" výhra, klikaře co jdou all in preflop proti AA s 74o a vyjde jim to) a ještě víc z toho viním vlastní mozkovnu za nápady jako hnát jednu overkartu na riveru all in a podobné vylomeniny.

Pokud jste to zvládli dočíst až k tomuto bodu, tak mi můžete poradit, přemýšlím jestli hrát na P770 a PS najednou, nebo vybrat P770 a jít jenom na PS, přece jenom mají o dost příjemnější soft, na druhou stranu PS nemám provázané s PSGY a nezískával bych strategy points :/

jo, a pro zasmání ;)

pokerstars převážně zoom

P770 klasické stoly většinou 4x

takže zase někdy příště o/
  • 3 odpovědí
    • DonRoberto91
      DonRoberto91
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 183
      Úplne super úvodný príspevok, bavil som sa od začiatku do konca :)

Ja hrám tiež na dvoch herniach, takže sa to dá v pohode, ale prioritne ti odporúčam hrať na herni ktorú máš tracknutú, aby si čo najskôr získal zlato a prístup ku gold videám, ktoré sú úplne že úžasné, alebo si status kúpiť.

Teším sa na pokračovanie, držím palce :f_cool:
    • Moonfear
      Moonfear
      Bronz
      Tááákže, asi si podám inzerát na přetahovaka lopatoveho.... po sobotě kdy mě chtěli pookah godz nasrat se mi moc hrát nechtělo a sedl jsem si k tomu až večer. Návštěva zverimexu ale své účely splnila, bohové byli spokojeni, jen ta obsluha se na mě divně dívala proč sháním černého kohouta.

Dneska jsem si k tomu sedl, odpočat, v dobré náladě, zapnu P770 a vyskočí na mě nějaká reklama na jejich soft coach770. Stáhnu, nainstaluju, pustím, helemese ono to za mě počítá odds, outs a pot odds, láska na první pohled, bohužel to má jediný nedostatek, má to i ukazatel síly handy, kterážto očividně počítá s celým deckem karet a ne jen s nějakou range enemy. A abych nevinil jenom ten software....

iPoker - €0.02 NL - Holdem - 8 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 141.5 BB (VPIP: 23.26, PFR: 14.73, 3Bet Preflop: 5.56, Hands: 130)
      UTG+1: 100 BB (VPIP: 25.24, PFR: 8.74, 3Bet Preflop: 2.78, Hands: 104)
      MP: 189 BB (VPIP: 20.29, PFR: 15.94, 3Bet Preflop: 2.00, Hands: 138)
      Hero (MP+1): 105 BB
      CO: 100 BB (VPIP: 12.50, PFR: 8.33, 3Bet Preflop: 9.09, Hands: 49)
      BTN: 100 BB (VPIP: 13.69, PFR: 7.14, 3Bet Preflop: 3.92, Hands: 169)
      SB: 100.5 BB (VPIP: 5.88, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 69)
      BB: 47.5 BB (VPIP: 12.59, PFR: 12.59, 3Bet Preflop: 8.57, Hands: 138)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has K:spade: A:club:

UTG raises to 2 BB, fold, fold, Hero raises to 5 BB, fold, fold, fold, fold, UTG calls 3 BB

Flop: (11.5 BB, 2 players) 7:club: T:heart: Q:club:
      UTG checks, Hero bets 8 BB, UTG calls 8 BB

Turn: (27.5 BB, 2 players) 9:club:
      UTG checks, Hero bets 19 BB, UTG raises to 38 BB, Hero calls 19 BB

River: (103.5 BB, 2 players) Q:heart:
      UTG bets 32 BB, fold

UTG wins 129 BB

taková blbina na turnu totok, to chce tou lopatou

a o tomhle ani nemluvím :D

iPoker - €0.02 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: 135.5 BB (VPIP: 22.22, PFR: 14.53, 3Bet Preflop: 6.12, Hands: 118)
      BB: 147.5 BB (VPIP: 15.52, PFR: 10.92, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 178)
      UTG: 96 BB (VPIP: 31.33, PFR: 10.84, 3Bet Preflop: 3.57, Hands: 83)
      UTG+1: 101.5 BB (VPIP: 18.94, PFR: 15.91, 3Bet Preflop: 2.13, Hands: 132)
      Hero (UTG+2): 163.5 BB
      MP: 100 BB (VPIP: 13.95, PFR: 9.30, 3Bet Preflop: 10.53, Hands: 43)
      MP+1: 100 BB (VPIP: 13.25, PFR: 6.62, 3Bet Preflop: 4.55, Hands: 151)
      CO: 107.5 BB (VPIP: 5.88, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 52)
      BTN: 47.5 BB (VPIP: 13.49, PFR: 13.49, 3Bet Preflop: 8.82, Hands: 129)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has K:club: Q:club:

fold, UTG+1 calls 1 BB, Hero raises to 3 BB, fold, fold, fold, fold, fold, fold, UTG+1 calls 2 BB

Flop: (7.5 BB, 2 players) 3:spade: K:diamond: 2:club:
      UTG+1 bets 5.5 BB, Hero raises to 12 BB, UTG+1 raises to 23.5 BB, Hero calls 11.5 BB

Turn: (54.5 BB, 2 players) 7:spade:
      UTG+1 bets 43.5 BB, Hero calls 43.5 BB

River: (141.5 BB, 2 players) T:club:
      UTG+1 bets 31.5 BB, Hero calls 31.5 BB

UTG+1 shows 2:diamond: 2:spade: (Three of a Kind, Twos) (Pre 49%, Flop 94%, Turn 100%)
      Hero mucks K:club: Q:club: (One Pair, Kings) (Pre 51%, Flop 6%, Turn 0%)
      UTG+1 wins 191 BB

kdyby blbost nadnášela, říkají mi gripene :f_love:

Naštěstí se musím i poplácat, na těch 500 hand to bylo minimum zkratů, bývalo to horší, očividně dostávám trošku rozum.

buď jak buď, celková ztráta naštěstí žádná, bo sem přestal dělat kraviny a začal se soustředit.

SITREP:
      PS bankroll : stále 8$ bo sem tam zatím nevlezl
      P770 bankroll: 47E takže stále 27 euro v plusu

tímhle tempem můžu za dva měsíce zařvat heuréka a přihlásit se do cornieho chalenge
    • Moonfear
      Moonfear
      Bronz
      Tákže... nevzdal jsem to :) jen se sere co se dá, služebky, nové bydlení, valašské sporty (jízda na kole s trojkou v krvi a jiné radosti), alkohol....

Mám za sebou měsíc stabilního focusu, takže už to vypadá líp, natvrdo sem usídlil na FL, momentálně rybí limit 2/4 centy, jelikož když při pokusu o 5/10 centů mě 500 hand stálo 10 očí sem si řekl takhle ne (kupodivu těch 10 očí bylo vše bez showdown, co byl showdown mám cca 3 dolary + ale i tak mě to vyděsilo dost na to abych raději piloval 2/4 a preflop hru)

Po nějakých 6K hand se držím na 1BB/100, už nemám takové výkyvy a nečekaně začínám prozíravě vidět chyby co při hraní dělám, ještě kdyby se mi to dařilo u stolu a ne až posléze při prohlížení hand.

P770 sem smazal, nemají trafic, PP to samé, nemají trafic, takže PS here I am.

Stále mi uniká table selekce, potřebuju aspoň pár statů.
      Stále mi uniká read enemy, asi to bude tím že nemám staty.
      Stále mi chybí staty, to bude rukama, chce to volume.
      Stále dělám kraviny, ale už opravdu jen malé, jsem na sebe hrdý, asi se odměním vitamínem S2 (pro nemoraváky, S1 sex, S2 slivovice)
      Úspěšně se mi daří plnit pookah daily, rozvedu na konci jako radu noobům mého kalibru.
      Úspěšně se mi daří držet opening range, jde proznat progress a zklidnění.
      Úspěšně jsem se naučil zahazovat handy kdy na riveru mám jen overkartu/ty, stejně jako jeden pár když je scary board a nebo agresivní enemy.
      Nepřepálil jsem restart jako vždy, ten měsíc se tomu věnuju rekreačně po troškách tak aby mě to bavilo a nemusel se do toho nutit.
      Když projíždím PT4 tak krvácím na blindech, to budu muset vzít palcátem.

A teď pookah daily - motivačně nemotivační soutěž s pookah bro kdy se snažíme každý den něco udělat, odehrát pár hand, udělat si analýzu, kouknout na strixe, a kdo na to zapomene je ucho starý báby. Nevím jestli je to tím, že je to jen for fun, ale nějak to na mě funguje, teda ne že bych neměl dny kdy vstanu, kouknu do zrcadla a neřeknu si nazdar ucho, ale to jsou většinou dny kdy vyrážím dát si nějaký ten lahodný mok.

Jo, nějak takhle se mi daří:

//edit: kdyby byl nějaký mod tak laskav a přesunul mi to do FL části fora, budu mu neskonale vděčen a budu doufat že mu to bůh oplatí na dětech.