videorozhovory s TLN

• TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Registrace: 30.05.2008 Příspěvky: 6,035
      caute,

takze po niekdajsom planovani spravit nejaky novy format (vid napr: diskusna talkshow o pokri) blogovania/rozhovorov na zaujimave temy s pokrovymi profesionalmi som sa rozhodol zacat s testverziou a natocit nejaky 'kreativnejsi' svoj flow :)

rad by som aby toto vlakno sluzilo na konverzaciu ohladom tem ktore sa vo videu(ach) budu objavovat, aby sme sa vsetci niekam posuvali a hlavne 'dosahovali' poker flow co mozno najcastejsie ako sa da.

intro video teda o dost dlhsie ako budu tie dalsie: na dalsie skutocne neplanujem travit viac ako 20min, ale predsalen som pocitoval potrebu aspon z 1 stranky sa predstavit + povedat o co sa budem snazit :)

videa budem smerovat hlavne pre ludi ktori su alebo rozmyslaju stat sa fulltime pokerpro (gamer) profesionalmi, a tiez sam pre seba (ako viac elaborujem vo videu), snad to bude zaujimave aj pre niektorych inych, ktori poker maju skor ako hobby.

-dolezita poznamka: nechystam sa rozbiehat ziadnu mental game coaching karieru, takze vsetky uvedene informacie su len moje 'laicke' porozumenia tematom, preto niektore veci treba brat s moznou odchylkou od pravdivosti (ale zase zavadzat by som urcite nechcel) a skor by mali sluzit ako inspiracia a tuzba po (snad spolocnej s niektorymi z vas) ceste za zdokonalovanim sa

hf:

• 32 odpovědí
    • beeliu
      beeliu
      Bronz
      Registrace: 02.09.2013 Příspěvky: 127
      zdravim :f_biggrin:

video jsem akorát dokoukal a fakt bezva, jak video, tak nápad.
      Snad jednou taky budu"fulltime" hráč :)
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Platina
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      ahoj,

ja pouzivam trochu iny pristup k tejto problematike.

ty sa snazis docielit dokonaly flow, tym ze sa stravujes co najefektivnejsie, dodrziavas spravny denny rezim, minimalizujes vsetky veci co by ta mohli rozptylovat pocas session...

ja na to idem trochu inak (nehovorim ze lepsie, ale inak..)

ja sa snazim naucit sa / vytrenovat sa podavat vykon pod stresom. Hrajem aj ked som unaveny, hrajem aj ked ma boli brucho.
      Ked mi treba na WC, tak hrajem este hodinu a pol a cakam na break... hrajem ked mam teplotu a boli ma hlava... ked sa mi 15 stolov hraje pohodlne, tak si zapnem 20...
      Ked vydrzim hrat Agame 3 hodiny, tak neskoncim skor ako po piatich...

Kazdy den, kazdu session sa tlacim k lepsim vykonom. trenujem svoj mozog aby podaval vykon pod stresom. Ked sa mi nechce sustredit, tak vtedy este pridam koncentracie. Trenujem psychicku odolnost a kontrolu svojich emocii. (samozrejme ze nie vzdy, ale tak by to malo vyzerat v optimalne dni)

hral som session, kde som bol 60buyinov down, kamarat mi o 4 rano lietal s RC helikopterou okolo hlavy a ja som hral 24 stolov A game... naucit sa takto fungovat mi pride vzrusujucejsie ako disciplinovane si nedat bombon, lebo potom uz by som nedokazal hrat.. :)

edit: este aby som upresnil... moj system nieje pre mna stresujuci.. prave naopak. pri pokry nepocitujem skoro ziadny stres. je to pre mna neuveritelna zabava.. cely den sa smejem z toho co robim a tesim sa na dalsie challenges a sessions :)
    • Hyjee
      Hyjee
      Bronz
      Registrace: 14.01.2014 Příspěvky: 241
      hral som session, kde som bol 60buyinov down, kamarat mi o 4 rano lietal s RC helikopterou okolo hlavy a ja som hral 24 stolov A game...
      Neexistuje vtipnejsi veta:D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Road to immortality :f_thumbsup:
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,208
      @playersjsk: no len aby sa casom telo/mysel nevzburila a neklepla ta pepka :)
    • krys94
      krys94
      Bronz
      Registrace: 04.06.2012 Příspěvky: 895
      TLN uzasna tema...

V prvom rade ti chcem velmi podakovat... Uz dlhsie o tychto myslienkach ciastocne viem ale nevedel som si ich spravne zoradit ani pouzit...

Z prveho videa si odnasam 10 riadkov poznamok a hlavu plnu motivacie.

:f_thumbsup:
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,046
      Skvělý video, skvělý informace :s_thumbsup: :s_thumbsup: :s_thumbsup: !!

Těším se na další, gl :)
    • pokerpet77
      pokerpet77
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 784
      Mám rád veci ktoré ma nútia zamýšľať sa a toto video mi dalo nejeden podnet ...super práca :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: ...verím že budú ďalšie...určite to má prínos aj pre rekreačného hrača ako som ja ...
    • Sanny123
      Sanny123
      Bronz
      Registrace: 23.02.2012 Příspěvky: 513
      Ahoj TLN, +1 za nápad.... je to inšpiratívne a hlavne to nuti ludí sa zamysliet nad sebou samým a svojím životnom štýle a riešení problémov... GJ a ďakujem za inšpiráciu a teším sa na dalsie videa
    • deadlin
      deadlin
      Bronz
      Registrace: 09.03.2009 Příspěvky: 1,128
      skvele video, citim ze je z velke casti o me a potreboval jsem aby me to nekdo vysvetlil co se deje

pLAYERsjsk : ono trenovat dusevni odolnost je dobre, problem nastava ze byt vystaveny stresu delsi dobu zpusobuje psychicke problemy, zdravotni problemi. Tohle bych opravdu nepodcenoval, protoze jedna z nejhorsis novodobych nemoci je prave stres, a jak rika russo, nechces aby te za 5 10 let kleplo
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      pLAYER je už pravdepodobne mentálne trocha mimo, tak on už rozdiel asi nevidí. :f_biggrin: :f_biggrin:

Inak sponzora pre ďalšie diely plánuješ osloviť Yogobellu? :coolface:

Ale je to super, takýto formát videblogov je paráda :) Good job :f_love:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Video som zhliadol celé, veľmi pozitívne hodnotím Tvoj prejav - mám pocit že si sa dosť výrazne posunul v tomto smere. Taktiež skvelé témy (obzvlášť cca po 30 minúte kde rozoberáš GTO vs exploit, veľmi výstižné, no a celkovo mental témy, ktoré sú mi všetky blízke). Páči sa mi tiež stručné písomné zhrnutie na záver, akurát by som asi volil iný farebný kontrast, červená na svetlomodrom pozadí nie je príliš výrazná a čitateľná.

Celkovo ale top notch nápad i prevedenie, mohol si si za to od PSGY kľudne nechať i zaplatiť, aj keď chápem že to asi chceš poňať viac ako private independent videoblog...
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      21:29 BUSTED! (poker chips sound)
      Ja raňajkujem veľmi lightovo: banán, multivitamín, vitamín C(všetko tabletky) a rybí olej, a letím do školy. Zvykol som praženicu alebo nejaké vajíčka a bolo to fajn, no ráno sa mi nechce vstávať o 30-40 minút skôr a robiť si vajíčka na raňajky, tak si ich spravím na desiatu. Ja som bol trochu overweight a jedol som všetko sladké,a nezdravé, no zmena nebola pre mňa taká ťažká(čiastočné vysvetlenie prečo v jednom z odsekov)

Mám nejakú formulku v hlave, ktorá mi hovorí, že musím niečo robiť pozitívne a nejakým spôsobom napredovať. Či už je to v pokri, v cvičení alebo v strave, proste v hocičom. Takýto malý impulz mi dokáže spríjemniť deň a drží ma od burnoutov(aj keď to nedokážem posúdiť ešte na veľkej vzorke, keďže chodím do školy a neživím sa pokrom). Samotná myšlienka, že som sa naučil niečo nové (čo ma zaujíma, nie úplne hocičo) ma "posúva vpred" a zvyšuje moju zvedavosť. Toto je asi to, prečo dokážem s úsmevom presedieť toľko za pokrom. Vždy sa naučím niečo nové a už len tá myšlienka zlepšovania sa ma motivuje, aby som viac hral/analyzoval.
      Akonáhle mám neproduktívne obdobie a začnem si to uvedomovať, tak to nejakým spôsobom začnem riešiť, že prečo je to tak a čo tieto veci vyvolalo (Mohol som sa tomu vyhnúť?). Denník je na to super vec, lebo si to budem môcť všimnúť oveľa skôr a pomôže mi to trackovať svoj progress v real life. Určite to vyskúšam.

Častokrát som si myslel, že to s tým až príliš preháňam. Jednoducho, keď sa porovnám s mojimi vrstovníkmi. Niektorí kašlú na školu a nerobia nič pre to, aby sa stali lepšími verziami samého seba. Nevedia čo chcú a nevedia kam smerujú. Myslím si, že schopnosť sebareflexie je jedna z najdôležitejších. Ešte ju nemám prepracovanú na takej úrovni, ale snáď s postupom času, keď si spravím nejaké daily habits, ktoré si ty spomenul vo videu sa k tej úrovni priblížim.

Dobré video a teším sa na ďalšie časti! GL
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,439
      TheLastNail: skvělý video, určitě zkusím vše co si říkal díky a doufám že budeš pokračovat:)
      pLAYERsvk: tak to je hodně zajímavej způsob jak se na to dívat, tadle myšlenka mi taky jednou bleskla v hlavě když jsem všude četl že by si neměl hrát nasranej/unavenej atd jestli by to nešlo nějak překonat.. No každopádně to aspon trochu zkusím, je jasný že nemůžu zkoušet takovej stres jako ted ty protoze to než bych překonal tak bych bustnul 5 bankrolů :D Ale jen tak hodne pozvolna by to možná šlo. Dneska jsem se třeba nesoustředil po delší session na hru jako na začátku a možná že kdybych dneska nečet tendle thread tak už jsem to vypnul ale překonal jsem se a ještě asi pul hodky jsem hrál a donutil jsem se prostě soustředit...
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      To TNL:
      Nejsem No limit hráč, takže jsem tebe a tvé materiály nikdy nijak zvlášť nesledoval, ale tento tvůj první díl videoblogu jsem si pustit a nelituji toho. Troufám si říct, že je přínosné pro všechny hráče napříč variantami a stakes. Hledání nějakého harmonického životního stylu jak po fyzické tak po psychické stránce je asi jedna z nejdůležitějších starostí každého člověka vůbec a poslechnout si zkušenosti těch úspěšnějších z nás je inspirativní. Těším se na další díly.

pLAYERsjsk: I na tvém přístupu něco je. Podle mě je nejlepší se snažit být co nejvíc v pohodě a mít co nejlepší podmínky pro hru ale zároveň i trénovat schopnost hrát za ztížených podmínek. Tj. například když mi doma teče voda z kohoutku, tak se nebudu hecovat k dehydrataci aby mě bolela hlava a byla to pak pro mě challenge a budu dodržovat pitný režim. Na druhou stranu pokud sdílím bydlení s někým dalším, bude praktické se naučit hrát i při hluku, omezeně konverzovat atp. :)
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      Super videjko. Kdy bude dalsi dil?
    • deadlin
      deadlin
      Bronz
      Registrace: 09.03.2009 Příspěvky: 1,128
      doufam ze brzo
    • JohnyC1337
      JohnyC1337