Ty nestastne suckouty

• 19richard78
      19richard78
      Bronz
      Registrace: 28.08.2009 Příspěvky: 12
      Vsiml jsem se, ze v posledni dobe se pokerova fora opet zaplnila stesky nad tim, jak je poker nespravedlivy, rigged a vubec je naklonen jen par stastnym hracum, na ktere ty ostatni doplaci.

Samozrejme jsem se se suckouty potkal a tak jako vsichni, pamatuju si jen to, ze ja jsem tou obeti. K memu prekvapeni se to v poslednim par tydnech hodne zmenilo. Konecne jsem na te spravne strane houpacky. Kompletuji se mi sety, barvy i postupky a souperum nicim jejich esa a kingy.

Snazil jsem se prijit na to co se zmenilo a jak soucasnou formu udrzet a vsiml jsem si jedne veci. Cele se to obratilo ve chvili, kdy jsem zacal hrat lepsi poker (alespon doufam). Zmenil jsem svoji hru, prestal byt money scared, vybiram si turnaje, ktere mi lepe sedi a proste to funguje, protoze jsem zacal hrat handy, ktere maji "suckout potencial".

Je to jednoduche, kdyz prosedim cely turnaj cekanim na svych top 10%, tak se stanou dve veci. Zaprve muj stack bude takovy, ze kdyz budu tocit, vzdy to bude o turnajovy zivot a zadruhe proste nehraju handy, ktere muzou nekoho sucknout. Jak chcete rozdavat suckouty, kdyz clovek hraje jen JJ+, AQ+ a podobne.

No a konecne to prislo. Ten turnaj jsem rozbalil, hralo se mi fajn, vybudoval stack, obcas prohral AA do JT, ale to nevadilo. Proste jsem prisel o 30% zetonu, ale jelo se dal. Porad zustalo dost do hry a hlavne......zacal jsem rozdavat ty 2-, 3outery. Proste, protoze jsem konecne zacal hrat.

Takze az se zase priste budete citit pod psa a nadavat, ze se proti vam spiklo vsechno pokerove bozstvo, projdete hand history a zjistete jestli vase handy vubec maji nejakou SE (suckout equity). Protoze jinak budete vzdy jen na te spatne strane stolu.

Hodne stesti do hry a az vas rizne dvojka tocena na riveru nenadavejte moc. Na te druhe strane stolu sedim totiz ja.

Richard

PS: V tom zminovanem turnaji jsem skoncil druhy. V headsupu jsem prohral kingy do kingu. Prisla mu barva.....
  • 32 odpovědí
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,313
      epic thread potencial detected :)
    • DonRoberto91
      DonRoberto91
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 183
      PumaPerez původně napsal
      epic thread potencial detected :)
      Trolling beginning :D :D :D
    • surfking
      surfking
      Bronz
      Registrace: 26.06.2011 Příspěvky: 897
      Niee nestacilo vcera v noci? :f_confused:
      co znamena suckout equity?
      ak napr. 72o proti AKo ma 33% a K2s proti AQo 38%, ktora handa ma vacsu suckout equity? SE = chip equity * miera suckoutu?
    • slemo69
      slemo69
      Bronz
      Registrace: 30.10.2009 Příspěvky: 701
      Je to tu zas ? :D
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,202
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      russo777:

Pojďme založit thready kam se bude platit vstupné :D

• nightboy84
      nightboy84
      Bronz
      Registrace: 20.07.2009 Příspěvky: 54
      omg, is this for real?
    • russo777
      russo777
      Black Member
      jasne ze to je real. neboli vsetky veci doriesene v tom threade co sa zamkol tak to musi pokracovat samozrejme. ja mam tiez vela otazok a nestihol som sa spytat. hnusni admini. cenzurovat na to by ich bolo :D
    • 19richard78
      19richard78
      Bronz
      Ach jo, vazne jsem si nemyslel, ze me kratke pondelni zamysleni bude brano tak vazne. Netusim co tady bylo za debatu o vikendu.

1) Tohle neni crying post. Je to oslava suckoutu. Mam je rad. Vzdy kdyz jeden dostanu, vim, ze za rohem ceka jiny, ktery rozdam. Krome prize money, neni v pokeru nic krasnejsiho, nez kdyz vam do chatu azbukou napisou "chcipni"

2) SE - suckout equity. Termin vymysleny pouze pro legraci. Myslim, ze neni potreba vse kolem pokeru prevadet na matematicke rovnice. Jinou formou jsem chtel napsat, ze pokud budu hrat pouze KK a AA, tak v zivote nikoho nezariznu.
    • nightboy84
      nightboy84
      Bronz
      Registrace: 20.07.2009 Příspěvky: 54
      russo777 původně napsal
      vsetky veci doriesene v tom threade co sa zamkol
      to jsem asi neco zmeskal.

prozrel jsem, v budoucnu si teda taky obcas flatnu oop 6bb open od 60/2 pana s 65s, abych mu ukazal, jak se to ma hrat kreativne a mohl se mu vysmat v chatu (kdyz hitnu obv) ^^
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Nevím zda je to nějaký druh mozkové ....., nicméně v případě potřeby vytvoření QQ postu je třeba využít např. tohle vlákno:

Ventilační Okénko

Jak je dobře vidět, vlákna tohoto typu jsou umístěny v Salónku. Do Kolosea nepatří.

S tímto topikem bude naloženo dle potřeby. Započněmež přesunutím do Salónku.
    • 19richard78
      19richard78
      Bronz
      No nic. Ja se omlouvam. Tohle nemel byt zadny obtezujici thread. Chtel jsem pobavit a netradicni formou se pochlubit, ze me postihl upswing. Tak nic. Hodne stesti u stolu a az zas budu chtit byt zabavny, stejne zase neco sepisu.

PS: Dusevni masturbaci neprovozuji....
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,313
      ale no tak. ako uz bolo pisane vyssie, tak nase reakcie musis brat v kontexte nedavneho vlakna, ktore bolo extra vyzivne na podobnu tematiku, aku si sa tu snazil prezentovat aj ty ;)

Ještě jednou bude někdo hlásit jak je pokerstars špičková a férová herna a osobě mu rozbiju držku.

nikto proti tebe nic nema a osobne ocenujem zakladanie podobnych topikov, kde si mozme ventilovat stres ziskany na stoloch ;)
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Je možné, že jsi to myslel dobře ale v poslední době se tady vyrojilo dost podobných topiků a jak už bylo z prvních reakcí patrné, tak to komunita nevnímá zrovna dobře.

Určitě by mohlo být fajn se o tom ve srandě pobavit, ale časem by se zvrtlo v něco jako je tenhle thread :

Ještě jednou bude někdo hlásit jak je pokerstars špičková a férová herna a osobě mu rozbiju držku.

O nějakou debatu se samozřejmě snažit můžeš, ale osobně si nemyslím že se setkáš s pochopením.

Ať se daří u stolů! :)

/ok puma byl si rychlejší :D
    • russo777
      russo777
      Black Member
      stve ma ze moderatorom nepise hlasku o tom kolko krat editoval svoj post aj ked ho preukazatelne editoval ;)
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Je to OT, ale edit sem udělal 2x a to hned po založení. 1x napsal sem místo kde sem topik přesunul. 2x. jsem po zvážení vyjmul nevhodné slovo.

Pokud by to změnilo smysl postu, vepsal bych poznámku.. tak jako to dělám pokaždé.
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,741
      Já bych taky chtěl sepsat svojí zkušenosti.

Já jsem si nedávnou koupil Siderické kyvadlo a vždy, když nevím, jestli callnout, nebo foldnout např. na něčí push, tak natankuju a poradím se s kyvadlem.

Když tyto kyvadlové hry vytáhnu z hemu, tak moje equity v dané handě vzroste o hromadu procent. Např. točku overkaret proti nižším párům jsem vyhrál 164 oproti 48 prohraným situacím. A když mam já pár je to zase opačně.

A to všechno jenom díky tomu, že mi kyvadlo včas poradí, kdy mam zahodit, protože přijde špatný board. Ale samozřejmě to neni 100% pochopitelně a neni to zadarmo, protože neni uplně jednoduché se s tim naučit spolehlivě pracovat. ;)
    • surfking
      surfking
      Bronz
      Registrace: 26.06.2011 Příspěvky: 897
      Nevedel som sa rozhodnut, ci push alebo fold, ale potom som si spomenul na tieto skvele rady a ahaaa

PartyGaming - $5+$0|200/400 NL - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 3

marcusfeloni (UTG): 10,320.00
      for5six (CO): 2,740.00
      surferkoSVK (BTN): 1,980.00
      ari_y (SB): 2,030.00
      Quarkhoch3 (BB): 2,930.00

ari_y posts SB 200.00, Quarkhoch3 posts BB 400.00

Pre Flop: (600.00) surferkoSVK has 6:spade: 3:spade:

fold, fold, surferkoSVK raises to 1,980.00 and is all-in, ari_y raises to 2,030.00 and is all-in, fold

Flop: (4360.00, 2 players) 2:heart: 6:heart: 6:diamond:

Turn: (4360.00, 2 players) 4:diamond:

River: (4360.00, 2 players) 8:diamond:

ari_y shows Q:spade: J:diamond: (One Pair, Sixes) (Pre 63%, Flop 1%, Turn 0%)
      surferkoSVK shows 6:spade: 3:spade: (Three of a Kind, Sixes) (Pre 37%, Flop 99%, Turn 100%)
      surferkoSVK wins 4,360.00

keby to niekoho pomylilo, je to zly push, ale proti 2 nitkam by to vychadzalo EV+.. no BB musi mat calling range 22% a SB okolo 12%, co pochybujem ze niekto bude taka nitka
    • mic223
      mic223
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 150
      Jak tak koukám, tak se tu vyrojily diskuze o tom, že nějaké herny jsou rigged. Tak bych rád k tomu taky poznamenal. Jen na úvod, netvrdím, že je to nebo to není rigged, těžko se dokazuje jedno nebo druhé, ale je fakt, že argumenty typu, proč by to herna dělala apod. taky nejsou nějak úžasné. Také poznamenám, že za 5 let, kdy hraju poker, tak jsem v solidním plusu, aby to nevypadalo, že to píšu jen kvůli tomu, že jsem prohrál nějaké prachy.
      Spíš bych byl rád, aby se lidi, kteří bezkriticky věří, že to nemůže být rigged, nad tím aspoň zamysleli.

Časté argumenty hráčů, že to není rigged:
      Argument číslo 1) Proč by to herna dělala, když má i tak obrovské zisky?
      Moje odpověď: A proč se to stalo u některých heren v minulosti? Proč byly na Absolute pokeru super accounty, kde viděli karty protihráčů? Tvrzení, že má pokerstars šílené prachy i tak.. No dobře. A proč teda padnul FullTilt, když ve své době na tom bylo podobně jako pokerstars? Proč vedení utrácelo prachy hráčů? Prostě i na Pokerstarsu by se mohl najít někdo, komu by prachy nestačily a chtěl víc...
      A proč některé herny (jako třeba na Cake síti) přes to, že mají neustále prachy z rake, tak mají problém s vyplácením hráčů, že se musí čekat i víc jak půl roku, než přijdou prachy?

Argument číslo 2) Přece kdyby to bylo rigged, tak se na to přijde, tak jako to prasklo na Absolute Pokeru...
      Moje odpověď: U Absolute Pokeru se na to přišlo hlavně proto, že to dělali tak šíleně okatě, že si toho nešlo nevšimnout. Třeba kdybych já viděl soupeřovy karty, tak bych samozřejmě některé handy zahrál tak, jako bych nevěděl, co drží, jen aby to nebylo na 100% zřejmé, že to mám hacknuté. Kdyby to nedělali tak nápadně, je otázka, za jak dlouho (a zda vůbec) by se na to přišlo.

Argument číslo 3) Kdyby to dobrým hráčům dávalo jen sucky a špatné hráče odměňovalo, tak tam nikdo nehraje a dobří hráči jdou jinam.
      Moje odpověď: Úplně stejně jako bod 2, kdyby to dělali takhle okatě, tak je jasné, že se na to přijde. Kdybych já programoval ten generátor, tak zase to udělám tak, aby to nebylo nápadné, že by to dělalo pořád, ale prostě občas to špatným hráčům hodí kartu, která mu pomůže (samozřejmě častěji, než by to mělo být statisticky). Třeba v MTT by to znamelo, že špičkový reg nebude mít ROI 60%, ale třeba ROI 40%, lepší reg nebude mít ROI 30%, ale jen 20% apod.

Argument číslo 4) Proč by herna měla znevýhodňovat regy, když má z rake spoustu peněz i tak?
      Moje odpověď: Tak proč se některé herny snaží ochránit ryby? Proč se nedávno PartyPoker snažil udělat stoly přístupné jen rybám? Přece by jim to mohlo být jedno, když mají spoustu prachů z rake, tak proč to dělali? Proč by teda některá herna nemohla upravit generátor tak, aby rybám chodily častěji karty, které jim pomůžou?

Jasně, naproti tomu argumenty hráčů, kteří říkaji, že to musí být rigged, o těch to platí obdobně.
      Třeba hráči MTT by si měli uvědomit, že turnajová variance může být o hodně šílenější než si myslí. Například na konkurenčním portále (nebudu jmenovat) vyšel minulý týden článek na téma variance v MTT s více jako 180 hráči. Při odehrání 1000 takových turnajů hráčem s ROI 20% je prý šance 45%, že bude v mínusu!!!
      Takže si vždycky položte otázku, jestli opravdu máte tak velký vzorek, aby se z toho dalo něco usuzovat.
      Já taky někdy nechápu, co se děje, když mě jeden hráč za druhým calluje s totálním odpadem a zázračně mu to doleze a mám pocit, že se to děje častěji než by to bylo normální... Ale pořád věřím, že je to opravdu jen variance, protože jinak by to nemělo smysl hrát...

Koukám, že jsem se teda rozepsal... jsem zvědavý, jestli to někdo přečte celé :-D
    • 1
    • 2