Ověření dokladu

• NiZoM28
      NiZoM28
      Bronz
      Registrace: 14.10.2012 Příspěvky: 166
      Zdravím,
      Mám problém, potřebuji ověřit řidičák a nevím kde, na poště mi řekli, že doklady neověřují a na internetu jsem četl, že prý v ČR to nejde ...
      Registruji se přes tradimo na ayondo, a oni to po mě požadují.
      Díky za rady :f_grin:
  • 5 odpovědí
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,226
      ahoj a tam je vysloveně uvedený, že musíš mít úředně ověřenou kopii řidičáku resp. dokladu totožnosti? S tím jsem se ještě nesetkal popravdě. To už pak jedině navštívit notáře, kteří tyhle služby taky poskytují, ale otázkou je jestli je to tedy u nás vůbec legální :)
    • Aronnn
      Aronnn
      Bronz
      Registrace: 22.08.2012 Příspěvky: 979
      Dokumenty se běžně ověřují u notáře. Okopírují originál a na kopii dají razítko s podpisem . Nevím, proč by to nešlo i s doklady.
      Pro tu registraci to asi chtějí poslat doporučeně dopisem co??? Oskenovat ověřenou kopii nedává smysl :D
    • ame775
      ame775
      Bronz
      Registrace: 22.03.2012 Příspěvky: 6
      doklady ti opravdu nikde neověří, ověřují jen podpis.

Já to udělal tak, že jsem ofotil občanku, připsal pod to větu "Svým podpisem stvrzuji pravost tohoto dokladu" a zašel s tím na úřad, kde jsem to podepsal a ten podpis mi tam ověřili.

V Ayondu mi to prošlo. Do mailu jsem jim ještě napsal něco v tom smyslu, že toto je jediný možný způsob ověření dokladů v naší zemi.
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Vďaka za dobrú radu ame775! Celkom vynaliezavé riešenie. =)

Vidím, že si na fóre úplne nový takže vitaj! Ako nováčikovi ti odporúčam zapojiť sa do výzvy učíme se vyhrávat, kde môžeš každý týždeň za splnenie každej z úrovní vyhrať až $100!

Učíme se vyhrávat

Ak by si niečo potreboval daj vedieť!
    • NiZoM28
      NiZoM28
      Bronz
      Registrace: 14.10.2012 Příspěvky: 166
      to irik48 a aronn: certified photocopy, fax or scanned copy of your passport or photographic driving licence.
      Takže to musí být certifikované, už jsem to zkusil bez toho a nevzali to :f_biggrin:

to ame775: Zkusím a uvidím :f_grin:
      Dík za rady :f_grin:
      Potom napíšu jak to dopadlo :f_biggrin: