BLOG: DoolyN

• DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Registrace: 19.02.2014 Příspěvky: 480
      Každá nová cesta začína prvým krokom

Takže ahojte komunita Pokerstrategy.
      V skratke sa predstavím. Volajú ma Dodo. Pochádzam zo Slovenska. Medzi moje záľuby patrí hlavne poker ale okrem toho rád behávam, jazdím na skateboarde, cvičím a tiež pár rokov som sa venoval bojovým športom. Chodím na strednú školu, so zameraním na propagačnú grafiku. S tým je spojená aj moja občasná záľuba - Graffiti a tiež občas nakreslím aj niečo s ceruzkou ak to vyžaduje škola. A to je zhruba asi tak všetko o mne. :f_p: Občas určite pridám aj niečo z mojej tvorby alebo nejaké zaujímavé videjko na spestrenie alebo zlepšenie nálady. :f_smile:
      Takže ešte raz zdravím celú Pokerstrategy komunitu :fdrink: a konečne prejdime k pokru

Prečo som tu

Online poker som začal hrať asi pred troma mesiacmi. Od začiatku som sa snažil o to, aby som vedel čo najviac. Preto som veľa čítal, menej hral. Snažil som sa naštudovať všetko čo som chytil počítačovou myškou. Veľmi rád som čítal články určené pre vyššie limity aj keď som tomu rozumel len z časti, alebo vôbec. Až som sa jedného, celkom obyčajného dňa dozvedel, že v podstate neviem nič a mám v tom kvalitný šalát. Stratégie profesionálov na NLdvojke nefungovali podľa mojich predstav a ja som ani niekedy nevedel čo mám robiť keďže som tomu nerozumel. Prišiel som sem preto aby som začal od znova. Pekne poporiadku - krok za krokom. Postupne budem pridávať obtiažnosť a uvidím či mi to pomôže.

Moje ciele

Dlhodobé
      :diamond: Splniť Cornieho challenge čiže dostať sa z 50Dollars na 10 000Dollars
      :diamond: Naučiť sa hrať NoLimit Holdem
      :diamond: Učiť sa od lepších
      :diamond: Nestrácať čas s nepodstatnými vecami
      :diamond: Byť prínosom pre túto komunitu
      :diamond: Sem tam sa postaviť zo stoličky a niečo podniknúť
      :diamond: Byť prínosom pre túto komunitu
      :diamond: Sledovať pokroky ostatných v tejto výzve
      :diamond: Každý týždeň sa pochváliť pokrokom
      :diamond: Posledné dni v mesiaci spraviť podrobnejší výcuc podstatného
      :diamond: a ešte raz nech nezabudnem... chcem byť prínosom pre túto komunitu

Krátkodobé
      :s_grin: Počas budúceho týždňa odohrať 1500 hand
      :s_cool: Prečítať si a naštudovať : Co znamená Big Stack Strategy?
      Jak hrát před flopem
      Jak hrát po flopu
      (Do konca tohoto týždňa)
      :s_grin: Nechať si ohodnotiť min. 1 handu denne
      :s_cool: Splniť druhý level - Učíme se vyhrávat

Takže sa teším na nový začiatok týždňa. Vám ďakujem za váš čas strávený nad týmto čítaním. Naozaj si to vážim. :f_love:
      Majte sa
  • 80 odpovědí
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 2,075
      Vitaj na fóre.
      Som še pocešil, že daľší východňar na scéne. Ľem naj ci to idze a čím skorej zdolaj totu výzvu a nebudzeš še v nej strimovac jak ja. :f_biggrin:

GL :D
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Serus Llord :f_biggrin: Ta teraz ši me potešiil. Ja sebe dumal že tu budzem ojedinelý prípad. :D Teším še že sme najmenej dvojo. Ja sebe dumam že še dajak vzájomne potrimeme a pujdze nám to od ruky.
      Tažé diki že ši še kuknul a veľo ščejsca ci prajem :)
      Trim še jak pijaný plota :D
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Rozdelil som si challenge na 3 úrovne. Každú jednu úroveň budu tvoriť menšie ciele a úlohy.
      Robím to hlavne kvôli motivácii. Pretože 10 000 je pre mňa ohromné množstvo peňazí. Zdá sa mi to nedosiahnuteľné. Ale splniť 1.úroveň, nevyzerá až tak nedosiahnuteľne. Splnenie úrovne mi určite dodá potrebnú motiváciu, silu pokračovať a zdolávať ďalšiu úroveň. ( Hádam to dáva zmysel. )
      Takže úrovne:
      1.úroveň
      2.úroveň
      3.úroveň

NL2: Bankroll- 50€ __ prechod na NL5 -› 25BI

NL5: Bankroll- 25BI__ prechod na NL10-› 30BI

---------------------------------------------------------
      NL10: Bankroll- 30BI__ prechod na NL25-› 30BI

NL25: Bankroll- 30BI__ prechod na NL50-› 30BI

---------------------------------------------------------
      NL50: Bankroll- 30BI__ prechod na NL100-› 30BI

NL100: Bankroll-30BI__ prechod na NL200-› 30BI
    • symat100
      symat100
      Bronz
      Registrace: 31.03.2013 Příspěvky: 270
      Cau tak še trim , pekne si to naplanoval ,len sa toho aj drž .Gl :s_cool:
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Vďaka. :) Ďalší východňar ? :f_biggrin: To še mi ľubi. Ja tebe tak isto prajem veľa šťastia vo všetkom kde ho chceš mať. :gl:
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Začiatok nového (prvého) týždňa

Takže je to tu.

Ciele:

Minulý týždeň som si dal za úlohu naštudovať 3 Basic články :
      Co znamená Big Stack Strategy? SPLNENÉ
      Jak hrát před flopem SPLNENÉ
      Jak hrát po flopu
      SPLNENÉ

Vytlačil som si tabuľku štartovných kombinácii podľa ktorej sa budem riadiť tento týždeň. Som zvedavý či to prinesie výsledky. (Ešte nikdy som z tabuľkou nehral.)

Tento týždeň:
      :club: Odohrať 1500 hand
      :club: Nechať si ohodnotiť min. 1 handu denne
      :club: Splniť druhý level - Učíme se vyhrávat
      :club: Naštudovať :
      *Pokerová matematika: Odds a outy
      *Pokerová matematika: Implied pot odds

:club: Byť aktívny na fóre

Aktuálny stav:

Zaciatok vyzvy 3.3.2014
      Pocet tyzdnov vo vyzve: 1.
      Herna: Poker770
      Typ hry: NL2 FR
      Tyzdenny profit: 0
      Tyzdenny pocet hand: 0
      Celkovy profit: 0
      Celkovy pocet hand: 0
      Bankroll na zaciatku: 50 €
      Celkovy bankroll: 62,90 € - +12,90€ na Freerolloch

Freerolly
      a cesta až na Sunday Million 8th Anniversary 2014

Počas minulého týždňa, od kedy som založil tento blog, som si povedal že nebudem hrať do začiatku nového týždňa CG. Ale nehrať vôbec som nevydržal. Tak som si púšťal freerolly. Začalo to z SNG-čkami na Ipokri o smiešne centíky. Takto som nazbieral do kopy nejak 20-30c. No veľmi ma to nebavilo, tak som šiel na Pokerstrategy, či tam niesu nejaké denné freerolly na Poker770. Samozrejme našiel som. Hneď som sa aj registroval. Ale potom som našiel niečo viac. Freeroll o 300 vstupeniek do satelitu na Sunday Million 8th Anniversary 2014 . Na začiatku turnaja, keď som videl registrovaných 10 000 hráčov, nedával som tomu veľkú nádej že sa prebojujem k vstupenke. No nakoniec to všetko zbehlo ako voda a ku koncu aj trochu zo šťastím a odretými ušami, sa to podarilo. V ten deň som z Pokerstrategy Daily 100$ vypadol na neplatených miestach. Po výdatnom spánku tu bola nedeľa a ja som si zmyslel že by nebolo od veci niečo podniknúť. Veď predsa som si to dal do dlhodobých cieľov.:diamond: Sem tam sa postaviť zo stoličky a podniknúť niečo. Hocičo“. Tak som šiel na chatu z kamošmi po opekať si nejaké údeninky. Plánoval som že všetko prebehne hladko a ja budem pripravený o 19:45 bojovať o vstupenku do megaturnaja. No oné honé a ja som sa opil. Našťastie som mal ešte dostatok sebakontroly a dokázal som sa orientovať v čase a priestore. Po zistení že „sakra ten čas ale letí“, som mal 50 minút na to, aby som stihol satelit. Chatka bola od môjho domu vzdialená asi len 4 km tak som si povedal. „Sakra to stíham.“ Tak som si dal jedného a vyrazil som domov. (Len chcem dodať že takéto akcie sú u mňa zriedkavé, veď predsa nemôžem byť vždy ako syn Márie Terézie). Všetko stihnuté. Presne včas som došiel a po tej ceste som aj vytriezvel takže „všicko FUN“. Pred začiatkom turnaja, som si povedal. „Ok. Nečakal som že sa tu dostanem. Získal som points na freeroly z buy-inom min. 10FPP a to je moja odmena. Naozaj nebudem sklamaný ak sa mi nepodarí prebojovať až do hlavného turnaja.“ Snažil som sa hrať ako najlepšie viem, aj keď unavený. Okolo toho som si pustil znova Pokerstrategy Daily 100$ aby bolo viac akcie. Podarilo sa mi v satelite zdablovať asi dvakrát a ja som už videl že vstupenky sú blízko. Aj tak som sa rozhodol že to nebudem hrať pasívne a pokúsim sa hrať tak ako si myslím že je to výhodné. Čo sa nakoniec aj vyplatilo. Stal sa zázrak. Mne sa to podarilo. To čo sa mi zdalo nemožné sa stalo skutočnosťou. Toto bolo naozaj nad moje očakávania. Som šťastný. No potom prišlo zistenie. Turnaj Sunday Million 8th Anniversary 2014 už beží a mňa to hodilo priam doň. Nevedel som že turnaj sa koná v ten istý deň. Bol som unavený a mal som plán že ak skončí satelit tak to vypnem a pôjdem si ľahnúť. No čo už. Nieje to podľa mojich predstáv, ale takáto šanca sa naskytne len výnimočne. Tak som sa do toho pustil. Plný novo nabitej energie z toho že hrajem turnaj ktorého buy-in štvornásobne pokrýva môj bankroll som sa pustil do boja. Nečakal som že sa mi podarí prežiť medzi takou to konkurenciou. No na moje počudovanie, boli tam aj ryby. Vďaka jednej som sa dokázal zdablovať hneď na začiatku. Čo bolo úžasné. A potom to šlo a šlo asi 3-4 hodiny. Držal som sa a vízia peňazí sa blížila. No potom mi prišli Rakety na ruku.

Poker Stars, $200 Buy-in (750/1,500 blinds, 150 ante) No Limit Hold'em Tournament, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (MP2): 27,935 (18.6 bb)
      MP3: 22,595 (15.1 bb)
      CO: 59,307 (39.5 bb)
      BTN: 32,352 (21.6 bb)
      SB: 55,123 (36.7 bb)
      BB: 44,453 (29.6 bb)
      UTG+1: 10,680 (7.1 bb)
      UTG+2: 41,155 (27.4 bb)
      MP1: 50,222 (33.5 bb)

Preflop: Hero is MP2 with A :heart: A :club:
      3 folds, Hero raises to 4,500, MP3 folds, CO calls 4,500, 2 folds, BB calls 3,000

Flop: (15,600) 4 :diamond: 9 :diamond: 3 :club: (3 players)
      BB bets 1,500, Hero raises to 23,285 and is all-in, CO calls 23,285, BB folds

Turn: (63,670) 2 :diamond: (2 players, 1 is all-in)
      River: (63,670) 2 :heart: (2 players, 1 is all-in)

Results: 63,670 pot
      Final Board: 4 :diamond: 9 :diamond: 3 :club: 2 :diamond: 2 :heart:
      Hero showed A :heart: A :club: and lost (-27,935 net)
      CO showed A :diamond: T :diamond: and won 63,670 (35,735 net)
      BB mucked and lost (-6,150 net)

A toto bol môj koniec. Vypadol som na nejako 10 000-com mieste. 6 000 bolo platených
      No necítil som sa vôbec sklamaný. To čo sa včera udialo bolo nad moje očakávania. Z 46 000 ľudí skončiť takto v takomto turnaji na 10 000com mieste, je pre mňa úžasné. Ale ešte nebolo všetko úplne stratené. Pretože turnaj Pokerstrategy Daily 100$ ešte stále bežal. Drtil som ho asi ďalšie dve až tri hodiny a úspešne. Podarilo sa vyhrať.

Víťazná handa.

IPoker, 40,000/80,000 blinds, 8,000 ante No Limit Hold'em Tournament, 2 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 2,606,028 (32.6 bb)
      Hero (BB): 2,622,972 (32.8 bb)

Preflop: Hero is BB with T :diamond: K :diamond:
      SB completes, Hero raises to 2,614,972 and is all-in, SB calls 2,518,028 and is all-in

Flop: (5,212,056) 6 :heart: K :spade: 7 :spade: (2 players, 2 are all-in)
      Turn: (5,212,056) K :club: (2 players, 2 are all-in)
      River: (5,212,056) 2 :heart: (2 players, 2 are all-in)

Results: 5,212,056 pot
      Final Board: 6h Ks 7s Kc 2h
      SB showed 4 :club: 4 :diamond: and lost (-2,606,028 net)
      Hero mucked T :diamond: K :diamond: and won 5,212,056 (2,606,028 net)

Tak som získal 16 dolárs a nejaké drobné za session ktorá trvala od 19:45 do 3:00.
      Na moje pomery slušné.

Vďaka za váš čas. :)
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      Ta chatka bola od tvojho domu vzdialena 4km? hmm :D Nieje to nahodou hneda chatka so strechou az po zem? :f_p:
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Hovoríš ako keby si zažil niečo podobné. Mám pravdu ? :D Hnedá je, ale strechu až po zem nemá. :f_cool:
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      No podobne mozno aj ano, ale hlavne mi tie 4km prisli dost zname. Mal som pocit, ze si znedaleka. Nepoznas bar (alebo co to vlastne je) s nazvom Sabinka?
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Konkretizujme si lokalitu. Ja som z Vranova nad Topľou. Presnejšie z Vechca. (okolitá dedinka) :) Nó a bar menom Sabinka mi nejako nič nehovorí. :) ...Ale našiel som niečo myslíš túto ? http://www.dovolena-slovensko.com/kosicky-kraj/sabinka/hospoda
    • Llord717
      Llord717
      Stříbro
      Uf, ja som mal pocit, ze si z blizsia, pretoze jedna oblast (chatova) v mojom okoli, je tiez cca 4km od najblizsieho mesta a to mesto je cca 5km odomna.. No a ja som si myslel, ze si odtial. Moja znama akurat bola na chate v tej oblasti, preto ma napadlo, ze si odtial. Taka zhoda nahod a este aj ta vzdialenost mi sedela, takze preto som sa splietol :)

A tu sabinku som myslel toto: (je to to iste, co si postol ty, len trosku konkretnejsie)
      Nevedel som, ze je to chata, ale ono to vobec nesplna funkcie chaty
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Pliesť sa je ľudské. :) .. Tak to je škoda že je to taká diaľka. Tá Sabinka je celkom čaja. Na to že je to chatka. :D Ja som bol v trošku skromnejšom zariadení. :f_biggrin:
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Ahoj,

Vitaj u nás v komunite blogerov. Vidím, že to berieš poctivo, takže ti želám veľa šťastia a úspechov!
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      MBranjo původně napsal
      Ahoj,

Vitaj u nás v komunite blogerov. Vidím, že to berieš poctivo, takže ti želám veľa šťastia a úspechov!
      Ďakujem :)
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      1.ÚROVEŇ

Prvý týždeň vo výzve

Aktuálny stav:

Zaciatok vyzvy 3.3.2014
      Pocet tyzdnov vo vyzve: 1
      Herna: Poker770
      Typ hry: NL2 FR
      Tyzdenny profit: +20,86 € (+28,98 $ )
      Tyzdenny pocet hand: 1542
      Celkovy profit: +20,86 € (+28,98 $ )
      Celkovy pocet hand: 1542
      Bankroll na zaciatku: 50 € (70 $)
      Celkovy bankroll: 70,86 € ( 98,45 $ )
      (Podľa aktuálneho kurzu )

Ciele z minulého týždňa:

:f_cool: Odohrať 1500 hands splnené
      :f_mad: Nechať si ohodnotiť min. 1 handu denne nesplnené
      :f_cool: Splniť druhý level - Učíme se vyhrávat splnené
      :f_cool: Naštudovať :
      *Pokerová matematika: Odds a outy splnené
      *Pokerová matematika: Implied pot odds splnené
      :f_rolleyes: Byť aktívny na fóre Snažil som sa. Aj keď mám pocit že som sa mohol zapojiť aj do hodnotenia hand iných. ( písal by som tam najskôr asi bludy ale skúsiť som mohol)

Ciele na budúci týždeň

:f_grin: Odohrať 2000 hands
      :f_grin: Splniť tretí level - Učíme sa vyhrávať
      :f_grin: Naštudovať :
      *Po flopu: Iniciativa na vaší straně
      *Po flopu: Iniciativu má soupeř
      *Po flopu: Nikdo nemá iniciativu
      :f_grin: Okomentovať min. 3 handy
      :f_grin: Zopakovať si v rýchlosti doteraz prečítané články
      :f_grin: Naučiť sa stáť na rukách 10 sekúnd
      :f_o: Plniť potrebné úlohy do školy

Zatiaľ to je všetko. :f_smile:
      Ďakujem za váš čas :)
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Review prvého týždňa

Počas tohoto týždňa som odohral viac na freerolloch ako pri cash stoloch.
      Chcel som využiť všetky vstupenky ktorím sa krátila platnosť. Tak som ich využíval a väčšia časť týždenného zisku pramení práve z nich. Na CG som odohral smiešnych 734 hands z profitom +1,74€.

Cash game pre-flop som hral podľa tabuľky štartovných kombinácií .
      Takže aj tých minimum hand čo som odohral, som Nitil ako šuter. Moje staty za tento týždeň: VPIP:8.4 PFR:6.3 3Bet: 2.4 Agg: 1.9
      Na toto nie som zvyknutý.

Inak celkom v pohode. Niečo som nevytočil, niekde som sa pripravil o value, niekde spravil hlúpu chybu. Proste normálka.

Zistenie:
      Zbadal som na sebe príznaky INVISIBLE TILTU. Problém mám hlavne zo strachom o peniaze. Hlavne keď sa mi darí vyhrávať, mám chuť všetko vypnúť, pretože sa bojím že to prehrám. (Taký bežný začiatočnícky strach.) Tiež to má vplyv na moje volume keďže niekedy sa až bojím zapnúť stôl. Snažím sa z tým bojovať. Spravil som si „Tiltový denník“ do ktorého si zapisujem situácie kde mám pocit že za mňa rozhodujú emócie. Dúfam že to pomôže.

ešte otázka navyše: Zdá sa mi to, alebo na Poker 770 je naozaj mnoho regov ?
      Ďakujem a
      Majte sa =)
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      na 770 na nl2 a ve freerollech je to totálně přeregováno :D
    • DoolyN
      DoolyN
      Bronz
      Paulis1992 původně napsal
      na 770 na nl2 a ve freerollech je to totálně přeregováno :D
      Takže je to pravda :D .. sakra :D
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,388
      Ja som práve pred chvílkou klikol na Cornnieho challenge a že sick on dal 10BI za 1.5k hands,a to freerolly :tongue: