BLOG: Work Is For People Who Can't Play Poker ;)

• dusky92101
      dusky92101
      Bronz
      Registrace: 11.09.2013 Příspěvky: 58

Ahojte, moje meno je Dušky a pokru som sa začal serióznejšie(aspoň si to hovorím) venovať od Vianoc 2013. Založiť blog mi odporučil Matusko po tom ako sme sa osobne stretli. Debata to bola silná a mňa poriadne nakopla k ďalšiemu štúdiu a zdokonaľovaniu sa.

Padla otázka, že prečo práve poker?

No keďže som matematik a matiku aj doučujem-a robím aj skúšky za spolužiakov(samozrejme za peniaze a nie malé) odpoveď bola na svete.

Lenže to nie je všetko. Mojím cieľom je vďaka pokru získať SLOBODU a to finančnú ako aj časovú. Milujem vzdelávanie sa a keďže poker je téma nekončiaca (5 minutes to learn and lifetime to master) chcem aby bol mojou vášňou.

Vďaka blogu chcem udržať tempo mojej motivácie, keďže som človek premenlivý a baví ma raz to a raz zase tamto.

Okrem iného sa venujem dosť zvláštnym veciam ako Monocykel, Slackline, Balenie žien, Rečníctvo (Včera som vyhral stredoeurópsku súťaž :P ), street workout, latino tance, pracujem v škôlke ako animátor a ak by vás to ešte neodradilo od čítania tak som hrdý vegán :)

Mojimi pokrovými cieľmi sú:
      1. Do konca roka 2014 hrávať NL50
      2. Venovať pokru v priemere 3 hodiny denne
      3. Po každej session postnúť minimálne 3 handy na analýzu
      4. Spoznať bližšie ľudí z komunity a ísť na nejakú pokrovú akciu
      5. Urobiť z pokru moju vášeň, zdroj obživy a cestu k slobode.

Som rád ak budete čítať moje príspevky :)
  • 15 odpovědí
    • dusky92101
      dusky92101
      Bronz

Takýmto uterákom som bol odmenený na Vianoce :)
      Je krásne keď vás aj rodina podporuje v pokri.
      Tá kotva je tam pretože okrem iného robím aj jachting.
    • Hyjee
      Hyjee
      Bronz
      Registrace: 14.01.2014 Příspěvky: 241
      dusky92101 původně napsal
      a ak by vás to ešte neodradilo od čítania tak som hrdý vegán :)
      Držím palce se vším:) Zajímám se dlouhou dobu o zdravou výživu a všem veganům velký respekt:) Zajímá mě, co Tě přimělo být vegan a jak dlouho jím jsi? Přešel jsi nejdřiv na vegetariáství, nebo rovnou na veganství?
    • dusky92101
      dusky92101
      Bronz
      Posledný rok a pol vegetarián a nedávno som už prešiel na vegánstvo. Dlho som o tom študoval(Markus Rothkranz, Norman Walker...) a teraz som videl aj Raw Vegan Muscle keďže stravu spájam s cvičením a postupne aj naberám silu a svaly :) A mojou konečnou stanicou bude Raw Food teda Vitariánsvto o pár mesiacov... Ak by si mal nejaké otázky alebo by si chcel rady tak si ma hoď na fb Dušan Dušky Matuška :)
    • Hyjee
      Hyjee
      Bronz
      Skvělé:) Walkera znám, já četl Tepperweina a pár ještě, hodně jsem čerpal od jednoho českého ''léčitele'' a vitariánství jsem si dal pár měsíců, ale spadnul jsem pod 90 kg, což při dvou metrech je dost málo a obecně jsem se v tom vůbec necítil dobře, nemyslím si, že to je dobré pro každého, jako čistě raw food. Facebook naštěstí už téměř rok a půl nemám, tak jedině tady:) Koukám že jsi supermultiakční, což je uper, tak jen tak dál a jeětě jednou hodně zdaru:)
    • Hyjee
      Hyjee
      Bronz
      Jo a jěště kdyby ses ukázal někdy v Praze, mohli bychom dát nějaký hardcore street workout:)
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,388
      Ahoj,
      toľko záľub sa len tak nevidí.Vyzerá to že sa naozaj nenudíš .Za tu matematiku máš u mňa rešpekt, ja sám som sa pokúšal o jej štúdium ale pokorila ma(možno aj preto, že až tak ''nemilujem'' to vzdelávanie sa :D ).

Na akej herni máš v pláne hrávať?

Inak good luck. :)
    • dusky92101
      dusky92101
      Bronz
      Ešte na začiatok sa pochválim ako sa mi zadarilo v live turnaji v hoteli Carlton v Bratislave.

Sestra mi kúpila na narodky poukaz na školu pokru a v tom vstupenku na 20 eurový turnaj.

Škola samozrejme stála za prd a nič mi nedala. Na to tu máme predsa PokerStrategy ;)

A turnaj ? Začalo nás 25... celkom slušne som sa držal a po chvíli som bol chip leader na mojom stole. Lenže potom začali prichádzať lepší hráči k nášmu stolu a naľavo odomňa si sadol pánko ktorý ma 3betoval takmer v každej hande čo som raisol... a tak mi moje chipy ubúdali...

ALe natastie ma vytrhlo z biedy to že ma prehodili k inému stolu kde som zase nabral nejaké tie kolieska...

No a zrazu je tu final table...

Po pár cooleroch sa ocitám s 12 blindami na chvoste spolu s týpkom z Litvi ale je nás už iba 6... a prvých platených je 5.

Modlím sa aby som sa dostal aspoň na 5.

V tom ide Litovec All in tiež asi s 10 blindami a ďalší chlapík rozmýšľa či call alebo fold...

Úprimne mu vravím (samozrejme po slovensky aby Litovčan nerozumel) nech to callne a zľutuje sa nadomnou :P

Urobil som a ja sa ocitám na výplatnej páske...

Och krása... a vtedy to prišlo... stres a napätie zo mňa opadlo a ja som v tom momente začal hrať svoju A++ Game...

V priebehu 15 minút som vyradil dvoch hráčov a zbytok nechápal odkiaľ sa mi to tam kopí...

No a zrazu sme posledný dvaja... áno s mojím záchrancom.

Sedeli sme v kasíne už asi 6 hodín tak sme sa dohodli že to flipneme no a vydalo to.... práve jemu...

Nevadí aj tak som happy ako blcha :)

Môj prvý live turnaj a s krásnym druhým miestom a 102 eurami na žuvačky.

A toto je len začiatok dámy a páni :)
    • dusky92101
      dusky92101
      Bronz
      Diki moc bratku :) V Prahe budem 4 alebo 5. apríla. Mám tam európske kolo rečníckej súťaže :) Takže veľmi rád s tebou hodím nejaké muscle upy :P
    • Hyjee
      Hyjee
      Bronz
      Gratz k té výhře:) Supr, tak mi dej skype a domluvíme to, snad se do té doby hodim alespoň trošku do formy:)
    • dusky92101
      dusky92101
      Bronz
      dusko_92101 :)
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      subscribed. Drzim palce, potencial tu je, ale to samo o sebe nestaci :) gl
    • dusky92101
      dusky92101
      Bronz
      Dlhšie som hľadal ten správny nástroj ak chcem urobiť video z mojej plochy a vyšiel mi víťaz :CamStudio

Jednoduchý softvér, nahráva aj audio z mikrofónu v supoer kvalite a ihneď máte video výstup.

A teraz sa môžem vrhnúť na natáčanie mojich sessions a review s koucami :P

Veľa zdaru
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      subscribed :)
    • dusky92101
      dusky92101
      Bronz
      kamarát mi poslal fajn článok na statoch v HUDe... čítam síce dosť pozorne ale stále mi robí porblém ich poriadne pochopiť, hlavne to s tým donkbetom a WWSF... ale som odhodlaný na sebe popracovať a dosiahnuť aby mi to cvaklo :)
      http://www.pokergaming.cz/Forum/ThreadDetail/6050/Jak-vyuzit-statistiky-v-HUDu-
    • dusky92101
      dusky92101
      Bronz
      Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $2 (100 bb)
      BB: $8.05 (402.5 bb)
      MP: $5 (250 bb)
      CO: $1.60 (80 bb)
      BTN: $2.79 (139.5 bb)

Preflop: Hero is SB with Q Q
      MP posts BB OOP, CO posts BB OOP, MP checks, CO checks, BTN folds, Hero raises to $0.10, BB folds, MP calls $0.08, CO folds

Flop: ($0.24) T 4 A (2 players)
      Hero bets $0.16, MP calls $0.16

Turn: ($0.56) T (2 players)
      Hero checks, MP checks

River: ($0.56) J (2 players)
      Hero checks, MP bets $0.26, Hero calls $0.26

Results:
      $1.08 pot ($0.04 rake)
      Final Board: T 4 A T J
      Hero mucked Q Q and lost (-$0.52 net)
      MP showed T A and won $1.04 ($0.52 net)

Flop Cbetujem na Ahigh borde( aj ked je tam flush draw :/ )
      Kedze ma calluje tak pocitam ze moze mat v range A ale aj T takze na turne len check
      na riveri betuje a cakam ze mu mohol prist ten jack takze callujem
      Ako by ste zahrali vy ?